Bouwland te huur. Ongeveer 5 gemet Bouwland Weldons Ladies Journal, Weldons Bazaar of Clireos, Fashions for All, Childrens Dress. Axel. r I Prima Cahiers met harde kaft 1. A. I111A1S «5$dezcu/b?e. Timmermans- en Aannemersbedrijf, Vaorhanden: een gele Gummi-jas. K O RTVE RSLAGr TWEEDE KAMER bij het Zilveren Regeeringsfeest van H. SU. DE KONINGIN. H. K. H. Jnliana Louise Emma Marie Wilhelmina, Prinses van Oranje-Nassau. Inleidend Woord: Advertentiën. Te huur voor 3 jaren, Koninklijk bezoek aan Axel Burgerlijke Stand. Verloren Te Delfi zijn Donderdagavond voor den aanvang van de openbare vergade ring van de communistische partij in Stad Doelen, exemplaren van De Spel breker in beslag genomen, waarmee ter plaatse werd gecolporteerd. Tegen de verspreiders is proces verbaal opge maakt. Bij de politie te Roosendaal heeft zich aangemeld de 25-jarige kantoorbe diende S., uit Utrecht, die daar op 31 Juli j.l. in opdracht van zijn patroon 1200 op een bank heelt geïnd en ver volgens zich daarmee uit de voeten heelt gemaakt. Het geld is in België opge maakt. S. is in arrest gesteld. Uit de bagage van een bewoner der Van Eeghenstraat te Amsterdam, die van een schip naar zijn woning was gebracht, zijn een duplicaat-wissel groot 5000 en een aantal gouden en zilve ren sieraden ontvreemd. Een olifant in den moestuin. Bij de overbrenging van Hagenbeck's me nagerie naar Amsterdam, heeft een oli fant, toebehoorende tot die uitheemsche dierenverzameling, kans gezien 'n glip- pertje te maken, meldt de Tel. In no time zat onze dikhuid midden in den moestuin van den heer Van H., bij wien hij allereerst 'n haag omverliep om daarna aan het aardappelrooien te gaan. Vervolgens grasduinde de vreem de nachtelijke bezoeker in een bed met worteleD, die hier en daar ettelijke cen timeters dieper den grond in werden gestampt. Vandaar stapte hij over op een bed met spercieboonen en daarna alsof z'n trip nog niet uiig genoeg was op een veld met uien. De wandeling eindigde noodgedwongen bij 'n sievjgen muur waar des olifants oppasser en verdere achtervolgers den vluchteling bij z'n slurf wisten te pak ken, doch niet dan nadat bij zich had tegoedgedaan aan eenige heerlijke drui ventrossen, die al te verleidelijk in den wingerd tegen dien muur blinkten en lachten. Het zinnebeeldige hinkende paard kwam achteraan de schadevergoeding. Die is echter zoo verneemt het blad door de directie van Hagenbeek ten genoeg" van den moestuineigeuaar voldaan. De inbraak in het postkantoor te Sleenwijk. Voor bet gerechtshol te Leeuwarden is geëischt tegen T. B., 22 jaar, betonwerker en J. Z., 40 jaar, schoenmaker, te Ter Apel, wegens in braak en diefstal van f 19 000 in het postkantoor te Steenwijk ouderscheiden- lijk 5 en 3 jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Heerenveen heeft be klaagden tot 3L/a en 273 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Versche melkVoor het kan tongerecht te Wageningen heeft terecht gestaan de melkverkooper C. v. D Rhenen, wegens melkvervalsching. Het bleek öat hij aan de melk had toege voegd het vuile waschwater van zijn kostgangers, die zich in den stal pleeg den te wasschen. Daar de man reeds eerder was veroordeeld tot een geldboete wegens gelijk feit eischte het O. M. nu 14 dagen gevangenisstraf. De waarn. kantonrechter strafte hem mei 8 dagen gevangenisstraf. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graat Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de atgeloopen week, ein digende 24 Aug. in Nederland uitge sproken 82 faillissementen tegen 67 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Aug. 1923 2603 faillissementen tegenover 1900 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De rechtbank te Breda veroordeel de H. W. R., assistent der posterijen al daar, wegens vernietiging van een brief, tot zes maanden gevangenisstraf, over eenkomstig deD eisch, Met toestemming van H. M. de Ko ningin eerbiedig opgedragen aan Dr. J. Th. de Visser, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, schreef voor dit boekje het volgende „Dit inleidend woord wordt door mij niet, ter wille van den auteur, geschreven. Zijn naam als letter kundige en schrijver is in ons land in die mate gevestigd, dat zijn boeken geeD bijzondere aanbeveling noodig hebben. Goede wijn behoeft geen krans. Maar wét vraag ik gaarne de bijzondere aandacht voor dit ge schrift van ons lezend publiek, met opzet gebruik ik dezen algemeenen term, want al is het boek voor de schooljeugd geschreven, in wier han den ik het vooral wenscb, zoo zal ieder, van welken leeftijd ook, er van genieten, als hij het leest. Het heelt mij althans van het begin tot het einde geboeid. Weinig of niets van wat be langwekkend is uit den regeenngstijd onzer Koningin is hier voorbijgegaan. De stof is in verschillende hoofd stukken systematisch verwerkt. Zoo wel de stijl van den schrijver als de verhaaltrant maken het werk tot aangename lectuur. Het dorre, kro niekmatige karakter ontbreekt er gelukkig geheel aan. En daardoor is het vol gloed en leven. Maar de voornaamste reden is deze, dat wij hier hebben een recht nationaal boek. Het houdt zich Diet op met hoogdravende en ijdele enclamaties, maar voedt de liefde tot het vaderland en de trouw aau Oranje. Het is, wat dit betreft, een nuchter en daarom een waar en heilzaam boek. Ik herhaaleen heilzaam boek, ook omdat het op sobere wijze ons in de geschiedenis van ons vaderland van de laatste vijf en twintig jaren doet zien, dat de hand des Heeren niet is verkort en Zijn Gunst in ruime mate aan Nederland is geschonken. Moge vooral ons opkomend gesl cht, gevoed door geschriften als dit er een is, het pand bewaren, dat hun door de vaderen is toevertrouwd 1" De bosrhbranden in Frankrijk. Bij Mau'ès en Estéral ziju de bosch- brardett vrijwel bedwongen. Het aan getaste gebied strekt zich uit van Garon- Dette tot Sillepey-les-Bains. Over een afstand vaD ongeveer zeven mijl zijn tal van villa's en boerderijen door de vlam men verslonden, enkele dorpen zijn teD deole verwoest. Twee bewakers op het landgoed La Mè'e, die poogden langs den weg te ODikur en, werden door de vlammen ge- giep-.a en stikteD. Een jongmeisje te Gaillarde, dat onder een brug schuilde, werd kraukzinig van angst. Door het afknappen der electrische geleidingen zijn verschillende gemeenten zonder licht. Een zeer groote strook van de vroeger zoo schilderachtige en welvarende land streek is thans één ruïne. Te Gelsenkirchen hebben deFran- schen een vrachtauto met levensmiddelen in beslag genomen. Die levensmiddelen hebben zij in in hun eigen winkel ver kocht regen zeer verlaagde prijzen. Te CreDgeldaoz, bij Witten, hebben de Franschen 45 milliard mark voor loonen in beslag genomen, te Recklinghausen 12 milliard. "Wisselkoersen. Brussel 11 876. Parijs 11,50. Londen 11,56. Berlijn 42,5. New-York 2,52. Door deze wordt gemaakt, dat het bekend Die was zoo gek nog niet. Een jager rustte voor het hek vaneen krank zinnigengesticht wat uit, toen juist eeni ge verpleegden onder toezicht van den directeur, zouden gaau wandelen. Een Oer krankzinnigen zei tot den jager Wat hebt gij daar een mooi paar. Hoeveel kost dat Achthonderd guldeD. En uw geweer? Honderd en vijftig. En die twee honden Twee honderd guldeD. Wat heb ge in uw jachttasch Een snip. Voor hoeveel kan men die koopen Voor twee gulden. Nu vriend, sprak de krankzinnige geef uw paard de sporen eD rijd zoo hard weg als ge kuDt, waüt als de direc teur hoort, dat een wijs mensch elfhon- dere vijftig gulden uitgeeft om één v gel te dooden, die mes voor twee gul den kan koopen, dan laat hij u iD mijn plaats opsluiten. gedreven onder den Firmanaam Gebr. P. en C. VAN WIEMEERSCH. aan nemers, thans geëindigd is en dat het bedrijf wordt voortgezet door ondergeteekende en dat evenwel aan de zaak verbonden is het geheele METSELVAK, zooals repareeren en onderhouden van gebouwen, enz. Beleefd aanbevelend, P. J. VAN WIEMEERSCH, Aannemer, Noordstraat 16, Axel. ingaande rooven oogst, in den Buthpolder. Te bevragen by W. M DIELEMAN, Axel, Coegorspolder. Het boekje is rijk geïllustreerd met foto's, waaronder twee afbeeldingen van het en telt 159 bladzijden. Verkrijgbaar a 90 cent in den Boekhandel van Van 1 31 Juli 1923. Hontenigse. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Jan Francies de Kort, 24 j., jm. en Clothilde \Vilhelmina Kakebeeke, 27 j., jd. 7. Leonardus d'Hondt, 26 j., jm. en Valentina Florentina Agatha Verstraeten, 25 j., jd. 14. Eduardus Jacobus Asselman, 34 j., jm. en Paulina Catha- rina Stoeie, 31 j., jd. Eduardus van Goethem, 30 j., jm. en Maria Louisa Hulshout, 32 j., jd. 24. Abraham Dees, 30 j., jm. en Gerarda Buijsing Damsté, 25 j., jd. Geboorten. 5. Josepnus Johannes, z. van Johannes Francies van Helsland en Rozaiia Sophia Verstraete. Josephus Eduardus, z. van Petrus Jacobus Blommaert en Virginia Apolonia van der Kinderen. 9. Francois Adriaan, z. van Jacobus Johannes Neeteson en Pieternella Jacoba van Dixhoorn. 12. Margaretha Melania, d. van Alphonsus Jacobus Tieleman en Pharailda Prudentia Jonckhcijm. 19. Petrus Alphonsus, z. van Polidorus Dominicus de Maat en Philo- mena Magnus. 20. Eduardus Albertus, z. van Francies judocus Tieleman en Elizabeth Jo hanna Linders. 21. Frans Louis, z. van Josephus Cornelis van Damme en Margaretha Catharina Baart. Franciscus Johannes, z. van Alouisius Franciscus Vonck en Magdalena Dorothea Vernitnmen. 22 Theodorus Constantinus Johannes, z. van Rudolph Andreas Vereecken en Elodia Catharina Josephina Michielsen. 25. Elza Louiza, d.- van Petrus Josephus de Nijs en Helena Irma Marie Buijsen. 26. Richard Ludovicus, z. van Alouisius Leonardus Stal- laert en Clementina Elias. Aloijsius Franciscus, z. van Honore Bisschop en Philomena Maiia Margaretha Poppe. 28. Maria Francisca, d. van Camillus de Cock en Eliza Maria Mar garetha van der Ha. 30. Petrus Johannes, z. van Carolus Ludovicus Crabbe en Florentine Leopoldine Vanzandberghe. Overlijden. 1. Pieter Crombeen, 73 j., echtg. van Barbara de Wagter. 2. Johannes van Oosten, 25 j z. van Hendrik en Jannetje Lin- denbergh. 13. Maria Leonie Paulina Pieters, 35 j., echtg. van Alfons Eduard Leijs. 15. Pieter Johannes van Leemput, 57 j., echtg. van Apolonia Parijs. voor scholieren. Zeer voordeelige prijs. J. C. VINK, Boekhandel. op den weg van af de tweede brug Kanaaldijk tot aan de Gasfabriek Tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. HUIDARTS cn RONTGENOLOOG. Spreekuur te HULST voortaan iedere DONDERDAG van ll1/,-l1/, uur VAN DE ZITTING DER ZITTING 1923—1924. Belanghebbenden kunnen zich aan het Bureau van dit blad cp bovengenoemd verslag abonneeren tegen f'3.per zittingjaar. Door tijdige abonneermg vóór 10 September) blijft men van regelmatige toezending verzekerd. DE UITGEVER. 2* Dr«. Med. J. H. van Grafhorst, art., Verhulatatraat 79. Den Haag, zendt U op aanvrage gratia en franco zijne brochure over Granuline. het middel tegen tabereufoae en aoro {«lot* 'klierziekte of küertuberculoaek

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3