Ouderavond. N.Y.„ACETYLENA" Herveiling. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Advertentiën. Vertegenwoordiging Petroleum, Motor-Petroleum, Benzine, Kroon-Smeerolie, Gasolie, enz. C. VAN KAMPEN. ONDERGOED, op Maandag 10 October a.s., In voorraad: Taartscheppen. Servetbanden. V ingerdoekbandjes. Suikerstrooiers. Vleescb vorkjes. Lepeltjes. AXEL. A. ESSELBRUGGE. Openbare Verkooping. V IJ P1 PI V Bil a Pj H U *augcmoman. Na uitvoerige bespreking over een motie van Middelburg om ernstig aan te dringen op de officieele candidatenlijst een waardigen vertegen woordiger van den R. K. Middenstand als candidaat ter plaatse, werd besloten er bij den Bond van R. K. kiesver enigingen in Nederland op de te Utrecht te houden vergadering op aan te dringen, dat op de groslijst een middenstander moet worden geplaatst. Een tweede voorstel van Middelburg <*rn te bepalen, dat bet lidmaatschap der Twee Kamer ontere nigbaar is met dat van Ged. Staten eener provincie, ontmoette krachtige bestrijding maar werd ten slotte toch aangenomen, zoodat een voorstel van aie strekking op de bondsvergadering zal worden verdedigd. Door Vlissingen was voorgesteld, dat ook de betrekking van wethouder ot burgemeester onvereeDigbaar zou zijd met die van Kamerlid, dit werd met slechts één stem meerderheid verwor pen. Midd. Crt. AXEL, 7 October 1921. Naar we van bevoegde zijde verne men, zal vermoedelijk met ingang van 17 October op het postkantoor alhier een tweede buitenbestelling worden ingesteld. Alzoo is de actie, die daarvoor door enkele gemeenteraadsleden alhier is gevoerd, met succes bekroond. We vestigen er de aandacht op, dat heden van gemeentewege weer werd omgeroepen, dat in verband met de droogte weer in het bijzonder zal worden gelet op het verbod van schuren van stoepen, enz. liet mag zeker wel een uitzondering heeten, dat iu dezen tijd we tellen reods den zevenden dag van "wijnmaand spaarzaamheid voor drinkwater geboden wordt en zelfs met water ketels rondgereden wordt om drink water te verkoopen, waarvan dank baar gebruik wordt gemaakt: Velen hadden deze week gehoopt, dat de nieuwe maan weersverandering zou brengen, doch we hebben nog het zelfde zomersche, prachtige weer. In een dezer dagen gehouden bestuursvergadering van de Vereeniging tot verbetering-van de Volkshuisvesting alhier, is tot voorzitter gekozen de heer A E. C. Kruij8se. Aan de phospbaatfabriek te Sas van Gent werden een 20 tal arbeiders ontslagen Thans hebben, naar Zelan- dia meldt, aan de spiegelglastabriek eveneens een óOtal werklieden gedaan gekregen, omdat men. wegens slapte met een oven minder gaat werken. Als een bewys dat bet aantal werk- loozen in deze omgeving groot is, moge dienen, zoo meldt genoemd blad, dat er zich voor de campagne aan de suikerfabrieken te Sas van Gent een 400 tal arbeiders meer hebben aange meld, dan er noodig zijn. Het is zelfs zoo erg, dat sommige werklieden de ploegbazen geld aanboden om toch maar aan het werk te kunnen komen. MCrt, Mej. M. Borm, onderwijzeres aan de R. K. school alhier, is benoemd aas de R. K. meisjesschool te St. Jansteen Men schryft uit Walsoorden aan Zei Geregeld komen hies- iedere week 50 a 60 stuks slachtvee over met de „Telegraaf' bestemd voor Zeeuwsch Vlaanderen. Het schijnt dat de men gchen hier in deze streek goede tanden hebben want het zyn meestal oude taaie beesten. Op 24, 25, 26 en 27 December is door de Pluimveevoreenigine Walche ren, afd. der V. P. Z. en de Konijnen- lokkers vereeniging „Nut en Sport" te Middelburg een pluimvee- en konijnen, tentoonstelling uitgeschreven, te hou den in de manége, of, elders als er «en groot aantal inzendingen komt. In het gexiu vau den landbouwer F. de J., nabij de gemeente Nieuw- vliet zijn in een paar dagen 3 kinde ren overleden. Ook de vader en moeder zyn ongesteld. De oorzaak der plotselinge sterfte is nog niet vastge steld, geruchten doen algemeen de ronde dat het tengevolge van het slechte drinkwater zon zijn. De vrouw wordt on bet oogenblik in het gesticht te. Oostburg verpleegd. Het aantal gevallen van besmet telijke ziekten over de week van 25 Sepr. tot en met 1 Oct. 1921, in de Prov. Zeeland, bedroeg: Febris typboïdea (buiktyphus)Axel 1, St.' Maartensdijk 1, Terneuzen 1. DiphteririsKrabbendijke 1, Mid delburg 1, Rilland Bath 4, Wemeldinge3. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 7 October 1921. Veroordeeld wegens Desertie gedurende eene zeereis M. H, 37 jaar strker te Rotterdam 1 maand gevang. SmaadJ. P. P, 48 jaar, arbeider Hulst 10 of 10 dagen hechtenis. BeleedigingJ. J. de B, 57 jaar, fabrieksarbeider Sas van Gent, 10 of 10 dagen hechtenis. Woensdagnacht te halt een heeft in de Dabijheid van Breda een ernstige treinbotsing plaats gehad. Een goede rentrein stond nabij de Kwakkelhut tegenover de tereiDen van firma Mol. Tegelijkertijd kwam zoowel uit de richting Breda als uit de richting Roozendaal eveneens een goederentrein. De trein uit Roozeüdaal reed door onveilig signaal en kwam daardoor tusschen beide anderen iu. Van den Roozendaalschen trein, die in het midden werd aangereden werden 7 wagons vernield. Ook de wagon van den anderen trein bekwam schade. De locomotief werd niet bescnadigd. Twee personen: de hoofdgeleider van den trom en een leerliDgmachiniat werden licht gewond. Om 11 uur werd reeds met de opruiming begonnen, zoodat het trein verkeer kon worden hervat. De machinist is reeds door marechaus- seét gehoord. Toevallig er in geloopen. Een aféeeling mariniers marcheerde te Rotterdam over den Goudschensingel. De schooljeugd vond er behagen in de militairen te bespotten en zelfs met steenen te gooien. Een 11 jarige jongen, te dicht by de geplaagdeu komend, kreeg van één der-, marinkrs een slag met den kolf van diens geweer tegen het hoofd, waardoor een bloedende wende ontstond Naar het politiebureau geleid, werd de jongen daar verbonden. Hij toonde zich toen erg zenuwachtig, waarin de inspecteur aanleiding vond, hem te laten fouilleeren. waarbij men op het veelbelovend Jongmetisch een pak siga retten, een portemonnaie en een streBg veters vond, die hy bekende op de markt aan den Goudschen singel gestolen te hebben. Ingezonden Mededeelingen. Politieagenten, kommiezen bewaarders enz. nebben vaste Balarissen. Ge kunt het ook worden, als ge schrijtt aan P. BOER, Nieuw- Amsterdam. (5) Bij het aan ei Kaar toewerpen van steenen op de .steiger van he t in aan bouw zijnde bioscooptheater in de Regu liers breestraat te Amsterdam miste een arbeider een steen, die naar beueden viel en door zyn parapluie op het hoofd vau een voorbyganger terecht kwam. Deze bekwam geen ernstige verwondingen, maar viel bewusteloos, waarom men hem naar het Binnengasthuis vervaarde. Spoorwegramp In Frankrijk. Naar Havas uit Parijs meldt, liepen gisteravond omstreeks 6 unr in de tunnel Batignnlles twee personentreinen op elkaar. Een der treiDen vloog in brand. Er zijn talrijke slachtoffers. Nader wordt gemeld, dat ook te Bordeaux «n Madrid treinbotsingen plaats hadden. eelt Pï? RDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 9 October 1921. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/» ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Bed. H. Ar. Nam 2 Ds. J. B. T. Hugenholtz Dankzegging. Geref. Gemeente. Voorm. 9'/j ure Nam. -2 Leeskerk. Leeskerk. Burgemeester en Wethou- ders van AXEL brengen ter algemeene kennis, dat door den Raad dezer gemeente in zijne vergadering van den 13 September 1921 is vast gesteld een wijziging van de Verorde ning op de Brandweer in de gemeente Axel, welke verordening aan Ged. Staten van Zeeland is medegedeeld, volgens hun bericht van den 30 September 1921, No. 160. Axel, den 5 October 1921. Burgtmees'er tn Wethouders voornoemd De waarn. Burgemeester, J. M. OGGEL. D« Secre'aris, J. A. VAN VESSEM. De Voorzitter van de Oudercommissie voor de openbare lagere school maakt bekend, dat ep Woensdag 12 October a.s., des avonds 7 uur, iD een van de lokalen der genoemde school een ouderavond zal worden gehouden. Toegang hebben alle personen, van wie een of mèer kinderen op deze school zyn ingeschreven. Axel, October 1921. De Voorzitter voornoemd, P. CORNELISSEN. ROTTERDAM. Kon Nederl. My. tot Exploitatie van Petrolcum-Bronnen in Ned. Indië Prijsopgaven voor worden gaarne door endergeteekende verstrekt. Personen gevraagd voor uit venten van petroleum. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken, vernieuwen en verstellen van alle soorten zoowel voor mannen, als vrouwen en kinderen. Hoogachtend, JOH. HEMELAAR-Olaessens, Axel, Kanaalkade. Het Heerenhuis te Axel Nieuwstraat, geveild ten verzoeke van den EdelAchtb. Heer Burgemeester van Sommelsdijk efi Middelbarnis, zal worden herveild des namiddags 7 uur in het hötel „Het Gulden Vlies" te Axel. Hoogste bod slechts f 6900. Notaris DREGMAXS. Aanbevelend, De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van zijn principalen, in het cafe ,,0ud Gemeentehuis", bij E. A. KERCKHAERT DE COOKER te West- dorpe, op Dinsdag II October 1921, des namiddags 1 uur precies, in het openbaar verkoopen KOOP 1. Een p a r t i j te Westdorpe, Autrichenpolder, sectie C, nos. 509, 510, 511 en deel van 511bis, samen groot 5 H.A. 23 A. 70 c.A. (11 gem. 226 roeden). Jaarlijksche pachtsom f523,70. KOOP 2. Een partij BOUW- WEILAND en ZIJKANTWEG, aldaar, sectie C, nos. 505, 506, 507, 508 en deel van 506bis, samen groot 3 H.A. 42 A. 50 c.A, (7 gem. 206 roeden). Jaarlijksche pachtsom f342,50. KOOP 3. Een partij BOUW- en WEILAND en ZIJKANTWEG, aldaar, sectie C, nos. 499, 500, 503, 504 en 499bis, samen groot 3 H.A. 54 A. 70 c.A., alsmede 35 A. van no. 1626, alzoo te samen groot 3 H.A. 89 A. 70 c.A. (8 gem. 223 roeden). Jaarlijksche pachtsom f389,70. KOOP 4. Een partij BOUW- WEILAND en ZIJKANTWEG, aldaar, sectie C, nos. 1622, 1623, 1862 en 498bis, samen groot 3 H.A. 67 A. 80 c.A., alsmede 34 A. 30 c.A. van no. 1626, alzoo te samen groot 4 H.A. 2 A. 10 c.A. (9 gem. 7 roeden). Jaarlijksche pachtsom f402,10. KOOP 5. Een partij BOUWLAND en ZIJKANT WEG, aldaar, sectie C, nos. 1855 en 1856, samen groot 3 H.A. 23 A. 55 c.A., alsmede 2 A. van no. 1859, alzoo te samen groot 3 H.A. 25 A. 55 c.A. (7 gem. 92 roeden). Jaarlijksehe pachtsom f325,55.

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 2