IMUIUI. lii.HU). Xo. 06 if oensdag 9 Maart 1921. 36e «faarg. i Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. J. C. VINK - Axel. Raadsverslag. FEUILLETON. 19) .s| a l] RANT Dit blad V9rschïjnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per Maand 25 Centfranco per post 30 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Sr. SS. - Pogft.i S. aDVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 60 Sent: voer alken regel meer 12 Gent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertenti&n worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Yry dag voormiddag ELF nre. Zitting van 1 Maart 1921. Aanwezig de keeren J. M. Oggel, C. Th. van da Bilt, A. E. C. Kruyase, J. Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Dieleman, J. do Feijter en M. W. Koster. Afwezig met kennisgeving de keer Ph. J. van Dixboern. Voorzitter do heer L. J. den Hollan der, Burgemeester. VI. Verzoek van J. P. Lensen c.a. alhier om verbetering van den weg, loopende van de Oosterstraat tot aan de woning van K. J. van Drongelen. B. en W. stellen voor om den weg met sintels te verharden. Dhr. Koster vindt het beter er oude keien voor te gebruiken, doch de Voarz. zegt dat de gemeente geen ge schikte keien heeft. Dhr. Dieleman denkt, dat de gemeente een gek figuur maakt em binnen de kom een weg met sintels te verbarden, Beter is het den weg ineens goed te maken. De Voorz. vraagt of de wethouders er zich mee kunnen vereenigen om eerst aeu berekening te laten maken. Dhr. Van de Bilt: Neen, want dan hlyft het een slijk weg. Dhr. Kruysse zegt, dat het toch eigenlijk eeu achterweg is, waar weinig woningen staan en een klinkerweg daar b.v. veel te duur zou komen. Maar het is wenschelijk erop te letten, Historisch verhaal. »Holla U riep hij, .blyft daar of ik schiet.* Maar Leuisa en Adèle had den zich reeds in de greppel verscholen en' daken angstig ander het heoge gras weg. Moord eu dood 1 Ze zyfr ver dwenen La Tronsse gebood hij, »houd ginds de waeht aaD de rivier die vrouwen zyn gevaarlyke vijan- denze konden noedeloos alarm maken. Ik blijf bij den grenssteen, waar Henry mij zal vinden. Het ry- tuig moet nu te Nonancourt zijn.* Zoo snel haar voeten haar wilden dragen, ylden de meisjes nu in deode- lijken angst naar Nonancourt terug. Da pestmeesteres was haar hier een welkome verscbyning en bevend volg den zy haar naar de pasiory van den heer Hilarius, terwijl La Trousse voorbij galoppeerde, zonder haar te zien, .Eerwaarde heer,* zeide de postmees- teres, de beide- sidderende meisjes voor zich uitduwende, »wy hebben alle drie eeu goede daad volbracht, of liever we willen er een doen.* De geestelijke, zoo eensklaps in zijn middagrust gestoord, zag zyn bezoeksters dat niet allerlei ruil daar wordt neer geworpen. Dhr. Oggel wijst erop, dat een klinker- ol keiweg daar wel een paar duizend gulden zou kosten, waarop het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 9 tegen 1 stem van dhr. Dieleman. VII. Voorstel van B. en W. tot het verplaatsen van den lantaarn en zinkpat aan den hoek Kerkdreei- Noordstraat. Dit wordt noodig geacht, omdat de lantaarn daar niet voldoende licht werpt in heide straten en de zinkput •r moeilijk ligt voor het verkeer. Dat da lantaarn verplaatst wordt vindt dhr. Kruysse uitstekend, maar de verplaatsing van dien put vindt by overbodige kosten. Men kan vol staan mot een ander roesterer zijB zooveel putten waar ever gereden wordt. Dhr. Dieleman acht het wenschelyk dat de Kerkdreel op dat gedeelte wat verbreed werd, door b.v. het trottoir te verlagen. Als de tram er rijdt blyft er zeer weinig ruimte ever voer voertuigen. De Veorz. beaamt dat en beloeft, dat er naar gekeken zal werden. VIII. Adres van den Bond van Ver eenigingen to Axel, liendeude verzoek om het tekort van de exploitatie van het Benrsgebouw te dekken. In het adres, dat geteekend is door do h.h. F. Dekker, voorzitter en Jan verbaasd aan. Met korto woorden ver- baalde madame L'hopital hem wat er gaande was. >I)at is alles goed en wel,* zeide hij, maar wat moot ik doeD om u te helpen .Gij moet den prins, den ridder Saint-George, eeu schuilplaats geven, totdat alle gevaar voorbij is, en de beide freules nu vooreerst onder uwe hoede nemen.* Eu toen de geestelyko hierin met een hoofdknik toestemde, snelde zij naar haar eigen wening terug .Dan zal ik de zaak wel verder klaarspelen riep zij de achterbly venden nog by het heengaan toe. Thuis komende, zag zij dat William verdwenen was en dat Charles met vuurrood gelaat voer bet venster stond te waggelen. .Die arme joegen zuchtte de post meesteres. .Hij kan nooit wijn ver dragen 1* .Het is velbracht 'tis in orde,* stamelde Charles met dikke tong.» Hij ligt onder tie tafel en ik gauw naast hem. Over aebt weken bruiloft, niet waar De postmeesteres haalde verruimd adem. Zy wierp Charles een kushand toe. >Nu zal ik op schildwacht gaan staan riep zij, aau de voordeur tre dende. .Goede hemel, het was hoog tijd daar is het rytuig!* Inderdaad werd een gele reiswagen Le Feber, secretaris, wordt betoegd, dat da verleende bijdrage na ryp beraad is aanvaard, doch een zeer gebrekkige eplossing is, omdat de ver eeniging ueg een te kort rest van 389.50. Zij vragen daarem erop te mogen rekenen, dat ook dat tekert door de gemeente zal aangevuld worden. Dhr. de Feijter vraagt, ot uit de todgezegde subsidie kantgelezen worden, dat de gemeente ten allen tijde 300 subsidie geeft, ook al heeft die Bond b.v. een ander gebeuw, dan zou hij dat willen voorkomen. Veorz.Neen, het geldt alleen het Beursgebouw. Het voorstel om op het adres afwij zend te beschikken wordt m. a.i. aan genomen. IX. Verzoek van M. van Alten om afwijking van art 12, 2e lid der bonwverordening. De Voerz. zegt, dat van Alten daar een bovenwoning wil bouwen, die zou eversteken beven het gangetje van Witte en aangezien ook do Gezond heidscommissie daartegen geen be zwaar heeft, stellen B. en W. voor de vergunning te verleenon, wat ca. a. s. wordt goedgevonden. X. Vaststellen salarissen en loon voor de beambten en manschap pen by de Brandweer. M. a. s. wordt aangenomen het voor stel van B. en W. em le aaB de man schappen on andere beambten, die hij de Brandweer dienst doen, eene scha deloosstelling te verleeHen van f 0.40 van verre op deu straatweg zichtbaar. De postmeesteres liep hem te gewoel cd weekte den koetsier stil te houden. .Wat is dat voor -een kasteel? vroeg een bleek jong man aan Lord Lochart, die narees hem zat. .Het kasteel Bretenil, Uwe Hoogheid.* .Wij zijn das in Normandië. Hier magen wij ods veilig achten,* hernam de bleeke prins. .Dat willen we hopen, Hoogheid. De zekerheid dat de regent u genagen is, geeft ons goeden moed.* .Zie, daar is het jaarmarkt. Hoe heet die stad .Nonancourt. Hier verwisselen wy van paarden.* Op dit oogenblik tikte de bediende, die in het achterbakje was gezeten, tegen de kap van het rijtuig. .Wat is er, Rebiny .Daar wenkt een vrouw ait al haar macht om het rytuig tegen te houden.* .Wij zullen er ons niet aan storen Hijgend kwam de postmeesteres naderbij. .Een knappe vreuw I* zeide de prins. .Wacht even!* riep hij den koetsier toe, het hoofd uit het portier stekende. .Wat wilt ge, vrouw? Waarom houdt ge eenvoudige reizi gers op .Neen,* riep de postmeesteres met bevende stem, »gij zijt geen gewoon reiziger - gij zyt de pretendent ot Jalcob Staart of de ridder de Saint per uur, wanneer het noodig is tus- schen des veormiddags 6 tot des namidags 8 uuren 0.60 voor elk uur tusschen des namiddags 8 en des voormiddag» 6 uur. 2. eene jaarlyksche vergoeding tee te kennen aan den Brandmeester van 40.aan den Secretaris een van 30.en aan den bode een van 30.—. XI. Wyziging van de Politieverorde ning en de motor en rywielver ordening wat betreft de om- schryving van de kom der gemeente. Deer B. en W. wordt voorgesteld art. 2 der Politieverordening en nrt. 2 der meter en rij wiel verodening zeedn nig te wyzigen overeenkomstig de overgelegde omschrijving en teskening. De Veerz. zegt dal die taekening enz. is gemaakt in everleg met den Rijks Ingenieur, die bezwaar maakte tegen de oorspronkelijke omschrfving. Er is in de grens bijna geen wyzi ging gebracht, zoodat de palen kunnen blijven staan. Alleen aan den Nieuwen- weg is de paal iets verder naar buiten gebracht omdat saar megelyk nog huizen kunnen komen, en het snel verkeer dan gevaar opleveren zou. M. a. s. wordt het voorstel aange- aoqion. XII. Instelling van een oudercom- missie, volgens de Lager- Onderwyswet. B. en W. stellen voer em voor da e. 1. schoei een eudercemtnissie te be- George in alle geval de zoen van koning Jakob. Ze willen u gevangen nemen aan gene zijde van Nonan court wachten de meerdenaars u af in de stad zelve is 'took onveilig ik kom u schielyk waarschuwen.* De prins verbleekte. .Duizendmaal dank!* nep hy. .Maar moordenaars? door wien afgezonden .Dat weel ik niet, maar ze zijn er riep madame L'hopital.sla schielijk rechtsaf, altijd doer het bosch tot aan het steenen kruis, ddu links dan komt ge aan een wijngaard en d&ar zal ik u wachten.* Eb ijlings verdween zij op een zij pad, terwijl het rijtuig den aangewezen weg insloeg. Een paar minuten later trad de pretendent de stille woning van deu heer Hilarius binnen. .Uwe Hoogheid,* zeide de geestelijke, .neem mijne eenvoudige woning voor lief.* >Ik ben o dankbaar voor uwe bescherming tegen mijn vijandeD,* was bet antwoord. .Aau wie heb ik het te danken dat ik aan hun aanval ben ontkomen *Aan die twee ichooDe jonge dames, de freules de Maiiiy eu de Breteuu,* zeide madame L'iiopuai, brandend vau verlangeu om mede aan het woord te komen. {Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 1