H. WOLFERT. Ontslag. tfufóïcu/bje lei SllfSfBQDS. Iet September gevraagd Gemengd ISieuws. Ingezonden Stukken. Advertentiën. 1 89S - I 923. I A. P. FREEKERH3RST Burgerlijke Stand. 5 cent per weging, met weegboekje. P. A. Wontiergem. Zaterdagmiddag reed eeD vrouw van Iwaarden uit Wolpbaartsdijk, die per fiets met een meisje van twee jaar in een mandje achterop, de Opril Beesten markt te Goes af kwam rijden, tegen eeD auto van den heer vaD B. op, welke met matige vaart het Ossenhoofdstraatje inreed. De chauffeur stopte onmiddellijk de vrouw die gedeeltelijk ODder de auto lag bekwam wonder boven wonder geen leisel. Het kind echter, dat uit het mandje geslingerd was, bekwam een lichte schedelbreuk en moest naar Mid delburg worden vervoerd. De fiets, die onder de auto geraakte was geheel in elkaar gereden. M. Crt. In de Kempsiraat te Den Haag is Zaterdagmiddag de 8-jarige Annie Ros door een auto doodgereden. De chauffeur had geen schuld aan het ongeluk, want het meisje kwam plotseling uit een por tiek geloopen. Zaterdagmiddag heelt de sneltrein Amsterdam Groningen te Amersfoort den lijnwerker Takken overeden. De man was onmiddellijk dood. Donderdagmidag tegen eenen is aan den overweg nabij de halte Nieuwe Weg onder Soest de ongeveer 22-jarige gehuw de vrouw A. K., die op haar fiets den overweg wilde oversteken, door een uit de richting Utrecht komenden trein overreden. Dr. van Dongen, die oumiddellijk te hulp geroepen was, vond de vróuw in stervenden toestand. Zij laat een man met een kind achter. De boerenarbeider K. de G. wo nende aan de Busch, gem. Assendelft, is Woensdag aldaar te water geraakt en verdronken. Door hooibroei is te Lanasveen de bouwhoeve van gebrs. v. L. afge brand. Alles ging verloren ook de voorraad van 40.000 K.G. hooi. Alleen de hoeve was door verzekering gedekt. Te Westerlee is het huis van de W. geheel door brand vernield. Bij de Ned. Katoenspinnerij te Hengelo ontstond Drand, die zich aan vankelyk ernstig liet aanzien. Hoewel de schade groot is, slaagde men er in het vuur tot een deel van de gebou wen te beperken. Te Haarlemmermeer is brand ontstaan in een hooiberg, staande bij de boerderij van den heer H. van Loon aan den Lieweg. üe brandweer was spoedig ter plaatse. De brand sloeg echter over naar den stal, welke geheel is uitgebrand. De woning kon worden behouden. Twee hooischelven werden mede een prooi der vlammen, zoodat in totaal 80.000 K.G. hooi is verbrand. De gebouwen en het hooi zijn ver zekerd. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voorden Handel zijn over de at'geloopen week, eindigen de 27 Juli in Nederland uitgesproken 88 faillissementen tegen 72 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 27 Juli 1923 2350 faillissementen tegenover 1689 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Op den Parellelweg te Dan Haag reed Zaterdagmorgen een auto, bestuurd door G. M. een nog onbekenden man omver. Het slachtoffer bleef met een gapende hoofdwond bewusteloos liggen. Doordat de chauffeur bij het ongeluk scherp uitweek, botste de auto tegen een paal aan van de H. T. M., waar door de inzittenden, de heer en me vrouw Tubbergen uit de Beeklaan hootdwonden opliepen. De auto werd zwaar beschadigd. Onweer. In de villa van den heer Van Noppen aan den Hilversumschen weg te Laren is de bliksem ingeslageo. Een gat van on geveer 30 c.M. werd in het rieten dak geslagen. Snel optredpn van politie en buren heeft erger voorkomen. Te Blaricum is in een boerderij even eens de bliksem ingeslagen. De blauwe vlammen sloegen uit, doch de bewoners kwamen met den sehrik vry. Te Anderen brandde de boerderij van W. Meinderts door het inslaan van den bliksem totaal af. Het vee is gered. Smokkelarij. Te Ter Apel is aan de grens een met kunstmest geladen sehip in beslag genomeD juist voor het Nederl. grenkantoor, waar bleek, dat het vaartuig 300 L. Duitschen cognac bevatte. Schip en lading, toebehoorende aan de gebr. R. aldaar, zijn geconfisqueerd Talrijke aanhoudingen wordeD Oe laat ste dagen door de commiezen gedaan. Bij den rijksontvanger werden deze week 600 L. spiritus geborgen. Evenals voor 30 jaren beginen de smokkelaars weder drank te vervomen in varkensblazen Op de kruising van de Wetering schans en Vijzelgracht te Amsterdam hebbeD Donderdagmiddag twee Italianen op een motorwagen van lyn 4 getracht hun slag te slaan met zakkenrollerij. Bij bet opstappen hebben zij eeD poging gedaan een passagier op het achterbal- con de zakken wat lichter te maken. Het slachtoffer, dat den toeleg ontdekte, greep een der beiden vast en leverde hem aan de politie over. Gisterochtend zijn de Italianen reeds ter beschikking van de justitie gesteld Vrijdagnacht hebben onbekend ge bleven pereonen getracht zich toegang te verschaffen tot het kantoor van een fa briek aan den Omval te Amsterdam. Een op het terrein wonende werkman begaf zich, toen hij gerucht hoorde, daar heen en trof een man aan, met wien bij aan het worstelen geraakte. Hij kreeg toen van een tweeden persoon een zoo- danigen slag, dat hij bewusteloos ge raakte. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat een boveDlichtraam van een der kantoieD openstond. De daders zyn ontkomen. Er wordt niets vermist. verdwijnen. Nu werd het hem te mach tig. Hij rukte zich los, smeet in de worsteling welke ontstond, eenige fles- schen haarwater en dergelijke ingrediën ten op den grond, drukte met zijn elle boog den ruit van een spiegel in en zag, op straat gekomen, nog juist de fraaie limousine om deD hoek der straat ver dwijnen. Weldra was politie ter plaatse. Uit <en onderzoek bleek, dat de voor- Dame dame den eigenaar der coiffeurs- zaak had wijsgemaakt, dat zij haar zoon een student bij hem zou brengen. Naar zij voorgaf, wenscbte zij, dat haar zoon zich het baar zou laten knippeD deze wilde echter niet goedschiks vol doen aan haar verzoek en dar.rom had zij den coiffeur verzocht, hem desnoods niet geweld te ontdoen van zijn haardos. Als 't maar helpt. Gedurende de week-end zullen over geheel Engeland ongeveer 150 betoogingen plaats hebben, uitgaande van de „Geen oorlog meer" beweging. In Londen zelf zullen zich van vier punten uit betoogingen Daar Hyde Park begeven, waar van tien spreekgestoelten door pacifisten het woord zal worden gevoerd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Overlijden. 2. Judoca Struijlaert, 70j.. wed. van Franciscus Sturm. Petrus van Heese, 77 j. echtg. van Anna Catharina Seij. 6. Maria de Mette, 65 j., d. van Ludovicus en Juliana Geilleit. 10. Pieter Francies Rosier, 74 j., echtg. van Johanna Sloot. Adrianus Johannes Theuns 71 j.( z. van Petrus Johannes en Anna Cornelia de Bruijn. 13. Maria Rozalia de Theije, 8 j., d. van Petrus en Angelina d'Hont. 17. Joseph van der Poel, 42 j., echtg. van Philomena Mathilde Hoefeijzers. 29. Jan Francies Lemsen, 73 j., z. van Pieter en Judoca van Esbroek. "Wisselkoersen. Brussel 12,15. Parijs 14,84. Londen ll,603/4. Berlijn 28/8. New-York 2,54V,. Er heeft Zaterdag een mijnramp plaats gehad te Garshore bij Kilsyth in Schotland. Een van de 12 arbeiders werd gedood. Een nieuwe opliehterstruc. Eenige dageD geleden stapte een keurig gekleede, voorname dame voor de deur van een groot warenhuis te New- York uit eeD limousine. Zij trad binnen en deed verscheidene aankoopen tot een bedrag van duizend dollar. Daar zij blijkbaar zeer tot haar ontsteltenis be merkte, dat zij geen geld bij zich had, vroeg zij den chef, een jongmensch, dat zij aanwees, iemand met een geweldigen krullebol, met haar naar het kantoor van haar echtgenoot te laten gaan, ten einde het geld in ontvangst te nemen. Zij gaf daarbij het adres op, waar haar echtge noot zijn zaak had, een zeer voorname wijk van New-York, waar tal van eerste langs handelsfirma's zijn gevestigd. Haar verzoek werd ingewilligd. Eenige minuten later hield de auto stil voor een groot kautoorgebouw. De voorname dame stapte uit, gevolgd door den jongen bediende van het warenhuis. In de benedenverdieping van bet ge bouw was een coiffeurszaak gevestigd. Hier ging de dame met den joDgen bin nen. Dadelijk werd deze op zachte, doch daarom niet minder stevige wijze door twee bedienden vastgepakt met de kennelijke bedoeling hem het baar te knippen. Men deed hem het laken om en een der bprbiersbedienden maakte aanstalten, met zijn operatie aan te vangen. Plotseling zag de joDge man de cliënte Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor het onderstaande een plaatsje in uw blad? waarvoor bij voorbaat mijn dank. Ken 85-jarige herdenking. Medeburgers van Axelhet is thans 25 jaar dat onze stadgenoot A. P. Freekenhorst in dienst der gemeente staat. Moeten wij ons als inwoners van de kom der gemeente afvra gen, of Freekenhorst in al dien lijd, of een gedeelte daarvan, zijn roeping naar behooren uitgevoerd heeft? Neen, dat behoeven wij ons niet af te vragen Ik twijfel dan ook niet of allen die binnen den werkkring van dezen man wonen, zullen wei eenparig kunnen getuigen (voor zoover ieders ondervinding strekt) dat Freekenhorst van af het eerste jaar tot op heden getoond heeft, om steeds met lust en alle welwillend heid zijn werk te verrichten. Men mag van hem wel zeggen dat deze man, waar hij toch tot zoo veler ingezetenen dienst geroepen is, nimmer blijk van ongezindheid heeft getoond ook niet waar het zich voordeed dat de burgerij zelf te kort schoot, om te zorgen dat de zending gereed stond. Steeds met de beste ijver wordt door hem het werk verricht, hetwelk zeker tot aller voldoening strekt. Een blijk van waardeering mag langs dezen hem ten deel vallen. Medeburgers laat ons hopen dat het Free kenhorst gegeven mag zijn, om tot aan zijn pensioendagen over de gewenschte krachten te kunnen beschikken, om zijn werk voort te zetten om daarna nog tal van jaren van een welverdiende rust te mogen genieten. EEN INGEZETENE. 10 Op Woensdag l Augustus a.s. I hoopt onz9 geachte Collega den dag te berdenken, waarop M hij vóór 25 jaar in dienst der gemeente Axel trad. Dat hij nog vele jaren zijne betrekking met ons moge waar- 1 nemen, is de wensch van zijn T Collega's I A. IJZEBA ART. A. H. J. SORBER. g Den kiezers wordt aan- bevolen bij de te houden herstemming voor Notabel der Ned. Herv. Kerk hun stem uit te brengen op dhr. VELE KIEZERS. Van 1 30 Juni 1923. Hontenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 5. Petrus Johannes de Maat, 45 j., jm. en Maria Louisa Cammaart, 43 j., jd. 9. Jules Bal, 33 j„ jm. en Anna Catharina van de. Poel, 23 j., jd. 12. Alphonsus Francies de Waal, 35 j., jm. en Maria Cornelia van Oamme, 26 j., jd. Johannes Jacobus Everaert, 22 j., jm. en Louisa Rosalia Buijsrogge,20j.,jd. 16. Johannes van Sikkelerus, 19 j., jin. en Anna Maria Weezepoel, 20 j., jd. Josephus Vink, 30 j., jm. en Emma Maria Coleta Leenknegt, 29 j-, jd. 26. Petrus Hyacinthus Wullems, 41 j., wedn. en Paulina van Himst, 35 j„ jd. 30. Petrus Mannaert, 25 j., jm. en Maria Johanna de Dijcker, 25 j„ jd. Franciscus van Boven, 29 jjm. en Cle- mence Marie de Kraker, 24 j., jd. Geboorten. 1. Martha Juaephina, d. van Francies Neve en Elizabeth de Dalie, 6. Roza. d. van Gerardus Bogaert en Marie Theresia d'Hondt. 8. Maria, a. van Frans Grasser en Mathilda Angela Lambert. 9. Maria Oranda, d. van Petrus Augustinus Weesepoel en Oranda Maria Prudentia van Putte. 10. Herman Al- phonse Theophile, z. van Petrus Johannes Adriaansens en Julie Marie van Haelst 11 Julia Maria, d. van Petrus Francies de Waai en Maria Seraphina Beek. 12. Henri Frederik Alphonsus, z. van Francies Arends en Rosalia Maria Everaerdt. 13. Albert, z. van Franz Martinu en Marie Strasser- 21. Martha Pau lina, d. van Jacobus de Booij en Aurelie Baart. Theodorus Fredericus, z. van Joseph Antlionius Maria Weemaes en Maria Johanna Kindt. 25. Mathilda, d. van Josephus Anthonius van Heese en Rozalia Cornelia Srij. 28. Albertus Josephus, z. van Josephus Ivens en Mathilde Laffeber. 30. Honoré Martinus en Johannes Martinus, zonen van Alfos Leijs en Maria Leonie Paulina Pieteis. Als directeur en procuratiehouder der A. Z. VI. E. M. te Ter NeuzeD, afdee- ling der N. V. BAURG, is op 31 Juli ontslagen de heer H. de Kruif. Door het intrekken van zijn pro curatie is genoemde heer dus niet meer gerechtigd gelden te innen en reke ningen te quiteeren. Alle debiteuren der A. Z. VI. E. M. worden aangemaand, den heer DE KRUIF geen gelden af te dragen. Namens den Raad van Commissarissen, JAN VERHEDEN, Voorzitter. Ir. A. J. L. JUTEN, Secretaris, waarn. Directeur. Adres Bureau Axelsche CouraDt. beschikbaar. Aanbevelend, Telefoon 101. Dr». Med. J. H. van Graphorst, arts, Verhulststraat 79, Den Haag, zendt U op aanvrage grati» en franco zijne brochure over Granuline, het middel legen toberouloie en lorolaleia (klierziekte of kliertubcrculoaek

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3