Kostelooze Vaccinatie. Reisclüb „DE EENDRACHT" De Goedkoope Winkel. Gümmiriiip, Beugels, enz. 3?Meiai/fo€. WOENSDAG Oen 25 JULI 1923. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Bekendmakingen. KOSTELOOZE INENTING of HERINENTING, Advertentiën. P. J. MEIJER, Axel. in verschillends grootten. De Christelijk Historische Staten- club in Zeeland heelt tot haar voorzitter gekozen den heer R. L. van Dussel- dorp, liet der Ged. Staten, en tot haar secretaris den heer P. L. Hensel te Vlissicgen. M. Crt. Uit Brussel wordt aan de Msb. geseind. De tolkantoren De Clioge-Station, De Clinge-Dorp en De Clinge-Paal, zullen van vijftien Juli af tot nader bevel gesloten worden voor den invoer van uit Nederland herkomstige herkau wers, omdat de Quarantainestallen van Clinge-Station door mond- en klauw zeer besmet zijn. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot den avond van 21 Juli: Meest matige Z. W. tot West. wind. Zwaarbewolkt ot betrokken. Weinig of geen neerslag. Zelfde temperatuur. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Voorm. 97» ure Nam. 57a Zondag 22 Juli 1923. Ned. Herv. Kerk. Ds. Van Dis Bediening H. Avondmaal. Ds. Van Dis van Zaamslag. Gereform. Kerk. Voorm. 97, ure Ds. C. M. Huizinga Nam. 27, Dezelfde, van Hoogersmilde. Geref. Gemeente. Voorm. 97, ure Ds. A. Verhagen Nam. 27, Dezelfde, Nam. 6 Dezelfde, van Middelburg. De veroordeelde was daartegen in hooger beroep gekomen. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. N. E. S., oud 24 jaar, kermisreizi ger te Rotterdam, werd ten laste gelegd, dat hij op 11 Juni 1923 te Sluis heeft weggenomen een ueurs^ met zilveren beugel inhoudende ongeveer 34 gld. toebehoorende aan Susanna Leenhouts. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. A. S., oud 26 jaar, matroos te Gent, werd beklaagd dat hij op 4 Juni 1923 te Sluiskil Remon Godderis, opzettelijk geweldadig een drietal slagen in zijn gezicht en eenige schoppen te geven en door L. de Kruis opzettelijk, gewel dadig met zijn knie tegen den neus te stompen en hem een schop te geven. Deze zaak werd uitgesteld tot 7 Sept. J. A. Boud 35 jaar, smidsknecht, G. A. B., oud 28 jaar, ambtenaar ter secretarie, A. v. d. A., oud 30 jaar ad- judact-onderofficier-vlieger, O.-I. leger, I, le R., oud 21 jaar, timmermansknecht, allen te Sluis werden beklaagd, dat zij in den nacht van 9 op 10 Juni 1923 te Sluis toen C. B. Goosen en G. Wieme, maréchaussees, J. W. v. d. A., voorge leidden voor den Brigade-Commandant, zich tegen die ambtenaren hebben ver zet, door aan den arrestant te rukken en te trekken. Eisch ieder 4 weken gevangenisstraf. Arrond. Rechtbank tc Middelburg. In de zitting van j.l. Dinsdag 17 Juli werden de volgende zaken behandeld Fr. X. V., oud 27 jaar, voddenkoop man te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 7 Juni te Hontenisse, opzet telijk 2 voor zijn kar gespannen hon den met een stok heelt geslagen, totdat een der honden bewusteloos bleef liggen. Eisch 25 gld. boete of 25 dagen hecht. P. K., oud 55 jaar, klompenmaker te Koewacht, werd beklaagd, dat hij op 5 Juni 1923 te Koewacht een duif, toe behoorende aan H. K. Zeegers en R. v. Troost, welke duif hij op zijn duiven hok had gepakt, zich heeft toegeeigend. Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hecht. J. R., huisvrouw van C. A. v. A koopvrouw te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat zij op 10 Maart 1923 te Ter Neuzen een bedrag van 7 50 gld. toebehoorende aan P. C. van Bendegem, welk geld deze had terhand gesteld aan de firma Voermande Pauw te Ter Neuzen te betalen, zich heeft toegeeigend, Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hecht. W. R., oud 22 jaar, arbeider te Ter Neuzen werd ten laste gelegd, dat hij op 16 Juni 1923 te Ter Neuzen, Frede- rik Dekker twee stompen in zijn ge zicht en een stomp in zijn zijde heeft gegeven. Eisch 15 gld. boete of 15 dagen hecht. R. J. N., oud 35 jaar, klompenmaker te Koewacht, werd ten laste gelegd, dat hij op 10 Juni 1923 te Koewacht Maria van Mossevelde gewelddadig een trap heeft gegeven. Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hecht. J. J. v. D., oud 38 jaar klompemaker te St. Jansteen, werd beklaagd dat hij op 5 Juni 1923 te St. Jansteen toen de rijksveldwachter Dieriks en de gemeente veldwachter Bot, hem in het belang der openbare orde, overbrachten naar een kamer van bewaring, zich met geweld tegen die ambtenaren heeft verzet. Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hecht. A. C. Y., oud 26 jaar melkslyter te Axel, was door den kantonrechter te Ter Neuzen wegens het in voorraad hebben van melk van ondeugdelijke sa menstelling door toevoeging van water, veroordeeld tot 6 maanden hechtenis, voorwaardelijk proeftijd 2 jaar. Woensdag viel te Middelburg J. S loodgieter aldaar van het dak van het provinciaal gebouw met het gevolg, dat hij gisteren overleed. Hij laat een vrouw met 2 kinderen nahet derde wordt verwacht. Deze S. is de in het ZuideD welbe kende voetballer JoSchot, de middenvoor van N. A. C. Hij wordt in de Nieuwe Rott. Crt. een goed speler genoemd. Het rijk heeft een subsidie van 18 000 gld., te betalen in drie jaren, toegekend voor de restauratie van den toren te Kruiningen. Ook bezuiniging. Naar de Midcl. Crt. meldt, heeft de politie te Middelburg in beslag geno men het lijk van een ongehuwde vrouw uit Grijpskerke, en waarbij vermoed wordt dat abortus provocates de oorzaak is. Ook moet een gerechtelijke schouwing van het lijk hebben plaats gehad. Zondag is de Maréchaussee een paar maal op Zoutelande gekomen ter hand having van de verordening tot sluiting der caté's op Zondag. Noch de caféhou der noch de vele bezoekers trokken zich echter van de verordening iets aan, zoodat de politieambtenaren procesver baal opmaakten. Binnenkort zal nu de kantonrechter te Middelburg hebben uit te maken of deze verordening rechts geldig is. Zijn beslissing en zoo noodig die van hoogere rechtscolleges wordt door velen met belangstelling afgewacht. M. Crt. Zondagmorgen had de vrouw van Jac. Meyaard te lerseke by het aanste ken der kachel, het ongeluk dat de vlam in de petroleumbus sloeg ea haar klee- ren in brand vlogen, waardoor zij zeer ernstige brandwonden aan het onderlijf opliep. Men vreest voor haar leven. M. Crt. Blijkens een bericht in de St. Crt. zijn weder de volgende bedragen aan z.g. »gewetensgeld« ontvangen bij den inspecteur der directie belastingen te Amsterdam, onder letters O. R 1515,88; onder letters H. A., f 6900bij den ontvanger der directie belastingen enz. te Terneuzeu 2600. Te Kerkrade is een 10-jarig doch tertje van een mijnopzichter aangevallen door een grooten hond, welke zich van zijn ketting losrukte. Het dier beet het kind over het geheele lichaam. Zij kreeg een wonde bij het rechteroog en achter hef linkeroog een wonde van eenige centimeters, terwijl zij aan het hoofd een wonde van 11 a 12 centime ter kreeg. Het meisje werd dadelijk onder ge- mt-skundige behandeling gesteld. De vader van het kind verkeerde in zoo'n opgewonden toestand, dat hij een browning nam en naar de woning van D. H. ging en eerst op den hond schoot en daarna op de echtgenoote van D. H. schoten loste. Hij is door de politie ge arresteerd. Jubileum-postzegel». Stsbld. 271 bevat het Kon. Besl. van 16 Juni 1923, betreffende het uitgeven van Jubileum postzegels, luidende Art. 1. Ter gelegenheid van Ons 25- jarig Regeeringsjubileum worden van Rijkswege jubileumpostzegels uitgegeven. Art. 2. De jubileumpostzegels zijn, zoolang de voorraad strekt, nevens de gewone postzegels, verkrijgbaar in de waarden van 2, 5, l1/^ 10, 20, 25, 35 en 50 cent en van 1, 27g en 5 gulden. De jubileum-postzegels van 2, ll/3, 10, 20, 25, 35 en 50 cent dragen Onze beel tenis, die van 5 cent en van 1, 2l/3 en 5 gulden vertooneu een tronende figuur met scepter en Rijksappel. Op de jubileum-postzegels zijn de be palingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels. Gevaarlijk snoepgoed. Naar de heer E. van Waegeningh in het week blad Volksvoeding, schrijft, heeft de Keu- ringdienst van Waren te Maastricht een groote partij jubileums-snoepgoed in be slag genomen, namelijk z.g.n. »draeèes«, die onder den naam Riffles Schot* door een onzer grootste suikerwerkfabrieken in den handel waren gebracht. Het snoepgoed ziet er aantrekkelijk uit, is verpakt in doorschijnende kleine zakjes Wisselkoersen. Brussel 12,37V2 Parijs 15. H,71s/v 2,557s. Berlijn 0,00,772- Londen New-York van ongeveer 40 gram, die met een gouden koortje zijn dichtgemaakt en bestaat uit suikerballetjes in de nationale kleuren, rood-wit-blauw-oraDje, met bo vendien de noodige gouden en ziveren balletjes er tusschen. Vooral de goud balletjes, die met koperbrons bewerkt zijn worden zeer onschadelijk geacht. Ook door de hitte Een Arnster- damsch kantoorbediende heeft op een steiger aan de Ruyterkade een citybage met l300 aan baukpapier laten staan. Toen hij tot de ontdekking kwam en naar den steiger terugkeerde was de tasch verdwenen. J.l. Zondag, meldt de „Tel", bracht een troepje jongelui een bezoek bij zekeren Vau Nunen op Broekdijk te Nuenen. Zij maakten daar pret en waren blijkbaar in een goede kermis- stemming. Ten slotte begonnen zij zich te vervblen met het gevolg, dat een der jongelui, zekere K. van B., buiten de deur werd gezet. Deze iiet zich dat niet welgevallen en in zijn baloorigheia verzocht hij zekeren Van Hertum uit Helmond naar buiten te komen. Van H. ging naar buiten er ontstond een hevige vechtpartij, waarbij Van H. een zoudauigen slag op het hoofd kreeg met een knuppel, dat hij bewusteloos neerviel en naar Helmond moest worden overgebracht. Aanvankelijk vermoedde men, dat deze mishandeling geen ernstige gevolgen zou hebben. Ook de dader dacht, dat de toestand niet zor ernstig was. Woensdagavond echter begon van H. het bewustzijn hoe langer hoe m9er te veriiozen. Id den nacht van Woensdag op Don derdag is bij aan de gevolgen overleden, hoogstwaarschijnlijk ten gevolge van een hersenschudding. Het lijk is naar Helmoud naar een ziekenhuis overge bracht. De dader van deze mishande ling is door de Rijkspolitie gearresteerd en heeft een volledige bekentenis af gelegd. Het slachtoffer en de dader bleken nog nooit ruzie met elkander te hebben gehadze kenden elkander ternauwernood. Het slachtoffer A. van Heertum was fabrieksarbeider en 23 jaar oud en de dader K. van B. is veldarbeider en 23 jaar oud en de dader K. van B. is veldarbeider en 22 jaar oud. Beiden zijn ongehuwd. Burgemeester en Wethou ders van AXEL brengen ter algemeène kennis, dat de Gemeenteraad in zijne vergadering van den 13 Juli 1923, met ingang van 1 Augustus 19*23, de prijs van het kook- en lichtgas heeft bepaald als volgt Bij gebruik van 1 30 M3 per maand f 0,16 per Ms. Bij gebruik van 3160 M8 per maand f0,15 per Ms Bij gebruik van 61100 M3 per maand f 0,14 per M'. Bij gebruik van 101 Ms— hooger per maand f0,13 per M3. Axel, den 16 Juli 1923. Burgemeesters en Wethouders van Axel maken bekend, dat op des namiddags ten drie ure, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daartoe in het GYM NASTIEKLOKAAL der O. L. School aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en ge boortedatums der kinderaD, is het ge- wenscht, dat bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes der ouders ot geboortebewijzen der kinderen. AXEL, den 20 Juli 1923. t e Al X Ej Ij. Zij, die lid wenscben te worden van bovengenoemde Vereeuiging, kunnen zich vóór 1 Augustus a s. aanmelden bij een der onderstaande bestuursleden. JAC. DE KLERK, Voorz. M. P. ORTELEE, Secr. A. IJZEBAART, Penningm. M. VISSCHER. C. WITTE. Axel, 20 Juli '23. Het Bestuur der Hervormde Zondagschool maakt bekend, dat na 29 Juli geen kinderen meer kunnen worden aangenomen. HET BESTUUR. Dr». Med. J. H. van Grafhorst, art», VerhuUtatram 79. Den Haag, zendt U op aanvrage grali» en franco zijne brochure over Graouline, het rnjddel tegen tuberculoae en acroti*!o«« Jtl.crziekte of kliertuberculoaej. se

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3