SIGAREN! Plantgoed van Eerstelingen Wij naken schorten lij. Jomilpij is ons Streven" 45000 Kiiogr. Chilisalpeter, Opruiming gebreide Mutsen en Dassen, 3 ZwingeinioleDS en 1 Braakoiolen. Huishoudelijke Goederen, als: Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. aan te besteden op Vrijdag 21 Januari 1921: Een Wasch aan huis, Axel. A. K0LFER. Beslist puik. Yanaf f3,25 per 100 stuks eu honger. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. TE KOOP: TE KOOP: (echte Friesche Aardappels) In alle prijzen, in elk gewenscht model, in elke grootte. Geen Confectie of fabriekswerk. Firma P. R. Veenhuizen, flxel. Openbare Verkoopiug. Openbare Verkooping. op Vrijdag 21 Januari 1921,^ waarde dat bekl. binnen eea maand de verplegicgskosten der beide getuigen, rasp. 7,75 en 9,50 terug betaalt. Uitspraak 21 Januari a.s. M. Crt. Te Utrecht heeft men onderdee- len van 26 000 Duitseha oorlogsvlieg tuigen zooveel mogelijk verbrijzeld en duizenden kilo's aluminium, voor een waarde van drie millioen.guldens op geborgen in een pakhuis in de buurt van de Oudegracht. Zooais men weet, zijn deze vliegtui gen op last van.de Entente vernield De Allgemeiue Elektrizita's Gesell- schaft was opgedragen de verminking van het oorlogsmateriaal uit te voeren en met 300 man heeft men het in drie maanden klaargespeeld, om 26.000 vliegtuigen te vernietigen. Het g en overbleef, is over Europa ver spreid. Engeland kocht het staal, Duitschlaud mocht het koper houden, en een bekende groote ijzerhandel te Utrecht aan de Oude Gracht, werd de eigenaar van het aluminum. Id December is in een groot aantal wagons het was een zending van de Duitsche regeering, waarop de Fransche legatie een streng oogje hield de lading naar Utrecht ge bracht, waar zij onderdak vond in een pakhuis, wachtend nu em weer vervoerd te worden. Want hier is het eigenlijk slechts een tusschenhan del; de verwerking, de omsmelting van hety aluminium zal plaats hebben in het 'buitenland, in Engeland en Amerika. Daar zal de voorraad weer dienen voor het vervaardigen van auto's en ook zal wel veel van dit aluminium na verloop van tijd weer de lucht instijgen, als onderdeel van eon vliegtuig, maar nu van Engelsch of Amerikaansch maaksel. T*l. Het wegbrengen van selicpen. Op geruchteD, dat in IJmuiden in den afgcleopen zomer schepen waren weggebracht, stelde do politie aldaar ia Augustus een uitgebreid onderzoek ia, hetwelk ovenwei geea resultaat opleverde. Toon een dergelijk onder zoek op Scheveningen, geleid door den Haagschen inspecteur Smit, zulke gunstige resultaten opleverde, verzoekt het parket te Haarlem aan den ge noemden inspecteur ook in IJmuiden het dezen zomer gestaakte onderzoek we der op te nemen. Dit hernieuwde onder zoek had tot resultaat, de arrestatie van don reedtr Kbenevens van den schipper, den machinist en den stoker van een stoomlogger, welke was weg gebracht. Deze stoomlogger wa-i verzekerd voor f 150.000. Aan boord van het schip was door middel vau carbid een kleine ontploffing teweeg gebracht, welke onder de bemanning een paniek veroorzaakte. Toen alle manschen in de boot waren, werd éen gat in het schip geboord, waarna het zonk. Van de gearresteerden, die naar Den Haag zijn overgebracht, hahben da schipper, de machinist en de stoker reeds sen volledige beken tenis afgelegd. De reeder blijft ech ter hardnekkig ontkennen. Gisteren werd het viertal ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteldr He nieuwe spoorwegdienstregeling. Onlangs is door de Res.-bode mee gedeeld, dat met 15 Januari een nieuwe dienstregeling op de spoorwe gen zou verschijnen. Dit is niet geheel juist. In hoofdzaak blijft, naar het N. v. d. D. verneemt, alles zoosls in het thans bestaande spoorboekje is vermeld, echter zijn sinds 25 October enkele kleine wijzigingen op locaal- baanvakken ingevoerd, en ook oonige veranderingen getaaak', betrtff ode sen loop der werklieden-treinen. Dene zuilen in het nieuwe boekje vermeld worden. Het publük zal wei kunnen volstaan met de oude dienstregeling naar het blad bij informatie gebleken is. Op do stations zullen de verande ringen op biljetten bekend gemaakt werden. Rumoer in dc gemeenteraad. Het is Donderdagavond jl. weer danig rumoerig geweest ia de Amsterdsmsche gemecmtpraad. Een interpellatie der communisten over een wegens diefstal ontslagen verpleegster, was de aanleiding tot een forma!© opstructie, waarbij voor al de heeren Wijukoop, Colly en Lisser zich weerden. Da voorzitter achtte bet noodig, een ernstig woord te «preken en verzocht den erD8tigen leden van den Raad, ook voor de eer van Amsterdam, niet te in terrumpeeren en daardoar niet te spelen in de kaart van een fractie, die de be raadslagingen in de war wil sturen. Er moot over deze manier van optreden ook niet worden gelachen, daarvoor is het te treuiig. Sp:eker stelda ?ich voor de voorzitters der fractie» iu een spoed vergadering bijeen te roepen voor een parneele wijziging van het reglement van orde. De heer Wijnkoop. Ik vraag het woord, het is een schande de verklaring door u afgelegd. De Voorzitter. U heelt het woord niet, u krijgt het woord niet. Als de heer Wijnkoop tegen den voorzitter blijft inscbreeuwen en op da publieke tjribune wordt geapplaudiseerd, wordt de vergadering geschorst en de publieke tribune ontruimd. Tijdens die ontruiming roept een bezoeker't Is een gekkenhuis! Die willen het belang van 600.000 meuschen behartigen Na vijf minuten te zijn geschorst, wordt de vergadering heropend en stelt de voorzitter voor, den heer Wyn- koop het woord .niet te verleenen. Dit voorstel whrdt aangenomen met 27 tegen 5 stemmeD. Daarna vroegen de communisten echter stemming over allerlei kieinigheden zoodat het omstreeks half een werd voor de agenda was afgewerkt. M. Crt. Een berooving, die aan drie men- scben het leven kostte en waarbij den daders anderhalf millioen mark in han den vie), is thans, na maanden, opge helderd Te Berlijn zijn twee mannen gearresteerd, die aan de in Augustus van het vorig jaar te Bochum gepleeg- den roofaanval op een wageD met geld van een mijnmaatschappij, betrok ken waren. Beambten van deBerlijn- sche recherche vonden bij het nasporen van geidsmokkelarijen twee goed ge kleeds personen, die trachtten groote sommen Duitsch papieren geld in bui- tenlandscbe papieren geld om te wis selen en arrestoeren hen. De gearres teerden toonden geldige identiteitspa pieren en ontkenden iedere schuld. De wachtmeester dreef tenslotte de verdachten zoo in het nauw, dat zij een bekentenis aflegden. Een correspondent van de „Dai ly Mail" meldt uit Cbristiania, dat tijdens een hevigen storm in een bergstreek van Noorwegen een auto, waarin zes meuschen waren gezeten, in een afgrond reed. De auto viel 30 meter naar beneden, kantelde daarbij om en om en kwam ten slotte weer op zijn wielen terecht. Toen een reddingbrigade hulp kwam brengen, waren vijf van de inzittenden bewus teloos. Geen van hen was echter ernstig gewend. In het Apollotheater te Berlijn wordt een pantomime vertoond, waarin ook twee stieren een rel vervullen. Een van de dieren werd op een avond dol door de muz ek en het applaus van de toeschouwer», wist zich los te rukken en stormde een lage binnen. Er dreigde een paniek onder de toeschouwers te ontstaan, doch een clown redde de situatie, door onder alierlei grappen mede te deelen, dat dit voorval bij de voorstelling behoorde en de stier in kwestie voor de „film werkte". De vroegere Russische minister uit het Kabinet-Kerenski, Goetsjkof, die 2ich op het oogenblik te Berlijn bevindt, werd in een station van den endergrondschen spoorweg door een Russischen officier herirend. Deze ging naar den vroegeren minister tea en gaf hem eenige oorvijgen. Het publiek trok partij voor Goetsjkot, doch de officier riep „Hij is de man, die Rusland in den afgrond gestort heeft!' Daarop nam het publiek een dreigende houding tegen Goetsjkof aan, die met opgeheven wandelstok op den officier afkwam. Deze wachtte echter den slag niet at en gaf zijn tegen stander een zoo ongemakkelijk pak slaag, dat deze op den grond bleet liggen. Beambten van de veiligheids politie kwamen tusschenbeide en namen beiden mannen een verhoor at. De officier verklaarde aldus te hebben gehandeld, omdat Goetsjkof de meorüeaaar van zijn land is. De gewezen minister word in een auto naar zijn woning vervoerd en ae Russische officier werd door de politie op vrije voeten gesteld. Van 1—31 December 1920. Hontenisse. Huwelijks-voltrekkingen 9. Johannes Oele, 28 j., jua. en Adds Francina Visser, 34 j., jd. Geboorten. 2. Désiré Antoon, z. van P. A. Vonk en V. L. de Rijcke. 6. AgDes Amelia Jacobs, d. van G. J. Stallaert en H. M. Borm. 9. Gijsber- tos Josephus, z. van P. A. Bogaert en M. K. M. Heijens. 11. Louisa Roza, d. van J. F. van Troost en van A. Crom- beeD. 14. Josephui Andreas, z. van A. C. Blommaert en M. de Westelinck. 17. Anna d, van A. Haart en M. de Dahie. 18. Maria Rozalia, d. van E. J. Ver8chooten en Ch. M. Bun. 20. Anna Louisa, d. van P J. vau den Bergen en M, L, van Deursen. Pnilo mena, d. van A. J. Goosseu en A. W. van Geersdook. 23. Maria Anna. d. van J. B. Wullems en D. M. Buijsrogge. Paulina Celina, d, van G. A. v. Steene en C. J. Sarneel. 24. Alouisius, z. van Francies Rombout en A. M. van Steene. 25. Apolonia Anna Maria Josephina Nathalia, d. van S. C. Nonneman en C. de Smit. Overlijden. 1. Philomena Catharina Everaert, 56 jwed. 5. Theodoor Neve, 10 d., z. van Francies en E. de Dalie. 9. Josepbus Neve, 14 d., z. van Fran cies en E. de Dalie. 16. Maria Jacoba d'HoDt, 78 jechtg. vbd Octavius Hol- derbeke. 25. Octavius Holderbeke, 89 j., weduwn. AXEL. Bovengenoemde Vereeniging tracht Plus minus levering eerste helft Februari a.s.* Inschrijvingsbiljetten in te leveren op Donderdag 20 Januari bjj den Secretaris van de Vereeniging, waar verdere inlichtingen zijn te bekomen. De levering geschiedt onder A. H. V. vry op het voertuig en in goede baien van 100 kilo, levering Axel-Sassing. De Secretaris, P. DEES. C3r evraagdj bij de Wed. STURM, Oudewijk Ne. F 5. VAN aan uiterst lags prijzen. Aanbevelend, Prima Merken Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. bij M!. 8CHBBLB, Buitenweg, AXEL. Steeds soliede eigenhandige afwerking. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. JACS. BAKKER aan het huis te Axel Singel- weg ep Dinsdag den 25 Januari 1921, des namiddags l1/, our vorkeopen Boogkabinet, Tatsls, Stee len, Zetel, nieuwe Buis kachel, Gas en Petroleum lampen, Matten, Vloerzei- len, Ledikanten, Bedden, iSS Dekens, Spiegels, Naai machine, Schilderijen, Kof- !Qg£ fiemoieo, Regulateur- en staaade Klok, Wekker, Vlag, Dreoglatlen, Wascbkuip, Keokstel, Kisten en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Betaling contant. Deurwaarder AUG. C. M. POPPE te H u 1 8 t zal ten verzoeke van zijn principalen in het openbaar verkoopen des middags te 12 uur Ongeveer van diverse lsngten en afmeting, bijzonder geschikt voor weipalen en ander landbouwgerief, liggende nabij het station te Kijkuit,gemeente Axel. Te vergaderen bij dhr. Aug. van Dousselaee, herbergier te Axel-Kijkuit,

Axelsche Courant | 1921 | | pagina 3