m HUIS Bessensap! jen We, degelijke Dienstbode, of Huishoudster, Nieuwe Zoutevisch. Het nog door verkooper bewoonde GEBRUIKT 100.000 K.G. Onderhoudsgrind Va of 100.000 K.G. Macadam 'In 180 blauws Canadapotsn Landbouwhalm: Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Openbare Verkooping. Firma P. R. beenhuizen, FIxel. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Wed. JOZ. DE FEIJTER. GE V R A A GD: Openbare Verkooping. ONTVANGEN: AXEL. WED. JOZ. DE FEIJTER. centrale aangesloten Federatieven Bond yan Spoor en Tramwegpersoneel, ter bespreking van den ingetreden toestand bij de Spoorwegen, met betrekking tot de vanwege de Directie der Ned. Spoorwegen aangekondigde verslechter ingen voor het personeel. De vergadering stelde vast, dal door }de organisaties dient te worden samen gewerkt. Besloten werd aan de belang hebbende organisaties een desbetreffend schrijven te zenden, waarop de beslis sing wordt ingewacht vóór uiterlijk 29 Juli e.k. it M- Crt AXEL. 28 Juli 1922. Dezer dagen reed de melkboer A. v. D. alhier met een karretje hooi naar huis en had misschien zijn voer te hoog geladen naar mate zijn kar groot was, waardoor aannemelijk werd, dat het voer omsloeg De voerman, die erop zat, viel daardoor ook van het voer en kwam ongelukkigerwijze op de Zaterdae tvond begaf zicb vrouw R. te IJzendijke in het land. Zij had een roode doek over het hoofd gebonden, hetwelk door een der aldaar grazende koeien werd opgemerkt, die op haar toe kwam. Toen zij wilde wegloopen, kwam ze te vallen, waarvan de koe gebruik maakte haar aan te vallen en te stooten. Gelukkig werd dit door den aldaar wonenden heer M., opgemerkt, welke de vrouw wist te ontzetten, zoodat zij er nu met enkele kneuzingen afkwam. Br. Crt. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 30 Juli 1922. Ned. Herv.' Kerk. Geref. Gemeente. hooivork terecht, zoodat de tanden in het lichaam drongen en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Nadat de man reeds eenige dagen bedlegerig is ge weest, knapt hij gelukkig weer op. Duivensport. Van bevriende zijde ontvingen we nog de volgende uitslagen: Prijsvlucht van Orleans, 400 K. M door de „Luchtbode" alhie, op 25 Juni met 134 duiven Los 7 uur. 10 eerste aankomsten le P. Fermont Sluiskil, 2e L. v. d Velde St. Jansteen,'3e Dr. Bom Axel, 4e L. Deij Axel, 5e Meuleman Sas van Gent, 6e O Kerkhaert Westdorpe, 7e Martens Koewacht, 8e A. de Block Koewacht, 9e Alf. Lafort Sluiskil, 10e Dr. Bom Axel. Verder wonnen nog van Axel L Deij-Smies 11e, 42e, Dr. Bom 14e, 19e, 24e, 33e en 2e overduit, Lo- sanne 23e, Danschutter 37e. Prijsvlucht van Anjouleine, 682 K. M. door de „Luchtbode" alhier op 16 Juli met 127 duiven. Eerste 10 prijzen le M. Scheele Sluiskil, 2e Dr. Bom Axel, 3e A. Boudrighem St Jansteen, 4e Robijn Stekene, 5e Bom, 6e P Fermont Sluiskil, 7e A. Verhoosel Westdorpe, 8e A. v. Acker Koewacht, 9e A. de Coninck Zuiddorpe, 10e L. Deij Axel. Verder nog van Axel: L Deij lie, 19e, Dr. Bom 13e, 39e en overduif. Prijsvlucht door de „Verwachting" bij Em. Pieters alhier van Doornik, 81 K' M op 22 Juli met 84 jonge duiven. Eerste 10 stuks le A. van Overloop Koewacht, 2e Bastelaar Westdorpe, 3e en 4e Dr Bom Axel, 5e A. Verhelst Axel, 6e P. Vasseur Axel, 7 e en 8e Dr. Bom, 9e J. Brak man, 10 J. Kindt Heikant. Verder van Axel v. Drongelen 11e, Dr. Bom 12e, 13e, 14e, 16e, 18e, 24e, 25e, 26e, 27e, Pie ters 17e. De minister van Arbeid heeft goedgevonden dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten Graauw en Langendam, ten behoeve van J. D. Cambeen, 1200. Hoek, ten behoeve van J. van 't Hoff, (gedeeltelijk) 1596. Hontenisse, ten behoeve van J. r Baart— Boogaard, 1200 van P. A. Broeckaert 825. Zaaraslag, ten behoeve van A. Dees, 595. Dinsdag werd ten huize van den heer E. de Vleeschouwer te Koewacht, de gewone 2 jaarlyksche vergadering gehouden van de stembevoegde inge landen van den polder Nieuw Beoosten- blij Bezuidpn. De rekening is inkomsten op 2207,86 en de uitgaven op 2204,86 werd goedgekeurd. De buitengewone subsidie aan de Z. VI. Tramweg werd toegestaan. Tot bode werd benoemd A. Ongenae aldaar. Arrond. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heett in hare zitting van 26 Juli 1922 de volgende vonnissen uitgesproken L. A. P. B18 j., arbeider te Sint Jansteen, is wegens mishandeling ver oordeeld tot J 25 boete of 25 dagen hechtenis. D. A. B., 45 j., landbouwer te Graauw, is wegens overtreding der Paardenwet veroord. tot 100 of 10 dagen hecht met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Hulst. J. P., 47 j.» koopman te Hoek, gede tineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, is in vrijheid gesteld. Woensdag j.l. werd te Middelburg de Heer J. Huiziuga Burgemeester van Ter Neuzen, beëedigd als Kan- tonrechter-plaatsvervanger aldaar. Tegen J. D. en J. Dr., gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg ter zake vau de inbraak te Zuidzande, is gevangenhouding bevolen. Te Soria (SpaDje) is een dyna- mierparroon ontploft in een opslagplaats vau ontplofbare stoffen eu benzine ten gebruike van de mijnen. Een ver schrikkelijke brand was daardoor het gevolg, zoodat acht huizen in de asch werden gelegd. Drie menschen zijn omgekomen. Tal van personen zijD gekwetst, vau wie 18 ernstig. De prijs van een snor. Voor het gerechtshot te San Fraocisco werd een eisch tol schadeloosstelling behandeld, ingesteld door James T. Maguire van Bahersfield, president van de Kern Mutual Telephone Company tegen den barbier Henry Jacoby. Marguire vroeg 300 dollar vergoeding voor zijn snor, die hem voor de grap was afgeschoren, toen bij in plaap was gevallen, terwijl zijn gezicht werd gemasseerd. De aanklacht luidde volgens de „Chicago Tribune" „Dat als gevolg van het feit, dat voormelde snor opzettelijk en onrecht matig is afgeschoren van het gezicht van voormelden eischer het persoonlijk uiterlijk van eischer voornoemd belang rijk is benadeeld tegenover het publiek, zijn jongere kinderen zijn niet in staat om hem te herkennen en eischer heeft de grootste moeite om te worden her kend op plaatsen waar eischer zaken j te doen heeft." De eisch werd toege wezen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van HENR. E. POL LET te Overslag, in het café van Cam. Temmerman te Overslag, dorp, op DINSDAG 8 AUGUSTUS 1922, des namiddags ten 2 uur, (zomertijd), verkoopen te Overslag, Dorp, kadaster sectie A no. 542 groot 3 A. 30 c.A. Aanvaarden 15 September 1922. Betalen1 September 1922. van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van Zaterdag 29 Juli: Meest zwakke Noordel. tot Westel. wind. Nevelig tot licht- of halfbewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde warmte. Ondergeteekende wenscht pMnp verschoond te blijven van de allergruwelijkste laster praatjes haar aangedaan. JACOBA K. MANGOLD. Axel, 21-1-22. 45 cent per doos. Verkrijgbaar bij P. S. Bij inleveriug van 100 in wikkels Zeep EEN KLOKJE cadeau. niet beneden 25 jaar, voor klein gezin, zonder kinderen. Zich aan te melden aan het Bureau van dit blad. Om paal en perk te stellen aan de vele kippendiefstallen heeft de Raad van Gendringen bepaald, dat tusschen zonsondergang en zonsopgang geen kippen zonder speciale vergunning van B. en W. mogen vervoerd worden. Op de Lippe is een roeibootje omgeslagen, waarin ongeveer 20 school kinderen uit Gelsenkireben zaten, die een uitstapje naar Halteren maakten. Vier jongens en drie meisjes verdronken. Op het vliegveld van Bourget is een vliegtuig met een telegraafpaal in aanraking gekomen. De bestuurder is omgekomende tweede man in het vliegtuig is zwaar gekwetst. Te Kalro is een kleine Franscbe afdeeling door inboorlingen overvallen 2 officieren en 15 man werden gedood en een aantal manschappen gevangen genomen. Versterkingen, die daarop uit Damascus werden uitgezonden, werden door een groot aantal inboor lingen opgewacht en tot den laatsten. man gedood. De WeeDSche bladen bevatten een bericht uit Kopenhagen, volgens hetwelk de koning vau Italië tijdens zi.in bezoek aan het Deensche Hot den wensch te kennen heeft gegeven, óók een bezoek te brengen aau de keizerin weduwe van Rusland, een geboren prinses van Denemarken, die in de buurt vau Kopenhagen woont. De Keizerin-weduwe liet den koning echter mededeelen, dat zij den man, die te Genua de hand heett gedrukt van de moordenaars van haar zoon, niet wenschte te ontmoeten. Het Bestuur van den polder BUTH vraagt prijsopgaaf van te leveren vrif op den wal te Axel- Sassing, uiterlijk 1 September a.s. Opgaaf te doen uiterlijk 1 Angns- tns a.s. P. DE FEIJTER Levsz., Dijkgraaf. J. A. DREGMANS. Ontv.-Griifiar. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer P. H. L. j DIELEMAN, landbouwer te Koewacht, op Donderdag den 10 Augustus 1922, des voormiddags 11 uur zomertijd verkoopen Het Bestuur van den polder BUTH vraagt prijsopgaaf van (4-jarig gewas), te leveren tweede helft van December a.s. aan den Buthdijk te Axel. Opgaaf te doen uiterlijk 1 September a.s. Nadere inlichtiugeu geeft de Dijkgraaf. P. DE FEIJTER Levsz., Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Aaubevelend, PAARDEN Vos RuiD, 4 jaar, bruine Merrie, 3 jaar, bruine Merrie, 9 jaar, met hengstveulen, vos Ruin, 1 jaar, bruine Ruin, 2 jaar, gekruist looppaard. HOORNVEE: 2 Melkkoeien, éénjarig Rund, 5 Kalvers. VARKENS: 2 jonge Kweekzeugen, 1 vet Varken. 50 'Kippen en Hanen, 50 Kiekens, 15 Kalkoenep, 2 Waakhonden. 2 Wagens compleet, 1 Stortekar, 2 Twee- scharploegen, 3 ijzeren Eóuscharploegeu, 4-, 5 en 6 balks Eggen, Rolblok, Sleper, Kruiwagen, Windmolen (zoo goed als nieuw), Snij- en Raapmolen, nieuwe ongebruikte Zwingen en Aanschijnen, Kiekenren, zware Ketting, 4 meter lang, Ontroomer, Tuimelkarn, Beerbak, Fornuis, Stal- gereedschap, Hout, Siroo, Staken en Sparren, enz., eDZ. Koopen tot en met 50,contant betalen. Overige crediet tot 1 November 1922, i oorm. 9'/a ure Nam. 2 Da. J. B. T. Hugenholtz. Leeskerk. Voorin. 9'/« ure Nam. 2 LetesUerk. Leeskerk.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 5