A o. 15. Vrijdag Mei 38® 4 Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-N laanderen. J. C. VINK - Axel. Raadsverslag. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Centfranco per DGst 1 Gulden. Afzonrierlilke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Nr. 56. - Postbox B. A DVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 60 Centvoor eiken regel meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentièn worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrtjdagvoormiddag ELF ure. B\j dit blad behoort een by voegsel. a Zitting vau 16 Mei 1922. Aanwezig de heeren J M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dixboorn, J. Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, P. DielemaD, J. de Feijter en M. W Koster Voorzitter de heer F. Blok, burge meester, secretaris de heer J. A. van Vessecn. Nadat de vergadering met het ge bedstormulier geopend is, stelt de Voorz. aan de orde de agenda. 1. Notulen. Deze worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 2. Mededeeling Ingekomen stukken. a. Bericht van Gedeputeerde Staten, dat door hen is goedgekeurd de ver koop der boomen op de Kaaiwal. b. Idem omtrent de wijziging der begrootiDg over 1922. c. Idem dat de jaarwedde van den Ambtenaar van den Burgerlijken Staud dezer gemeente is gehandhaafd op 270. d. Idem, dat de begrooting over 1922 van den Keuringsdienst van waren, gebied Goes, is goedgekeurd, nadat het totaal der uitgaven van ƒ98000 is te ruggebracht op f b2000, o.a. daardoor, dat van de aanschaffing van een auto mobiel is afgezien. e. Idem, dat de verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, voor het uitgebreid lager onderwijs en voor het vervolg onderwijs Koninklijk is goedgekeurd. Deze luidt aldus Verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwys, voor het uitgebreid lager onderwys en voor het vervolgonderwijs in de gemeente Axel. Artikel 1. Ten behoeve van de gem°ente wordt, ter gemoetkoming in de kosten van het openbaar gewoon lager onderwijs, van het openbaar uitgebreid lager on derwijs en van het openbaar vervolg onderwijs, welke voor rekening van de gemeente blijven, van de ouders der schoolgaande kinderen, of, bij ontsten tenis van beide ouders, van die kinde ren zeiven, schoolgeld geheven. Gelijke heffing geschiedt van de ouaers der kinderen, die op de bijzon dere scholen, als in artikel 88 der Lager-onderwijswet 1920 bedoeld, schoolgaan, of, bij ontstentenis van beide ouders, van die kinderen zei ven. Art. 2. 1. De schoolgeldplichtigen worden ingedeeld in klassen. 2. Als grondslag voor deze indeeling wordt genomen het zuiver inkomen der schoolgeldplichtigen volgens de kohie ren van de rijksinkomsten!)-lasting voor het loopend belastingjaar, of, zoo dat inkomen nog niet op deze wijze is bepaald, volgens de kohieren over het laatstverloopen belastingjaar, en indien ook dat niet mogelijk blijkt of de schoolgeldplichtigen niet iu de rijksin- komstenbelasting zijn aangeslagen, vol gens schattiDg door Burgemeester en Wethouders met inacht®fming van de bepalingen van hoofdstuk II en art. 31 der wet op de inkomstenbelasting 1914 Art. 3. 1. Het schoolgeld bedraagt per leer ling bij een inkomen van f too Voor bet uitgebreid onderwijs geldt hetzelfde tariet als voor gewoon onder wijs. Voor het vervolgonderwijs geldt het tarief tusschen de haakjes geplaatst. 2. Indien meer dan één leerling uit hetzelfde gezin gelijktijdig een school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor den tweeden leerling met twintig, voor den derden met veer tig, voor den vierden met zestig en voor den vijfden met tachtig ten honderd verminderd en is voor de volgende leerlingen geen schoolgeld verschuldigd. 3. Bij vermindering van den aan slag in de rijksinkomstenbelasting is schoolgeld slechts naar den grondslag vaD het verminderd zuiver inkomen verschuldigd. 4. Het scbgolgeld, in het eerste lid bepaald voor bet gewoon onderwijs, wordt eveneens geheven van de leer lingen der scholen voor U.L O als be doeld in artikel 193, tweede lid, der Lager onderwijswet 1920 5. Het schoolgeld, in het eerste lid bepaald voor het uitgebreid onderwijs, wordt eveneens geheven vau de leer lingen der scholen voor M.U.L.O., als bedoeld in artikel 193, tweede en derde lid, der Lager-onderwjjswet 1920. Art. 4. Van hen, wier zuiver inkomen min der dan 800 per jaar bedraagt, wordt geen schoolgeld geheven. Art. 5. 1. Het belastingjaar begint met 1 Januari en eindigt met 31 December. 2. Het schoolgeld is alleen ver schuldigd over de maandeD,gedurende welke de kinderen als leerlingen van de school of den cursus staat inge schreven, de vacantiën inbegrepen. Gedeelten van een maand worden voor een geheele maand berekend. Art. 6. De aanslagen, welke ingevolge deze verordening vermindering ondergaan, zijn slechts tot het verminderde bedrag verschuldigd. Het te veel betaalde wordt zoo spoedig mogelijk terugge geven. Art. 7. 1. WaDneer blijkt, dat een aanslag niet of te laag is opgelegd, kau de te weinig geheven belasting van den be lastingplichtige of zijn erfgenamen worden nagevorderd, zoolaDg niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaren zijn verstreken. 2. De in het eerste lid bedoelde personen worden op een afzunderlijk kohier gebracht. Art. 8. 1. Deze verordening treedt in wer king op 1 Januari 1922 2. Alsdan vervallen de thans gelden de door den Raad vastgestelde bepa lingen omtrent de heffing van school geld voor het gewoon, het uitgebreid en het meer uitgebreid lager onderwijs en het herhalingsonderwijs Vastgesteld enz. f. Bericht van P. P. M. de Kort. A. Esselbrugge, D. A van Houte, A, J. Hol, A. E. C. Kruysse, A. van 't Hoff 6D P. Koole, dat zij bunne benoemiug tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim aanuemen. g. Proces verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger Hieruit blijkt dat op 2 Mei jl. in kas was aan contanten f20.355,93, kwitan- tiën, enz. ƒ6.105,48 en op de postgiro rekening een saldo was van 264.01, alzoo een te goed 26.725,42, wat overeenkomt met de boeken en be scheiden. De stukken tot en met g worden voor keunisgeving aangenomen. A. Bericht van deij Inspecteur der Posterijen, Telegrafie eu Telefonie, in zake postbestelling op Spui. Dit schrijven luidt aldus: De Voorz. deelc mede, dat dit be richt is ingekomen, nadat B. en W. hadden vergaderd. Hij wenschte daar om voor de beantwoording gaarne de meeniug van den Raad te vernemen. Dhr. Weijns vraagt het woord en herhaalt, wat hij vroeger zeide, dat de beide dagbestellingen nu byna tegelijk plaats hebben op Spui, zoodat er geen gelegenheid is, om een brief, die met de eerste bestelling komt, te beant woorden en omgaaod te posten. Als de post wat vroeger kwam dan kon dat. Dat daardoor de kantooruren voor Spui zouden worden verschoven tot 's middags of 's avonds is geen bezwaar, want juist 's avonds is voor de meeste menschen de beste gelegenheid om postzaken at te doen. 'De vertraging van de post, die met de treinen te Neuzen aankomt, is grootendeels oor zaak, dat de menschen hun correspon dentie voor Spui adresseeren naar Axel. Dat zou beter zijn, als de post voor Spui door het postkantoor Axel behan deld werd en de Hollandsche post komt reeds 's avoods te Neuzen aan, zoodat daarop 's morgens niet moet gewacht worden. Het voordeeligste zou dus zijn, dat de post vroeger in den morgen kwam. Dhr. Van de Bilt vindt ook, dat als blijkt, dat er zooveel brieven voor Spui verkeerdelijk te Axel aankomen, het dan beter was, dat die post door de Axelsche bestellers werd bezorgd. De Voorz.: Zou dat mogelijk ziju? Dhr. Oggel: Mogelijk is het natuur lijk. De "post uit Axel komt uu ook tot bij Spui, maar niet op het gehucht zelf, dat zit in de wegen die de bestel lers volgen, maar die zaken worden geregeld door het bestuur der poste rijen en daarop berust dan weer de dienst. Dhr. WeijnsIk zou willen voorstel len te vragen, dat we (spr. woont op Spui Red.) de post rechtstreeks vau uit Axel besteld kregen. Dit wordt m. a. s. aangenomen. i Verzoek van L. Wiemes, C. Haak, M. W. Millenaar en Wed. Scheele, wier f 800 tot f10 0 22 ct. :-0 ct. 40 ct. 0 ct. 60 ct. 70 ct. 8') ct. 90 ct. fl.tO f 0 f 1.20 f 1.40 11 60 fl.t-0 fi.00 "1-2.20 f 1101 f 201 f 1401 f 1601 f 1801 f 2001 f 2201 f 2 01 f 2601 f 2801 f 3u01 f 3 01 f 3401 f '601 f 3801 f 4001 1 4201 f 4401 1 4 601 f 4801 f1200 f1600 f1800 f20 0 f 2200 f '400 f26 0 f 800 f3 'CO f 3200 f3400 f3600 f3 (0 f40. 0 f15 200 f40) f 4«' 0 f4800 f f.000 5 ctper maand '20 ct.) f2.40 f 2 60 f2 80 13.00 t ''AO 125 ct (30 ct.) (3 ct.) (40 ct.) (1 ct.) O ct.) 5 ct.) '60 ct. 6 ct. 70 ct. 7 ct.' 80 ct 8.> ct 0 ct] ,95 ct. [f UO' if 1.10 (f 1.2 (f \30) (f 1.40) Bij meer dan f 5000 f 3.40 Naar aaueirting van levenve-meld schrijven heb ik de eer U te berichten, dat de door U geschetste toestand her gevolg is van het feit, dat in de eerste bestelling alle stukken voor de buitenwijken, welke vooral op de couranten- Hagen zeer talrijk »iju, worden meegenomen, te! wijl de besteller, die de 2e bestelling uit voert, bijna recht-treeks naar Spui rijdt Er 'be-tiat van de zijde der postadministratie geen bezwaar tegen om de eerste bestelling naar het Spui vroeger te doen uitgaan, zoodat de tijdstippen, waarop de le en de 2e post aldaar worden ot tvangen, wat verder uit elk»ar korten te liggen. Tegenover d$it voordeel staan eenter ver- schillende nadoelen, welke ik meen onder Uwe aandacht te moeten brengen. Thans wordt aan het publiek op werkdagen gelegenheid gegeven om postzaken te behan delen in de woning van den bet teller te Spui van 7 30-8 m. en van 6,30—7 u. a Om' 8 uur vm. vertrekt deze besteller dan, na de bus te hebben gelicht, naar Neuzen, vanwaar hij om 9,45 m. vertrekt, nadat hij zijne bestelling heeft gereed gemaakt. v roeger vertrek uit Neuzen is dus slechts mogelijk bij vroeg-r vertrek uit Spui. De gelegenheid tot het behandelen van posttaken des "morgens zou derhalve moeten worden verschoven naar een tijdvak in den namiddag, waarop de besteller uit zijne bestelling terug is of naar den avond. Dit zou vertraging béteekenen voor de te verzenden gelds waarden, enz. Bovendien zou in de eerste bestelling niet meer kunnen worden opgenomen de correspon dentie, welke met trein 2 Mechelen —Neuzen uit Hulst en Axel en met trein 1 Gent Neuzen uit België en Sas van Gent wo'dt aangebracht In 't bijzonder voor de correspondentie van Axel zal dit een groot bezwaar blijken te zijn, d ar het veelvuldig voorkomt, dat stukken voor het Spui wegens onjuiste verme'diug van het postkantoor, van waar uit de bestelling plaats vindt, van Axel naar Neuzen moeten wordeo nagezonden. De vertraging in de uitreiking, welke hier door zou ontstaan, zou vooral voor de stukken, bestemd voor personen, die slechts eene be stelling per dag krijgen, belangrijk zijn. Ten slotte merk ik op, dat de tweede be stelling te Spui weinig belangrijk is ge middeld per dag 3 brieven en briefkaarten en 14 ander© stukken wat m. i. een reden is om den bestaanden toestand te handhaven. Alvorens ter zake verdere maatregelen te nemen, moge ik van U vernemen, of door U na ovérw ging van het vorenstaande op de gevraagde wijziging nog prijs wordt gesteld. In het bevestigend geval zal ik gaarne weten welk uur, c. q. welke 2 hal-e uren voor het behandelen van postzaken in de woning van den bestelier zouden zijn te bestemmen. Hieraan zij toegevoegd, dat de betrokkene daarvoor niet vóór 3.4> a beschikbaar is.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 1