leid Tan St Ykenschc Hinderen. Berplaats voor Fietsen Tafelbijbels lis en Inboedel Axel. Den geheelen INBOEDEL. thJ Weldoes Ladies Journal, Weidoos Bazaar of Childrens, Fashions for All, Chilirees Bress. A. KOLF ER Weslstraal Werkmansgoederen alszwart Manchester, Moleskin, grijze Jasssen, blauwe Jassen eu Broeken i! 2. Zuiver Bronwater „T O P" aan zeer lage prijzen, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. In yroote keuze voorradig Bekendmakingen. 86,000 Straatklinkers. Advertentiën. Tijdens het Zangersfeest Reparafie's aan brillen worden terstond uitgevoerd. A. ESSEL BRUGGE. J. C. VINK, Boekh. J. BRUGGEMAN, Coiffeur. J. C. VINK is ruim gesorteerd in jaarwedden worden telkens om de 5 jaar in overeenstemming gebracht met den stand der gewone inkomsten, maar zullen voor de in dienst zijnde ont vangers nimmer tot vermindering mo gen leiden. Met afwijking van het bovenstaande wordt voor de ia dienst zijnde ontvan gers in de na te noemen gemeenten het achter ieder gemeente genoemde bearag vastgesteld Axel 1000 Big- gekerke 500Boschkappelle 550 Driewegen 600 Goes 2500 Grauw ee Langendam 650 's Heerenhoek 600 Heinkenszand 700 Kerkwerve 525 Kortgene 800 Koudekerke 1050Kruiniugen ƒ1100; St. Maar tensdijk J 800Middelburg 3600 Neuzen 1900; Osssnisse ƒ600; Ove- zand 600 Scherpenisse 700 Schore 625 Sluis 1400 Stavenisse 775 Tholen 1250Vlissingen 3600 Waarde 600; Wemeldinge 700; Westdorpe 700; Ierseke 1075; Zaamslag 1000; Zierikzee ƒ2000; Zoutelande 400 en Zuidzaude 600. Al deze regelingen zijn een gevolg van besluiten van Ged. Staten welke op 9 Mei j.l. bij Kon. besluit zijn goed gekeurd. Zaterdagavond staken te Colijusplaat twee vrouwen de Lepelstraat over, toen een auto om den hoek kwam. Een der vrouwen kon nog tijdig uitkwijken, doch de 78-jarige wed. De Jonge geraakte er onder. Deerlijk gewond werd zij in een der nabij gelegen woningen binnengedragen, waar zjj enkele oogen- blikken later aan de gevolgen is over leden. M. Crt. Bij het aanleggen van een tun nel voor een nieuwe spoorlijn in mijn 4 te Heerlen, is M. uit Stein, door 't instorten van een wand van viermetor hoogte, bedolven. Spoedig toegesnelde hulp mocht niet baten. Bij de mijnen 1 en 3 werden een paar arbeiders gekwetst door afvallend puin. Zy werden naar bet hospitaal vervoerd. De looper L. van de electrische centrale te Hengelo, die vooigaf zijn por tefeuille met f 1800 verloren te hebben, terwijl hij zich naar de fabriek begaf om af te rekenen, is Donderdag wegens verduistering gearresteerd. Zaterdagavond bemerkte een heer, die met eenige dames de voorstelling in het Grand Tbéarre te Amsterdam wilde bezoeken, bij de cassa, dat een heer tegen hem opdrong. Even later miste hij, aldus het Hdbl., zijn porte feuille met drie bankbiljetten van f 1000 en eenige biljetten vau f 25 en f 10. De bestolene verzocht een inspecteur van politie, die zich in de nabijheid bevond, den man, die zich tegen hem aangedrongen had, te arresteeren. üp dezen man werd evenwel niets gevon den. Men heeft hem echter vastgehouden omdat zijn houding verdacht was. Toen hij werd aangehouden, beweerde hij, alleen Spaansch te spreken. Aan de cassa en mat den suppoost had hij ech ter Engelsch gesproken. De suppoost had hem gezien in gezelschap van een kleinen man, ongeveer 30 jaar oud, dien hij beschrijft als „een Japansch type". Op het oogenblik van de arre statie was deze echter verdwenen. De aangehoudene ontkent pertinent in gezelschap geweest te zijn, Ook an deren dan de suppoost hobben echter het tweetal samen hooren praten. De man die opgepakt is, had voor twee personen kaarten genomen. Hij blijkt een Peruaan te zijn. Blijkens zijn pa pieren vertoeft hij sinds Mei in ons land. De buit is nog steeds zoek. De avontuurlijke reis. De Brusselsche correspondent van de „N.R.Ct.". zendt een tegenspraak op het ook door ons vermelde, bericht betref fende de behandeling van Nederland- sche landarbeiders op het consulaat te Brussel. Wij ontleenen daaraan het volgende Het uit het „Handelsblad" in het ochtendblad van 31 Mei overgenomen bericht betreffende de lotgevallen van twintig Veluwsche arbeiders, die voor werkzaamheden in Noord-Frankrijk aan geworven, aldaar in den steek werden gelaten, en na Brussel te voet hebben bereikt, op verzoek van den Nederland schen consul door de politie met gum mistokken uit het consulaat zouden zijn gejaagd, is, naar ik ten stelligste kan verzekeren, althans voor wat de be handeling in het Nederlandsche cosu- laat te Brussel aangaat, volslagen onjuist. Niet twintig, maar twee Nederlandscb- sprekende arbeiders boden zich Vrij dagavond na het sluitingsuur, op het consulaat aan en werden, bij afwezig heid van den consul-generaal, door een beambte te woord gestaan, die hun het vriendelijk verzoek deed, den volgenden ochtend terug te keeren. De arbeiders waren heel beleefd en vertrokken on middellijk, zonder dat de politie of gum mistokken daarbij -te pas kwamen. Den volgenden ochtend verschenen de ar beiders echter nietzij blyken evenwel in den namiddag nogmaals te hebben aangebeld maar moesten, daar het con sulaat reeds gesloten was, onverrichter- zake heengaan. Later heeft men ze daar niet meer teruggezien. Den Nederlandschen consul-generaal, mr. H. van Romburgh die de voor komendheid in persoon is of de leden van het consulaire personeel kan dan ook niet bet minste verwijt treffen. Terroristisch optreden. Het be stuur der af'deeling Amsterdam van den Nederlandsch R. K. Bond van bouw- patroons schrijft Aan een complex woningen van een onzer leden in de Zaagmolenstraat wer ken reeds eenige weken ongeveer 35 metselaars en operlieden, die in overeen gekomen accoord met den patroon hun werk verrichten en 60 a 65 per week verdienen. Het bestuur der fede ratie van metselaars en opperlieden kwam de vorige week dasr op het werk en deelde den patroon mede, dat de loonen door hem betaald te laag waren en ge bracht moesten worden op het peil door de syndicalistische organisatie van met selaars en opperlieden m haar ledenver gadering bepaald. De patroon verklaarde in de onmoge lijkheid te zijn deze exorbitante loonei- schen in te willigen en wees het bestuur der Federatie op de tot volkomen we- derzijdsche tevredenheid met zijn werk lieden getroffen regeling der tarieven. Het bestuur dreigde daaiop met werk- loosen te zullen komen om iederen ver deren arbeid onmogelijk te maken. Des volgenden dag verschenen inderdaad eenige honderden werklooze sieun trek kende leden der federatie en noodzaakten de op het werk aanwezigen het werk te verlaten. Patroon zoowel als werklieden staan hiertegenover machteloos, met ge volg dat de bouw van een complex wo ningen volkomen stil ligt. Twee inbrekers. Op klaarlichten dag, is te 's Gravenhage tusschen 7 uur en halfacht, andermaal ingebroken bij den juwelier Schuyer in de Lange Poten. De bewoners waren weder niet thuis. Er wordt vermist voor eenige duizenden gul den aan gouden en zilveren voorwerpen. Nieuwsgierig naar de reden van een oploopje begat een zekere mevr. Rowe te Southwark zich naar de over zijde der straat, waar een troep men- schen was verzameld. Iu de armen van een politie agent lag daar het lijk van een 6 jarig jongentje, haar zoontje. Vol gens een ingesteld onderzoek liep het kind achter een tramwagen aan en werd door een omnibus gegrepen. Daar het ongeluk aan de omstandigheden te wij ten was, sprak de rechtbank den be- stuuruer vrij. De „Daily Chronicle", die dit bericht geelt, vermeldt nog, dat een week ge leden een ander zoontje van mevr. R. door een motorfiets werd overreden en thans in het ziekenhuis wordt verpleegd. Boschlinpelle. Huwelijks-voltrekkingen. 17 April. August Martens van (Koewacht), 27 j, jm. en Maria Pieters, 25 j.. jd. 19 Apiil. PetrusKint,33j., jm. en PaulinaRemorie, 27j., jd. Geboorten. 1 April. Petrus, z. van Anthonius Leonardus Lambert en Emerence Pieters. 4 April. Elisa Maria, d. van Theophilus Petrus Ottjes en Regina Philomena Dullaart. 5 Adril. Maria Christina Apolonia, d. van Petrus Ver- braeken en Mathilda Marcelis. 20 April. Ma ria Elisabeth, d. van Petrus Josephus van Damme en Maria Valen'. WeBtdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 12 April. Rudolphus de Vos, 24 jjm en Ma- delena Amelia van Hulle, 21 j jd. 18 April. Emiel de Maertelaere, 26 j., jm. en Eliza Marie Bomelijn, 23 j„ jd. Geboorten. 3 April. Rumolda Victoria, d. van Honoré Marie de Guytenaar en Augusta Maria Goethals, 12 April. René Antonius, z. van Honoré Alexander en Emelie Philomena van Poecke. 22 April. Margaretha Emma. d. van Carolus Ludovicus Loubry en Elodie Maria De Wever. 26 April. Julien Bernard, z van Trophinus de Cooker en Maria Julia Roegiers. 27 April. Remi Florimond, z. van Arthur Emile Notté en Leonia Maria Ongenae. Overlijden. 28 April. Ivona Augusta van den Abeele, 10 m., d. van Prudent Hendricus en Louisa Maria Janssens. ■Wisselkoersen. Brussel 14 25, Parijs 16,40 32,—. LoDden ll,778/4 Berlijn New-York 2.55. Burgemeester en Wethouders van AXEL brengen ter kennis van belang hebbenden, dat zij op Donderdag 21 Juni 1933, des voormiddags ten 10 ure opnieuw zullen aanbesteden de levering van Monster en voorwaarden bij den Gemeente Opzichter. Axel, 12 Juni 1923. Zij, die gedurende de vacantie hun Weensche pleegkinderen bij zich wen- schen te hebben, kunnen zich onder toezending van f7 50 tot f12.voor reiskosten, tot uiterlijk 20 JudI opge ven bij Mej. J. HIOOLEN, Lange Burg C 85, Middelburg. Voor kinderen die voor de eerste maal komen behoe ven geen reiskosten betaald te worden. Het Comité voor Noodlijdend Oostenrijk. betrouwbare overdekte op het Terrein. Jan van de Velde. so easy-monteering met en zonder glazen. Kunnen ook in goud en zilver geleverd -:- worden. Aanbevelend, in gewone en luxe uitvoering. De Notaris H. A VAN DALSUM te Hulst, zal op Zaterdag 16 Juni 1923 voor de Familie FERMONT—Bastelier publiek verkoopen 1 om 2Vj uur bij Frans Dieleman 8in „De Reisduif" te Axel: aan den Armendyk te Axel, wijk H 42, groot 92 centiaren, dadelijk in eigen gebruik te aanvaarden. Te betalen 1 Augustus 1923. om contant geld in het sterfhuis H 42, om 3 uur niJnhARDT'5 hOOFDPiJN-TABLETTEM. S'raacjt vooral MUNHARDU5 want dit zijn de echte overtreft alle mineraalwaters, zoowel in prijs als in kwaliteit. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland is de Heer ALBERT NEVEJAN, Bier brouwer, Sas van Gent, telefoon 9. In den Boekhandel van zijn steeds voorhanden: AANBEVELEND, i n H enkele Hfc I word! spoedig verdreven door enkele 3 Pen koken SOct f bij Apofh en Drogisten. P

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 3