totóö PUIKE ZUURKOOL 45 cent per pond wrWOÜOl! PERSIL Z. L. M. - Afdeeliag Axel. BENZINE-MOTOR 14 PI. Je Adres! Advertentiën. „Vooruitgang is ons Streven" 45600 K.G. Superphosphaat 14 pCt. 34700 CMlisalpeter. 11000 Patent-kali. bUUU 1000 Minui, Kalizont, «J liJbHARDTsL» kAXEERTASLETTEN een cursus in landbouwhuishoudkunde Yoor meisjes. Verkrijgbaar: to 13 J. VERSTRATEN-BOER. een Dienstbode. TE KOOP: Een best loopende, voor alle doeleinden geschikte Deze week prijs der KOFFIE C. VAN KAMPEN. Firma P. fi. beenhuizen, flxel. Damesconfsctis, enz. Moderne Plisseer- en Borduurinricliting. bi li borst. Hy moet die ongepermitteerde luxe boeten met belasting. Bij mannen zou die belasting tot op 30jarigen leeftijd 1000 mark moeten bedragen voor elke centimeter van van bet surplus, tot 40 jaar 500 mark in tot 70 jaar 300 mark. Voor mannen met een zittende leefwijze wordt 4 centimeter belasting vrij gelaten. Voor vrouwen zijn eenige gunstige bepalingen in den aanslag opgenomen. Moeders van een of meer gezonde kinderen zijn geheel belastingvrij. Zelfs voor de mazen, die in elk wettennet zitten, heeft de man uit Juditten bepalingen geformuleerd Wie bij het meten zijn buik intrekt krijgt 10 centimeter, als straf, aan zijn maat toegevoegd en wie de belas ting niet betalen kan, moet zoolang werken, tot al die overdadige luxe verdwenen is. Ontploffing. Op het Italiaansche stoomschip .Atlantico" heeft Donderdag een ketel- ontploffing plaats gehad, waarbij zwaar gewond zijn de 1ste en 2de machinist, een tremmer en de donkeyman. Voer den ontploften ketel lagen nog de lijken van twee stokers. Het schip is te Hoek van Holland binnengesleept. De gewonden werden in Rotterdam direct naar het ziekenhuis vervoerd. De ketel is geheel ingezakt, de waterdichte schotten zijn ontzet en er is een greote verwoesting aan boord. De kapitein deed aan een Tel.-cor- respoEdent het volgende verhaal „Wy waren met zwaar weer Don derdagmiddag te 5 uur van Rotterdam vertrokken, geladen met kolen voor Livorno. Tot 7 uur waren wy te Hoek van Holland. Eenmaal in volle zee, stoomden wij met volle kracht, toen plotseling een gerommel als een lang aanhoudenden donder ep het schip werd gehoord. Een groete vlam sloeg uit den schoorsteen, gevolgd door een massa koolgruis en sintel, welke massa in een oogwenk, den geheelen itoomer bedekte. Ik spoedde mij naar beneden en zag toen, dat een van de twee stoomketels het begeven had. Bij nader onderzoek bleek mij, dat in de vuurhaard van den ketel eeu ontploffing had plaats gehad, vermoedelijk ten gevolge van bet zich bevinden van springstof in de brandstof. Daardoor ontstond een scheur in den ketel. Een oogenblik na de ontploffing bad ik heftige kreten uit de machinekamer gehoord. Het machine- en stokers- personeel was door het kokende water en den stoom getroffen. Wij vonden twee man, die op slag gedopd waren. Toen bleek, dat tengevolge van de ontploffing, ook de tweede ketel niet meer ie vertrouwen was, besloot de kapitein assistentie te vragen en terug te keeren. Het weer was intusschen leer ontstuimig geworden, zoodat het üitw-erpen van het anker met zeer veel moeite gepaard ging. Tot 's mor gens 6 uur heeft de kapitein op hulp gewacht. Hij had per marconigraaf naar ScheveniDgen geseind. Een voor bij varende Amerikaansche stoomboot seinde, dat wegens het buiïge weer 't onmogelijk was hulp te biedsD. Wat men niet moet doen. In Engeland heerscht weer geweldig influenza. Het aantal dooden was in de vorige week drie maal zoo groot als in de daaraan voorafgaande. Men behoeft zich daarom evenwel niet ongerust te maken, schrijft een arts in de Daily News, want de thans heer- schonde influenza heeft volstrekt niet dat verwoestende karakter, dat zy twee jaren gelodep had, toen zij vooral longaandoeningen veroorzaakte. Met dat al mag het plotseling om zich heen grypen der ziekte niet worden veron achtzaamd, ook al heeft zij ditmaal een uitgesproken gastrisch karakter, met brakingen, buikpyn, algemeene slapte oh weinig of geen koeres. Wat we kunnen doen tegen deze ziekte ia uiterst moeilyk te beantwoor den. Natuurlijk moeten we zoo zindelijk mogelijk zijn op ons lichaam, opdat de ziektekiemen er zeo weinig mogelijk vat ep hebben. Maar we kunne» heel wat niet deen. We moeten, om naaar iets te noemen, niet allerlei zoogenaamde geneesmidde len slikken. Valen werken met chinine als voorbehoedmiddeldoch zij weten niet, dat een te groote hoeveelheid chinine juist het optreden van influenza in de hand werkt en denken er niet aan, dat alle „ines" in de handen van den leek vergif zijn. We moeten niet te lang zonder eten blijven, vooral niet eten raet al te lange tusschenpoozen. We moeten niet langer dan strikt noodig is, gaan met natte kleeren en natte scheenen en vooral zorgen, dat de lendenen warm blijven. We moeten niet spreken over influenza en niet steeds denken over influenza en gezelschappen mijden, waarin onop houdelijk wordt gedaasd over de ziekte. We moeten niet bij voorkeur ons wagen in een overvolle tram of een slecht geventileerd lokaal. Er is slechts één preservatief en wel het voor eiken maaltijd nemen van een neusdouche en het reinigen van mond-, neus- en keelholte. Het best kan men daarvoor gebruiken een slappe oplossing 1 op 8000 van permanganaat potasch met een suuifje fijngewreven keukenzout. De „New-Herald" vertelt het volgende geschiedenisje dat waar kan zijn. Op zekeren dag kwam Mary Seth- well, een jong actricetjo dat af en toe wel eens voor een film speelde, in een der minder drukke straten van New York eeu oude dame tegen, scha mei, doch netjes gekleed. De ontbe ring lag haar ep ,t gelaat en aan alles was te zien, dat zij een stille arme was, die haar leed met waardigheid dreeg. Het actricetje sprak haar aan, hoorde alras dat het oudje werkelijk betere dagen bad gekend, op 't oogenblik ge weldig veel moeite had om rond te komen, doch mettertijd wel weer in goeden doen zou zijn. Miss Sothwell hechtte niet veel gewicht aan deze laatste verzekering, een erfenis of zoo iets, doch zij vond de dame zóó sympathiek, dat zij verzocht haar eens te mogen bezoeken. Zoo ontstond een warme vriendschap en op den duur zorgde de miss Sothwell zooveel als maar in haar vermogen was voor het oudje, dat zy dikwijls ten eten vroeg. Dat duurde zoo een jaar of tien. Toen scheidde de dood de twee vrien dinnen. Den dag nadat de oude dame was begraven, vroeg een heer miss Sothwell te sprekeneen notaris, die haar kwam meedeelen, dat haar oude vriendin haar had benoemd tot univer seels erfgename. Slechts een paar weken te voren was de erfenis komen een dikke 100.000 dollar Te Ostende heeft in den nacht in een juweelenwinkel een diefstal plaats gehad, op dezelfde wijze als voor korten tijd te Parijs en Brussel geschiedde. Tijdens onweer werd een winkelruit ingegooid en voor 75000 frs. juweeleu medegenomen. Een der daders moet zijn gewond, daar bloed is gevonden. Een ambtenaar van het station verklaart, ongeveer te half vijf 's mor gens vier mannen in het station te hebben gezien. Men vermoedt, dat deze de daders zijn. Ook Noorwegen wordt zeer ge teisterd door een influenza epidemie. In Cristiania zyn van de employe's van openbare en particuliere instellin gen en ondernemingen 20 tot 30 pCt. zieK. De ziekte draagt echter geen kwaadaardig karakter. Heden is na een lang durig lijden overleden onze ge liefde Zoon, Broeder, Behuwd- Broeder en Oom Reinier Dieleman, in den ouderdom van 46 jaren, 2 maanden en 16 dagen. Wed. JAC. DIELEMAN— Van Dixhoorn. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 7 Januari 1922. ZITDAG voor betalen contributie op Zaterdag 14 Januari 1922. Nieuwe leden kunnen zich in de maanden Januari, Februari en Maart opgeven bij den penningmeester. M. LOOF. Penningmeester. MAATSCHAPPIJ tO AXE3L- Bovengenoemde vereen, zal trachten aan te besteden op Vrijdag 20 Januari 1922, des namiddags om 5 ure, bij de Wed. J. M. van Doeselaar ta Axel- Sassing, de lavering van Plus minus H 11 Ie helft Februari. ITnïni nf IJ 1) voor 4 Februari. De levering moet geschieden ander A. H. V., vrij op het voertuig, te laveren op de Axelsche Sassing. Biljettan meeten ingeleverd worden vóór of op 19 Januari, bij den Secre taris, bij wiea tevens verdere inlich tingen zyn te bekomen. Namens het Beatuur, P. DE REGT, Voorzitter. P. DEES, Secretaris. Ruwe. schrale huid. barsten, kloven, sprin-' t-t.' gende lippen, winterhanden en voeten. Gebruikt g Doozen v. 30.60 en 90 ct. Ban th. en Drogisten. 1 PHARMFABR1E KA.flurlHARDT. ZEIST. I legen verstopping, t ragen stoet- QanQ> fltó/en slijm, beslagen tong v-,rY. oe/e gelaatskleur Ondergeteekende maakt bij dezen bekend dat zal worden gehouden Om deel te nemen aan dezen cursus moet men den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt en een leergeld betalen van f5, De cursus is éénjarig en bagint ver moedelijk begin Februarier worden 40 lessen gegeven. Diegenen, die deel wenschen te nemen, gelieven zich op te geven aan onder geteekende tot 25 Januari. De Secretaris der Afd. Axel, JAN DE PUTTER. W8Ê&ST* Mevrouw VAN HOUTE vraagt tegen 1 Mei a. s. 17',, cent per pakje, "Winkeliers vraagt prijs. A. VAN WIJCK, Spni. (Merk DAIMLER) voar elk aannemelijk bod. Te bevragen R. A- GALLE-VALE, Oude Stationweg, Bergen op Zoom. atelier voor Wat heb ik een jeuk. Het jeukmiddel De Walvisch geneest direct brandigheid, puistjes, roode vlek-, ken, ringworm, jeukende wonden, open beenen, baardschurft, huiduitslag. Fl. 1.25. N. V. My SANITAS, Middelburg, Lange Delft B 130. Vlissingen, St. Jacobsstraat 1. Rotterdam, Korte Hoogstraat 37. (15) Ter Neuzen by Joh. v. Eijsden.

Axelsche Courant | 1922 | | pagina 3