Witte Dweil 35 cent. een nette werkvrouw r GRIEP, lii Vijf Aandeden in de Coöperatieve Wij brengen steeds het nieuwste Manufacturen, en dergelijke. SS? Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentiën. De Orgelbespeling tot naderen datum uitgesteld. Ter overname aangeboden: Nergens grooter keuze Axel. Firma P. H. YEENHUIZEN. Biedt zich aan TE KOOP: I INFLUENZA, SANAPERIN VERDIENSTE VOOR IEDEREEN 30 Gulden per 'week en meer. Elkeen zal het kunnen daar geen bijzondere kennis daarvoor noodig is Ié? en heeren der hofhouding, waarna zè werden uitgenoodigd een kijkje te nemen in het paleis. Te twaalf uur werden de Zaamslagsche dames bij de Prinses ontboden en namen haar de maat. Na afloop kwam zij den heer de Kraker opzoeken in de kamer van barones Van Sloet. Volgens een eerste mededeeling zou het. niet mogelijk zijn H. M. de Konin gin voor half vier uur te spreken, doch eer het gezelschap het paleis zou ver laten voor een tochtje door de stad, kwam de boodschap, dat dat H. M. de Koningin den heer De Kraker en de hem vergezellende dames beslist wensch- te te spreken en werden dezen door Haar ontvangen in de groote voorkamer. Na eenigen tijd voegde zich ook de Prinses bij het gezelschap. Zij zag er flink en gezond uit. H. M. de Koningin heeft zich geruimen tijd met den heer De Kraker en zijn gezelschap onder houden. Zij vroeg nauwkeurig naar verschillende zakefi en omstandigheden, en verklaarde nog zeer dankbaar te zijn voor al hetgeen Zij in Zeeland gezien en genoten heeft. (Z. VI.) Toen Vrydag mej. J. van Splunder, onderwijzeres aan de school in den Huyssenspolder, zich naar school zou begeven, gleed zij onderweg uit en brak een voet, juist boven den enkel. Geduldig moest ze haltverwege blijven zitten, tot hulp opdaagde, wat uog al geruimen tijd duurde, daar bijna nie mand zicb op de gladde buitenwegen waagde. Eindelijk kwam de melkboer aan met een slede, zoodat zij op het voertuig plaats nam, zoo goed het kon en naar haar kosthuis werd gebracht. De school miste er niet veel aan, want er was dien dag slechts één kind voor haar klas verschenen. Zondag werd t« Koewacht een propagandavergadering gehouden door de R. K. kiesvereeniging, waarbij als spreker optrad de heer G. Adriaansens van Walsoorden, die sprak over „de stryd onzer dagen". Spr. zétte uiteen, dat te weinig nog wordt gevoeld voor de Katholiek sociale actie en hoe de strijd moet worden aangebonden tegen ongeloof, socialisme en communisme. Voorts werd gewezen op hetgeen dit ministerie tot stand heeft gebracht, wijzende op invaliditeitswet en onder wijs. Met applaus werd de rede besloten en dank gebracht aan den begaafden spreker. Zondag speelde Wilhelmiua I te Hulst een vriendschappelijke wedstrijd tegen H. V. V. aldaar. Het Axelsche elftal won met 3-0. Een handige oplichter. Een juwelier te Bourges is, aldus het „Petit Journal", slachtoffer geworden van een niewe oplichterstruc. Op 18 JaDuari j.l. vervoegde zich een boersch gekleed man bij hem, met het verzoek, een gouden armband te repareeren. In den loop van het gesprek stelde de „boer" zich voor als Dubois, atkomstig uit een dorpje nabij Bouges. Hij vertelde, dat zijn vader kort gele den gestorven was, en hem achtduizend franks in goudstukken had nagelaten. Dubois verzocht den juwelier, de helft van dat goud ever te nemen, daar hy het volgens zijn zeggen niet naar de bank durfde brengen, uit vrees dat hij er moeilijkheden door zou krijgen. De juwelier weigerde echter, hierop in te gaan. Den volgenden dag kwam Dubois opnieuw by den juwelier aan. H koos een gouden collier uit, en betaalde het contant met driehonderd francs. Daarna begon hy opnieuw over het goud te praten. De juwelier, verlek kerd door den aankoop van het collier, had er thans meer eoren naar. De mannen begaven zich naar een vertrek achter den winkel. Van onder zijn wijden overjas haalde Dubois een linnen beurs te voorschijn, waarin zich eenige rollen van duizend francs bevonden. De juwelier maakte er een paar open. Er was geen twijfel megelyk, het waren echte Louis d'or. Hy kon niet langer weerstand bieden aan het verzoek van Dubois om voor twaali duizend francs goudstukken over te nemen, en ging naar zijn geldkast om twaalf biljetten van duizend francs te halen. Van dat oogenblik maakte de oplichter natuurlijk gebruik om den zak met goud te ver wisselen tegen een anderen zak, die er juist zoo uitzag. De juwelier overhandigde de twaalf duizend francs aan Dubois, die het geld by zich stak. Juist op dat oogenblik ging de winkelbel, hetgeen ongetwijfeld door Dubeis met een medeplichtige was afgesproken. De juwelier nam de zak mede en hegaf zich naar zijn winkel. Inmiddels was Dubois verdwenen. Eerst 's avonds, na bet sluiten van den winkel, vond de juwelier gelegen heid, den inhoud van de beurs te onderzoeken. Het waren negen stukken lood. De juwelier durfde aanvankelijk de politie niet waarschuwen, omdat de handel in goudstukken verboden is. Hoewel het reeds nacht was, ging hij met een rijtuig naar het dorp, dat door' Dubois was genoemd. Onnoodig te zeggen, dat deze daar niet bekend was. Eerst om twee uur 's nachts waagde de bedrogene het de politie met het gebeurde in kennis te stellen. De op lichter had inmiddels echter ruim schoots gelegenheid gehad, zich uit de voeten te maken. Bankroof. Vijf roovers drongen de First Natio nal Bank in een voorstad van Pittsbrug binnen, deoden den kassier, sloten vijf employés en een paar vrouwelijke cliënten in een kluis op en maakten zich meester van 30.000 ddllar in contanten en waardepapieren. Zij reden weg in een auto, doch ontmoet ten een andere auto met politieagenten, die op wag was naar de bank. Er werden schoten gewisseld, de roovers lieten hun auto in de steek en namen de vlucht, achtervolgd door de politie. De bandieten namen de wyk naar da hoofdstraat, van waar zy de politie beschoten, die hot vuur beantwoorde. Een groote menigte sloeg den stryd gade. ELnt buitgemaakte geld en de auto der roovers vielen de politie in handen. De politie heelt slechts drie der bankroovers, onder wien één vrouw, gepakt. De anderen ontkwamen. Bbl. Dt Duitsehe oorlogsmisdadiger*. Naar uit Parijs bericht wordt, heeit Poincaré het besluit der commissie betreffende de uitlevering van Duit- schers, die van oorlogsmisdaden zijn beschuldigd, laten publiceeren, terwyl Briand dit reeds voor een week geno men besluit achterhield. Volgens een der Parysche bladen verspreidt de Franscho vereeniging „Souvenes-vous" onder het Fransche publiek een verzoekschriit waarin bestraffing der Duitsche beschuldigden verlangd wordt. Men moet daarvan reeds 2 millioen onderteekeningen hebben gekregen. Naar de „Chicago Tribune" weet mede te deelon, heeft rechter Brown te New-Yerk, dezer dagen na eenige honderden gevallen van dronkenschap behandeld te hebben, in arren moede aan de vrouwen der beklaagden den raad gegeven, om een kiekje te nemen van haar man, als hy dronken thuis komt, en dat op een goed zichtbare plaats op te hangen. Dit is het eenige middel, dat hem kan genezen, besloot de recher. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graat Co's Bureaux voor den Handel zijn overde afgeloopen week, eindigende 20 Jan. iD Nederland uitgesproken 28 faillissementen tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 20 Januari 1922 114 faillissementen tegenover 88 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor de onderstaande regelen een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Eindelijk schijnt het dat, men aan het ver harden zal gaan van de Julianastraat. Dat dit inderdaad geen overbodig werk is, zal een ieder die dezer dagen een kijkje in deze straat nam, wel toestemmen. Doch wat doet men nu Inplaats dat men de sfeenen, die voor de ver harding moeten dienen op zulke plaatsen te zetten, dat er niemand van de bewoners er last van zouden hebben, zet men deze zoo, dat er weldra niet meer over die zandpaden zal gegaan kunnen worden. Het komt schrijver dezes voor, dat de aannemer alleen zijn eigen belang op het oog heeft en niet de minste notitie neemt van de moeilijkheden, die hij de bewo ners dier straat daardoor berokkent. Maar ook op een ander feit wil ik en passant wijzen. Zooals men zien kan heeft de Julianastraat slechts één ingang en uitgang. Toch wordt er door velen, ook niet-bewoners dezer straat gebruik gemaakt van het tuinpad, dat uitkomt aan dea heer J. Smies. Wat moet dit worden voor de houders dezer tuintjes, als zij aan het spitten gaanniet anders dan plat geloopen te worden Om dit te voorkomen, dunkt het mij gewenscht, dat het Gemeentebestuur de straat door trekt tot aan den heer P. Buize, of er althans een flink begaanbaar pad legt. Hopende, dat er door de bevoegde autoritei ten hierop eens gelet zal worden, teeken ik mij met hoogachting, mijnheer de redacteur. Uw dw. dr. J. D. ■19 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte in het gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom HENDRIK DIELEMAN, in den ouderdom van 39 jaren en 10 maanden. Namens de Familie, Wed. P. DIELEMAN. Axel, 29 Januari 1922. ■II in de Geref. Kerk alhier op aanst. Woensdag is door ziekte van den Heer KRUITHOF Verkochte programma's bly ven geldig. Inlichting by den Uitgever dezes. i n Adres bureau v/d blad. Een zoo goed als nieuwe Te bevragen bureau van dit blad. koude en pijn in de ledematen. Gebruik hiertegen TABLETTEN. Prij» par koker 75 cents. Bij Apothekers en Drogisten Wat heb ik een jeuk. Het jeukmiddel De Walviseh geneest direct brandigheid, puistjes, roode vlek ken, ringworm, jeukende wonden, open beenen, baardschurft, huiduitslag. Fl. 1.25. N. V. My SANITAS, Middelburg, Lange Delft B 130. Vlissingen, St. Jacobsstraat 1. Rotterdam, Korte Hoogstraat 37. (15) Ter Neuzen bij Joh. v. Eijsden. Ongeveer ÏOO stuks Te bevragen Bureau Axelsche Courant Kunnen dames an heeren, vrouwen en meisjes uit elke stand gemakkelyk verdienen door het verhoopen van een 60 cents kostend, doer dagelijks gebruik bestemd consumptie artikel aan particulieren en Kruidenierawinkals. De fabriek ondersteund den verkoop door een groote reclame in den vorm eener wedstrijd waarvoor 2000 Gulden in geld uitgeloofd wordt. Die hiervoor in aanmerking wenschen te komen moeten een kleine hoeveel heid des artikels tegen vooruitbetaling van 14 Gulden overnemen kunnen. Zij welke in dezen slechten tijd graag verdienen willen, gelieve te «chrij ven ander letter K, aan het Bureau yg/i Blad.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3