I Landbouw. Bekendmakingen. Gemengd Kieuws. Telegrafisch Weerbericht Gemeenteraad. lijkheden te verbinden, dat we met genoegen op dien dag kunnen blijven terugzien. Het gemaakte programma is .vrijblij vend", omdat zooals elders in dit blad blukt, moet worden afgewacht, hoe ZExc. de Commissaris, in opdracht van H. M de Koningin, een en ander gaarne geregeld ziet Omtrent de reis van de Koningin zijn de meesten onzer abonne's inge licht doordat we Woensdag, direct na ontvangst het bericht als bulletin aan ons bureau hebben aangeplakt Voor de buitenlieden wordt het onder deze rubriek nogmaals vermeld. Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. H. M. de Koningin zal aan Haar bezoek aan da Zeeuwsche landbouwten toonstelling eenige uitbreiding geven. Het voornemen is, met Z. K. H. den Prins der Nederlanden en H. K. H. Prinses Juliara een bezoek aan een deel van Zeeland te brengen, dat even wel niet een officieel, maar een parti culier karakter draagt. H. M. is voornemens, op Woensdag 14 September a.s. in Zeeland te komen en iu den trein te overnachten. Op Donderdag 15 September komt H. M. in den morgen per auto door de gemeenten 's Heer Arendskerke Arnerouiden en Nieuw St. Joosland naar Middelburg. In den voormiddag omstreeks half elt, wordt door Hare Majesteit en Zijne Kon. Hoogheid bet eerst bezoek aan de tentoonstelling gebracht. Omsteeks een uur wordt ten huizo vau den heer Commissaris der Koningin in Zeeland het dejeuner gebruikt. Daarna wordt aau de Kon tamilie in de Abdij eene aubade aan geboden. Vervolgens worden in de Statenzaal de leden der Staten ontvangen en rijdt H. M. de Koningin voor ae tweede maal thans vergezeld ook van H. K. H. de Prinses naar de tentoon stelling, waar zij dan o.a de riugrijderij zal bijwonen. Dan rijdt de Koningin terug naar Middelburg, vandaar over Koudekerke naar Vlissingen, alwaar zij zich zal inschepen aau boord van üe Bvdrograat. Vrjjdag 16 September wordt iu den morgen een autotocht gemaakt ovtr Breskens Hoofdplaat Biervliet IJzen- dijke Seboondijke Breskens en in den namiddag een over Neuzen Axel tl ulstZaamslag Neuzen. Vandaar vaart de KouiugiD naar Vlake, waar zij deu trein zal vinden. Naar we vernemen, zal morgen (Zaterdag) de Commissaris der Konin gin in Zeeland een bezoek aau ver schillende Zeeu wsch-Vlaamsche ge meenten breDgen om een en ander met de betrokken Gemeentebesturen te regelen en ter inspectie van den weg, welken de Koninklijke tamilie volgen zal. Aan de gisteren alhier gehouden schieting door de Handboogschutterij ,Ons Vermaak" werd door 29 schutters deelgenomen. De hoogvogel werd ge schoten door dhr. A J de Krijger te Sluiskil, de 1ste zij vogel door P. Aude naerd de 2de zijvo^el door Ed van den Bos be den te Axel, de 1ste kal door Ch de Wo'f, te Hulst en de 2de kal door C. Kesbeke te Axel. Dinsdagavond reden aan den Nieuwen dijk alhier door verkeerd uit wijken twee fietsende boerinnen tegen elkaar, waardoor een vrouw zich zoo danig aan den arm bezeerde, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen De Minister van Arbeid heeft goedgevonden dat de volgende, vroeger toegekende, bijdragen voor woning bouw zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten Breskensten behoeve van L- Lijk, 1010; Eede (Z ten behoeve van E Mille, f 1*00 Groede ten behoeve I. v. d. Plassche l Ver. „Breskens Vooruit" resp. 1810 en 4967 (1ste termijn); Nieuwvlietten behoeve van P. C. Lohman, 1060. ^rt- - Maandag zwom een 18 jarig meisje van uit Nieuwe Sluis (nabij Breskens) de Schelde over. Vertrokk n te 4 uur, kwam zij om 7 uur te lis- singen a'-m. Een reu^enmeid predikbeurten te axel._ Zondag 11 September 1921. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/c ure Os. J. B. T. Hugenholt, Nam. 2 Os. J. B. T. Hugenholtz van Purmerend, Geret. Gemeente. Voorm. 9*/a ure Nam. "2 Lee-kerk. Leeskerk. De groote Zeeuwsche Landbouwtentoon stelling op het Marine Vliegterrein te Vlissingen. De groote Zeeuwsche Landbouwten toonstelling zal Diusdag 18 Sept. a.s. te 12 uur officieel geopend wordeu door Z Exc. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den heer Van IJs8el8teijn. Dien dag wordt tevens om drie uur geopend de 73e bijeenkomst der Ver. het Ned. Landhuisboudkundig congres te Middelburg en vindt 's avonds 8 uur de officieele ontvangst ten sfad huize van het Z.L.M.- en het congres bestuur te Middelburg plaats. 14 September vinden de paarden- keuringen plaats. 15 September zal de Koninklijke Familie de tentoonstelling des morgens' en dea namiddags bezoeken. De bekroonde dieren uit de atdee- lingen paarden, rundvee en geiten zullen in den ring worden rondgeleid, terwijl 's namiddags 11. M. de Koningin zal wordeu toegezongen door een gemengd koor vau 600 personen waarvan de dames in ue verschillende Zeeuwsche kleederdracbten. 's Morgens vinden veekeuringen plaats Gedurende den gebeelen dag wordt een riogrijderij gehouden in Zeeuwscb costuum, welke bezichtigd zal worden door de Kon. Familie. Vrijdag wordt een coccours-hippique gehouden terwijl des Zaterdags een imkersdag wordt georganiseerd. Voortdurend worden goede concerten gegeveD, terwijl de steden Middelburg en Vlissingen des avonds voor aange name atwisseling zullen zorg dragee. Een man uit Ginniken, die van de ZevpDbergsche markt- huiswaai ts kt-eide, «s met aijo rijwiel over een hoop keislag gevallen, te water geraakt en verdronken. Te Zwolle voer een schip tegen de badinrichting in het Almeloosciie kanaal een vierjarig meisje van schipper H. sloeg overboord en hoewel direct naar het kind gedoken en gedregd werd, waren de levensgeesteu geweken toen het kind werd gevonden. Brand, door onvoorzichtigheid. In de glasfabriek van de firma L J. v. d. Meulen te Leeuwarden heeft een vrij ernstige brand gewoed, vermoedelijk door onvoorzichtigheid van een der lee; joiigens. De gebeele bovenverdieping wnar het atelier van glas-in lood en glas-in koper en de etserij waren ge vestigd, is uitgebrand. De schade wordt geschat op bijna .een halve tou. Het bedryt ondervindt geen stagnatie. Een stakend predikant In de gemeente Knijpa (Fr.) heelt onlangs de predikant bekend gemaakt, dot hij niet eerder voor de gemeente zou optreden, dan nadat eerst het trac tement was vethoogd. Voor den oorlog u.l. was hij beroepen op ei n tractement van f1600, under de bijvoeging dat het salaris zou worden verhoogd zoodra 't maar eenigszins kon. Dit rui was niet gebeurd. De dure oorlogsjaren en de dure jaren die er op volgden, heeft deze voorganger moeten dourtobben met sijn nietig inkomen. Nadat de predikant die in de gemeente zeer wel gezien ie, twee ot drie maal den dienst had laten stilstaan, was er in de over het algemeen arme gemeeDte een jaarlijksche extratoelage bijeenge bracht van omstreeks f800. Het merkwaardigste is echter, dat een der bijdragen, groot 1 100, gegeven werd, onder de uitdrukkelijke voor waarde, dat ze den predikant niet mocht ten goede komen, maar aan het kerkgebouw. Atp. De jongste aardbeving in China. Volgens het officieele verslag nopens de jongste aardbeving in Kan-Soe zijn 200.000 menscheu onder de ineengestor te heuvels bedolven en alle huizen op een gebied van 75 vierk. mijl verwoest. Vijftig jaar verloofd. Te Berlijn is eeu paartje getrouwd, Ingezonden Mededeeiingen. Wie politieagent, kommies besteller oi bewaarder wil worden, moet schrijven aan P. BOER, Nieuw Amsterdam. (5) Door onbekende oorzaak ontstond te Brakel brand in een schuur die over sloeg op een belendende woning Beide perceelen werden in de asch gelegd. De huisvrouw is door deo braud zoo geschrokken, dat zij eenige uren later is overleden. De politie stelde een uitgebreid on derzoek iu wegens vermoedens vbd brandstichting. Den Bosch drooggeloopen Meö meldt uit Den Bosch De groote verkeerssluis bij Ciêve cceur is auD het verzakkeu geg-tan. Het water stroomde uit de stad. De havei s staan droog, er heertcht. een verpestende stank. In allerijl worden maatregelen genomen ocp erger te voorkomen- dat precies een halve eeuw verloofd is geweest. De bruid, aldns vertelt de Berlpnsche corresp. van de Daily Mail* heet Pauline Therese Gorlicb, en is 65 jaar; de bruidegom, Hermann Krahnest, die neg tien jaar ouder is, noemt haar altijd »Rosie«, en alle kinderen en volwassenen in de straat, waar zij woont, noemen haar »tante Rosie*. Zij maakte kennis met baar man, toen zij 3 en hij dus 13 jaar was. Reeds toen speelde de jongen graag met het aardige kindje, en toen Rosie 15 jaar was, verloofden zij zich met elkaar. Zij werd dienstbode in het paleis van den koniDg van Pruisen hij wilde «nzikaot wordeD. Iedere week spraken zij met elkaar af; dan wandelden zij Unterden Linden en spraken zij over den tijd, waarin zij geld genoeg zouden hebben om te trouwen. Die tijd kwam echter niet zoo spoedig, doch Rosie bleef haar Hermann trouw Thans is bij door den Dood der tijden al zijn opgespaard geld kwijt; ook zijn 'gezondheid is Diet meer wat zij vroeger was en hij wooDt thans in een armhuis. Toch hebben de verloofden thans genoeg van hun engagement en zij besloten te trouweD, geld of geen geld. van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van Zaterdag 10 September Zwakke tot matige Zuidoostel. tot Zuidel. wiud. Nevelig tot lichtbewolkt, Droog weer Zelfde warmte. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dut openbare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden op Dinsdag 18 September aanstaande. des namiddags teu 2 ure. (zomertijd) ten Raad huize alhier, ter behandeling der volgende zaken 1. Meiedeelitgeu en ingekomen stuUkeD. 2. Adr' s van deu Directeur der Gomeeore Gasfabriek om salaris- verhooging. 3. Circulaire van het Bestuur der Afd. Zeeland van den Ned. Bond var Gemoente-Ambtenurer, waar bij beleefd iu herinnering wordt gebracht haar circulaire van 28 Sept. 1920, betreffende salarieering van het secretarie-personeel. 4. Verzoek van den heer Ph. J. van Bixhoorn, om met de gemeente een stuk grond te ruilen ter grootte van 178 M2. 5. Verzoek van de Z. L. M. Afd. Axel, om een geschikt lokaal voor het houden van een paarden- cursus. Vaststelling kohier van het even redig schoolgeld voor het gewoon lager onderwys. Vaststelling kohier van het even redig schoolgeld voor het uitge- I breid lager onderwijs. Vaststelliug suppletoir Kohier van de belasiing op de honden. Vaststelling van het 4 maande- lijksch kohier der Hoofaelijkeu Omslag, dienstjaar 1921, (supple toir kohier). Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1920. Toelichting rekeniDg Levecsmid- delenbedrijf over het dienstjaar 1920. Voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening dienst 1920. Goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur dienstjaar 1922. Verzoek van het Gemeentebe stuur van Zaamslag om verhoo- giog van salaris voor den lantaarn opsteker op 't Zoute Spui. Verzoek van F. Segheks e. a bewoners van den Ouden weg om aansluiting aan het gasbuizennet. Voorstel van B. en VV. tot wijzi ging van de verordening op de Brandweer. Voorstel van B. en W. tot wijzi- gipg van de verordening tot W-geling van het verkeer op de wegen in deze gemeente, in ver band roet bet gebruik van motor rijtuigen en lij wielen. Vaststelling verordening op het vervolgonderwijs in deze ge meente. Vaststelling verordening voor de ambtenaren en de bedienden ter Secretarie dezer gemeente. Vaststelling verordening op de heffing van schoolgeld voor ge woon 1. o en voor het uitgebreid 1. o. en voor bet vervolgonderwijs in deze gemeente. Vaststelling verordening, bepa lende de wijze van afkondiging j vau plaatselijke verordeningen en vaD de wijze, waarop van de I gedane afkondiging zal blijken in deze gemeente. Benoeming Commissie inzake reclames Hoofdelijken Omslag. Verzoek van den heer F. I- C. Bruning te Bergen op Zoom om oatbeffiiig van Hpotd. Omslag- 8. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 20. 21. 22. 23.

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 2