LIGGER VAN WEGEN EN VOETPADEN. Aanzichtkaarten. 25 StaflspzictilBi van Axel. Hand- en Trapmachines en verzinkbare Machines P. J. MEIJER, TWEEDE KAMER ligger der Wegen en Yoetpaden Velocitas, Simplex, Romania, Centraal Bobbin, Axel, C. L. DE SMIDT. KORT VERSLAG Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Advertentiën. Burgerlijke Stuud. Ook de groote Foto's verkrijgbaar. Elvira, Winselmann, enz. Afschuwelijk. Een ernstig' auto-ongeluk heelt bij Saint Sauveur plaats gehad. Een toer- auto stortte bij het uitwijken voor een voorbijganger van een 70 meter hooge helling, de wagen sloeg enkele malen over den kop en werd geheel vernield. Van de 30 toeristen wer den 25 gedood, de andere 8 werden gewond. Omtrent dit vreeselijk ongeluk, lezen we nog de volgende bijzonder heden Het is in de nabijheid van Luz-Sau- veurs, dat de autocar, die 25 Neder- landsche reizigers van Gavarnie naar PREDIKBF.U Ï1TEN TE AXEL. Maandagavond geraakte het zoontje I Lourdes bracht, in een ravijn stortte van de wed. B. te Goes bij de brug het -jq M. diepe ravijn stroomt de spelenderwijs te water. Na een paar Q.ave De auto-bestuurder had plotse- maal onder te zijn geweest en onder ^et stUur moeten wenden, om het de brug door gedreveD te zijn, sprong a3,urijcien van een vrouw te voorkomen de heer L. geheel gekleed te wateren 'vrouw gjng dadelijk hulp halen slaagde er in den drenkeling op het maar het was belaas nutteloos, droge te brengen. Het kind was ge- Diegenen, die het eerste ter hulp heel buiten kennis. snelden, daalden met ontzettende Door de politie te Vlissingen is moeite in het ravijn al. Zij zagen tot op telegrafisch verzoek van de politie oun schrik, dat alle reizigers dood te Antwerpen, in een woning op het waren. De afgrijselijk verminkte Eiland aldaar aangehouden een diamant- jijden van de 24 reizigers en van den slijper uit Antwerpen, die ervan ver- I chauffeur lagen onder de autocar, dacht wordt een partij diamant ter Slechts een vau hen leefde nog, maar waarde van 35 000 francs te hebben bij was in zoo'u toestand, dat hij niet verduisterd. Bij zijn aanhouding is vervoerd kon worden en men moest een partij diamant op hem gevonden, bem op de plaats des onheils laten. Het politieonderzoek is in vollen gang I Geen enkel slachtoffer kon geïdentifi- Een 18-jarige jonge dame, logée j ceerd worden. De autoriteiten zijn op bij dr. S. aan de Hooigracht te Den I de plaats des onheils Haag, had Zaterdagavond met een der I Het ongeluk valt aan niemand te huisgenooten een voorstelling in een wijten. D8 chauffeur stond bekend bioscooptheater bijgewoond. Een der I als een zeer consciëntieus man. Hij scènes stelde voor, dat een meisje uit I heeft willen uitwijken voor een vrouw wanhoop uit een raam sprong. Deze Het achterste gedeelte van den auio voorstelling had blijkbaar de bezoek- J verbrijzelde den muur, die den afgronu ster zoodanig in de war gebracht, dat I afsloot en alles stortte naar beneden zij in den loop vau den nacht haar in het 70 M. diepe ravijn, legerstede verliet en waarschijnlijk in Een jongeman uit Luz had zich aan- droomenden toestand uit het venster geboden hulp aan de ongelukkige sprong. Zij werd ernstig gewond be- slachtoffers te brengen. Hij nam een wusteloos opgenomen en had laat op I liter rum mee, in de hoop de ongeluk- den dag haar bewustzijn nog niet her- kigen te kunnen helpen enmetbehuip kregen. I vaQ eea koord, dat 300 M lang was, Onweer. ondernam hij den gevaarlijken toch! Woensdagmorgen is te Klundert de blik- den afgrond bereikt had, zag sein ingeslagen in de landbouwschuur een melt,ïe ongeveer u i van C V. De schuur met inhoud ver- luid jammerde, maar hij kon baar brandde; twee paarden kwamen in de niet óelPen> daiU z0 el e v>'n,eu vlammen om, een derde paard kreeg broken bad en de borst ingedrukt.was ernstige brandwonden en is atgemaakt- I Zoodoende kon hij aar ne .-i Het huis is geheel uitgebrand. Verze kering dekt de schade. Te Eist is de bliksem ingeslagen in de hofstede, bewoond door D. Er kon niets worden geredook een honderd kippen, een hond en vijf zware var kens zijn verbrand. Verder is daar de bliksem geslagen in de woning van H. S. Ook hieruit kon nagenoeg niets worden gered. Te Geldermalsen is Woensdag de blik sem geslagen in den hooiberg van den landbouwer A. Vermeulen Az. Berg en oogst werden een prooi der vlam men. De landbouwerswoning bleet be houden. Verzekering dekt de schade. De vrouw van den motorrijder j Teiding van den heer L). Klerk, leeraar die Zondagmiddag nabij Muiden beide aaa <je H. B. S. te Dordrecht, secre voeten werden afgereden, is dienzelt taris van de Evangelische Maatschappij den dag aan de bekomen verwondin- I eu redacteur van het blad „De Pro- gea overleden. testant". Dit gezelschap was 6 Augus- Een meisje verbrand. Donder- I tus uit Amsterdam naar Louraes ver dagavond oustond brand in een per- trokken en maakte Maandag een auto- ceel te Hilversum, bewoond door mej. j tocht over Saint Sauveur naar Gavar- Jansen en haar vierjarig dochtertje, uie, waarbij het vreeselijk ongeluk De moeder, die even een boodschap m I voorviel, de buurt deed en haar kind alleen had Het gezelschap bestond, behalve uit achtergelaten, zag plotseling vlammen den leider, uit de volgende personen uitslaan op dit deel van het huisje. I De dames S. E. Blauw, Corn. Biauw, Zij dacht direct aan haar kind, en met R. Prinsen Geerlings, onderwijzeres, behulp van buren werd het onmogelijke koord vastbinden. Den volgenden avond had men slechts 6 lijken tot buiten de brug kunnen brengen, op een afstand van 400 M., waar zij door den stroom meegesleurd zijn. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat een andere autocar, die op 200 M atstaod volgde, «oorbij de plaats des onheils is gekomen, zonder iets te bespeuren. Woensdag meldde V. D. uit Amster dam De bij Saint Sauveur verongelukte toeristen waren leden van een reisge zelschap van de Nederl. Reisvereem- giDg, welk gezelschap stond onder Haarlem mej, R. Hogeveen, Leeuwar der mevr. W. A. E. Jacot van Co- berg't-n, Amsterdam en de heer J. Ver schuur, Dordrecht. Nog is het lijk gevonden van den heer B. J. Bosker uit Winschoten. De eenige overlevende van het bo- J veDgenoemde gezelschap is de heer M. Kuypers, uit Haarlem, die echter ern stige verwondingen bekwam. Deze is reeds in het ziekenhuis te Lourde3 overgebracht en maakt het naar omstandigheden goed. - Een Parijsch taxi-chauffeur heeft dezer dagen blijk gegeven van een zeker bijzonder zeldzame mentaliteit, aldus de „Tel". Mevrouw Sobinof, een Russische actrice, had een tasch met juweelea ter waarde van 70.000 francs verloren. Ze beloctde een belooning van de helft der waarde uit, voor den- geen die haar juweelen terug bezorgde. Zaterdag meldde zich een chauffeur bij den commissaris van po itie. Hij bracht de juweelen, doch weigerde vol strekt de belooning van 35.000 francs in ontvangst te nemen. Daartegenover plaatste hij het verzoek, dat men zijn naam niet bekend zou maken. Een gezelschap, bestaande uit zes peisonen, was op het Belfast Lough een boottochtje aan het maken, toen door het breken van een riem bet bootje, waarin zij gezeten waren, om kantelde. De inzittenden van twee in de nabijheid zijnde booten trachten snel hulp aan de in nood verkeeren den en wisten drie hunner te redden Een heer en een dame en haar vier jarig dochtertje verdwenen echter in de diepte. De heer kon zwemmen en had ziju metgezellin nog pogen te red den, maar deze belemmerde üoor haar zich wanhopig vastklemmen den zwem mer zoo zeer in zijn bewegingen, dat beiden in de golven omkwamen. Id de bergen boven Kandersteg zijn aan het eind van de vorige week weer tal van ongelukken met doode- lijken afloop gebeurd. Een Zwitser uit Olten was met zijn twee zoons, jongens van 16 en 18 jaar, aan het klimmen op de Blümlisalp, maar bij de afdaling van de Weisse Prant is het gezelschap van een gletscher drie honderd meter omlaag gestort. De jongste jongen was, niettegenstaande zij in mulle sneeuw terecht kwamen, terstond dood de oudste zoon leefde nog toen gidsen uit het dal te hulp kwamen, maar zijn toestand werd ho peloos geacht. De vader is zwaar ge kwetst, maar zal er het leven afbren- Dekker en Pieternella Geertrui de Ruijter. 18. Anna Cornelia, d. van Adriaan Jan Michielsen "Wisselkoersen. Brussel 11,16. Parijs 14,0272 Londen 11,60. Berlijn 64. New-York 2,55. Burgemeester en Wethouders der ge meente Axel maken bekend, dat gedu rende een maand, van 15 Augus tus tot en met 14 September a.s dagelijks op de werkuren ter secretarie, ten gemeentehuize kosteloos voor een ieder ter inzage zal worden nederge- legd een door Burgemeester en Wet houders opgemaakt ontwerp van den in deze Gemeente met de daarbij be- hoorende kaart. Binnen vorengenoemden termijn kun nen bij den Raad dezer gemeente schriftelijk bezwaren tegen de wijzi ging worden ingebracht. beproefd om door den vuurgloed heen te breken. De brand was echter plot seling zóó in hevigneid toegenomen dat de pogingen moesten worden opgegeven Toen de oraudweer het vuur gebluscht had, werd het geheel verkoolde lij «je gevonden. Oorzaak van dit droevige I neman en mej. T. Henneman, Bussum ongeluk is vermoedelijk het spelen met I de heeren J. W. Weevering; E. Hoek- luciters. übl. 1 stra, Amsterdammej. M. Biezeniug, M. A. Luitiug, allen te Amsterdam mej. 8. K. M. Radertsma, Rotterdam de heer M. Kuijpers, Haarlem mej. P. M. A. v. d. Waal en mej. M. A. v. d. Waai, beiden Rotterdam mej. L. Tal- linga, Groningenmej. W. Busscher, Winschoten de heer en mevr. L. Hen gen. Op de Löchenpass, eveneens boven Kandersteg, heelt een meisje van der tien jaar het leven verloren. In de Drusenpluh-keten, oon de Oos- tenrükscü-Zwitschersche grens, ziju twee toeristen zeshonderd meter diep gevallen en omgekomen. N. B. Ct. verschillende nieuwe Goedkoope Winkel, AXEL. (20) in de merken Reparaties spoedig en billijk. Levert alle onderdeelen. Vraagt prijzen. VAN DE ZITTING DER ZITTING 1923-1924. Belanghebbenden kunnen zich aan het Bureau van dit blad cp bovengenoemd verslag abonneeren tegen f3.per zittingjaar. Door tijdige abonneenug (vóór 10 September) blijft men van regelmatige toezending verzekerd. DE UITGEVER. Zondag 19 Augustus 1923. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/» ure Ds. Raams Nam. 27e Dezelfde. van Rijswijk. Gereform. Kerk. Voorm. 97a ure Ds. W. M. Ie Cointre Nam. 27a Dezelfde, van Woubrugge. Geref. Gemeente. Voorm. 97a ure Leeskerk. Nam. 27e rLeeskerk. en Janna Vinke. 24. Maria Adriana, d. van Cornells Reinier van 't Hoff en Maria Pieternella Magdalena Bakker. Overlijden. 12. Joos van Tatenhove, 35 j., echtg. van Janna Hamelink. az—s^— Van 1 31 Juli 1923. JtKoschkupelie. Huwelijks-voltrekkingen. 25. Luüovicus de Block (.van Rotterdam), 53 j., jm. en Maria Apoionia Francisca Marcus, 27 j., jd. 27. Jan de Ruijter (van Zaainslag), 24 j„ jm. en Rosalia Dhaene, 22 j., jd. üeboorten. 7. Maria Cornelia Johanna, d. van Petrus Augustinus de Maat en Rosalie Dobbelaar. 12. Agnes Mathilda, d. van Con- stantinus Lambert en Octavia Florentina Fer mont. 23. Petrus, z. van Petrus Remorie en Rosalia de Schepper. 31. Elisa Louisa, cl. van Josephus van den Berghe en Augusta Mathilda Sponselee. Overlijden. 19. Maria Leonie de Stombes, 56 j., d. van Paulus en Apoionia van Dam (beiden overleden.) Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 19. Abra ham van Doezelaar, 21 jjm. en Aaltje Cor nelia Rinkhout, 19j.,jd. 2b. Elias Franciscus de Bel, 24 j„ jm. en üeertruida Willemina de Fouw, 21 j., jd. Geboorten. 1. Louis, z. van Jan Buijze en Maria Deij. 2. Aaltje, d. van Marinus Ma- chielsen en Adriana de Meester. 6. Mina, d. van Jacobus Francois Kense en Adriana Wil- helmina de Vos. 11. Janneke Helena, d. van Marinus Meerlens en Adriana Catiiarina Vinke 13. Johannes Francois, z. van Willem Daniël Drs. Med. J. H. van Grafhorst, arts, Verhulstslrait 79, Den Haag, zendt U op aanvrage gratis en franco zijne brochure over Granuline, hel middel tegen tuberculose en «erofvlofs (klierziekte of kliertuberculose).

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3