SCHOOAMAAKDAG. Vrijdag 24 December 1920 id. 36e a.ii* Nieuws- en Advertentieblad voo J. C. VINK - Axel. Zeeuwscb-Vlaanderen. B ERICH T. Nieuwjaarsadvertentiën Hij komt FEUILLETON. Binnenland. Mf Bit blaa verschijnt eiken DinstLas- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 75 Cent; franco per post 871/» Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Ir. 38. - Posthui ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 56 Cent: voor eiken regei meer 10 Cent. Groote letters worden naa» plaatsruimte berekend. Advertentiên worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en VrQ dag voormiddag ELF ure. By dit blad behoort een bijvoegsel. Voor de Nieuwjaars-editie van onze courant, welke zal verschijnen op Zaterdagmorgan I Januari 1821. kunnen worden opgenomen a 40 cents van 1--8 reeels, welk» worden ingewacht tot Vrijdagmiddag 31 December, uiter lijk 1 uur. Vooral mot het oog op den beperk ten tyd verzoeken wij beleefd zoo vroeg mogelyk opgave te doen. DE UITGEVER. Hij komt als 't kind der reine maagd, Wiens heil profeten roemden, Als zy Hem den Emanuel En Vorst des levens noemden Hy komt, en zieteen nieuw Verbond Ontstaat er bij Zijn kroning Des eeuw'gen tempels heerlijkheid Verrijst met Sion's Koning. Al wie tot Hem de toevlucht neemt, Behoeft geen kwaad te vreezen, Want waarheid en gerechtigheid Zal hem ten gordel wezen. iDtusschen stond tante in de gang tegenover den kapitein. Hij boog, «telde lich voor en vroeg, of de familie thai» was, Mijn neef, de opperhoutvester, is uit, maar de dames zullen dadelijk ver- ichijnen. Mag ik u verzoeken, binnen ie komen Logeert u bier, mevrouw vroeg de kapitein, toen zij tegenovar hem zat. Sinda van morgen, 't Mooie weer lokte mij uit, babbelde Sabine opgewekt, blij dat ze eindelijk iemand gerouden had, om tegen te praten ik heb de familie eens verrast. Ei Ja, ik had ze in geea jaren gezien. Adele was toen nog eon kiud. Ik ber- ksnde haar nauwelijks zoo'n groote Boois dame ais zij nu geworden is. Baar ouders kunnen plezier van haar bileven. Ze zullen haar misschien niet lang Beer in huis hebben, meende de officier, met een gedwongen lachje. Och, dat weet ik niet. Zij zal natuurlijk niet den eerste den beste nemen. En zij heeft een hoofdje, hoor 1 lu die dingep laat zij zich zelfs door Als goede Herder zoekt Hij 't lam, Dat, afgedwaald en moede, I» neergezegen bij den weg En neemt het in Zyne hoede. En als gevaar de Zijnen dreigt, Zal Hij hen niet begeven, Zijn schapen, komende op Zijn stem Maar stelt voor hen Zijn leven. De bouwliên wijs in eigen oog, Zy zullen hem niet tellen Maar God zal Hem tot hoofd des hoeks Van Zijnen tempel stellen. Hij komt, door Wien de profetie Zoo heerlijk is besloten, Als rijske uit d' afgehouwen tronk Van Isaï gesproten. 't Hosannah ruischt van 't Englenkoor Eéns jubelt alles samen Zijn naam, door 'tgansch heelal [genoemd, Is boven alle namen. De onderhandelingen met België. Wat betreft den wensch in de afd. der Tweede Kamer geuit, omtreDt den huidigen stand der Ned. Belgische onderhandelingen nopens de herziening van de traeiaten van 1839 ingelicht te worden, zegt de min. v. Buitanl. Zakan in zija M. v. A., dat siDds de door haar vader niet bevelen. Zooveel weet ik er al van geen geld beslist bij haar verklaarde tante met de zekerheid van iemnud, die iets meeut te weten. Zoudt u denken vroeg de kapi tein geinteresseerd. Er wordt toch over gepraat, dat juffrouw Burghard binnenkort eou zoogenaamd goed huwe lijk zal doen. Tante zette groote oegen op. Wat zegt u Zou dat waar zyn Heeft u 't uit vertrouwbare bron Nu, de persoon in quaestie schynt tamelijk zeker te zyn, antwoordde hij onverschillig. Er ontstond een vrij lange pauze, waarin tante hem zeer deelnemend aar zag al» verwaahtte zy confidenties, die echter Diet kwamen. Eindelijk kon zij 't niet langer uithouden. 't Is zekar iemand die in de stad woont ?j Pardon een landeigenaar. Mcnrer Schiöder? liet zij zich ontvallen. Juist. Door oprecht medelijden aangegrepen, sloeg zy de banden saam. Neen maar Rekende die er zdó zeker op Dan moet 't hem heel onaan genaam zyn geweest, dat bij een blauw tje geloopen heeft. Een blauwtje herhaalde von Tessow, du met blijken van onmisken bare verrassing. België naar aanleiding van de Wielin gen quaestie iD Mei j.l. in het Ipvod geroepen schoraing dier onderhandelin gen, geen feitelijke verandering in den stand van zaken is gekomen. De Ned. Regeeriug zou niet kunnen ingaan op een eventueel initiatief van België tot hervatting der onderhands- ÜDgen, hetwelk gericht zou zijn ep prijsgeven ol wijziging van de eenmaal verkregen basis vau overeenstemming. Een initiatief tot hervatting der onderhandelingen zou slechts resultaat kunnen hebben, indien bet ten doel had tot afdoening te geraken van nog niet geregelde onderwerpen als vast stelling vau het door de commissie Tan XIV aan da bitrokken regeeringen uit te brengen rapport, overleg omtrent den Nederlandscheu tekst van het Nederlandzch-Belgisch tractaat enz. Het standpunt van de Ned. Reg. met betrekking lot militaire verbonden is bekend. Onder geen voorwaarde zou de Reg. aanleiding kunnen vindee hiervan af te wijken. Wat betreft de door sommige leden uitgesproken verwachting, dat de Reg., alvorens tot het sluiten van de herzie Dirjgsverdragen over te gaaD, aan de Staten-Geneiaal volledige opening van zaken zal geven, de Rug. zal Diet nalaten, te zynar tyd aan de Staten- Geueraa! in aansluiting aan het vroeger ter zake medegedeelde een overzicht van den verderen herzieningsarbeid te geven, terwijl ten slotte de her- zieniogsverdragen zelve door de Staten Generaal zullen moeteD worden goedge keurd. Wat zegt u. Tante begreep, dat zij wat te loslippig was gewesst, en zei, als verontschuldigend Och, dat is mij zoo ontvallen. Het blijft onder ons, nietwaar kapitein Ik weet niet, of Dus, juffrouw Burghard hééft een aanzoek afgewezen vroeg hij, niet let tend op hare woordeD. In vertrouwen gezegd, ja. Maar u belooft mij toch.... Natuurlijk, mevrouw, myn woord er op. Hy had tante Sabine's hand wel wil len drukken uit dankbaarheid voor de tijding die hem groote blijdschap ver vulde. En de oude dame zag met wel gevallen de uitwerking harer woorden, 't Was wèl een interessante dag voor haar! Zou het du werkelyk tot iets leideD Zij moest bekennen, dat deze flinke officier toch beter by Adèle psste dan de dikke «gentleman c uit den jachtwagen. 't Gesprek wilde nu echter niet meer vlotten, en 't was een nitkemst voog beiden, toen de deur open ging en de dames des huizes verscheren. Moeder en dochter, van alle scheon maakstof ontdaan, zagen er allebei «tra lend nit. Na de noodige excuses zei mevrouw Burghard Verbeeld u, kapiteiD, vanmiddag pas vertelde mijn man, dat u overge plaatst zou worden. En zoo spoedig Het huis van dr. Kuyper. Naar de N, Crt. verneemt heeft de heer H. Colyn het woonhuis van wy- len^ dr. A. Kuyper in de Kunnais'raat te 's-Gravenbage aangekocht, om dit da antirev. partij ten geschenke aan te bieden. Troepen naar Wilna. Na goedkeuring door de Staten Göueraal zullen door de regoering een detachement van 100 mariniers, zoomede eenige officieren, werden uitgezonden. Aan de autoriteiten van land- en zeemacht is opgavo gevraagd vau officieren, die, hetzy door kennis van de Russsische of Poolzche taal, hetzij door ervaring op administratief ge bied, geschikt zijn om gedurende het plebisciet te Wilna met bijzondere opdrachten te worden belast. Do voordrachten van hen, die voor deze uitzending geschikt en genegen zyn en zich voor tenminste een halt jaar ter beschikking wenschen te stellen, moeten uiterlijk 27 dezer inkomen. Reeds hebben zich eenige officieren voor deze detacheering aangemeld. De onderwtfzerssalarissen. De Staatscourant bevatte het Kon. besluit vau 16 Deo., houdende wyziging en aanvulling van het Bezoldigingsbe sluit Burgerlijke Ambtenaren 1920, waarby de salarisregeling der onder wijzers wordt vastgesteld. Deze regeling wijkt o. a. in dit op zicht van die van 17 Nov. at, dat het Hoe jammer 1 't Spijt ons vreeselijk Von Tessow zag er heelemaal niet beklagenswaardig uit. Hij was gekomen om zijn afscheidsbexoek to breDgen, eer oij Adèle behoefde te feliciteeren alt verloofde van den grondeigenaar. De overplaatsing was hem zeer gelegen. Maar de vertrouwelijke mededeelin- gen van de tante hadden zyn gemoeds toestand geheel Teranderd 't Was hem du niet meer, ot by van het prettige, gastvrye boutvestershuis voor altijd moest scheiden. Eu voor bem stond Aaète, zoo lief en bekoorlijk, en zy zag bem zoo vriendelijk, bijna vertrou welijk aan. O, thans zou het hem zwasr zyn gevallen, afscheid te nemen vi or altijd. Hy wist niet, of dat hem mogelyk zou zijn geweest. Het gesprek was weldra op dreef. Tante deed weliswaar beel zonder ling zij schoof onrustig heen en weer op haar steel en beging zelfs de onvergeeflijke onhandigheid, haar nicht asn te stooteD... Er kwam afleiding door de meid, die meldde, dat er een leverancier was, wien mevronw zelf verlangd had te spreken. Mevrouw Burghard exuseerde zich sd verliet de kamer. Em tame volgde baar weldra, brandend van verlangen, te zeggen wat haar op 't hart lag. {Slot volgt.)

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 1