Cacao-Week. Poeder-Chocolade ffilp Men en Poten Woonhuis met Stal, Ls. yan Waesberghe-Janssens -rflnfluenzatw Afdeeling „AXEL" l. L. M. Landbouw. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ad verten tiën. Aansluiting Electriciteit. TE KOOP: 55 cent per kilo. I co&naperiïi I Duitsche pasvisa. Door de regeering van het Duitsche Rijk is het Duitsche Passenkantoor te Vlissingen opgeheven. Noch Duitsche passen, noch Duitsche visa's worden in de toekomst meer te Vlissingen verstrekt. De belanghebbenden uit de provincie Zeeland dienen zich (voor visa's en passen naar Duitschland) te wenden tot de Deutsche Passtelle, Schiedamsche Singel 93, Rotterdam. M. Crt. Generaal Booth ten Paleize. H. M. de Koningin heeft Vrijdagoch tend ten 11 uur in het Koninklijk Paleis Generaal Booth van het Heilsleger ontvangen. Onze Oost. Reuter seint uit Washington, dat de Ver. Staten, Groot Brittannië, Japan en Frankrijk aan Nederland en Portugal formeel hebben kennis gegeven, dat zij vastbesloten zijn, de rechten van deze beide natiën in den Stillen Oceaan te •erbiedigen en te doen eerbiedigen als de hunne. Senator Lodge heeft aan den Senaat een afschrift van deze nota overhandigd. AXEL, 21 Februari 1922. Zaterdagavond is door het bestuur der kolenvereeniging „De Herleving alhier aanbesteed het vervoer van pl.m. 45.000 K.G. kolen. Daarvoor werd ingeschreven door de heeren L. Wiemes 1,75 binnen de kom, 2 tot 5 bulten de kom A. Dieleman, Sassing 1,75 buiten de kom, 1,60 binnen de kom. A. Wiemes 1,74 binnen en buiten de kom L. Faas 1,70 binnen en buiten de kom. A. Oppeneer ƒ1,70 binnen en buiten de kom, alles per 1000 K.G. Gegund bij loting aan A. Oppeneer. Voor het uitlossen uit het schip op de Axelsche Sassing van pl.m. 75.000 K.G. kolen alsmede het afdragen was de eenige inschrijver Th. Vinck, voor het uitlossen 0,80 en voor het af dragen ƒ0,30 per 1000 K.G. Zondag speelde een elftal van de voetbalvereeuiging Wilhelmina alhier een vriendschappelijke match tegen T. V. V. van TerneuzeD, welke door laatst genoemde club werd gewonnen met 1-0. Voor wat betreft de miliciens uit Zeeland van de Maartploeg is bepaald dat deze moeten opkomen als volgt de ploeg I der vestingartillerie te Vlis singen, in de Oranjekazerne op 2 Maart te 2 uur; ploeg I der hospitaalcom pagnieën, de luchtvaartafdeeling, de beredenen der veldartillerie, school- compagnie voor den inotordienst en de huzaren te Bergen op Zoom in de kazerne Prinsehof op 3 Maart te 111/^ uurploeg I van de zeemilitie, de telegraaf- en verlichtingstroepen van de genietroepen, de pontonniers, de onberedenen der veldartillerie, het oefeningsdetachement voor de Kon. Mil. academie, ploeg la der genietroepen, de wielrijders en de jagers op dezelfde plaats op 16 Maart te 111/^ uur; de ploeg la der infanterie uit Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen, Tholen en St. Philipsland op dezelfde plaats en dag te 2 uur, die uit overig Zeeland den volgenden dag, 17 Maart, te ll]/4 uur en de infanteristen, die het bewijs, bedoeld bij art 70 der militiewet hebben verworven, op 16 Mei te 11 uur te Middelburg op het bureau van den Sndeelings-commandant te Middelburg. Naar wij vernemen, zal aan den luitenant-kolonel A. Klontje, militie- commissaris in Zeeland, wegens ophef- Iflng der betrekking, eervol ontslag worden verleend met ingang van 1 Maart a.s. M. Crt. De beperking van het vervoer •ver ade kunstwegen in de geneele Provincie is opgeheven, te beginnen met middernacht tusschen 20 en 21 Februari 1922. Donderdagmiddag werd onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin een openbare vergadering gehoudeu van het college van Ged. Staten ter behandeling van het beroep ingesteld door den heer L. Smits te Ter Neuzen tegen het ongeldig ver klaren der door hem ingediende candi- daatlijst voor de verkiezing van leden der Kamer van Koophandel te Ter Neuzen en wel voor de afdeeling klein bedrijf ten name van den heer J. D. Tbieleman te Ter Neuzen. Gedeputeerde Staten hebben het be roep gegrond verklaard, zoodat de lyst als geldig wordt aangenomen. Woensdagavond werd in de school te Koewacht, „Oude Molen" de eerste vergadering gehouden van de onlangs opgerichte Propaganda club. De wel eerwaarde üeer kapelaan zette werking en doel in den breede uiteen. Tot voorzitter werd gekozen de heer E. Geerards, tot secretaris de heer C. Swartelee en tet penningmeester de heer Aug. v. d. Bilt. De heer Geerards hield een rede waarin hij het nut van de gelijkstelling van het onderwijs aan toonde en spoorde allen aan tot mede werking voor het behoud van ous rechts Ministerie. Tim. Crt. Men scbrylt ons uit Koewacht: Zondag 12 Februari jl. had alhier de jaarvergadering plaats der Coöp. ver- bruiksvereeniging „Ons Belang". Op deze vergadering werd door den pen ningmeester verslag uitgebracht over het boekjaar 1921. Het bleek, dat de rereeniging in een zeer bloeienden toestand verkeert. De financië8le uit komsten waren boven de verwachting der grootste optimisten. De prettige stemming waarin de vergadering ver keerde was waarschijnlijk daarvan het gevolg. Ieder der leden was er nu sterk van overtuigd, dat zoo'n vereeni ging zeer nuttig werkt voor het welzijn van de arbeiders. Uit het verslag bleek, dat het aantal leden 106 bedroeg. De omzet over 1921 was ƒ36789,54 De exploitatiekosten 3502,34. De bruto winst is 6785,45 en de te verdeelen winst en reserve na attrek der noodige afschrijving 3017,90, zoodat aan de leden ruim 77s pet. kon uitge keerd worden over het bedrag, dat zij in den winkel besteed hadden. Of zij tevreden waren R. Kath. kerk. Z. D. H. de Bis schop van Breda heeft benoemd tot pastoor-deken te Hulst; den ZeerEerw. heer P. Ropstot pastoor-deken te Oostburg den ZeerEerw. heer P. Preijers en tot pastoor te Groede den ZeerEerw. heer H Smet. De Bond van BouwvaksaDnemers patroons in Oostelijk Zeeuwsch Vlaau- deren heeft in haar laatste vergadering besloten, met ingang van 6 Maart a. s. de loonen voor de bouwvakarbeiders met ongeveer 10 pet. te verlagen. Zij meent dat de abnormale loonen, die ontstaan zijn door stijging der prijzen van de levensbehoeften, ook weer kunnen dalen, nu die prijzen gedaald zyn en daardoor de loonen weer meer in evenredigheid te kunnen brengen met die welke in andere bedryven betaald worden. In den ouderdom van by na 55 jaar overleed Zaterdag de heer I. Scheltus, sinds Februari 1909 burge meester der gemeente Schoondijke. Geruimen tijd was de heer Scheltus ziek. Zaterdagmorgen heeft op de recht bank te Middelburg zekere J. P. de W. een in voorarrest zittende recidivist, die terecht stond wegens rijwieldiefstal en landlooperij, toen hij door den pre sident, mr. Van Bel, tot kalmte werd aangemaand, dezen willen aanvallen, wat echter door de beide rijksveld wachters, die beklaagde bewaakten, werd verhinderd. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij de hulp noodig werd van een derden veld wachter, die op de getuigenbank zat. De woesteling moest uit de zaal worden gesleept De zaak werd nu zonder hem verder afgehandeld, waarbij wegens diefstal vier maanden en wegens land looperij 3 dagen hechtenis en 3 jaar rijkswerkinrichting werd gevorderd. Avp. Donderdag hadden te Rotterdam de rijksvoorjaarskeuringen plaats. Goed gekeurd werden o. a. de volgende hengsten Succei de Marquis de Zuijen, van P. J Lannoye te Aardenburg voör het rijk en voor dekking stamboek Alvacus, van P. J. Lannoye te Aar denburg, voor het ryk, Max, van G. van Campen te Boschkapelle voor het stamboek. Moord te Uffelte. De 60 jarige veekoopman A. B. en de 22jarige R. D. bevonden zich Donderdagavond in een café te Uffelte. Voor zoover bekend, hadden ze in het caté geen ruzie. Ze verlieten tegelijk het café en kregen op korten afstand daarvan twist. Het 3chijut vast te staan, dat B. den ander het eerste giet een stok heeft geslagen. D. maakte toen gebruik van zyn mes en bracht den veekoopman eenige wonden toe. Deze zakte ineen, doch stond onmid dellijk weer op en wilde zich weer naar het café begeven. Hy deed dit echter niet en ging naar huis. Daar is hy doodgebloed. D. die gearresteerd is, staat gunstig bekend, terwijl B. daarentegen een minder goeden naam heeft. D. ver klaarde het mes te hebben gebruikt om zich te verdedigen. Een gemengde bevolking. De bevolking van Heerlen, welke in de laatste jaren meer dan vertiendub- beld is, bestaat uit 28,278 Nederlauders, 3323 Duitschers, 580 Belgen, 492 Oosten rijkers, 323 Polen, 90 Italianen, 53 Franschen, 31 Tsjecho-Slewaken, 31 Slovenen, 20 Hongaren, 11 Russen 6 Rumeniërs, 5 Serviërs 5 Amerikanen, 4 Luxemburgers, 3 Engelschen, 2 Zwitsers, 1 Oekraniër 5 van onbeken de nationaliteit, en 53 zonder nationaliteit; in totaal 33,325 inwoners. Men kan hier dus wel van een gemengde bevolking spreken. Heerien heeft thans evenveel inwoners als Maastricht in 1890 bad. Van 1 tot 31 Jan. 1922. Hontenisse. Huwelijks- voltrekkingen. 7. Alouis Ub Josephus van Dommelen, 2 j. jm. en Rosalia Maria de Klerk, 2J j., jd. ui. Alp- honsus Hemelaar, 26 jjm. en Joxephina liertha Guinis. 20 j.. jd. Petrus Luduvicus Segers, 24 j jm en Isabella Elisa Verstraeten, 2 j jd. 28. Desiré de Bakker, 4r, j.( wedn.' en Johanna Catharina Cambten. 39 j., jd. Geboorten. 4. Jan. Theodorus, z. vanJosep- hus Hiel en Maria Paulina van fleese. 7. Maria Stephanie, d. an Julus Jacobus de Waal en Maria Catharina Schillemans. o. Adrian a Janneke, d. van Jo'aunes Lerinus rie Putter en Levina Bareman. 9. Jacobus Christiaan, z. van Josephus Tieieman en Wilhelmina El»t. li. Anna Elisabeth, d. van Cyrille Alphonse Marie Brugge- man en Louise Eleonore Pateer. Caesar Franciscus, z. van Cyrilles Ringoot en van Carolina Evelina Cammaert. 12. Bertha, d. van Alphonsus Marie van Meelen en Anna Marie de Dalie. la Pet.us Augustinus. z. van Pieter Augustinus Maas en Louis* de Vree. 14. Petrus Franeiscus, z. van Josephus de Waal en Maria Elisabeth Rottier. J6. Alphonsus, z. r»n Alphonsus Bal eu Anna M.iria Baart. 20. Alouisius, van Jacobus de Bo"ij en Maria d'b'ont. 2 Leo Adrianus z. van Alphonsus Platjouw eu Maria Apolonia d'Hont. Angelina Louisa, d. v n Emille Ja cobus van Wesemael en Louisa Koufjzer. 2b. Anna Maria, d. van Josephus Neve en Catha rina Maria de Roos. Jozef Theodorus. z. van Johannes Baptist rt ullems en Dina Maria Buijsrogge. Houorius Theophiius, x. van Camillas de Cock, en Elisa Maria Margaretha van de Ha. 26. Alberthui Coraelis, s. van johaanea Verschuren en Mathilde Wan te. 27 M i'ia johann* d. van Petrus johaunes van der eek en en Maria Cornelia du Bois. Oierlijden. 1. josephus Verschooten, 72 j.f x. vau Petrus en Catharina Bog* erts. 8 jan Francies Fruijtier, 47 jz. van joseoh en judoca Roelandt. 19 Petrus Eruggeman, 7 j., wedn. van Isabella d'Hont. 2 Gillis Magnus, 81 j., wedn. van Paulina Hendriks. Apolonia Morcu», 6 w., d. van Leonard en Catharina de Blok. 24. Augustinus Kriec- kaart, 58 j., echtg. van Elisabeth Totté. 26. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. gelacht van Petrus jacobus de Rjjcke en Leonie fccheerdeja. Een vertegenwoordiger van de P. Z. E. M. hoopt over bovenstaand onderwerp een lezing te houden op Zaterdag 4 Maart 1922, des namiddags 1 uur op de bovenzaal van den heer DE LOZANNE te Axel. Ieder, die belang stelt in electrische aansluiting, wordt daarbij uitgenoodigd. Lidmaatschap van de Z. L. M. is in deze geen vereischte. De Secretaris v/d afd. Axel Z. L. M. JAN DE PUTTER. Een goed onderhouden vóór den oorlog uitgegeven. Bovengenoemde fondsen moeten vóór 15 Maart a s ter omwisseling inge leverd worden bij het Ondergeteekende belast zich gaarne met deze inlevering en verstrekt nadere inlichtingen. (20) HULST, AXEL, OOSTBURG, SAS VAN GENT, TERNEUZEN en IJZENDIJKE. Gebruikt ■«TABLETTEN «KB3& van 6-jarig gewaai bij JU. DJS VI88ER, Axel (Smitsschorre), ■-en ywcu uiiuernuunen gelegen In den Buitenweg. Te bevragen bij: SCHELLEMAN- BEGIJN.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3