Tripoli Sigaretten. Dames- en Kindermantels Een TIMMERMANSKNECHT ROOKT tgaliakBieastmsisjb AxtL F. F. Sohttts-Qusqoiwr*. Gemengd Nieuws. Jiurgerlijke Stand. Advertentiën. te AXEL. Avond-Vakteekenschool. Zteuwsch-Vlaamschs Tramweg Maatschappij. Terstond gevraagd: 150 bons een zilveren Sigarettenkoker cadeau, HET WARENHUIS. Gevraagd legen 1 October a.s. Hiermede bericht ik de ontvangst van een mooi assortement aan eoncurreerende prijzen en nette afwerking. als gevolg vau de hoogere eisehen, die tegenwoordig aan de wege» worden gesteld, blijkbaar niet boog genoeg. - Bij Koninklyk besluit is voor het tijdvak van 1 September 1921 -31 Augustus 1922 benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen, de heer J. Stellingwerf te Rotterdam en tot leerares aan die inrichting mej. J. J. Meihuizen te Baarn. Tot leeraar aan de R. H. B. S. te Oostburg is benoemd de beer C. J. Lemaire te 's Gravenhage. Door den Commissaris der Koningin is bepaald, dat het onderzoek van de landweerplichtigen van de lichting 1920 zal plaats hebben als volgt te Hontenisse in de school nabij Kloosterzande, Dinsdag 15 November 8,30 voorm. voor Hengstdijk en Osse nisse te 9 uur voor Hontenisse. te Hulst in de teekenscbool bij het gemeentehuis, denzelfda,n dag te 3 uur nam. voor Clinge en Graauw Langendam te Hulst ia de teekenscbool bij het gemeentehuis Woensdag 2 November 1,30 nam. voor Hulst, St. Jansteen, Stoppeldijk en Boschkapelle. te Axel in het beursgebouw Donder dag 3 November 9 uur voorm. voor voor Axel, Overslag, Zuiddorpe en Koe wacht te Ter Neuzen in Arsenaal Vrydag 4 November 9 uur voort», voor Ter Neuzen te 1.30 uur nam. voor Zaamslag ea Hoek Zaterdag 5 Novembar 9.30 uur voorm. voor Philippine, Sas van Gent en Westdorpe; te Oostburg in de Graandag DiBsdag 8 November 9 uur voorm. voor Oost burg, Breskens, Zuidzande, Cadzand, Waierlandkerkje, Nieuwvliet en Groede te Sluis in het gemeentehuis Woens dag 9 November 10 uur voorna, voor Sluis, Retranchement, Eede Aardenburg en St. Kruis. te IJzendijke in het gymnastioklo kaal Donderdag 10 November 9 uur voorm. voor IJzendyke, Schoendyke, Hoofdplaat en Biervliet. Een paar weken geleden werden in het Warenhuis van de firma Cohn- Donnay Co., op de Korte Hoogstraat te Rotterdam, twee zijden costuums gestolen. De vraag wasdoor wie Het vermoeden viel op een juffrouw uit den Oppert, die met haar zuster in het Warenhuis was geweest en van wie een van de winkeljuffrouwen ge hoord bad, dat zij voornemens was, in het huwelijk te treden. Er werd overleg met de poiitie gepleegd, en er ging een rechercheur met de winkel juffrouw naar het stadhuis, omdat men dacht, dat de vermoedelijke dievegge misschien dien dag zou trouwen. En werkelijk, met de paartjes, zoo juist in het huwelijk verbonden, verliet aok de verdachte als getrouwde vrouw de trouwzaal, ëd zij droeg een van de gestolen zijden japonnen De recher cheur noodigde haar uit, hem in het gestolen trouwcnstuum naar het politie bureau in de Paauwensteeg te volgen Daar is zij voorloopig gehouden. Haar echtgenoot volgde haar naar het politiebureau. Ook een zuster van de pasgetrouwde vrouw, werd verdacht van diefstal van twee zijden costuums. Zij wordt tevens verdacht, mede plichtig aan dezen diefstal te zijn. Een droevige last. Dinsdagmiddag zyn te Maastricht ge passeerd vier schepen met 1983 lijken vau bij Verdun gesneuvelde Amerika nen. Aan de Nederlandsch-Belgische grens stond een militair detachement net het regimentsvaandel en den toevallig 0p inspectie aldaar vertoe- venden brigadecommandant, kolonel Hoogervorst, opgesteld om de militaire eerbewijzen te brongen. De commis saris der KoningiD, B. en W. en een piket marechaussee stonden op den steiger geschaard. Met een toespraax zijn kransen aangeboden. De Ameri kaansche couvooüeider en een officier bedankten voor de eerebewijzen. Het transport gaat over Autwerpen naar Amerika. Zondag is te Blerik het 19-jarige meisje v. d. B., wenende aldaar toen zij zich met haar verloofde huiswaarts begaf, doot dezen met een revolver doodgeschoten. De dader, een zekere J., wonende te Venle, meldde zich onmiddellijk bij de mareehaussée aan en bevindt zicb thans in hechtenis. Ter gelegenheid van den Konin ginnedag werd op de Markt te Eind hoven vuurwerk afgestoken, waarbij een groote menigte tegenwoordig was. Tusschen het gedrang geraakte een oude vrouw en man bewusteloos. Doze werden spoedig bijgebracht. Een an dere vrouw kreeg een vuurpijl ia het oog, waardoor zij ernstig gewond werd. Een meisje, genaamd Anna Jacobs, uit Dongeren, kreeg een projectiel op het hoofd, waardoor het bewusteloos opge nomen werd. Geneeskundige hulp werd verleend, de haren afgeknipt, ten einde de wonde te verbinden. Daarna is zij naar het ziekenhuis overgebracht. De toestand is levensgevaarlijk. Een leelijke tegenvaller. Groote partijen aardappelen, de vo rige week uit de Groningsche Drentsche veenkoloniën verzonden naar B-lgië, Frankryk en Engeland, zijn, naar „Het Centrum" mededeelt, voor ontvangst geweigerdvermoedelijk komen ze terug Zou men hier misschien ook „van alles en nog wat" maar hebben gezon den, in de hoop het voor goeden prys kwijt te raken Te Tjalleberd (Fr.) werd een harddraverij onder aangespannen paar den gehouden, waarby het gebruik van de zweep verboden was. De politie merkte op, dat het paard gereden door den pikeur Hylkema te Legmeer bloedende wonden aan de dijen kreeg. Zij stelde een onderzoek in en nu bleek, dat de pikeur de leidsels voor een gedeelte omwenden had met puntüraad. Hg sloeg dan de punten het dier in het lichaam, om het aldus aan te sporen tot snel loopen. Tegen den pikeur is natuurlijk pro cesverbaal opgemaakt. Nog altijd hei watergebrek. Zooals reeds is gemeld, werd door middel van een groote nompinstallatie door overbranging van IJsselwater bet niveau van 't Apeldoornsche Dierensch kanaal 75 -cM. verhoogd. Men overweegt thans de mogelijk heid, bericht de Zulph. Crt. om door middel van dezeltde pompinstallatie, die thans te Dieren werkt, de sloten in het Velpsche Arnhemsche Broek te vullen met water uit den Rijn. Het vee lijdt hevig door gebrek aan water. De motorboot Noel, van de En- gelsche kerk te Rotterdam, bracht Zaterdagavond eenige zeelui uit het zeemanshuis aan den Pieter de Hoogh- weg naar hun op stroom liggende schepen. Onder hen bevond zich de eerste stuurman, Brunstou de Capac, met zijn vrouw en zevenjarig zoontje. Bij het aan boord gaan stapte de stuurman met zijn kind op den arm, zonder zich vast te houden, op de statietrap, gereed om zijn vrouw uit de motorboot te helpen. Hij verloor zyn evenwicht en verdween met hef kind voor de oogen zijner vrouw in de rivier Pogingen om hen te redden bleven vruchteloos. De lyken zyn nog niet opgeviicbt. Van 1 tot 31 Augustus 1921. Axel. Huwelijks-aangiften. 3. Johannes Victor Vermoedt van Sas van Gent) 37 j., jm. en Sulma Martha Joanna Coppieters. 31 j;« jd. 4. Willem Mattheus JlielemaD 26 j., jm., en Jacomina Dekker, 20 j., jd. 5. Rocus Jozua de Kraker, 25 j., |jm. en Francina Jerina Blaukert, 27 j., I jd. 18. Jan van Hoorn, (van Aarden burg) 24 j., jm. en Janna Boileman, 22 j., jd. 25. Francois Christiaan Dielemau (van Zaamslag) 23 j., jm. en FraDfoise Pie ternella Oppeneer, 21 j., jd. 25. Adriaan Marinus Witte, 26 j, jm. eD Fran^isa Schuitvlot, 26 j., jd. 26. Alphonsus Ja cobns de Vliegher (van Sas van Gent) 22 j., jm. en Anna Maria van Rumste, 21 j, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Peter van Bekkem, (van Amsterdam) 22 j., jm. en Jacemma Dieleman, 22 j., jd. 11. Adriaan Dieleman 24 j., jm. en Janna Koster, 22 j., jd. 11. Jan den Beer, 34 j., jm. en Maria Christina den Hamer, 29 j., jd. 18. Willem Mattheus Dieleman, 26 j., jm. en Jacomina Dek ker 20 j., jd. 23. Johannes Victor Vermoedt (van Sas van Gent) 37 j.,jm. en Sulma Martha Joanna Coppieters, 31 j., jd. 25. Roces Jozua de Kraker, 25 j-, jm. en Francina Jerina Blankert 27 j., jd. Geboorten. 5. Pieter, z. van Marinus Pieter Zegers en Elizabeth Schieman. 8. Pieter, z. van Jacobus de Zeeuw en Leuntje Galle. Ivonne Maria d. van Norbertus Leonardus van Heve, en Cle mentina Maria Segers. 11. Pieternella, d. van Cornelia Andries Verscheliing en Janneke Bakker. Janna Maria d. van Willem Dieleman en Emerentia Martens 17. Geertruida, d. van Jan Hamelink en Geertruida de Pooter. Maria Magdalena Johanna, d. van Johannes Pieter van Bendegem en Martina Maria Looij. 18. Guljaam Adriaan, z. van Rokus Dees en Janneke de Kraker. Wilhelmina d. van Jan van Tatenhove en CathariDa Johanna Kiijger. 20. Anna d. van Ja cobus Geensen en Janneke Dieleman. 23. Maria, d. van Petrus Joannes Baert en Emelia Adam. 24. Tanneke Maria, d. van Lavinus Schieman en Maria de Pooter. 27. Erma Sophia Sabina Gas ton, d. van Joseph Tieleman en Bertha Maria Talboom. 29. Adriaan Johannes, z. van Willem Broekhoven en Janneke Verscheliing. Johanna Barbara d. van Anton Geijp en Aagtje Riemens. Overlijden. 17. Anthony Artf de Pooter 65 j., z. van Jacobus en Jacomina van Wijck, (beiden overleden.) 28. Janna Dingetje Janneke van IJk, 4 mnd. d. van Abraham en Tanneke Scheele. Kantongerecht te Terneuzen. Uitspraken van 19 Aug. 1921. Veroordeeld zijn o. m. ter zake van over treding Locaaispoerorertreding. L. S. te Axel; tot eene boet» van f lé, subs. 30 dagen becht. Kijden met twee aan elkaar gekoppelde wagens. A. R. te Axeltot eene boete vaa f iO, subs. 20 dagen hech'. Yaischen naam opgeven. H. S. teSelzaete, tot eene boete van f25, subs. fO dagen hecht. Trekdier onbeheerd. M. v. D. te Axel, tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. Motor- en Rijwielreglement. J. O. te Axel, tet eene boete van ft., subr. 1 maand tucht school. Arbeidswet. J. G. te Axel, tot 2 boeten elk van f10, subs. 20 dagen hecht, voor elke boete. Leopen over Wedand. J.f. L.-F.J.L. K. K.- J. M. D., allen te Axel, ieder tot eeae boete van f 3subs. 2 dagen kecht. voor ieder. B. F. 8, aldaar, tot eene boete van fl,«ub«. 1 week tuchtschool. Leerplichtwet M F. en A. v. d. W., beiden te Axel, ieder tot eene boete van f25, subs. ;0 dvgen hecht, voor ieder, met ontslag van rechtsvervolging van het meedere ten laste gelegde. P. d. F. te Axel, tot eene boete van f15, subs. 30 dagea hecht. Openbare dronkenschap. "P. K. te Axel tot eene boete van /Ié, subs. 30 dagen hecht' Voertu:g zonder licht. I. P. v. C. te Axel. tot eene boete van f15, snbs. 0 dagen hecht. Tem. Crt. Allen, die in de» a. s. wiater de lessen wenscken te velgen, worden uitgenoedigd zich vóór et op 12 Sept. a.s, aan te melde» bij den Secretaris. Leeftyd minstens 13 jaar. Eet bestuur, D. A. VAN IOUTE, Voorzitter. P. LE FEBIR, Secretarie. Met ingang van 15 September 1921 is, ingevelge beschikking van Zijne Excellentie den Minister van Water staat No. 338 d.d. 28 Juli 1921, de afstand-tabel te» dienste van bet goe derenvervoer eenigszins gewijzigd. Nadere inlichtingen te bekemen by de Stationchefs e» aan bet kastoor te Axel (Drie Schouwen). Axel, 1 September 1921. De Algemeen Directeur, C. WIND VAN MERKESTEIJN. voer geraimen tjjd werk. AXEL. A. P. BUTLER. door nette familie te Vlissingen. Loon 17 per maand. Inlichtingen verstrekt Mej. Oblebeke alhier. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 3