prima Brandstoffen, •Uitverkoop Zomer- en Winter Artikelen Ls. van Waesberghe-Janssens Maatschappij „Voorwaarts Kijkuit Openbare Vergadering Een flinke kloeke SIGAAR f3,25 per kist yan 100. Een partij oude Dakpannen. Zwarte en blauwe Manstruien. OPRUIMING GAAT ZIEN llflllSHlPl Buitenland. Advertentiën. Dagelijks verkrijgbaar: Anthraciet, Engelsche Stukkolen, Engelsche Nootjes, KR. VAN HERWON, zal aanbesteden 40,000 Kg. Kunstmest 40,000 Kg. Chili 30,000 Kg. Superfosfaat 33,000 Kg. Sulvaat Ammoniak Spreker: De WelEdeleHeerJ. H. DORST, OnderwerpDe beteekenis en het voordeel van vrije verzekering. Rokken, Blouse's, Jurkjes, Schorten, eenig Bontwerk, enz. enz., deze week voor C. VAN KAMPEN, Axel. Ruime sorteering bij A. K0LFER. Ondergoederen Mutsen, Sjaals, Haadschoeaea, Axel^ F. G. VAN TATENHOÏE. te Hulst, Axel, Oostburg, Sas van Gent, Ter Neuzen en IJzendijke. Behandeling van alle Bankzaken. - Een zes ta! menschen uit Cappelle a. d. IJsel en bij de fabriek Burgerbout te Rotterdam werkzaam, die op eigen gelegenheid met een roeibootje de Maa9 overstaken, geraakten tusschen de zware ijsschotsen en werden met den stroom medegevoerd in de richting Rotterdam, tot aan de z.g. steenpoot tegenover Van der Lugt, alwaar het bootje dreigde verpletterd te worden tusschen het ijs. Gelukkig bemerkten eenige passagiers van de passeerende passagitrsboot „IJsselmonde 2" in de reeds ingevallen duisternis de roeiboot met de menschen. Zij waarschuwden den kapitein, die op zijn beurt direct stopte en voorzichtig achteruitvarende de roeiboot zag te bereiken en de men schen uit hun gevaarlijke positie te verlossen. Een oplichter. Dezer dageD vervoegde zich iemand aan een confec tiemagazijn te Leiden en vroeg vier heerencostuums op zicht, te bezorgen aan een adres aan den Stationsweg. Daar dit adres bekend was, werd geen achter docht gekoesterd. Toen de loopjongen de doos met de costuums aan het adres zou bezorgen stond de man by de deur, nam de doos in ontvangst en ging er mee naar den trein. Te Haarlem werd hij, toen hij dezelfde truc ook daar wilde uithalen, op aan wijzing van de Leidsehe politie gevat. Hij had een costuum aangetrokken de andere waren nog in lijn bezit. Verhongerend Rusland. Lezingen Professor Nansen. De lezingen over den Russischen hongersnood, door prof. Nansen en den heer Privat te Genève gehouden op 25 en 27 januarie, hebben een zeer groot succes gehad. De collecten, die ruim 8000 frcs. op brachten, zullen het Haut-Comnjissanat in staat stellen meer dan 40 wagons tarwe in Polen aan te koopen en naar Rusland te expidieeren. Een ton tarwe is voldoende 10 tot 12 personen gedurende 5 maanden te voedende bevolking van Genève, die deze lezingen heeft bijgewoond, heeft dus 4 a 500 menschen uit de honger districten gered. De gruwelijke ellende. De vertegenwoordiger van prof. Nan sen te Moscou heeft aan het Haut- Commissariat te Genève de volgende' berichten gezonden, welke telegrafisch werden verschaft door de vertegen woordiger der Russische autoriteiten, die toezicht houden op de Amerikaan- scbe hulporganisatie in de Republiek Bachkiri (Orenburg) die nog eens be vestigen, wat wij al wisten. „De honger heett zulke afmetingen aangenomen, dat de menschen elkaar vermoorden en dat de ouders hunne kinderen verslinden. Ik kan U abso luut authentieke gevallen opnoemen. In het dorp Tuliakova, onder de ge meente Ardolanovsky uit het kanton Yarmatensky, heeft een man mot name Tuhvatulla Hallin het lyk van zijn 28 jarigen broeder Halibull», opgegeten. Een vrouw uit hetzelfde dorp at tweo harer kinderen, een jongen en een meisje op Een man eveneens uit dat dorp heeft zijn dochter opgegeten. De honger heeft thans zijn hoogte punt bereikt en dagelijks hoort men gruwelijke gevallen van kannibalisme, vooral in het distriet Gorny. hetwelk afhankelijk is van het Bureau der Amerikaansche hulpverleening te Oren burg. Geen enkel distributiecentrum is nog geopend in de Zuidelijke kantons der republiek Bachkire en de bevolking is onmogelyk in staat 200 tot 250 werst at te leggen om voedsel te halen te Orenburg. Bovendien sterven de paarden in grooten getale, hetgeen bet transport zeer moeilijk maakt. Hulp verleening is zeer dringend noodig. De nieuwe Paus. Gisteren werd het bericht van uit Rome door Europa en alle wererddee- len verspreid, dat Kardinaal Achillo Ratti tot Paus is verkozen. Hy is een der jengste kardinalen en heeft aange nomen den naam van Pius XI. Hij werd geboren in 1859 en draagt den titel van aartsbisschop van Milaan. Hy moet een buitengewoon geleerd man zijn als zoodanig staat hij althans in Katholieke kerkelijke kringen be kend. In de laatste jaren is Kardinaal Ratti werkzaam geweest als pauselijk nuntius in Polen. Een overtalrijke menigte wachtte ondanks den stroomenden regen op den uitslag van de verkiezing van den nieuwen Paus. Toen bekend werd, dat kardinaal Ratti tot Paus gekozen was, was de geestdrift ontzaglijk groot. Spoedig daarop verscheen de Paus op de buitenste loggia van de St. Pieters kerk en sprak met duidelijke stem den zegen uit. De klokken van den St. Pieter en die van alle andere kerken te Rome maakten deor het gelui de blijde bood schap aan geheel Rome bekend. De Paus vertoonde zich aan het volk in wit gewaad met roode stola. Toen hy verscheen knielden bijna allen neer. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 63 jaren, l maand en 22 dagen. Axel, 7 Februari 1922. Uit aller naam, F. VAN DRIEL, Kinderen en Kleinkinderen. a 18 r aan ooncurreerande prijzen. Op bestelling thuis bezorgd. Aanbevelend, Kanaalkade, AXEL. op Dinsdag 14 Februari 1922. 's namiddags half drie bij A. VAN DORSSELAER, Kijkuit Plus minus (in origiaeele balen) Levering 14 dagen na den dag van aanbesteding in goede balen. Voorwaarden verkrijgbaar bij den Secretaris Penningmeester A. VAN DORSSELAER. op Vrijdag io Februari, 's avonds om 6 ure in het Beursgebouw te Axel. Ch. v. d. B.d. v. d. Raad van Arbeid. Gelegenheid tot het vragen van inlichtingen. Alle ingezetenen zijn welkom, want het is aller belang. Entrée: 10 cent. Namens het Bestuur van „Patrimonium", G. DEN DEURWAARDER, Voorzitter. A. DE VISSER, Secretaris. wegens verbouwing van z o o a 1 s aan zeer lage prijzen. N.B Prima CHINA-MATTEN, 50 cent per el. Aanbevelend, Te bevragen bij A. P. BUTLER, Aannemer, Axel Ben g-roote maat f4,QO van alle voorradige W inter-Artikelen. en een mooie sorteering Alles met 15 pCt. korting. Aanbevelend de Etalages van onze bekende zaken in Parfumeriën, Toiletartikelen, Verband en Verplegingsartikelen. 36 FILIALEN IN NEDERLAND. In Zeeland Middelburg, Lange Delft B 130. Vlissingen, St. Jacobsstraat 1. HoofdkantoorAmsterdam, Singel 135. N. V. My SANITAS. Koninklijk goedgekeurd. Opgericht in 1902. Oudste, soliedste en meest gesorteerd adres. Prijscourant tegen toezending van 30 ct. postzegels. (18) i, a I ei ia I ei ta Ie; ral ei falsi falsi falsi falsi falsnalEnalEi falsi falsi ral Gevestigd sedert 1871. j "V -j Sepal Eëpaj Rekening-courant. Handelscredieten. Vreemd geld. Hypotheken. Scheepsverbanden. Assurantiën. Kluisinrichting. Deposito. Effecten. Coupons. Beleeningen.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3