Aanzichtkaarten. 25 Stadsgezichten fan Axel. Opruiming KINDERJURKEN. axel Fietsvlaggen M P. J. MEIJER, Axel. A. J. Claessens. DE OVERMATIGE ZOMERHITTE Het Warenhuis. KORT VERSLAG TWEEDE KAMER Burgerlijke Stand. Ook da groote Foto's verkrijgbaar. Advertentiën. DANKBETUIGING. Voetbalvereniging „AXEL". van een partij Tandarts H. 6. J. KNOOP AXEL I - GRENSSTRIJDERS. op Woensdag 15 Augustus a.s. „Rust Roest" Brugge en „Rapirle" Axel ïï^,,arb0T«riöS|ratoDMerineg Zij, die op 11 September deel wensclien te nemen aan de Ringrijderij in versierde 2-wielige rijtuigen door paren in Provinciaal costuum of aan liet Bloemen Corso voor automobielen, motorrijtuigen of rijwielen, worden verzocht zich op te geven bij den heer A. KLOEKE, secretaris vereeniging „Uit liet Volk-Voor het Volk", Kinderdijk P 85, Middelburg, De Nati male Bond van Handels- en Kantoor beu ie i. den, Mercurius", beeft in het eerste halfjaar aan aijn werk- looze leden 70.137.97 voor ondersteu ning uitgekeerd en bovendien nog ƒ8 597.52 wegens ziekte uitbetaald. Drooglegging. 't Is in deze da gen van algemeene temperatuurverhoo- giDg een mooie gelegenheid voor men sehen, die altijd precies weten wat goed is voor anderen, de geheele wereld droog te leggen, voor zoover de zon dat niet reeds gedaan heeft, absoluut, fiuaal 't Gaat niet tegen bepaalde brouwsel, maar tegen alles wat in vloeibaren staat over de lippen gaat. Zelfs ranja en lei dingwater worden voor gevaarlijk ver klaard, en de hoogste burgerdeugd is nu het rondioopen met een in zoolleer ve randerde tong. Kinderen, denkt er aaD, vermaant pa, met die warmte zoo weinig mo gelijk drinken. Hoe meer je drinkt, hoe meer dorst je krijgt, voegt hij er bij met autoriteit. Ja, dat heeft de juffrouw op school van-morgen ook gezeid, bevestigt zedig zusje, die altijd alles ter harte neemt, wat de juffrouw zegt. Jantje, niet zoo slokkenwaar schuwt mama angstig, en Jantje begrijpt er niets van, waarom hij nu een standje krijg, voor 't feit, dat aoders luid gepre zen wordt: dat hij zijn kroes melk leeg drinkt als een jongen. Om strijd verklaart de familie zich vóór de absolute drooglegging, de ho- moeopathische bestryding van dorst door dorst. Na de koffietafel verspreidt zich het gezin. Een kwartier later zit papa in 't café achter een halven liter echt im port, wachtend op een vriend. Zus is allang naar de keuken gesneld om met Jans, de meid aan de waterlei ding te zwelgen. Mama heeft juist bij tijds ontdekt, dat het restant melk in de kan wel eens zuur kon worden en dat 'tdus zaak was 't liever even uit te drinken. Juist als zij hiermee klaar is, wordt zij verschrikt door een onheilspellend geraasJantje heeft de karaf van de waschtafel gebroken Avp. Op den weg naar Keppel is iemand met zijn auto in volle vaart tegen een boom gereden. De auto werd totaal ver nield en op de plaats van het ongeluk gesloopt. De vier inzittenden kwamen er met eenige onbeteekende schrammen af. Te Zaandam hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de papierfabriek van de fa. KI. S. Zn. In de brand kast was reeds een gat van 40 c.M. ge maakt, toen de inbrekers gestoord wer den. Er wordt niets vermist. Met de buit ingerekend. Bij Woer- den werden door ue politie twee perso nen aangehouden, waarvan de een een pak droeg. Zij werden meegenomen naar het politiebureau, waar bleek, dat in een tafelkleed, dat vol vlekken van kaarsvet zat, verschillende antiquiteiten van koper en zilver zaten, waarvan zij de herkomst niet wilden opgeven. Bij onderzoek bleek, dat ingebroken was ten huize van den burgemeester van Woer den den heer H. J. van Kempen, die met zijn familie afwezig was. De die ven zijn door het inslaan van een bo- venruit binnengekomen. Bij het passee- jen van de brug hoorde een der agenten, dat iets in het water gegooid werd. Bij het dreggen werden twee bossen sleutels opgehaald. Beide personen komen uit Amsterdam, waar zij voor rekening van het burger lijk armbestuur bij het Leger des heils waren ondergebracht. Avp. De hitte in Frankijk. De Parijsche corr. van de Msb. meldt De aanhoudende hitte veroorzaakt steeds meer ongelukken. Gevallen van zonnesteek en plotseling optredende krankzinnigheid komen talrijk voor en ook het aantal branden, in het bijzonder boschbranden is legio. Wat dit laatste betreft heeft de regeering uitgebreide velde 16 Helena Leuntje, d. van maatregelen genomen. Sommige beboschte streken, die door haar ligging bijzonder gevaar loopen in brand te geraken,wor den door vliegtuigen voortdurend over vlogen, om aldus een uitbrekenden brand onmiddellijk te kunnen signaleeren. Sommige ongelukken dragen een zeer eigenaardig karaktef. Zoo is b.v. te Boulogne een groote hoeveelheid ched- diet in de lucht gevlogen, die een ar beider uit de oude opslagplaatsen van Britsche ammunitie had ontvreemd en in zijn tuin begraven. Zijn huis en 6 andere huizen stortten in. Wonder bo ven wonder werd niemand gedeerd. Al leen viel de diefstal, met zooveel lawaai ruchtbaar gemaakt, niet meer te ont kennen. Iemand, die te Parijs langs de Seine wandelde, kreeg het plotseling zoo door de warmte te kwaad, dat hy den eersten den besten voorbijganger, een jongen van 11 jaar, in de rivier wierp en ook zelf te water sprong. Een tweetal voor bijgangers sprongen onmiddellijk te wa ter en wisten de drenkelingen op den kant te brengen. De jongen kwam er met een gratis bad af, terwijl de geïm proviseerde badmeester naar het krank zinnigengesticht werd overgebracht. In de streek van Laoguedoc heerscht een ware vuurgolf; volgens bericht uit Toulouse wees daar dezer dagen de ther mometer 107.6 en 113 graden in de schaduw. Weer een hittegolf. Op het ge heele Iberische schiereiland heerscht een tropische hitte ten gevolge waarvan reeds vele personen gestorven zijn Te Ma drid kwamen drie gevallen van zonnesteek voor. Mif-'.ius den Engelsman en Geertruij van Espt n. Petrus, z. van Petrus Dieieman en Adriana Scheele. 18. Janna Pieternella, d. van Martinus Mieras en Pleuntje van Cadsaud. Juliana Frederika, d. van AntoDius Baptiste van Maale en Maria Theresia de Maertelaere. 21. Hendrik JaD, z. vaD Cornelis Scheele en JanDeke Goossen. 23. Johannes, z. van Marinus Nieuw nhuize en Jacomina Baart. 25. Sar», d. van Jacobus de Zeeuw en Leuntje Galle. 27. Leuntje, d. van Pieter Ma rinus Dieieman en Johanna Janna Jonk man. 28 Jan, z. van Pieter van Drongelen en Krina van Cadsand. 30. Geertruida, d. van Cornelis van Espen en Santina Dina Verpoorte. Edumondus Petrus, z. van Josephus de Brouwer en Emma Leonia Maria de Vliegber. Overlijden. 13. Pieternella Leijntje Dieieman, 1 j., d. van Jan Jacobus Die leman en Janna Maria Scheele. 15. 3aulina Deij, 10 m., d. van Pieter Christiaan Deij en Janneke den Hamer. Kantongerecht te Ter Neuzen. Motor- en Rijwielwet. J. A. v. d. B., St. Jansteen, teruggave aan de ouders E M., Caprijcke (B.); P. d. T., Eecloo (B.)P. J. B., RotterdamJ. B. M., Asse nede (B.)J. v. C., Hoofdplaat; J. S., Ter Neuzen, ieder f 10 of 20 dagen. C. S., Zaamslag en C. H. v. W., Westdorpe, ieder f 15 of 30 dagen. Rijwielverordening Philippine. J v. C., Hoofdplaat, f 10 of 20 dagen. Straatschenderij. J. A.; J. A. B., F. G.A. D J. C. d. R.; J. J. G., allen te Ter Neuzen, ieder 3 maanden tuchtschool met proeftijd van 2 jaren. Schepenwet. B. M., Rotterdam, f 100 of 6 maanden. Vee laten loopen op een andermans land E. M. H., Ter Neuzen, vrijspraak. Warenwet. W. M., Terneuzen, f 100 of 6 maanden; M. G., Ter Neuzen, f200 of 6 maanden. Jachtwet. P. J. N Sas van Gent, f50 of ]00 dagen. Locaalspoor- en Tramwegwet. P. d. W. zwervend, f 15 of 30 dagen. Tabaksverordening Westdorpe- C. M. d. B. Westdorpe, f 10 of 20 dagen. In dronkenschap orde verstoren. P. v. M. Ter Neuzen, f 15 of 30 dagen. Nachtregister niet aanhouden. J. V., Axel f 5 of f 10 dagen. Burengerucht, A. B,, Ter Neuzen, f15 of 30 dagen. Politieverordening Ter Neuzen. Ch. T., Zie rikzee; A. J., Axel, ieder tot f 5 of 10 dagen Tem. Crt. VaD 1—31 Juli 1923. Axel. Huwelijks-voltr. 19. Johannes Jozias Dieieman, 22 j jm. en Aalije PeDne, 19 j., jd. Jozias Versiraten, 20 j., jm. en MagdaleDa Ebrina van Hoorn 19 j jd. Geboorten. 8. Frederik Leon Marie z. van Petrus Johannes Pleunis en Sophia Maria Anna Kegels. 11. Cornelis, van Pieter HuijsseD en Cornelia Klaassen 12. Pieter, z. van Jacob Willem Bakke en Maria Maatje van LaDgevelde. 13 Pieternella, d. van Jan Riemens en Antje Koster. 14. Jan Cornells, z. van Jacob Overdulve en Leuntje Boeije. Paulus Theophilus, z. van Camillas Theodorus van de Bilt en Emma Maria van Mosse- verschillende nieuwe (20) Goedkoope Winkel, AXEL. "Wisselkoersen. Brussel 11,65. Parijs 14. 11,627s- Berlijn 93. Londen New-York 2,54. Voor de zeer vele blyken van belang stelling bij mijne benoeming tot Secretaris dezer Gemeente betuig ik mijn karte- 1 ij ken dank. J. L. J. MARIS. Axel, 14 Augustus '23. JAARVERGADERING op Donderdag 16 Augustus a s., 's avonds V/t ure op de bovenzaal van Gilijamse, I ter behandeling van het jaarverslag, I rekening en verantwoording en voor- I komende zaken. De vergadering is ook toegankelijk voor H.H. Donateurs. HET BESTUUR. veroorzaakt dikwijls hevige hoofdpijn een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. Prijs per koker 60 ets. Bij apothekers en drogisten. zal Zaterdag 18 Augustus en verder eiken Zaterdag zitdag houden te AXEL, Weststraat D 67. Spreekuur op Zaterdag 18 Augustus van lOVg1 uur. Morgen (Woensdagavond) om a uur met houder om op bet stuur te bevestigen. ÏO cent per stuk. VAN DE ZITTING DER ZITTING 1923-1924. Belanghebbenden kannen zich aan het Bureau van dit blad cp bovengenoemd op het terrein der Voetbalvereeniging (vóór 10 September) blyft men van „Axel". regelmatige toezending verzekerd. Aanvang 2 uur. Entree 20 cent. S DE UITGEVER. Zitting van 27 Juli 1923. Dr». Med. J. H. van Graphorst, aru, Verhulststraat 79, Den Head, zendt U op aanvrage gratia en franco zijne bfochure over Graouline, het mjddei ««gen tubcreiitoic en «orofntoaa UicncieVte of kliertuberculo**). TUSSCIIEN

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3