I w Ongeveer 70 oude Schoolbanken, Tapioca. Paneermeel. Bakmeel Het Warenhuis Aanbesteding. ren, als: Een „SWAN" ZELFÏÜLLER. 2Ê04AT IlSrS BAim-ASSOUATlË ïïertMm en Gompertz 1834 en Credletïereeniging 1853. 8 1 Landbouw. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Telegrafisch Weerbericht Openbare Verkooping. Een Huis, Schuur en Tuin Een Huis, Schuur, Hok, Erf en Tuin Een Schuur en Erf Openbare Verkooping. Het verhouwen van ein Woonhuis te Axel, Openbare Verkooping. Gevonden Kantoor Nieuwstraat 10, Ter Neuzen. Kapitaal en Reserves 19.500.000,- Alle Bankzaken. /ij 1 Spaarbank, rente 4,08%. ma Urosde 3e prijs„Geduld overwint" 1 van IJzendijke 4e prijs; ,Uit het Volk Veor het Tolk" van Breskens 5e prijs; ,De vereenigde vrienden" van Sas van Gent 6e prijs; „Nut en Ge- Bsegen* van Waterlandkerkje 7e prijs „Veronica" van Zuidzaide 8a prijs „Geduld overwint" van Cadsand 9a prijs; „Harmonie" van Oostburg 10e prijs en „Oefening kweekt kuasi" van Scheendijke 11e prijs. De tweede feestdag werd gebruikt tst het* houden van verschillende volks spelen. Pasvisa voor Bflgrë worden afgeschaft. Het Belgische consulaat deelt aan de ,N. Rott. Crt." mee, dat met ingang vaa 1 September het visum ap passen voor België werdt afgeschaft. De internationale droogte en de aardapprlprtyzen. De greote droogte van de laatste maan den, gepaard hier en daar met nachtvor sten, zelts nog in de maanden Juni en Juli, is speciaalep het aardappelgewas bijna overal in het land van tatalen in vloed geweest; 'tloot heelt zieh vry wel nergens op voldoende wijze ontwikkeld, terwijl de bladrolziekte en hettopbont, de aardappelkwalen bij uitnemendheid, zich in alle centra van aardappelcultuur in veel ergere mate vertoenen dan ze in normale tijden plachten te doen. Een en ander zal tot gevolg hebben, dat men in 't algemeen op niet meer dan de helft van ven nermalen oogst mag rekenen. Gaf dit don aardappel boeren al zware zorgen, bier kwam tot voor kert nog by do vrees, dat, althans veor de fabrieksaardappelen, de prijzen zeer miniem zouden zijn, doch wat dat betreft is de toekomst den laatsten tjyd veel gunstiger, ja, bijoa rooskleurig geworden De droogte toch, die hier te lande oorzaak was vaB een onvoldoend gewas, schijnt tea aanzien van de aardappelen voor vele Btreken in het buitenland oorzaak te zijn van misgewas, althans door sommi ge koopers werd voor expertdoeleinden de laatste dagen hier en daar het te velde staande gewas opgekocht: en daarby werden prijzen besteed, die men tot veor korten tijd nog iu de verste verte niet durfde verwachten. Zelfs voor eigenheimers, die zeker niet tot de eerste consumptieaardappelen ge rekend mogen worden, werden prijzen van f500 f600 per waggon bedongen zoodat, zelts wanneer de opbrengstp*r H.A. niet veel meer vaa de heltt van normaal is, toch per H.A nog een bruto opbrengst van t800 a f1000 zal worden gemaakt, wat, gezien de tegen woordige duurte uur meststoffen eu de hnsgte der arbeidsloonen wel niet z»o schitterend mag beeten, maar toch voldoende is om de teelt behoorlijk loon end te maken, aldus schrijft het Randbl De Burgemeester van Wemeldinge geelt in everweging eerst inlichtingen bij hem ia te winnen, alvorens relatiën aan te knoopen met Jacob Schipper Dz., wonende D. 23 te Wemeldinge. Dieven hebben zich toegang weten te verschaffen tot het kantoor van de centrale groenten en fruitvei ling aan den Stationsweg te Middel harnis. De brandkast is opengebroken en daaruit is 2700 gestolen. Politiehonden volgden uit het lokaal, waar de diefstal gepleegd werd, een greppel van circa 300 meter lengte, aan het einde waarvan zy vlak by de remise van de R. T. M. hardnekkig op dezelfde plaats stand hielden. Donderdagmorgen ongeveer 5 uur wcrJ een in een der Zantvoortsche hotels logeeree de juffrouw vgo geselschap uit haar slaap gewekf door een man, die haar met een revolver bedreigde, zeggende: »als je een kik geeft, schiet ik je mors dood*. De dief maakte zich vervolgens meester van haar beurs en haar gouden horloge, en verdween, na uit een taschje nog twee rijksdaalders te hebben gekaapt. De politie, die dadelijk gewaarschuwd werd, vermocht Diet eenig spoor van den brutalen indringer te ontdekken. In den loop van den ochtend vond de recherche aan den Hoogeweg de porte- moünaie der jonge dame, natuurlijk van den inhoud ontdaan. Vermoed werdt,dat de dief Daar Haarlem is gevlucht. Te Oudekerk sloeg een roeiboetje met 6 knapen in den Amstel om ten gevolge van het moedwillig schomme len. Twee wisten zich te redden, doch de derde, die niet zwemmen kon, werd levenloos door zyn makkers op het droege gehaald. De Raad van Almkerk is tegen 13 September voer de Rechtbank in Den Bosch, gedagvaard, wegens ever- treding der Arbeidswet. De EdelAchtb. zyn, tegen een vennis van het kanten gerecht te Heusden, in heoger berecp gegaan. Te Gendringen is deor een venk uit de dersehmachine een pas volteoide boerderij atgebraad, waarby 2 paarden en 13 varkens in de vlammen omtwa men. Flink padvinderswerk. Na afloop van het vuurwerk liep het 'savonds met het tramverkeer op het Plein te kwart veor elf spaak. De volksmassa's wierpen zich op de verschillende trams, en vanqueuemaken kwam niets meer. Vooral bij de halte vaa lijn 6 ging het bar toe't was daar vechten en duwen om eeu plaats je to krijgeu scheiden enz. Deze verwarring werd plotseling tot staan gebracht doer een viertal jonge lui, waarvan twee de padvinders uni form droegen. Zy wisten door raiddel van lange touwen (lasso's) de queue te herstellen, ondanks het zich onbe houwen aanstellend publiek, dat zelts dreigde de touwen door te snijden. Tot half twaalf hebben deze flinke jongens de verkeersregeling helpen nandhaven, tot ae peiitio haar taak weer alleen aikou en ook de grootste drukte voorbij was. Aldus schrytt men uit Den Haag. Een meevaller. Te Etten, waar reeds tal van ge- meentepompen geen water meer gaven, is by het graven op het marktveld gestooten op de kruin van een niet in gebruik zijnden waterput van kolessa- len omvang, welke nog tal van kubte ke meters goed drinkwater bleek te bevatten. Op den put wordt thans een kruin gemetseld, zoodat hij voor gebruik geschikt is. Geen hongerstaker meer. De dienstweigeraar Freek v. d. Putten, die na zijn overbrenging van Spijker- hoor naar Amersfoort op 16 Juli ji., vaa af dien datum ook voedsel weigerde tot zich te nemen, heeft zijn „hougerstaken" tot 26 Juli d.a.v. volgehouden. Gekweld door zware hoofdpijnen, waarbij zich een geestelijke inzinking openbaarde en de eer te symptomen van krankzinnigheid zich vertoonden, heelt hy, om oer wille vau zyn moeder tevens, na een periode van 10 dagen, zijn „voedselweigeren" opgeheven. van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Veor de blyken van belang stelling op 8 dezer ODder vonden, betuig ik mijn harteiyken dank. L. BOOGAERT, Veearts. De Notaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke vaa dhr. CAM. J. M. VAN LAERE to Axel, wegens vertrok, in het calé De Zwaaa" by dhr. H. de Moor te Axel, Walstraat, op Dinsdag den 30 Augnstns 1921, dos namiddags 2 unr verkoopen KOOP 1. te Axel, Walstraat, kadaster sectie G no. 2823, groet 3 A. 30 c.A. Dit pand wordt door verkooper be woond. KOOP 2. te Axel, Armendyk, kadaster sectie D nos. 26 en 27, samen groot 7 A. 80 c.A. Verhuurd aai E. de Gronckel voor 2,30 per week. KOOP 3. te Axel, Armendijk, kadaster sectie D no. 1361, groot l A. 47 c.A. Aanvaarden Koop 1 op 1 November a.s. koop 3 in bezit, na de ontruiming en in genot huurpenningen by de betaling; koop 3 by de betaling. Betalen 1 maand na de toewyzing. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de VEREEN. VOOR CHR. NAT. SCHOOLONDER WIJS te Axel, Nieuwstraat, op WOINSDAO 17 AUGUSTUS 1931, des namiddags 4 unr, verkoopen staande op het plein voor de school in de Nieuwstraat te Axel. Betaling contant. Verwachting tot den avond van Woensdag 17 Augustus: Zwakke tot matige Zuidelyke tot Westelijke wind. Betrokken of zwaar bewolkt, met veel kans op regen. Later opklarend, iets warmer, Aanbevelend, De oadergeteekende is voornemens namens den Heer E. A. VAN WAES- Boodts, te Westderpe, ep Vrijdag 19 Augustus 1921, dos namiddags ono zes nar, ten huie» van den Heer C. Heijnsdijk te Axel, nabij het Statiën, bij enkele Inschrijving aan te besteden in vier perceelen, als volgt a. Metselwerk. b. Timmerwerk, enz. e. Glas- en verfwerk. d. Zink- en leedwerk. Beschrijving met tsekening ligt van af heden ter inzage, in het café van dhr. C. Heijnsdijk, vesrnoemd. Plaatselijke aanwijs 17 Angnatns des namiddags zes uar Axel, 12 Augustus 1921. De Bouwkundige, C. v. D. BROEKE. De Netaris J. A. Drogmans te Axel, zal ten verzeeke van den heer C. T. D1ELEMAN te Axel, Nieuwstraat, op Woensdag den 17 Aegnstns 1921, des namiddags 3 nar verkeepen Een partij 2 Gaslampen, Gascom- foer, Petroleumlamp, 4 Tafels,3 Kachels,2ijzerea Ledikanten, veeren Bed, Klok, 6 Stoelen, Huistrap, Vlag met stok, en voorts alles wat zal worden ge presenteerd. Betaling contant. 4 ijzeruu Tegen betaling der kosten terug te bekomen. Adres Bureau van dit blad. ae Etalages van onze bekende zaken in Parfumenën, Toiletartikelen, Verband en Verplegingsartikelen. 36 FILIALEN IN NEDERLAND. In Zeeland Middelburg, Lange Delft B 130. Vlissingen, St. Jacoosstraat 1. HoofdkantoorAmsterdam, Singel 135. N. V. My SANIT AS. Koninklijk goedgekeurd. Opgericht in 1902. Oudste, soliedste en meest gesorteerd adres. Prijscourant tegen toezending van 30 ct. postzegels. (18) Telefoon no. G en 137. Des zaterdags zitting te AXEL in het Hotel „Het Gulden Vlies" (J. J. de Lozanne) vau des voormiddags 10 uur tot des namiddags I1/, uur. 29 Kantoren. H i, G, J2. Jtlfj 'li.

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 3