No. 16 Dinsdag 23 1922, 38e Jaarg 3 u v Nieuws- en Advertentieblad SlÜ' voor Zeeuwsch- V laan,leren. De geheimzinnige moord. i' *1 J. C. VINK - Axel. Raadsverslag. F EU ILLETON. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Cent; frando per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent, DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Nr. 56. - Postbox 6. aDVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 60 Cent; voor eiken regel meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrij dag voor middag ELF ure. Zitting van 16 Mei 1922. Aanwezig de heeren J. M. Oggei, C Th. van de Bilt, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn, J. Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Dieleman, J. de Feijter en M. W. Koster Voorzitter de heer F. Blok, burge meester, secretaris de heer J. A. van Vessem. (Vervolg.) INSTRUCTIE voor den keurings veearts van den vleeschkeurings- dienst Axel. Artikel 1. De keuringsveearts wordt benoemd en ontslagen door den Gemeenteraad van Axel. Art. 2. Voor de benoeming doen Burgemeester en Wethouders van Axel een voordracht, zoo mogelijk van twee personen aan den Raad. Aft. 3. De keuringsveearts legt vóór de aan vaarding zijner betrekking in handen van den Burgemeester, naar keuze den volgenden eed ot de volgende belofte af lk zweer (beloof) dat ik de mij opge dragen betrekking eerlijk en trouw zal waarnemen. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig (dat beloof ik.) Art. 4. Hij is "tijdens de uitoefening van zijn ambt voorzien van een schriftelijke aan stelling of van eene leginimatiekaart, geteekend door den Burgemeester van Axel Art. 5. De dienst eindigt door overlijden, door het neerleggen van den arbeid of door ontslag. Art. 6. Indien hij ontslag uit den dienst aan vraagt, dient hij een opzeggingstermijn van drie maanden in acht te nemen. Art. 7. Ontslag wordt eervol verleend op verzoek,of wordt gegeven met opgave van redenen. Het wordt niet-eervol gegeven alleen bij wijze van straf, en kan niet-eervol gegeven worden wanneer hij door ontslag aan te vragen zich aan bestraffing ont trekt ter beoordeeling van den Raad. Art. 8. Hij kan door Burgemeester en Wet houders van Axel voor den door hen aan te geven termijn worden geschorst al of niet met inhouding van wedde, bij met redenen omkleed besluit. Burgemeester en Wethouders geven den betrokkene zoowel als de Raden van de tot den Vleeschkeuringsdienst behoorende gemeenten hiervan kennis binnen tweemaal 24 uren. Art. 9. Hij staat onder de bevelen van Burge meester en Wethouders van Axel. Art. 10. Hij geeft aan Burgemeester en Wet houders of aan den Burgemeester van Axel schriftelijk, zoo spoedig mogelijk, kennis, wanneer hij verhinderd is zijn dienst te doen. Art. 11. Voor een afwezigheid, om andere reden dan ziekte, van één tot en met drie etmalen, behoeft hij de toestemming van den Burgemeester van Axel, voor af wezigheid van langeren duur, de toe stemming van Burgemeester en Wet houders van Axel. Art. 12. Hij heeft recht op een jaarlijksch ver lof, met behoud van wedde, van 30 dagen. Art. 13. Hij wordt bij afwezigheid, ziekte of ontstentenis vervangen door den door Burgemeester en Wethouders van Axel aan te wijzen of te benoemen keurings veearts. Art. 14. Hij dient den Raad en Burgemeester en Wethouders Van de tot den Keu ringsdienst behoorende gemeenten van bericht en raad omtrent alle zaken, zijn dienst betreffende, hetzij op verzoek hetzij uit eigen beweging. Art. 15. Hij is verantwoordelijk voor en belast met de geheele leiding en het beheer van den keuringsdienst in de gemeenten j Axel. Zuiddorpe, Overslag, Koewacht, Zaamslag en Boschkapelletenzij krachtens gemeentelijke voorschriften leiding en verantwoordelijkheid voor met name genoemde onderdeden van den dienst aan anderen zijn opgedragen deze keuringsdienst omvat o.m. a. de uitvoering der bepalingen, 1. van en gegeven krachtens de Vleeschkeuringswet Staatsblad 1919 no. 524, en 2. van de verordening, bedoeld in artikel 20 van de onder 1 bedoelde wet b. de zorg voor een geregelde en nauwgezette administratie c. de zorg voor het dóelmatig en oordeelkundig gebruik van het gemeen telijk keurlokaal, van instrumenten, gereedschappen en materialen tot den keuringsdienst behoorend d. het opmaken en geregeld bij houden van een inventaris van alle instrumenten, gereedschappen en mate rialen tot den dienst behoorend, en het zenden van een afschrift daarvan vóór 1 Maart aan Burgemeester en Wethou ders e. het opmaken, of doen opmaken door de onder zijn bevelen staande keuringsveeartsen en hulpkeurmeesters, van gemotiveerde processen-verbaal van door hem of door de keuringsveeartsen en hulpkeurmeesters geconstateerde overtredingen en de doorzending der processen-verbaal aan de bevoegde autoriteiten. Art. 16. Hij is in het bijzonder belast met de zorg voor de microscopische, bacterio logische en serologische onderzoekingen. Art. 17. Telkens binnen 10 dagen na een verstrijken van een maand zendt hij aan Uit het Engelsch vertaald. 57) -~- Eenige maanden later bracht Rixton een Dezoek aan Crate, met wien hy eenige zaken te bespreken had. De ge schiedenis van den moord in Garry Street was reeds bijna in vergetelheid geraakt. Doolau had zijn welverdiende straf ondergaan en zy, die et in betrok ken waren geweest, dacnten er, om zoo te zeggen, in 't geheel niet meer aan. Een brief echter, welken Rixton dien morgen van Gerald Conway had ont vangen, bracht hem de gebeurtenis in het geheugen terug. »A propos, Crate«, zeide hij, nadat hunne bezigheden geëindigd waren Conway heeft geschreven.* »De heer die met Miss Darrell gehuwd is P »Ja. Ze hebben een reisje naar de Kaap gedaan en nu meldt myn vriend mij, dat ze weldra terug zullen komen.* »Ze gaan toch zeker niet in Garry Street wonen, Mr. Fanks?* »Neen. Conway is van plan zich in Devonshire te vestigen, op een buiten, dat hem toebehoort.* Doolan is niet naar Peru gebracht, om daar voor zyne misdaad te boeten, mijnheer.* >0 dat was voor betn hetzelfde. Ginder zou by ter dood veroordeeld zijn geworden voor den moord op Tejada hier is hy gehangen voor 't geen hij in Garry Street heeft uitgevoerd.* »En Madraszo, hoe is het daarmee afgeloopen »0, dat heer heeft niet veel voordeel met 'zijn schurkerijen. Mrs. Brynmaur toch is niet met hem getrouwd, maar naar Peru teruggekeerd. Ik moet zeggen, Crate, dat het deze dame, die zooals ge weet, heel wat op haar kerfstok had, eigelijk naar de wereld gesproken veel te voorspoedig is gegaan.* »Hoe zoo Rixton haalde Conway's brief uit zyn zak en las er eeüige regels uit voor »Ik heb Jack Markham, dieD ik vroeger te Oxford gekend heb, te Natal ontmoet. Hij was pas uit Zuid-Amerika gekomen, en daar hij de geschiedenis van den armband met den karbonkelsteen gehoord had, sprak hy met my over Mrs. Biyn- maur. Ze had in Lima haar jongemeisjes- naam weer aangenomen en is thans gehuwd met Don Juan, den broeder van den vermoorden Don belipe Tejada. Don Juan heeft de beschrijving van de zilvermijn in zijn bezit gekregen, de plaats gevonden en is op weg om tien maal millionnair te worden.* Wel, wel. En zegt Mr. Conway niets omtrent Madraszo »Die schijnt zijn oud bedrjjf *an valschpeler en zwendelaar weer opgelat te hebben. Hij mag echter wel oppassen, Mrs. Brynmaur of liever senore Tejada uit den weg te blijven, want die dame is voor geen kleiD geruchtje vervaard.* »Weet ge, Mr. Fanks, dat ik haar in 'teerst wezelijk voor de daderes van den moord heb gehouden ,lk niet. Ik had dadelijk mijne vermoedens.* »Tegen Ward »Tegen Doolan.* »Jamaar Ward was Doolan.* Zeker, doch niet, toen ik in 't begin Doolan van de misdaad verdacht. Nadat ik van Duncan gehoord had, dat Ward de pink van zijn rechterhand miste, gingen mij de oogen open, en wist ik, dat de twee één waren.* »Hoe kwaamt ge het eerst op de gedachte, dat Doolan schuldig zou wezen V* Wel, dat zal ik u uitleggeo. In de eerste plaats had ik opgemerkt, dat zyn dcofheid slechts voorgewend was en hy dus niet door kon hebben geslapen, terwijl de bekende gebeurtenissen zoo dicht bij hem plaats grepeD. Vervolgens loog hij, met te zeggen, dat hy bij Bennett's dood in Cuzco was tegenwoordig geweest. En ten derde werd er in Bennett's dagboek nergens gesproken over een bediende, die Doolan zou heeten. Ook bespeurde ik op zekeren keer een vlek op zyn voorhoofd, welke hij vergeten had ai ta wisschen en waaruit ik afleidde dat hij soms zijn gezicht met de eeDe of andere stof besmeerde. Al die klei nigheden wekten mijn wantrouwen tegen Doolan.* »Ja, maar Wacht even. Ik wist in 't eerst niet, waar de vermoorde vandaan was geko men. Madraszo geraakte van zijn stuk bij de vermelding van den armband met den karbon keisteen, en daar hij uit Peru kwam, en nog niet lang in Enge land was geweest, maakte ik de ge volgtrekking dat zijn herinnering uit Lima dagteekende. Doolan had ook in die plaats gewoond, en zoo bleet ik vasthouden aan het denkbeeld, dat die beiden met elkander in verbinding stonden. Later volgde de gevangenne ming van Conway, ik heb echter geen oogenblik aan zyn schuld geloofd, ook niet na de ontdekking, dat de vermoorde zijn neef Horace Bennett was. Tegen Mrs. Brynmaur en Darrell bestonden wel bezwarende omstandigheden, doch deze werden al spoedig door de ieiten ontzenuwd. Nadat ik het voorgevallene met Conway's sleutel gehoord had en den stok op Madraszo's kamer gevonden »Toen begont ge hem voor den moor denaar te houden »Mijn waarde Crate,* hervatte Rixton op tuchtigen toon, »ik beken, dat ik toen een oogenblik weifelde.* (Slot volgt.) :dï AXKLSCHE«SfCOVBANT H - 1 h i .ta 0.1 1 I

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 1