,V>. 50 Zaterdag 24- September 1921. 37e V voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 1 Nieuws- en Advertentieblad J. C. VINK - Axel. Raadsverslag. 4XELSCHEM COURANT. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Cent; franco Der post 1 Galden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Xr att. - Fostfcnx ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels GO Cent: vopr eiken regei meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en VrfldagYoormlddag ELF are. (Vervolg.) Zitting van 13 Sept. 1921. Aanwezig; alle leden behalve dhr. Van Dixhoorn. Voorzitter de heer L. J. den Hollan der, burgemeester. II. Adres van den Directeur der Gasfabriek om salarisverhooging. Het voorstel van Burg. en Weth. is om het salaris van den Directeur te verhoogen met 300, onder voorwaar de dat de technische administratie door hem zelt wordt gedaan en er dus geen 3e klerk noodig is, voor zoover bij het werk zelt af kan. De gascommissie stelde voor om ƒ300 meer te geven zonder die voor waarden eraan te verbinden. De Voorz. zegt dat gebleken is, dat het salaris te laag is. We kunnen gerust zeggen, aldus de Voorz., dat de Directeur onzer gasfabriek de minst bezoldigde ambtenaar van onze ge meente is. Ook in verhouding tot andere gemeenten is zijn salaris ver beneden peil. Dhr. Van de Bilt is tegen ver booging, zoolang de zaak niet beter marcheert. Dhr. Kruysse merkt op, dat er dus 2 voorstellen zyn. Bij het nazien der rekening heett het de aandacht geves tigd, dat de post voor tijdelijke hulp zoo groot was en nu bemerkt spr. dat de gascommissie verhooging vau salaris voorstelt, zonder opheffing van tijdelijke hulp. Hij vraagt daarom, et de gas commissie werkelijk overtuigd is, dat de Directeur die hulp niet missen kan De Voorz.Neen, maar de commissie is er voor, dat als er hulp noodig is, die dan ook verstrekt wordt. Dhr. KruijsseJa, maar het wordt een blijvende hulp en daar ben ik tegen. Dhr. Baert meent, dat die hulp ont staan is tijdens de distributie van kolen, enz. en nu schijnt het, dat er toch altijd nog behoefte aan tijdelijke hulp bestaat. Dhr. Dieleman zegt, dat voor die hulp een post staat van 256, terwijl B. en W. voorstellen om J 300 meer te geven en den Directeur de technische boekhouding willen laten doen. Het komt hem voor, dat de Directeur voor bet werk, dat hij nu doet, dan slechts ƒ44 meer krijgt en voor de rest de boekhouding moet verrichten. En gascommissie stelt 300 verhooging voor zonder die administratie, Dat verschil is hem niet duidelijk. De VoorzDat komt, dat B. en W. op een ander standpunt staan, als de gascommissie. Dhr. Oggel vindt het een eigenaardige loop van zaken. Toon de kolondistri butie werd ingesteld, werd door den Directeur werk voor de distributie aangenomen, waardoor ny voor zyn eigen werk tyd te kort kwam en dus hulp kreeg- Nu de distributie klaar is, komt voor hem die tyd weer be schikbaar on meenen dus B. on W., dat hy bet werk alloon af kan, terwyl dan 300 verhooging van salaris wordt voorgesteld. Dbr. Do Kraker vraagt of dio adnai aistratie verbonden was aan het werk van don Directeur, toen hy benoemd werd V De Voorz. Precies weet ik dat niet, want de Doirecteur was hier al vóór mij. Dhr. Kruysse gelooft dat de zaak verward wordt. Do eigenlijke boek houding geschiedt door don boekhouder, maar bet loopt over de technische rapporten en do commorciëele boek houding. Voor da geldoD, kwitantiën en bons voor Cokes is Cornelisse aan gesteld. De VoorzDat heeft dhr. Kruysse mis voor. Een commerciöele boekhou ding is niet ingevoerd. De Directeur heoft alleen de boeken bij te houden, die noodig zyn om daaruit oen tech nisch rapport te maken. Dbr. De Kraker Dat was juist de bedoeling van mijn vraag, mynheer de Voorz. En ik geloof dat zulks gemak kelijk kan en dan tydelijke hulp ge mist kan wordoD, tenzij de Directeur bewijzen kan, dat hij te veel werk heett dan kan hij nog tydelyke hulp krygen. Dhr. OggelDan is dhr. Do Kraker het met ons eens Dhr. De KrakerNeen, want we vertrouwen, dat als dia hulp er niet noodig is, deze van zelf wegblyft. Dhr. Oggel meent dat het dan bater is die hulp uit te schakelen, do Directeur heett het toch vroeger ook gedaan en dus is gebleken dat hot kan. De Voorz. is dat niet met dhr. Oggel eens. De boekhouding is later gewy- zigd en uitgebreid er zijn expresse boeken aangeschaft, om de aanteeke- ningen zoodanig by te houden, dat een accountant in staat is, daaruit een rapport samen te stellen. En daaarom was het boter te onderzooken of dat werk door den Directeur erbij kaa gedaan worden. Dhr. OggelIs al antwoord ingeko men van den Directeur, of hij die hulp missen kan De Voorz.Ofïiciëel biet, maar by heeft mij perseonlyk herhaaldelijk ge zegd, dat voor het schriftelijk werk hulp noodig is. Dhr. Oggel gelooft, dat de Directeur toch best kon aanteekenen, wat er gebruikt en aangeschaft werd. Dhr. de Feyter meent, dat do boek houding, die do Directeur doet, beter in handen was van den beekhouder en eigenlijk Cornelisse, die boekhouder is, het werk uit de handen genomen wordt. We hebban eea gascommissie die het werk van de gasfabriek nagaat en die nu adviseert om 300 meer te geven, terwyl het voorstel van B. en W. toch feitelyk maar op een verhoo ging van 44 neerkomt. Hij zou daarom het eerste voorstel willen aannemen. Dhr. Oggel: Voor de gemeente is hot een besparing van 256, terwyl de Directeur toch 300 meer ont vangt. Dhr. Van de Bilt: Maar als de gas commissie de hulp van een klerk niet noodig acht en de Directeur houdt hem toch, dan zijn we weer even ver. Dhr. De Feyter Dat geloof ik niet. Er is uit hetgeen we gehoord hebben nu juist niet bewezen, dat de Directeur nalatig is. Hy heeft gehandeld in het belang der fabriek. En technische be kwaamheid en financiëel voordeel gaan by my boven alles. De Voorz.Daarom achtte ik bet ook te sterk uitgedrukt, dat de Direc teur de besluiten niet uitvoert. Dhr. Weyns gelooft tocb, dat de Directeur beter had gedaan met dien brief achterwege te laten. De Voorz.Dat zal ik niet ontkennen. Dhr. KosterEr wordt in dat schrijven gezegd, dat ik gezegd zou hebben, dat de Directeur de besluiten nket uitvoert. Dat heb ik 'met gezegd; er is alleen gezegd, dat het wel eens gebeurd is. Dhr. Kruysseïr is een gascom missie om het Dagelijksch Bestuur en den Raad bij te staan die commissie is dus ondergeschikt aan het Dagelijksch Bestuur. En dus als nu B. en W. een voorstel indienen, dan is er volgens my geen reden om het voorstel van het college van B. en W. niet te steunen en daarom zal spr. vóór stemmen. Dhr. Dieleman De cemmissie van onderzoek wil juist die derde perseen er uit hebben, maar als er nu in de instructie staat, dat hij die hulp nemen kan, dan blijft bet toch zoo. Dhr. Kruysse meeat, dat als er geen geld voor gevoteerd is, dan is er ook geen geld om die hulp te betalen. De Voorz,: 't Komt mij voor, dat deze zaak genoegzaam van verschillende zijden besproken is en daarom zal ik het voorstel van B. en W. in stemming brengen. Voor stemmen de heeran Oggel, Kruysse, Weijns, Dekker en Dieleman. Tegen de heeren Baert, de Feyter, Van de Bilt, De Kraker en Koster. Doordat de stemmen staken, wordt het voorstel uitgesteld tot een volgende vergadering. 3. Circulaire van het Restaur der Atd. Zeeland van den Ned Bond van Gem. Amb-enuren. Adressanten herinneren aan een vroeger schry ven, betreffende salari- eering van het secretarie-personeel. De Voorz. stelt voor te antwoorden dat de salarissen pas geregeld zyn. Dhr. Weijns zou al die adressen maar voor kennisgeving aannemen. Hij ge looft, dat de Raad dat best zelf kan regelen en daarvoor geen benden of adressen noodig zyn. Dhr. Kruysse kun zich daarmede niet vereenigen on vindt het juist gemakke lijk, dat er door de organisation eemge leiding en gegevens verstrekt worden Mjst 7 tegen 3 stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, om het adres by de volgende begrootiDg te bebandfleo. Tegen stemmen de heeren Weyns, Baert en De Feijter. 4. Verzoek van den lieer Ph. J. van Dixhoorn om met de gemeente een stuk grond teruilen. Dhr. de Feijter vraagt of die vorige ruiling al in erde ia. Hy meent, dat de daarbij bepaalde voorwaarden nog niet nagekomen zijn. De Voorz. zegt, dat bepaald was om een gedeelte dar wal te verharden, wat niet ia geschied, maar bij vindt dat geen reden em thans het verzoek te weigeren en wat de afscheiding betreft, die wil dhr. Van Dixhoorn door een nieuwe overeenkomst regelen. Dhr. Weijna gelooft, dat dhr. Van Dixhoorn het begeerde beter kon koopen. De Voorz. gelooft, dat dhr. Van Dixhoorn daar geen bezwaar tegen zal hebben. Hy stelt daarom voor om alvorens een beslissing te nemen, de plaats eens persoonlijk te bezoeken, opdat men precies weet, wat bedoeld wordt. Alzoo wordt besloten. 5. Verzoek van de afd. Axel der Z L. 31. om een geschikt lokaal voor het houden van een paarden- cursus. De Voorz. zegt, dat B. en W., ook naar aanleiding van het advies van het hoofd der school, voorstellen om het lokaal in de school, dat voor de Nor maallessen gebruikt wordt, beschikbaar te stellen voor zoever dat niet door de Normaallessen, de Vakteekenschool ol de Politiecursus noodig is. Dhr. Dieleman vraagt of er nu nog geen vereenigingen genoeg in de school zynWe hebben fn Axel een ver- eenigingsgebouw en spr. meent dat de Z. L. M. kapitaalkrachtig genoeg is om een lokaal of gebouw te huren. Indertijd was het onmogelijk dat de zangvereen. „Hoop op Zegen" er in kou en nu kan dit weer wel. Dhr. Weijns zegtVroeger was besloten om niets meer in de school toe te latenlater is dat standpunt weer verlaten. Spr. zou nu maar toe stemming geveu, tot het vol zit. Met 8 tegen 2 stemmen van de h.h. Kruysse en DielemaD, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 6. Vaststellen kohier evenredig schoolgeld voor lager onderwas. Wordt m. a. s. aangenomen. 7. Als voren voor uitgebreid lager onderwijs. M. a. s. aangenomen. 8. Vaststellen suppletoir kohier hondenbelasting. M. a. s. aangenomen 9. Als voren hoofdeltyken omslag. In besloten vergadering behandeld. 10. Goedkeuring rekening armbe stuur 1920 Na mededeeling, dat de posten waar omtrent inlichting was gevraagd, resp. waren besteed voor verbanüstofifen en rechtskundig advies van mr. P. Diele man, werd de rekening m. a. s. goed gekeurd,

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 1