ERWTEN voor den zaai en Edammer [aas. Afdeeling Axel Yan den Vrijheidsbond. Jhr. De Muralt. Ongeveer 100 voer MEST, ROLMOPS. Openbare Vergadering Landbouw. Burgerlijke Stand. Advertentiën. repareeren Yan alle voorkomende SCHOENWERK. TE KOOP: Axel. YAN HOEYE Fz. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. een Dienstbode. Alsook Leidsche. flxel. C. B. flnfheunis. ZOUTEVISCH. Het Warenhuis. op aanst. VRIJDAG 10 MAART om 7 uur op de boven zaal van dhr. DE LOZANNE, waar als spreker zal optreden onze bekende afgevaardigde voor Zeeland in de Tweede Kamer, de heer Na dezen zal nog een spreekster optreden ter bespreking van het belang der vrouwen bij de politiek. Het Bestuur, PH. J. VAN DIXHOORN, Voorzitter. A. J. SCHIEMAN, Secretaris. R. v. d. V., 45 j., werkman, Hontenisse, 25 of 25 dagen hechtenis. Niet voldoen aan het bevel van een ambtenaarM. d. D., huisvrouw, A. B., bierhuishoudster, Hontenisse, f 25 of 25 dagen hechtenis. Vrijgesproken: J. J. S„ 20 j., P. S., 22 j veldarbeiders te Zuidzande be klaagd geweest van mishandeling. Centrale Hengstenkeuring. Aan den uitslag van Donderdag onder groote belangstelling te Goes gehouden hengstenkeuring is het volgende ont leend: Driejarige hengsten: 1. Burrhus d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis 4. Ad miraal, Gebr. De Waal, Ossennisse5. Comte, C. B. Tas, Waterlandkerkje6. Willem van Rondeputte, F. Eekker Pzn., Axel7. Porto's de Velm, Gebr. Aer- nauts, Sluis8. Coureur d'Ahea, Gebr. Aernauts, Sluis; 11. Botha Nemrod, Corn de Feijter. Boschkapelle; 12. Jalon de Laboureur, Ph. J. van Dix- hoorn, Axel15. Isaak de Laboureur, S. van Hoeve Fzn., Axel20. Picar, P. J. Michielsen, Zaamslag 25. Domino Laboureur, wed. F. Dekker, Ter Neuzen. Vierjarige dekhengsten. I. Issu de Laboureur, Ph. J. van Dixhoorn, Axel 2. Oscar de Marquis, Gebr. Aarnaudts, Sluis3. Isaac de Laboureur, Ph. J. van Dixhoorn, Axel 4. Hubert, A. de Dobbelaere6. Koos, A. H. de Milliano en Co., Waterlandkerkje 7. Germain de Caneghem, P. J. Lannaye, Aardenburg 8. Indigène II de Wisbecq, H. V. Vol harding, Schoondijke; 9. MarinusZuid, L. de Bruijckere en Co., Sluis10. Donald I, G. Buijsse, Biervliet12. Clairon d'Absdale, P. Vael-IJsebaert, St. Jansteen 13. Rocmont, A. J. Dael- maD, Westdorpe; 14. Ivrogne de La boureur, Ph. J. van Dixhoorn, Axel 17. Robert, Ph. J. van Dixhoorn, Axel 18. Prins Willem, idem19. Alban West, C. J, van Waes, Westdorpe. Vijf- en zesjarige hengsten. 1. Wilson, H. V. De Verwachting, Axel2. Tam bour de Laboureur, L. v. Besien, Aar denburg 3 Frans, P. F. de Koek, Hontenisse 4. Joubert, H. V. Hoop op Vooruitgang, Zaamslag; 5 Peter, A. Moggré en Zonen, Schoondijke 6 Brin d'Or, H. V. Eigen Hulp, Ter Neuzen; 7. Don, Ahr. Dieleman, Zaamslag; 15. Karei, A. Ferket, Boschkapelle. Zeven- tot dertienjarige hengsten. I. Nemrod d'Ossogne, H. V. Stoppeldijk; 2. Zig-zag du Fosteau, H. V. Ons Be lang, Eikerzee 3. Elegant de Labou reur, H. V. Exelcior, Kamperland 4. Decor, A. en J. J. Moggré, Schoondijke 5. Cesar. H. V. St. Philipoland10. Consul de Sas, A. J. Daelman, West dorpe 14. Fleuron de Mel, H V. Abs- dale, St. Jansteen Hengsten met 5 afstammelingen. 1. Nemrod d'Ossogne, H. V. Stoppeldijk 2. Zig-zag du Fosteau, H. V. Ons Belang 3. Brin d'Or, H. V. Eigen Hulp, Ter Neuzen4. Hussard, j. F. Lorenaar, Kapelle 5. Mon Rêve de Roeulx, H. V. Biezelinge en O.6. Doré, Gebr. Mesu N. en St. Joosland. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Woensdag 8 Maart 1922. (Biddag voor 'tgewas). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/a ure Nam. 2 Ds. J. B. T. Hugenholtz Ds. J. B. T. Hugenholtz Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Nam. 2 Leeskerk. Leeskerk. Van 1 tot 28 Februari 1922. Axel, Huwelijks-Aangiften. 9. Pieter Deij, 22 j., jm. en Maria Verschellitg 19 j-, jd. Huwelijks-Voltrekkingen. 2. Pieter Rouw (van Terneuzen) 26 j jm. en Levina Tanneke Kiel, 27 ji, jd. 16. Jan Jozias de Meester, (van Zaamslag) 25 j., jm. en Neeltje de Feijter, 24 j., jd. Jan Jansen, 25 j., jm en Maria Bakker, 20 j., jd. 23 Jan Donze, (van Hoek) 22 j jm. en Sara Dieleman, 21 jjd. Geboorten. 2. Pieter, z. van Jacobus van Meurs en Adriana Lindenberg. 8. Jan Hubrecbt, z. van Pieter Verhelst en Elisabeth Jansen. 15. Martinus, z. van Adriaan Dieleman en Janna Koster. Elsabeth Geertruida Magdelena, d. van Jan Pieter v. d. Broeke en Janna Cové. Marriette Louise Jeanne d. van Auguste Oneseme Theophile Demanez en Juliana Maria Lambrechts. 16 Jacob, z. van Karei Pieter de Koeijer en Margaretha Poulina van Tatenhove. 19. Jacomina, d. van Krijn de Visser en Adriana Donze. 21. Cornells, z. van Reinier Cornelis Boeije en Maria Zegers. 23. Pieter, z. van Jacobus de Putter en Adriana Levina Cornelia de Feijter. 24. Dingeman, z. van Willen Johannes van Leuven, (van Ouddorp) en Pietertje Grinwis. 26. Adriana Catharina, d. van Daniël Adriaan van den Berge en Fran9oi8e Cornelia Scheele. 26. Johan nes, z. van Cornelis van den Bos en Anna Catharina van Goethem. 27. Pieternella, d. van Levinus Faas en Susanna Riemens. Overlijden. 5. Madeleine Louisa de Coninck, 1 j., d. van Camiel Marie de Coninck en Anna Maria van de Walle. 7. Ebrina Anna Wolfert, 63 j.. ech'g. van Ferdinandus van Driel. 9. Abraham Haak, 12 j., z. van Abraham Haak en Elisabeth Donze. Anüa Maria Tiele- man 11 d., d. van Jacobus Johannes Tieleman en Maria Anna Josephina Willems. 11. Adriaan Hendrik de Kraker, 8 m., z. van Dominicus de Kraker en Janna Pieternella Kotvis. 15. Elisabeth Maria Geelhoedt, 37 jd. van Johannes Geelhoedt en Maria Willemsen, (beiden overl.) 21. Johanna Versprille, 88 j., d. v>an Bartel Ver sprille en Grietje Carlier, (beiden overl.) 26. Pieter IJzebaart, 72 jweduwn. van Neeltje van Hoorn. Kantongerecht te Terneuzen. Uitspraken van 10 Februari 1922. Motor- en Rijwielwet en Reglement. E. J. v. D.J. A. d, R.A d P.; allen te Axel, elk tot een boete van f 10, subs. 20 dagen hecht, voor ieder. G F.W. d. E., beiden aldaar, elk tot een boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. C. v. A., aldaar tot een boete van f 25 subs. 50 dagen hecht. C. d. M.. te Zuiddorpe tot een boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. J. H.- A. d. P.- C. d. K-- J. C M. - F. d. M.; - J. J. d. V.; - M. A. d. V.; - J. P. v. B.- P. B.- C. B.- J. Z. - L. d. P.allen te Zaamslag, elk tot een boete van f 10, subs. 20 dagen hecht, voor ieder. A. G., aldaar, tot een boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. J. C. F M, aldaar, tot een boete van f20, subs. 40 dagen hecht. J. D.- M. d. P.- J. C. V.allen te Zaamslag, elk tot een boete van f 10 subs. 1 maand tuchtschool voor ieder. C. d. F. te Koewacht, tot een boete van f 10 subs. 20 dagen hecht. Jachtwet. A. van C. tot een hechtenis van 7 dagen, met verbeurdverkl. der patrijzen en vernietiging der netzak, met bevel tot terug gave v. h. in beslag genomen geweer en lantaarn. Invaliditeitswet. C F. van A. te AxelVoor het le feit dertien boeten elk van f3, subs. 6 dagen hecht, voor elke boete. Voor het 2e feit een boete van f25, subs. 50 dagen hecht. P. M. te Overslag, tot 2 boeten, elk van f25 subs. 50 dagen hecht, voor elke boete. Arbeidswet. G. S. B te Axel. voor het le feit een boete van f 25, subs. 50 dagen hecht voor het 2e en 3e feit, twee boeten elk van f 5 subs. 10 dagen hecht, voor elke boete. Tramwegreglement J. A., machinist te Axel, tot een boete van f50 subs 100 dagen hecht. Bewakingsvoorschrift. R. J. N. te Koewacht, tot een boete van 10, subs. 20 dagen hecht. E. M. te Sas van Gent en B. H. te IJzendijke, elk tot een boete van 10, subs. 20 dagen hecht, voor elke boete. Openbare dronkenschap. L. H. v. d. A. te Terneuzen; J. D. te Hoek; R. K. te Sas van Gent; Ph J. G. te Rotterdam C H. te Koewacht, elk tot een boete f 15, subs. 30 dagen hecht voor elke boete. Op 10 Maart a. s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders CORNELIS YAN BENDEGEM EN MARIA MAGDALENA KOTYIS hunne 35-jarige Ëehtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen ge spaard blijven, is de wensch van Hunnt dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 7 Maart 1922. SMflT* 0nzen oprechten dank voor gjjfMfli!» jjg veje bjjjijen van belang stelling, ons op 1 Maart betoond ter gelegenheid van den 80sten geboortedag onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANTJE GOOSSEN. Namens de Familie, Axel. L. RIEMENS. Eierby betuig ik myn harteljjken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden op 28 Februari 11.in 't bijzonder aan den Heer Directeur, Dames en Heeren Ambtenaren en bestellend Personeel van het P. en T. kantoor alhier. J. C. EEKMAN. Ondergeteekende bericht aan het geachte publiek van AXEL, dat hij zich van af heden beleefd aanbeveelt tot het Hopende door een nette en degeljjke bediening en billijken prijs steeds uw vertrouwen waardig te zijn. FREDERIK YAN TATENHOVE. Axel. Weststraat D 52. "iSKi Goedgekeurd op stam, bij De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. AUG. GOOSSENS te Zuiddorpe, od de door hem bewoonde hofstede (Dorp) op Donderdag den 9 Maart 1922, des na middags 1 uur, verkoopen verdeeld in koopen. Betaling contant. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer D. VAEL te Axel en de Erven zyner overleden echtgenoote, in het café van Fb. Diele man, Walstraat, op Dinsdag den 14 Maart 1922, des namiddags 21/» uur, verkoopen te Axel (Armendyk), kadaster sectie G, no. 2436, groot 2 Aren 93 centiaren. Het huis is ingericht voor beneden en bovenwoning. Aanvaarden en betaling koopsom vóór of op uiterlyk 1 Juni 1922. Mevrouw VAN HOUTE vraagt, wegens teleurstel ling, tegen 1 Mei a. s. PRIMA Aanbevelend, Wat heb ik een jeuk. Het jeukmiddel De Walvisch geneest direct brandigheid, puistjes, roode vlek ken, ringworm, jeukende wonden, open beenen, baardschurft, huiduitslag. Fl. 1.25. N. V. M(J SANITAS. Middelburg, Lange Delft B 130. Vlissingen, St. Jacobsstraat 1. Rotterdam, Korte Hoogstraat 37. (15) Ter Neuzen bij Joh. v. Eijsden. -u

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3