Zendings-Bazar. Beste Komijne Kaas SprekerDe Heer Mr. P. DIELEMAN, Onderwerp: „Ten Tie'e van JYapoleon". '3 I 1 BAZAR OPRUIMING. Manufacturen, Modes en aanverwante Artikelen. Comité voor Chr. Wmtorlesiagea - Axel Openbare Vergadering op Dinsdag 24 Januari 1922 Vereeniging Jet Groene Kruis". Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Chr. Zangïereeniging „Hoop op Zegen". een uitvoering Ds. RAAMS van Hoek. Aangifte van Hengsten. Ad verten tiën. Donderdag 26 Januari T evredenheidsverklaring. Puike Zuurkool Puike Snijboonen F. G. van Tatenhove. Wilhelmina - Blauw Wit. Firma P. H. VGenhuizen. Het beste adres voor Afgewerkte en begonnen Kleedjes, enz. VERKRIJGBAAR: bijJ. VERSTRATEN-BOER 's avonds half zeven uur, in de Geref. Kerk alhier. komea kwaua in de eetkamer de juist van zijn legerstede opgestane onge vraagde gast op hem toe en begon een worsteling met hem. Al vechten de gingen ze naar beneden^ in de keuken. Ondertusschen had de heer T. gelegenheid de meid te waarschu wen de hulp der buren te gaan in- reepen. Ze gat hieraan gevolg en had tegenwoordigheid van geest het keukenraam, (waardoor de inbreker binnen gekomen was) in plaats van de deur uit te gaan, zeodat de dief daar geen gelegenheid kreeg door deze laatste te ontkomen. In de keuken wist de inbreker uit ten der laden een groot broodmes te bemachtigen, dat zijn tegenstander hem wist te ontwringen. Daarna greep bij een potlepel en ander keukenge reedschap, waarmee hij den heer T. aan hootd en hand verwondde. Intus- schen was een der buren van den T., de heer G., met een revolver voor het keukenraam verschenen, zoodat bij het gevaarlijke individu in bedwaDg ksn houden, tsrwijl de heer T. de deur tpende en de revolver kon overnemen. Inmiddels was de pelitie telefonisch jewaarsohuwd. Een oogenblik trachtte de diet nog door het keukenraam te entvluchten. Na van te voren gewaar schuwd te hebben, maakte de heer T. van de revolver gebruik en schoot den dief door het linkoronderbeen, zoodat de kogel in het rechterbeen terecht kwam. Aldus buiten gevecht ge8teld gelukte hot hem zonder moeite hem tot do komst der politie in bedwang te houden. Per politiebrancard werd hij naar het politiebureau vervoord, waar een noodverband werd gelegd. De Djokjasche redacteur vi het „Soer. Hdlb", schreet Een telegram uit Bandoeng maakt melding van het gerucht, dat de oud majoor der Chineezen te Semaring Oei Tjong Ham spoorloos is verdwenen met achterlating van een onbetaalde belasting ten bedrage van millioen. Zoo'n bericht meet sensantie wekken. Het U. D. haalt naar aanleiding hiervan het volgende aan ,Eéa van de jongste gouvornements- instellingen, die onmiddellijk naar haar oprichting met succes en zelfs xeer veel succes heeft gewerkt, is de belastingaccountantyhaar beambten brengen hun salarissen meer dan ten volle op. Zoo heelt een accountantsonderzoek, naar de boeken van twee alem bekende Chineesche archimilliennairs uitgewezen dat zij in de ©orlogwinstbelasting veor 6.000.000 en 9.000.000 te min zijn aangeslagen, een gevolg van hoe zullen wij dat zeggen verkeerde aangifte. Om de consequenties daar van te ontgaan de zaak van Tie Tek Hong te Batavia is een leelyk voorbeeld hebben zij, naar de booze wereld wil, een uitstapje gemaakt respectievelijk naar Singapore en Sjanghai. Dat zij derwaarts zijn vertrokken, staat echter vast Vóór zijn vertrek had de laatste den directeur van financiën aangebo den al vast een bedrag van f 1.000. 000 te betalen op voorwaarde, dat hij de eerstvolgende drie jaren met rust zou worden gelaten, een aanbod, dat gracelijk werd van de hand gewezen." Eeuige dagen nadat het bovenstaande was uitgepubliceerd, ontvingen wy bezoek van een geuvernementsamfcte- naar, die ons verzocht de namen van die twee belastingachterstalligen niet te neementen aanzien van den naam van èèn hunner achten wy ons nu h\j doeranderen is gepubliceerd van die belofte ontslagen, nl. ten opzichte van den heer Oei Tjong Ham. Hy vertrok in Juli naar Singapore naar men zegt in verband met het esultaat van het accountantsonder- zeek naar de deor hem verschuldigde eorlogswinstbelasting. Het is niet bekend, of nadere exa- minaties van zijn boeken hebben aan getoond, dat hy niet 6, doch 39.000.000 achterstallig is wij vormoeden, dat het laatste bedrag een beetje overdreven is Wat den tweeden belastingachter stalligen archimillionnair betreft, wij zullen ontheffing vragen van het docr ons gegeven woord en hopen spoedig zijn naam te kunnen noemen. Men hebbe nog wat geduld Van 1-31 Dcc. 1921 Koewacht. Geboorten. 5. Margaretha Maria, d. van Aiphons Emerie de Brouwer en Emelie van Santbergen. 16 Wilhelmus Alphonsus Edmondus, van Leon Francois van den Eeckhout en Irma Maria de leesch- auwer. 21. Margaretha Maria, d. van Petrus Gustaaf Marie David en Prudence Florence van dem Berghe. 27. Johan Karei, z. vaa Jacob van de Voorde en Pharsilde Louisa Bosschaert. Francois Henri Jozaf, z. van Amand Emiel Ingels en Leontina van Vlier- berghe. Overlijden. 6. Margarethe Maria de Brou wer, 1 dd. van Alphons Emerie an Emelie van Santbergen. 13. Caroline Kaes, 65 j., d. ▼an Josepbus en Rosalia Notelaer. 17. Jo annes Baert, 3 m., z. van Florentinus Fran ciscus en Leonia Maria Allefs. 19. Maria Catharima De Visscher, 42 j., eebtg. van Henricus Aloijbius Suij. >2 Margaretha Maria David, 1 d., d. van Petrus Gustaaf Marie en Prudence Florence van dan Berghe. 30. Augustinns IJsebaert, 0 j. wedn uit het le h. van Mathilde Adelaide Vermandei, uit het 2a h. van Rosalia van Bastelaer, uit het 3e b, van Maria Francisca van den Éeckhout en uit het 4e h. van Rosalia Nierijnck. Westdorpe. Geboorte- 9. Johanna Flo- rentina, d. van Florimond Coone en Alphon- siaa D'hert. 27. Gerard Pieter, z. vaa Franciscub Levinus Janssen» en Emelie Adam 29. Bertha Maria Joseé, d. van Oscar Marie Joseph van Waes en Maria Anna Catharina de Nijs. Overlijden. 7. Johan Baptiste Baeke, 12 j., s. van August en Maria Catharina de Cock. CORRESPONDENTIE. We ontvingen ter opname een bericht geknipt uit de N. R. Crt. betreffende het geschil in de Ned. Herv. kerk over de regeling der prodikantstractementen. Daar over deze kwestie het laatste weord nog wel niet zal zijn gesproken, hebben we besloten ons te onthouden van berichten, die gelanceerd worden naar de een of andere richting. Bo vendien is onze meening, dat deze zuiver kerkelijke kwestie, die toch niet enkel plaatselijk is, in andere organen dient besproken te worden. Red. Bovengeuoemde vereeniging hoopt D. V. op Zondag 22 Januari a.s. te geven, des avonds om zes ure, in de Ned. Herv. Kerk alhier, waarbij voor haar zal optreden Toegang vrij. HET BESTUUR. N. B De plaatsen blijven ter beschik king van de rechthebbenden. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge art. 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad no. 4191 eigenaars of houders van een tweejarigen of ouderen hengst uit, om hiervan vóór 11 Februari aanstaande aangifte te doen ter Secretarie dezer gemeente, van des Maandags tot en met Vrfldag van 9-12 uur en van 1—4 uur; des Zaterdags van 9—1 uur Axel, den 19 JaDuari 1922. De Burgemeester, F. BLOK. De Chr. Naaivereeniging „TRYPHOSA" te Axel, heeft het voornemen een te houden ten bate van do afdeeling van „Het Groene Kruis" alhier, op nador te bepalen datum. Goederen en giften worden gaarne in ontvangst genomen door Mevr. DE PUTTER—Dbegmans. HET BESTUUR. Het Comité der Zendines-Bazar maakt bekend, dat de BAZAR zal worden gehouden op van des namiddags 2 tot 8 uur in het"*- Beursgebouw. HET COMITÉ. N.B. Zy, die nog goederen willen inzenden, kunnen dit doen tot Dinsdagavond a.s. Ondergeteekende betuigt zijne tevredenheid aan de Verz.-Mij. „De Oude Zwolsche van 1895", Algemeene Paarden- en Vee verzekering, Directeur W. Wilmink, Oed -Comm. D. P. Lint hout te 's-Graveniiage, voor de spoedige onteigening van zijn paard en voor de directe schadevergoeding h 90 pCt. S. v. d. HOOFT. Beoostenblijpolder, den 6-1-1922. Hoofd-Agent de Heer H. DE MOOR, Axel. Beleefd verzoek da rekaningen over het afgeloopen jaar, vóór 25 Janu ari a. s. in te zenden, bij den penning meester den heer J. DE KRAKER, Koestraat. 15 cent per pond. 18 cent per pond- Aanbevelend, O. B. PROVOOST. XVaschgalon voor Schorten vanaf 1 cent per el. Feston vanaf 10 cent per el. G-efestoneerde Punt 3 en 4 cent per el. Roode ÜNPerkletters 2 veor 1 cent. Elastiek voor Kousenbanden 18 cent per el. JKousenbanden met Gespen 25 cent per paar. Aanbevelend, Zondagmiddag om half twee A X B Ij. Grootste keuze op elk gebied PRACHTSORTEERING aan 60 cent per pond, van MIDDELBURG. Vryen toegang vereeniging wenschen te het Bestuur, dat over de Avondkaarten voor DE FEIJTER eD de H. WONDERGEM. voor de leden der vereeniging. (Zij, die lid der worden, geven zich daartoe op bij een der leden van toelating beslist. Minimum contributie f I,-per jaar), ieder verkrijgbaar A f 0,25 by Mej. de Wed. JOZ. ,H. DING. MIERAS, C. A. v. d. W1ELE en P. A. HET BESTUUR. f'M I 'Af9 H d? JU 4 9 H 5**

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3