l Zaterdag Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuw sch-Vlaanderen. J. C. VINK - Axel. J r u Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 75 Cent: franco per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent,, DRUKKER—UTTGE VER Bureau Markt C 4. Telefoon Mr. - Posttox 6. aDVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 60 Cant; voor alken regei meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertent,ièn worden frawo ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en YrQdaevoormiddag ELF ure. By dit blad behoort een by voegsel. AXEL, 20 Mei 1921. De Pinksterdagen met wat daaraan vastgekoppeld wordt zijn weer voorby. Op zomerscbe dagen hadden we niet te boffen. Het was droog, maar dat was al. terwijl we nog niet eens de zekerheid hacdeD. dat het droog zou blijven, want telkens vielen er droppels uit dreigende wolken. Overigens was het een gure, koude wind. Maar als de reis besteld is en de koffers gepakt, dan gaat men door en zoo werden ook de plannen doorgezet, die tegen Pinkster beraamd waren. Voor ouze gemeente waren deze velerlei en veoral stonden de Pinksterdagen hier in bet teeken van de sport. Paardensport, voetbal, koriba), boog schieten en scherpschiefen kregen alle hun beurt. Dit gevoegd bij de kermis dagen en zang- en muziekuitvoeringen, krijgt men een overzicht van de ont span ningsgelegenheden welke hier ge boden werden en waarvan in meerder en minder mate gebruik werd gemaakt. De tweede Pinksterdag is voor Axel de drukste dag, waartoe voornamelijk bijdraagt het concours-hippique. Dit jaar w«s het echter niet zoo druk als vorige jaren wel het geval was Eu geen wonder. Terwijl op andere jaren de bevolking uit omliggende gemeenten zich cöncen treert in onze plaats, was er nu con currentie. In de eerste plaats werd te Hulst een groot muziek concours gehouden, dat uit alle deelen onzer provincie volk lokte te Koewacht ging een gecostu- meerde processie optocht uit en te Hoek een openluchtmeeting. Dit waren wel in hooldzaait de reden dat bet hier niet zoo druk was als vroeger. Toch hebben verschillende neringdoenden nog goede zaken gemaakt eu zijn hun de kermis dagen alhier niet tegengevallen. Wat de danspartijen betreft daarbij zyn geen storingen voorgekomen, zoodat de politie een gemakkelijke taak had alleen met sluiten kostte het aan de joDgelui blijkbaar eenige moeite om aan bet sein tot vertrek te gehoorzamen, d. w. z. niet in den vorm van verzet, maar doordat ze zoolang mogelijk dralen en de gewapende macht nog een dansje extra trachten af te snoepen. Bij tac tisch optreden geelt dat echter geen aanleiding tot moeilijkheden. Toch is het sluitingsuur miustens eou uur te vroeg en was 12 uur een yeel billyker uur van sluiting, ook voor de nering doenden. Concours-Hipptque. Zocals gezegd, had ook nu weer het concours-hippique plaats en kouden de liefhebbers van paardensport op 2. n Pinksterdag hun barrje ophalen. Het bezoek was aanmerkelijk minder dan gewoonlijk. Behalve de bovenge- noemoe oorzaken zal ook wel de voetbalwedstrijd op het aangrenzend terrein het zijne hebben bijgedrasen tot minder belangstelling. Want bet is aiet tcge» te spreken, d»t er nu ees maal voor voetballen meer attractie is, dan voor paardenrennen hoe gek het ook klinkt. Dat neemt echter niet weg, dat er op het terrein der V. V. Z. F. toch altjjd nog ruim een 1500 menschen waren, die hun belangstelling toonden. Om 2 uur begaven de barmoniever- eenigingen van Axel en Biervliet zich naar het terrein om de wedstrijden op te luisteren en bij aankomst daarvan stonden de rijtuigen al te schitteren en zaten daarin de dames en beeren vol ongeduld om den vredigen kamp te bevechten met hunne speren. Het programma werd in onderstaande volgorde afgewerkt I. Ringrijderij voor dames. Inleg 2.50. Aaatal deelneemsters 10. Leider de heer L. vaD Dixhoorn. Ie pr. Cath. Riemens Jd., Zaamslag 10 ringen; 2e nr. Jaca. van Cadsand, Axel 10;3epr. P. de la Ruelle, Overslag 10; 4e pr. A. Puylaert, Zuiddorpe 9 5e pr. EugeBe Verhelst, Westdorpe 8; 6e pi. C. J. Bakker, Axel 7 7e pr. F. C. Zonne- vylle, Axel 7. Het hoogste aantal ringen, dat gestoken kon worden, bedroeg 12. Als prijzen werden toe gekend luxe voorwerpen. II. Drafkoers warmbloed aangespan nen of onder den man. Baan 2600 M. Geen handicap. Inleg ƒ5. Van de 16 aangegeven deelnemers waren er slechts 3 opgekomen. Jury de heeren A. Neve jan, C. J. Vael en Em. van Acker. Ie prijs 500 francs Prud. van Loo, Macbelen A min UO OOP 9a Tl P HÓD met Sara in 4 miD. 32 sec., 2e pr. 350 francs Flor. Gijsefinck, Auweghem met Samson in 4 min. 33 sec., 3e pr. 100 francs J. Claeijs, Deinze met Enavant in 4 min. 39 sec. III. Vluchtkoers. Baan 2000 Meter. Geen handicap. Inleg Van de 12 opgegeven deelnemers waren er 4 op gekomen. Jury als boven. Ie pr. 375 trancs. R. Dierkens, Sleij- dinghe met Bella iu 2 min. 25 sec. 2e pr. 250 francs: A. Poriau, Everghem met Coilton in 2 min, 27 sec.3e pr. 125 tr.A- de Vlieger, Doel, met Cas- taguette in 2 mio. 39 sec. 4e pr. 100 tranc. A. Pofüet, Seveneecken met Raobi in 2 min. 56. IV. Drafkoers rijtuigpaarden (geen beroepsdravers) onder de man. Baan 2000 M. Geen handicap De paarden die in dit nummer liepen werden in II geweigerd. De jury behield zich het recht voor om te beoordeelen wat rytuigpaarden en wat beroepsdravers zijn en, zoo roodig, handicap te geven. Inleg 2.50. Aantal deelnemers 8. Jury als boven. lë pr. ƒ50: C. Heijnsdijk, Axel met Tobby in 4 min. 16 sec.2e pr. J 25 A. Poriau, Everghem met Chilton in 4 miu. 18 sec.: 3a pr. 15 F Inghels Westdorpe mei Victoria in 4 min. 37 sec.4e pr. 10A. Leasen, Hoek met Bella in 4 miD. 40 sec. V. Stoelenweditrljd met muziek. Leider de heer L. van Dixhoorn. Inleg 1Aan'al deelnemers 11. Ie pr. 12.50: M. Oppeneer; 2e pr. 10: 0- Bejjasilijk; 3e pr. ƒ7.50: G. de Rijcke4e pr. f 5 Egbert de Bruijne 5e pr. 2.50: Adolf van Arenthals; 6e pr. 2.50Jac. den Ergelschman, allen te Axel. VI. Dratkoers met handicap voor diverse rassen. Baan 2600 Meter. Al leen de paarden, die in de nummers, II of IV hadden geloopen, konden in dit nummer mededingen- Inleg 5. Aantal deelnemers 6. (Aangegeven 20.) Jury als boveu. Ie pr.525 francs: Flor Gijselinck, Auweghem, met Samson in 4 min. 54 sec. 2e pr.400 francs Prud vau Loo, Machelen met Sara in 5 min.3e pr. 200 francs Aimé PieDS, Baijeghem met Germaine in 5 min. 4 sec. 4e pr. 100 francs: A. Poriau Everghem met Pollie in 5 min. 20 sec. VII. Vluchtkoers met handicap. Baan 2000 M. Inleg ƒ5. Aantal deel nemers 4 van de 12. Jury als beven, le pr. 500 francs: A. de Vliegber, Doel met Castagnette in 2 min. 41 sec.2e pr. 350 irancsA. Poriau, Everghem met Chilton in 2 min 41s/g. sec. 3e pr. 150 francs: R. Dierckeus, Sleydinghe met Bella in 2 min. 42 sec. 4e pr. 100 francs: A. Pofliet, Seven eecken met Rabbi in 2 min. 431/» sec. Ter afwisseling van de rennen had op het terrein eeii wedstrijd plaats, die voor velen der aanwezigen nog nieuw was. Korfballen is nog niet zoo bekend als voetballen. Wat vooral de aantrek kelijkheid bij dit spel verhoogt, is, dat er ook jonge dames aan meedoen. Er werd gespeeld tusschen de clubs ,A K C' van Aardenburg en „Rapide" van Axel, Ofschoon de wedstrijd een aangenaam verloop bad, ging het er doms wel wat ruw naar toe, hetgeen by korfbalspel altijd streng is at te keuren. De stand was met de rust 2 2 Na de rust bleek de meerdere spelroutine der Aardenburgers, die hun score opvoerden tot 4, -waartegenover Rapide geen doelpunt meer wist te makeü, zoodat de eindstand werd 4—° ten voordeele van ,AKC." Vermelden we ten slotte nog, dat de padvinders op het terrein hun karnptent hadden opgeslagen en waar zulks noodig was, bereidwillige handen öe.-chikbaar stelden om hier en daar kleine bezigheden te verrichten. Na de wedstrijden werden door den voorzitter den heer Pb. J. van Dixhoorn de prijzen uitgereikt, terwijl aan de deelnemende muziekkorpsen een fraaie herinneringsmedaille werd geschonken toe de overige medewerkers richtte spr, een hartelijK woord van dank en met een teug druivennat werd het concours gesloten. Men volgde nu den stroom menscheD die de kom der gemeente binnen gingen om bun voertuig op te zoeken of wel nog een kijkje op de kermis namen waar nog geruimen tyd gezellige drukte heerschte. Voetballen. Naast de paardensport nam in de rij vermakelijkheden gedurende de Pinksterdagen do voetbalsport «en voorname plaats iu. Er werden drie wedstrijden gespeeld. Het eerste had Wilhelmina II te kampen tegen een elftal, dat zich de Axelsche veteranen noemde en waarbij krachten zaten die nog veel kwatta zullen moeten eten, eer ze begrip van 't spel hebben, ver van hot ts kunnen spelen. Het tweede elftal van Wilhelmina wist dan ook gemakkelijk te winnen met 5—0. Begunstigd door voor voetbalspel zeer geschikte temperatuur hadden Maandag twee wedstrijden plaats, die een duizendtal bezoekers lokten. Volgens rooster der bekerwedstrijden zouden optreden ,G. V. V." van Goes Zaelandia* te Middelburg, wat een spannende match en ook mooi spel beloofde. De sportbreeders uit Goes waren echter niet gekomen, zoedat Zeelandia een papieren overwinning boekte van 50. Deze match zou dus voor het publiek op een teleur stelling uitgeloopen zijn, indien niet Wilhelmina I aangeboden had om met Zeelandia eeu vriendschappelijke partij te spelen. Men kreeg nu toch mooi spel te zien, want het Axelsche elftal hield zich tegen Zeelandia kranig loeg, behoudens een paar onge lukkige goals, een bepaald goed figuur tegenover het veel sterker Zeelandia, dat ook dit dient vermeld zeer fair den vriendschappelijken toon wist te behouden. De rust ging in met 10 voor de Middelburgers. Na de hervatting verplaatsten de elftallen zich afwisselend zeer vlug van het eene naar het andere doel, waarbij Zeelandia een tweede punt maakte, terwyl een derde haar cadeau werd gedaau door een blunder van de Axelsche verdediging. Wilhelmina liet zich echter niet verontmoeöigen en pakie nu flink aan een mooi hoog schot joeg het bruine monster in 't net der Zeelandianen. Blijkbaar gaf bet alle partijen vol- dosmag, dat Wilhelmina nu niet met een nul moest eindigen. Noe ééu- maal ging de bal voorby de Axelsche keeper, zoodat deze interessaute wed strijd eindigde met 4—1, Volgens op vatting vau de Middelburgers was de verhouding beter uitgedrukt door 4—2 maar o.i. had het 2—1 moeten zijn. Na dezeu wedstrijd kwamen .Trap door" van Sluis en „Oranje" van Sas van Gent in het veld, die vlug spel te zien gaven met spannende oogen- blikkeu. Van beide pariyeu bleven de verdedigers de aanvallers de baas en ging de rust in met 0—0. Daarna werd door elk hunner een punt ge maakt en zelfs verlenging bracht geen verandering in den stand 1—1, zoodat moest geloot worden en Oranje de winner werd, wat toevallig genoemd kan worden, omdat de club ook houder vau den beker is. r rl I In de tweede rende moeten nu nog uitkomen de volgende elftallen Oranje, Zeelandia, Wilhelmina I en de winner van een nog te spelen wedstrijd tus schen Ajax van Sluiskil en Wilhel mina II.

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 1