^o. 95 Zaterdag 5 Maart 1921. 36e wi»Hi*4 .xBxt iJ f Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vla an deren. J. C. VINK - Axel. Raadsverslag. Dit biad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per Maand 25 Centfranco per post 30 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Sir. AS. - Poetbox S. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 60 Cent: voor eiken regei meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiön wordt» franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrfldagvoor raiddas ELF ure. By dit blad behoort een btyvoegsel. Zitting van 1 Maart 1921. Aanwezig de heeren J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. E. C. Kruijsse, J. Weijns, J. de Krsker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Dielemau, J. de Feijter •n M. W. Koster. Afwezig met kennisgeving de heer Ph. J. v&n Dixboorn. Voorzitter de heer L. J. den Hollan der, Burgemeester. Nadat üe Voorzitter de vergadering met het uitspreken der gebedsformule heeft geopend worden de notulen der laatste drie vergaderingen zonder op of aanmerking goedgekeurd en komt aan de orde de agenda. I. Mededoeling ingekomen «tukken. a. Schryven vau Gedeputeerde Sta ten, houdende goedkeuring van het 2e Suppletoir kohier van den Hoofdelyken Omslag over 1920. b. Idem, dat, rekening heudend met de besprakingen deer den gemeente raad dienaangaande, het salaris van den Ambtenaar randen Burgerlijken Stand engewijzigd blijft en de bestaande •alarisregeiing gehandhaafd wordt. c. Dankbetuiging van den Brigade Commandant der Kon. Marechaussee albier voor da verleende gratificatie, ook namens zyn manschappen. d. Idem var. den Correspondent der Arbeidsbemiddeling voor do ver- hooging zyner jaarwedde. e. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim over 1920. Hieruit blijkt, dat er 14 vergaderin gen ziju gehouden ia verband met school verzuitu. Van volstrekt, leerver xuim wartD er 3 gevallen, die wegens wangedrag v*n de byz. school ware» verwijderd en als leerlingen der open bare scboel werden ingeschreven. Betrekkelijk verzuim werd door 55 leerlingen gepleegd, waarvan 20 aan do openb. school, en 35 aau de zes bijz. scholen er waren er 23 wegens veldarbeid en 14 verschoonbaar. f. Bericht van de Gezondheidscom missie te Neuzen, dat de alhier geno men moifcmonstors scheikundig onder zocht zijn en aau de eischen voldeden. De Voorz. zegt, dat van drie melk- verkoopers een moBster melk is opge zonden tot onderzoek on dat vau die- zeilde msaschen neg meer monsters zullen werden osderxocbt om oen goed oordeel te kunnen vermen. Dezen keer waren ze over 't algemeen vrij goed te noemen. g. Proces-verbaal van kasopname van boiken en kas van den Gemeente ontvanger, d d. 8 Februari 1921. Hieruit blijkt dat over 1920 en 1921 is ontvangen ƒ279.841.325 uitgegeven 254.016 58 meer ontv. dan uit gegeven 2.585.97s 4570.35 25.824.74' goad slot over 1918 1919 zoodat in kas moest zijn 32.981.07 wat overeenkwam mot de getoondn ho scheiden. De stukken a—g worden voor ken oisgovibg aangenomen. li. Advies van Gad. Staten, dat de kosten der volkstelling op de begroo- ting van 1920 moeten worden geschrapt en deze moeten komen op de begroo ting voor 1921. Alzoo wordt besloten. i. Adres van het bestuur van den Ned. Chr. Band van Personeel in pu- blieken dienst, atd. Axel, houdende verzoek le om een rechtspositie voor de werklieden in dienst der genasente. 2e om een raadscommissie op te dragen bet ontwerp reglement saam te stellen en de organisatie daarover te booren. De Voorz. deelt mede, dat het cel lege van B. en W. in overlag met de gascommissie bezig zijn ees ontwerp reglement «amen te stellen dat dan een volgende vergadering ter tafel zal komen. Dhr. Oggel veegt er aan toe, dat het de bedoeling is hierin eok met de werklieden te raadplegen, of ze ermede acceord gaan, omdat dan niewelingen ep dat reglement worden aangesteld. Dit voorstel werdt z. h. s. goedge keurd. II. Verzoek van K J. van Drongelen, alhier om 'aan hem grond van de gemeente in koop af te staan. De Veorz. zegt, dat het adres bekend kan geacht worden, als zijnde ten derde male op de agenda gebracht, voornamelijk emdat men meende ook het gaaKOtje liever mede te verkoopen. B. en W. habben nu echter gemeend, dat het beter is dit niet te doen. De man vraagt ook alleen een streok vlak voer zyn woning, zonder dat de uit gang belemmerd kan werden. Daarop werdt besloten den grond te verkoopen aan 2 per M2 Alsnu wordt weer teruggekomen op de ingekomen stukken eu vraagt dhr. Oggel aangaande het melkenderzoek of ook van nog meer melkvsrkoopers de melk za) onderzocht worden. Veorz.: Zeker, aan de politie is op gedragen nog meer ea ook bij anderen monsters te nsmeu, maar emdat we niet zooveel- monaterflosschea hebben, geschiedt bet gedeeltelijk. Ook zal er op gewezen worden, dat het rapport reen duidelijk overzicht van de kwa liteit gaf en zal eea duidelijke otmc'arij ving gevraagd worden, waaruit men kan zien, in hoeverre de melk deug delijk is. Dhr. Kruysse merkt or>, dat het ook gewensebt is, dat er bij de monsiers geen saaien gevoegd worden, zooals nu gebeurd is; nummers is veideende. Aangaaude het werkl. reglement vraagt dhr. Dielemau of bet ontwerp aan de raadsleden ter lezing wordt thuisgestuurd, waarop de Voorz. beves tigeud antwoordt. j. Verordening regelende de heffing van het aantal opcenten op de heofd som der grondbelasting. De Veerz. zegt dat oen nieuw ont werp in behandeling is, daar het bestaande zoo oud is, dat hot niet meer to vindon was. III. Verzoek van J. Oosting en J. van Nieuwenhulzc alhier om herziening van hun jaarwedde ais gemeente-veld wachters. Do Voorz. deelt mede, dat Oosting nu 1695 en Nieuwenhuize ƒ1495 salaris beeft. B. eu W. hebben bij verschillende gemeenten geïnformeerd en gezien, dnt er veldwachters zya die meer en die minder tractement hebben. Omtrent een voerstel ver schilden B. es W. van meaning, zoo dat het aau den Raad wordt overge laten, hoe in dezen ts handelen. Hierover werdt uitvoerig van ge dachten gewisseld. Dhr. Koster, die zagt niet org gevoe lig voor salarisverboogingen te zijn, buiten de begreetiog em, wil het sala ris voor beiden gelijk stellen, ofschoon bij den naam stadswachtor beter acht, daar bij nooit een veldwachter buiten ziet. De Veorz. zegt, dat Oosting, omdat hij buitenbede is, gemiddeld vier malen per week buitsn de gemeente is. Dhr. Oggel zagt, dat hun salaris ongelyk is, omdat Oosting een paar bijbetrekkingen heeft sa zeu, als er nog bybaantjes geschapen worden, die aan Nieuwenhuize willvn geven. Dhr. Kruysse mo8nt dat het aan vangssalaris thans bepaald is op 1200 tot een maximum *vau 1500. Uit het feit dat B. eu W. thans een voor stel verwachten van den Raad. eu de veldwachters de minst gesalarieerde beambten zijn, en ofschoon de levens middelen wel gedeeltelijk geedkeeper, deck niet voldoende gedaald zyn, stelt hij voer het aanvangssalaris te bepalen op 1500 met een maximum van 1800. Ook de vergoeding als ƒ100 voer kleeding, 100 voor huur en f 2b voor een rijwiel vindt hy te laag. Dhr. Koster stelt voor om het salaris bij de volgends begrooting opnieuw te regelen. Dhr. Kruysse vindt hetallerbelacbe- ly'kst, dat oen gemeente veldwachter iu salaris beneden den kulpfitter staat, die 28 per week krijgt. Dhr. De Kraker antwoordt hierop, dat ws geen hulpfitter bobbenwel eon 2e fitter, wien als hij zijn vak verstaal even goed eon behoorlijk salaris toekomt, als een veldwachter. De Veorz. meent dat we moeten uitgaan van het standpunt, ot het salaris voldoende is en waar Nieuwen huize heeft verklaard, dat hy er niet mee rond kan komen, zouden we het toch moeten verbeteren. Hy vraa?,t daarom ot bet voorstel Kruysse gesteund wordt. Niemand antwoordt, dus komt bet niet iu stemming. Dhr. Koster stelt voor de verhooging ▼cor 1922 vast te stellen en het salaris nu zoo te laten. Ook dhr. Dielemau gelooft, dat bet telken» verhoogen van salarisssn mid den in do begrooting faliekant moet uitloepon. Er zijn verscheidene met- schan, zonder vast salaris, die bet vrij wat moeilijker zullen hebben. Dhr. Oggel stsunc het voerstel Koster. Do Voor*. zegt hij geeft geen zuivere voorstelling vau dn zaak. Officieel beeft Nieuwenhuize niet ge zegd, dat hij niot read kan kernen, want hot adres is van beide veldwach ters en als we Nieuwenhuize meer geven, omdat hy dan velgeus dhr. Baert gelijk zou komen met Oosting, dan heeft Nieuwenhuize als velcfwacb ter meer dan Oosting en zal deze ook meer vragen. Dhr. Baert stelt voer om Nieuwen huize dan 100 toeslag te geven. Dhr. Kruysse zegt, dat we ens dan op glad ys begeveu en N. 100 meer krijgt zonder dat by er meer voor doet. Dhr. Baert't Gaat maar om de behoefte, terwijl Oosting reeds meer heeft. Dhr. Kruysse Dan wil ik verwijzen naar een Prov. Blad, waarin gezegd wordt, dat bij tractementsregeling geen rekening mag worden gebonden met by verdiensten en dus beeft Oesting dan ook recht op verhoeging. Dhr. Vau de Bilt is het daarmede niet eens. Als Oosting iu dieust is als bode, is hy geen veldwachter en daar om behoett bij eok niet evenveel te hebben. Hy kan wel vragen, maar daarena zijn we niet genoodzaakt om bet te geven. Dhr. Koster herbaalt, dat het 'c best is later een nieuwe regeling te treflea. Dhr. Kruijss-..'Do raad kan dat wel aau B. eu W. verzoeken, maar tegen dien tyd kunnen er misscmen wel andere wettiouders zyn en die kan men toch nu uog met verplichten een mauw ontwerp ta maken Het is nu Maart en de begroeting wordt misschien in November behandeld. Dhr. De FeijterWe zitten in 't moeras door hot vergeven van by- baantjes en dat is gedaan ornaat Oosting toen reeds 100 meer zeu krijgen, waardoor zyn tractement op peil kwam. Later kan dat veranderd worden, zoodat spr. het voorstel Koster steunt. Dit wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Vóór de h.n. Weyns, Kraker, Dekker, Dielemau, Feijter en Kester. Tegeu de h.h. Oggel, Van de Bilt, Kruysse en Baert. IV. Verzoek van L. Boogaert alhier, om herziening van van zyn jaar wedde ais keurmeester van vleesch spek en viseh. De Voerz. zegt dat B. eu W. ia ver band met Uil verzoek een nieuwe verordeumg hebben ontworpen, naai welker tarieven men een oasis zou krijgen van 800 als jaarlyk&coe som der keurioonen. Hy stelt daarom voor eerst te behandelen punt V. A zoo wordt besloten.

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 1