D een nette werkvrouw 1 issttal Toor 1st ei (tel Orgelbespeling Mij, „ïooruitpg is ons Streven"' Firma D. J. OGGEL te Axel. A. van Maale, Sigarenhandel. Blauw Keper Jassen f3,45. f3,20. f5,70. k. Manchester f6,95. Jassen f18,50. IJzersterke Kousen f2,20. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Aangifte van Hengsten. Advertentiën. H. J. KRUITHOF, AXEL. aanbesteden Pl.m. 70,000 Kg. Ammoniak Super 7 x 9 10,500 Kg. zwavelzure Ammoniak 18,000 Kg. Ciiilisalpeter 34,000 Kg. SuperphosphaatUpCt. Voor levering hiervan beveelt zich beleefd aan Prachtige kwaliteit 60 cent per pond. D. van Kampsn. De goedkoope week. T9B mr LA CREOLA. "Mg Biedt zich aaii -WINTER PUH0I. In doozen van 30-60 en 90 a A. KOLFER. Axel. F. G. van Tatenhove. De inschrijving van leerlingen W. Caron in de Klei bergstraat en be woond door de familie H. v. de Pool. Om die familie te wekken, sloeg de agent een der groote winkelruiten iD, echter zonder gevolg. Daarna ging hij een buurman wekkeD, die over de muur klom en door het inslaan van een ruit der achterkamer de bewoners wekte. Was dit even later gebeurd, dan zouden man, vrouw en kind verloren zijn ge weest. De brand, die volop voedsel vond in den grooten voorraad chemicaliën en verfstoffen, breidde zich over het ge heele perceel uit. De vlammen sloegen tot aan de overzijde der tamelijk breede straat, waar de ruiten der huizen spron- in en een begin van brand ontstond. Brandmeester Taselaar was spoedig met zijn spuit op het terrein en weldra volgde de geheele brandweer, maar san blusschen viel niet te denken. Evenmin kon voorkomen worden, dat daarnaast gelegen zaak in gelante- riën van den heer J. W. Teunissen werd aangetast, die eveneens atbrandde. De aangrenzende zaak van den heer M. Bonthond kreeg echter eenige brand schade. Niettegenstaande het stille weer, sloegen de vonken en brandende stuk ken hout over de geheele stad. Tegen zes uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. In den laatste eeuw heeft zoo'n felle brand de stad niet geteisterd. De schade is zeer groot. Tegen negen uur ontstond giste ren brand in de kapoktabriek der firma Nicolaas Droge te Winschoten. De kapoktabriek waaraan een meubel makerij verbonden is, brandde geheel uit. De wind was gelukkig zoo, dat de belendende gebouwen behouden bleven. Een kruite 100 jarige. Te Balk (Fr.) is feest gevierd ter eere van het daar nog nimmer voorgevallen feit, dat men in zijn midden een honderdjarige had. 't Was Mej. Uilkja Pietersma, wed. Tjeerd Pietersma, die den 21en Jan. haar eeuwfeest vierde. Het oudje is nog zeer kras, meldt de Leeuw. Crt., alleen baar gezicht is slecht. Ze loopt echter kaarsrecht en haar geheugen is nog zeer goed. Toen dezer dagen een harer kinderen een uur had geloopen, om naar Balk te komen en over vermoeidheid sprak, zei haar moeder: „och kind, 't is de moeite waard, zoo'd loopje; je bent nog zoo jong" (bijna 70). Van haar vier nog ia leven zijnde kinderen (2 zoons en 2 dochters) is de oudste 72 en de jongste 62 jaarterwijl er nog 18 kleinkinderen ziju. Ze heett nog een broeder van 86 jaar, die ook nog zeer hecht is en voor eenig werk nog niet bang is, Dh. Wietze Botma aldaar. Zeer velen zijn het oudje komen ïelukwenschen. 's Namiddags 2 uur bracht de muziekvereniging Concordia haar een serenade, waarna het in op tocht dpor de plaats ging, de jubila- resse met enkele familieleden in een auto. Op de zaal van Hotel Teem^a is daarna tot 4 uur receptie gehouden, waar een kinderkoor eenige liederen ten beste gaf. De commissie, die een en ander had voorbereid, gesteund door giften der ingezetenen, van welke giften ook een cadeau is gekocht, had succes van haar werk. - Voor de vacant komende betrek king van gemeenteveldwachter te ScherDenzeel hebben zich ruim 200 sollicitanten aangemeld. Betaalt uw belastingen op tyd De „Msb." vestigde de aandacht op het volgende Nog één week en het sterk verhoogde tariet van vervolgingskosten treed in werking. Vooral zij, die reeds een waarschuwing of aanmaning ontvingen, kunnen hiervan de dupe worden, otndat de kosten van het dwangbevel (boven de 100 voo. elke 100 1) oil voortaan lang niet malsch zijn. Een ieder zoeke dus nog zijn voordeel vóór den 26en dezer maand. Ernstige brand. Te Tiel is, door onbekende oorzaak, het pand, waarin gevestigd was een meubelzaak van J. J. H., biina geheel uitgebrand. De brand werd ontdekt in de werkplaats, boven de woonkamer. Van den inboedel werd niets gered. De voorraad goederen in den winkel werd door het water bedorven, Alles was laag verzekerd. Gevaarlijke vagebonden. Aan het politibureau te Leiden, vroegen Zaterdagavond twee jonge zwervers nachtverblijf. Na er den nacht te hebben doorgebracht gingen zij na oen stevig ontbijt morgens weer od stap doch vonden gelegenheid om vóór ze de gemeente verlieten, bij twee schoen winkeliers binnen te sluipen en er een partijtje schoenen weg te nemen. In Haarlem dachten zij deze aan den man te brengen, doch werden er ingerekend. De tele foon had hun diefstal reeds aan de politie medegedeeld voor de jongelui in de gemeente waren. Den nmchc van Zondag op Maandag zaten zij weder in het Leidsche politie bureau doch nu als arrestant. {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Heer Redacteur! Vergun mij s. v. p. een kleine plaatsruimte in uw geacht blad voor het volgende In het verslag der raadszitting van jl" 17 Januari trok vooral mijn aandacht de bespreking over het aanwijzen van een bank voor geld belegging van de gemeente. Eerst mpende ik verkeerd te lezen toen ik in het verslag las dat niemand der verant woordelijke mannen onzer gemeente, ja zelfs de wethouders (altijd zoo precies) wisten waar de lieve centen onzer gemeente gedeponeerd waren. (Als er nu maar geen schuld is die niemand weet Gelukkig maar dat onze goede oude secretaris zonder papieren wel wist waar de papieren waren. Verder verwonderde mij na zoo een echec de loslippigheid der heeren bij de verdere behandeling van het punt. Want volgens mijn meening moet bij allen die het verslag lazen, en vooral bij hen waar de gemeente in het credit staat, nu zij weten dat het hoofd der gemeente (ik bedoel de gemeenteraad) in zijn geheel niet wist waar de lieve centen waren, de creditwaardigheid van de gemeente, alsook van de vroede vaderen als wethouder en raadsleden, bij de lezers in waarde en achting dalen. Met dank voor uw gastvrijheid. Hoogachtend, EEN BELASTINGBETALER. Mijnheer de Redacteur I Er wordt nogal stof opgeworpen over het feit, dat de Wethouders niet zouden geweten hebben waar ons gemeentegeld wordt geborgen. Uit het feit, dat dhr. Oggel direct na de mede- deeling vah den secretaris zeide,' dat het beter was geweest geen namen te noemen, maak ik op, dat ze het liever zwegen en ook dhr. Kruysse liet het zaakje liever dadelijk afloopen, om later geen praatjes erover te hebben. Ik geloof dat dat ook het best was geweestdie drie heeren zullen wel geweten hebben, wat ze wilden met alles te laten waar het is en daarom kan ik nóg niet gelooven, dat ze niet wisten met wie de gemeente ia crediet stond, al zal het niet veel geweest zijn. Dit ter geruststelling ten opzichte van degenen, die voor onze schatten vreezen. Met dank voor de plaatsing. Iemand, die zich de oorloosjaren HERINNERT. Axel, 26 Jan. '22. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge art. 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad na. 4191 eigenaars of houders van een tweejarigen of ouderen hengst uit, om hiervan vóór 11 Februari aanstaande aangifte te doen ter Secretarie dezer gemeente, van des Maandags tot en met Vrydag van 9- 12 uur en van 1—4 unrdeB Zaterdags van 9—1 uur. Axel, den 19 JaDuari 1922. De Burgemeester, F. BLOK. OD WOENSDAG I FEBRUARI te 61/, ure in de Geref. Kerk alhier door den Heer oud-leerliDg van het Instituut tot ander- wijs van blinden, tbans organist en muziekonderwijzer te Kampen. Programma's verkrijgbaaar a 25 cent bij de boekhandelaars BRAKMAN en VAN DER WIELE. Bovengenoemde vereeniging zal op 3 Februari 1922 des avonds om 5 ure bij de Wed. J. M. van Doeselaar te Axel Sassing de levering van onderstaande MEST STOFFEN i levering veor 1 Maart. levering voor 1 Maart. levering le helft Maart levering 2e helft Maart. Inschrijvingsbiljetten in te zenden bij den Secretaris, bij wie tevens inlich tingen zijn te bekomen, vóór of op den dag van aanbesteding. Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris. Van af heden tot en met Zaterdag 4 Februari ROOKTABAK „De Kroon" 20 cent per 7» pond. Bij één pond van deze tabak een PIJP.cadeau. Reuzensigaar (met ring) van 8 voor 5 cent. Per kistje van 25 stuks fl,15. Iedere kooper van een Houten PIJP krijgt een pakje Tabak cadeau. Nieuwste soorten SIGAREN aan de prijzen. SIGARETTEN van af 4 cent per 10 stuks. ZIE ETALAGEI Adres bureau v/d blad. Ahanden en wmfervoeten?\ rowe huid, barsten, Kloven, 1 V springende lippen. Gebruikt J (met wol voering) (vronwemaat). Aanbevelend, Waarom wordt Australische wol steeds meer gevraagd? Omdat ze zacht is, zeer sterk is, goed uitbreit en gitzwart blijft. By 5 knotten gelyk extra korting. aan genoemde - school is opengesteld tot 1 MAART as. op alle werkdagen van 812 en van 17,4 uur in het schoolgebouw. Opleiding wordt verstrekt aan Timmerlieden, Smeden, Machine-bankwerkers, Metaaldraaiers, Huis- en Decoratieschilders. Namens het Bestuur, De Directeur, G. A. MAAS.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3