DUPLO DUPLO DUPLO DUPLO Rechtszaken. Advertentiën. Dhr. Kruijsse gelooft dat men er daar met rioleering niet komt. Hij kent den toestand daar en vreest, dat het overbodige water daar meer komt van het kanaal en zou dus eigenlijk het water door den polder geleid moeten worden. Er ligt wel een buis door den dijk, maar die is te nauw en de sloot die er vroeger voor afwatering lag, is dichtgegooid zoodat het water niet weg kan. Als men er nu een gesloten riool legt, kan het water nog niet weg en zullen dus z i. de menschen niet gebaat zijn. Dhr. OggelIk heb ook altijd beter gevonden een sloot te graven, maar dan werd mij voor de voeten geworpen, dat een sloot daar weer dicht geworpen wordt. Dhr. Kruijsse Mijn bedoeling is ook niet een breede sloot, maar een flinke verharde goot. De Voorz Het best is dus die zaak nog eens aan te houden tot een vol gende vergadering, dan kunnen B. en W. een afgerond voorstel indienen. We hopen dan een dankbaar gebruik te kunnen maken van de gehoorde opmer kingen. Alzoo wordt z. h. s. besloten. q. Adres van J. Dieleman e. a. aan gaande de sloot in den Buitenweg. B. en W. wenschen ook dit adres aan te houden, daar de pachter van het land, grenzende aan die sloot, hier over met den eigenaar en het polder bestuur moet spreken. Dhr. Kruijsse gelooft, dat de eigenaar, noch de polder over die sloot hebben te beschikken. Het is een deel van de officiëele waterleiding, welke op den ligger der wegen voorkomt In deze heeft ook de Provincie mee te spreken. Voorz. Ik dacht dat de helft van die sloot toch aan den eigenaar behoorde en die er dus ook zeggenschap over had. Dhr. Kruijsse Dat geeft niets, als de sloot niet gedempt mag worden. 3. Vaststelling belooning en be noeming van eei> ambtenaar voor den keuringsdienst. B. en W. stelden voor: a. het salaris voor een jaar te bepa len op f 120 b. de benoeming te doen ingaan met 1 Mei 1923 en daarvoor aan te bevelen le J. A. de Smidt, 2e J. Cornelisse. Dhr. de Feijter: Als het maar voor een jaar is, kan ik er mij mee vereeni gen, maar ik ben van meening, dat die boekhouder overbodig is. Dhr. Kruijsse Wat zijn de werkzaam heden van dien boekhouder? De Voorz.Maandelijks de keurloo- nen innen en de uitbetalingen doen. Dhr. KruijsseDus anders niets, dan het keurloon bij den keurmeester afha len en dezen het salaris uitbetalen Dat gebeurt nu al 4 maanden door één man en het gaat goed. De keurmeester heeft nu slechts aan zichzelf het tiactement uit te betalen, meer is er niet te doen Het was dus beter het maar eens eerst een jaar af te zien zonder ambtenaar en dan kunnen we oordeelen of er wel een ambtenaar noodig is. Waarom zullen we nu reeds een baantje gaan scheppen en het later weer van den benoemde afnemen? Ik acht die f 120 weggegooid De keurmeester ontvangt het keurloon en zou dat dan maandelijks moeten af dragen, terwijl hij het toch in een regis ter heeft opgeschreven. En het ging nu al 4 maanden goed zonder stagnatie. De VoorzMaar nu is ook alles op gehoopt. We kunnen niet precies zeg gen, wat er nog te doen is; er zijn ook nog meer gemeenten aan den keurings dienst verbonden, het is dus begrijpelijk, dat er werk genoeg is voor een ambtenaar. Dhr. KruijsseIk begrijp niet welk werk en ik heb er juist eens naar gein- formeerd en gehoord, dat er niets aan te doen is. De Voorz: We krijgen toch straks een jaarverslag? Dhr. Kruijsse Wie maakt dat Dat moet de keurmeester toch ook doen en zouden we dan een ambtenaar benoe men alleen om dat verslag eens netjes over te schrijven Het is bespottelijk. Dan kunnen we dat toch beter particu lier laten doen De Voorz.: We hebben een verorde ning gemaakt en daarin is bepaald dat er een ambtenaar moet zijn, waarvoor trouwens ook een instructie is vastge steld. Toen werd het dus wel noodig geacht Dhr. KruijsseDie verordening be hoeven we niet te handhaven en boven dien, in 't begin wisten we niet beter, maar nu het marcheert kennen we er iets van. Ik zal er echter niet verder over spreken, maar ik stel voor om nog geen ambtenaar te benoemen. Dit voorstel wordt aangenomen met 8—3 stemmen. Voor de heeren Kruijsse, van Dix- hoorn, Weijns, de Kraker, Dekker, Die leman, de Feijter en Koster. Tegen de h-h. Oggel, Van de Bilt en Baert. (Slot volgt AXEL. 27 April 1923. In de openbare vergadering van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad alhier zijn door loting aan de lijsten der candidaten de volgende rangnum mers gegeven No I Christ. Historische partij.no 2 de Roomsch-Katho ieke partij, no. 3 de Soc. Dem. Arb. Partij, no 4 de Vrijheidsbond, no 5 de Staatk. Geret. Partij en no 6 de Anti Revol. Partij Te Middelburg s'aagden Woens dag voor de onderwijsersacte o. m. de dames A. J. W. Kosten van Zaamslag en A. M. Pieters van Zuiddorpe. De Fokdag te Zuiddorpe. Dinsdag werd te Zuiddorpe de ten toonstelling gehouden van rundvee Te één uur zou de keuring beginnen, dus was het op den middag een heele drukte, eer de plompe hoekige dieren op hun plaats stonden, want sommige tweehoevige laten zich gemoedelijk leiden maar andere en vooral de jeug dige zijn nog „lomper dan een koe" en als men dan sommige geleiders met een boomstam in de hand erbij ziet staan, dan behoeft men niets te vragen. Maar als er niets anders in den weg is, dan is dat het ergste niet, want bestuur en commissieleden zijn er ook nog en nu deze hier de noodige wenken gaven, kwam alles tijdig op zijn plaats Niet minder dan 122 dieren stonden aan de lijn verdeeld in een 10-tal klassen. Al spoedig begon men met de keu ring, want er was heel wat werk aan den winkel en men moest er wat van kennen om de dieren naar waarde te primeeren, nu er zooveel goed materi aal onder de zwartbonten was (andere kleuren werden niet toegelaten.) Tegelijkertijd had ook de stamboek keuring plaats voor de provinciale commipsie voor de keuring van rund vee, waarvoor o m. aanwezig was de heer Zwagerman zuivelconsulent voor Zeeland. Deze gal weer op de gewone populaire wijze zijn wenken aan de lokkers om hun rundvee te verbeteren en wees op de fouten welke nog be stonden. Het keuren vorderde nogal wat tijd, zoodat dit eerst om half zes uur afgeloopen was. De uitslag was als volgt I. Koeien, twee of meermalen ge kalfdle prijs A. C. van Waes, 2e Wed. de Munck, 3e R van Waes, 4e J. Noet, 5e A. de Munck, 6e Wed. de Munck II. Koeien, 1 of 2 maal gekalfd en 6 maanden drachtig le prijs A C. van Waes, 2e M. Puijlaert. 3e en 4e Wed. de Munck. III. Koeien, 1 maal gekalfd en hoog stens 6 maanden drachtig: le prijs F„ van Haelst, 2e Wed. de Munck, 3e Jac. de Mey. IV. Kalfvaarzenle prijs R. van Waes, 2e A Gooseens, 3e A. Buysse, 4e Alf de Munck. V. Runderen met 2 breede tanden le en 2e R van Waes, 3e A. C. van Waes, 4e E. L. Boone, 5e A. Schelle- man, Axel. VI. Runderen ouder dan 9 maanden, zonder breede tanden: le A. Buysse, 2e W. Dieleman Wz Axel, 3e H. Bonte, Koewacht, 4e A. Buysse VII. Kalveren van 39 maanden le R. van Waes, 2e H. van Haelst, 3e en 4e E. Termote. VIII Jongere kalveren le A. d'Hert, 2e H. Bonle, 3e H van Haelst, 4e Wed. de Munck. Kampioen was Herta van A. C. van Waes IX. Stieren met breede tanden, le prijs Bismarck van de Stierenvereeni- ging Zuiddorpe. X. Stieren zonder breede tanden le Wed. de Munck, 2e L. Audenaerde. XI. Stierkalveren van 3—9 maanden Geen aanvoer. IXII. Stierkalveren tot 3 maanden le H. van Haelst, 2e M. Puylaert, 3e A. van Waes. XIII. De koe, die de grootste op brengst aan melk heeft in een laxtatie periode was Sergeant van Wed de Munck met 8141 K G. XIV. De koe, die de grootste dag opbrengst had was Elza van R. van Waes met 26.70 K.G. XV. En de koe, die het hoogste vetgehalte gaf aan melk was Bonte van A. Termote met 3,86% De prijswinners, bij wier naam geen plaats staat, wonen te Zuiddorpe. Na de keuring vereenigde men z ch aan tafel om te soupeeren, terwijl her haaldelijk werd getoost op het succes van den dag Het bestuur had eer van haar werk Van bevoegde zijde deelde men ons mede, dat er in de kwaliteit goede vooruitgang is waar te nemen sedert 1922 De belangstelling van elders was niet groot. Te Zuiddorpe werd in den tuin van den gemeente-veld wachter een witte mol gevangen Zeker epn zeld zaam feit Het was een volwassen diertje met krachtige voorpooten Het vel glansde, als was het van een her melijn. Het aantal gevallen van besmet telijke ziekten over de week van 15 tot en met 21 April, in de prov. Zee land, bedroeg: Febris Typhoidea (buik typhus): Retranchement 1, Roodvonk: Axel 1, DiphteritisHontenisse 1, Mein gitis V lissingen 1 Ingezonden Mededeelingen. IS V. ROSSEM'S beste CURACAO Is lichte Pruim- en Rooktabak Is ongesausd en geurig van nature Is verkrijgbaar a 12 ct. per Vs ons In de Maandag daartoe door de regeliugs-commissie gehouden verga dering is besloten de jaarlyksche al- gemeene vergaderingen van waterschap pen en polders te houden op Maandag 7 Mei Commissie Haven fort. Dinsdag 15 Mei CaDisvliet. Don derdag 17 Mei Vereenigde polders van Ossenisse. Dinsdag 22 Mei Mele, Wilem Henduk en Klein Kieldrecht. Zaterdag 26 Mei Van Aalstein. Maandag 28 Mei Willem III. Dinsdag 29 Mei Absdale-, Riet- en Wultsdijk. Woensdag 30 Mei Koningin Emmapolder. Vrijdag 1 Juni St. Jansteen en Wildelanden. Zaterdag 2 Juni Clinge. Dinsdag 5 Juni Groot- en Klein Ferdinandus. Woensdag 6 Juni Beoostet.- en Westenblij. Donder dag 7 Juni Ser Paulus. Dinsdag 12 Juni Hengst- en Rummersdijk, Groot- en Nieuw Kieldrecnt. Zaterdag 16 Ju ni Stoppeldijk. Woensdag 20 Juni Ha vik en Hulsternieuwland. Donderdag 21 Juni Catbarina. Woensdag 27 Juni Oude Grauw en Langendam. Dinsdag 3 Juli Lamswaarde c.a Zei. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 29 April 1923. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/, ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. Raams van Hoek. Gereform. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. Visscher Nam. 2 Ds. J. Visscher van Hijlaard. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 Leeskerk. Arrend. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 27 April 1923. Uitgesproken "werden de volgende vonnissen Mishandeling L. A. S., 18 j., arbei der, Hontenisse, 10 of 10 dagen hecht. Huisvredebreuk T. J. M. E 53 j stucadoor, zonder vaste woonplaats, 14 dagen gevangenisstraf. G. J v. d. O, 45 ,j zonder beroep, Rotterdam, 14 d. gevangenisstraf. MeikvervalschingP. C. K, 46 j., melkslijter en landbouwer, Hontenisse, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter 150 of 150 dagen hecht. De moord te Koewacht. Woensdag beeft in hooger beroep voor het gerechtshof te 's-Graveohage terecht gestaaD de 20 jarige arbeider R. A. van Acker, uit Koewacht, gedetineerd voor de rpchtbank te Middelburg veroordeeld tot 3 jaar gev. straf met aftrek van de prev. hechtenis, wegens mishandeling in vereeniging met andere personen welke mishandeling den dood tengevolge had. Van dit vonnis was zoowel de beklaagde als het Openb. Miü. in appel gegaaD. De procureur-generaal mr. Del Campo vroeg bevestiging van het vonnishij wees er op dat de omstandigheden, waar onder een en ander is gebeurd, het gun stige verleden van bekl. en bovendien zijn jeugd, aanleiding zouden kunnen geven voor een lichtere straf. Spr. wil hiertoe echter geen voorstel doeD, maar dit aan het Hof overlaten. Bekl.'s raadsman mr. F. W. Adriaause drong op eeD mildere straf aan. Uitspraak over 14 dagen. M. Crt. "Wisselkoersen. Brussel 0,155. Parijs 0,1740. Berlijn 0.00876. Londen 11,86x/4 New-York 2,5674, Weenen 0,0036. CORRESPONDENTIE. Door omstandigheden konden we geen bijvoegsel bij de krant geven, waardoor enkele stukken en advertentiën moesten worden uitgesteld. DE UITGEVER. In plaats van kaarten. Onder rKOUWD JAN LE FEBER ANNA BARENTSEN. AxeI26 April 1923. Middelburg T 260 Huwelijksvoltrekking D.V. 9 Mei a.s, EN

Axelsche Courant | 1923 | | pagina 2