Jtienwe Blikgroenten een Leerling UtaKfó en Kok ft. van JRaaU, Wijn» ea Sigarmtondcl. Comité voor Winterlezingen. WAM) A va» af 4 cent per stek. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Axel. C. VAN KAMPEN. PUROL* Ter drukkerij van dit blad wordt gevraagd. Niet beneden 13 jaar. Openbare Verkooping. Axel. Firma P. H. YEENH01ZEH. Deze week extra aanbieding SIGARETTEN. J ZIE DE ETALAGE. "3W ROOKTABAK van af 12 cent per ons. En tot plaatsvervangende vertegen- oordigers voor de behandeling van «fciale aangelegenheden Prof. Mr. Dr. A. A. H. Struyken, lid ,»n den Raad van State, lid van het permanent Hof van Arbitrage te's Gra- lenhaee; Dr. B. C. J. Loder, Raadsheer jo den Hoogen Raad der Nederlanden te 'sGravenhageJbr. Mr. Dr. VV. J. H. van Eysinga, hoog leeraar aan de ijksuniversiteit te Leiden. De delegatie zal vermoedelijk 12 No- reoiber naar Genève vertrekken. Aan den Nederlandschen gezant te Athene is telegrafisch opgedragen de deelneming der Ned. Regeering ran Griekenland te betuigen wegens bet overlyden van den koning van Griekenland. -- Het heeft Z. H. de Paus" behaagd den heer mr. Loeff, vorrzitter van de St. Jansstichting te 's Hertogenbosch, ter gelegenheid van de alkondiging der lager onderwijswet, te benoemen tot ridder in de orde van deB.Grago rius der Groote. Zei. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 31 October 1920. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97a ure Ds. J. B. T. flugenholt'7. Nam. 2 ure Leeskerk. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. AXEL. 2» October 1920 Prov. blad no. 107 bevat het aandeel der provincie Zeeland in de lichting der militie van 1921. Deze is voor Oostel. Zeeuwsch Vlaanderen als volgt Axel 20, Clinge 11, Graauw 8, Hengst dijk 3, Hoek 8, Hontenisse 15, Hulst 14, St. Jansteen 17, Koewacht 8, Neuzen 31, Ossenissa 5, Overslag 1, Sas van Gent 8, Stoppeldijk 7, Westdorpe 4, Zaamslag 8, Zuiddorpe 5. Aan de gemeente Zaamslag zijn iugevolge de woningwet tegen een rente van 5 pCt. voorschotten uit 's Ryks Kas verleend van 7500 en 50.500. Bekeerd? In ons blad van 9 dezer ontleenden we aan Zei. een verslag van tene op 6 dezer in .Centraal" te Ter leuzen gehouden vergadering v»n de burgemeesters an secretarissen in Oost- Zeeuwsch Vlaanderen, waarin voorkomt dat eenige leden nog voorstelden, „in overweging te willen nemeD, „of het niet mogelyk zoude zijn, om „in de geheele provincie lydelyk verzet te plegen gedurende eenigec tijd." Naar aanleiding daarvan deelt men isu Zei. mede, dajdergelyke taal slechts schertsend was gesproken en geen 'irnst was. Ook in Westdorpe zal woiden overgegaan tot het oprichten van een 8.K. Bijzondere school. Hoofd en onder wijzers der openbare school hebben eds toezegging gedaan het R.K. onder- p te willen dienen. Het gebouweer tegenwoordige open bare school zal hoogst waarschijnlijk worden overgenomen. Door de Engelsche regeering is »an het gemeentebestuur van Koewacht schade vergoed, aangericht door het gooien van temmen uit een vlieg machine op 21 Juni 1918. De R. K. Landbouwwinterschool te Hulst heeft het huis van den beer G, Vogelvanger aangekocht voor f 43000. - De smid W. te Hulst had het ongeluk, dat bij zijn werk op het aan beeld de hamer van den steel vloog en hem aan het gezicht trof, waardoor een paar ernstige wonden ontstonden en bera het neusbeen werd stukgeslagen Tot de R. K. Laudbouwwinter- oeboul te Hulst werdén blijkens Zei. toegelaten 20 leerlingen, te weten Jac. Buijsrogge, Graauw R. de Block, Stoppeldijk; L v. Damme, Graauw; E, v. Damme, Biervliet; Th. v. Duijze, Nieuw Namen A. v. Esbroeck, Hengst dijk; L. Fassaert, Lamswaarde; C, de Maat Stoppeldijk R. de Maat, Stop peldijk C. v. Mei, Stoppeldijk Aug. Stael, Graauw J. Truijmau, Boschka- pelle K. Vinke, Ossenisse Fr. Verbist, Tfieoph. Verbist, Nieuw Namen C. Verschueren, HengstdijkH. Vael, Hontenisse E. Verbelst, St. Jansteen. Geen enkele uit Axel dus, zoodat er voorloopig nog geen reden tot subsidie is. Naar gemeld wordt zijn de 61/» pCt. leeuingen der provincie Zeeland zoodanig overuekend, dat op toewijzing eeu belangryke reductie zal moeten plaats hebben. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 29 Oct. 1920. Veroordeeld wegens Niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar C. d. H., 31 j., koopman te Axel, tot 15 ot 15 dagen hechtenis. J. B., 25 j., veldarbeider te Axel, tot 15 of 15 dagen hecht. Wederspamiigheid C. G. H., 41 j., herbergier te Axel en C. M. d. C., 35 j., herbergier te Axel, vrijgesproken. Verboden vervoer; Fr. J. J. T., 16 j., te St. Jansteen, tot 10 of 3 weken tuchtschool. E. P., 20 j., koopman te Clinge, tot 30 ot 30 dagen hecht. C. L., 29 j.. te Overslag, tot f 10 of 10 dagen hecht. Verwezen naar de terechtzitting met bevel tot gevangenhouding tegen Fr. S., koopman te Westdorpe, beklaagd van diefstal of verduistering. Er ontstond een worsteling, waarbij beiden in een sloot geraakten en de agent eenige sneden opliep. Deze trok uit zelfverdediging zijn revolver en loste een schot, waardoor Veraart levensgevaarlijk in de hartstreek werd getroffen. Zijn toestand is zorgwekkend. Gisterennacht Pmstreeks halftwee heett nabij het Haarlemscbe station een spoorwegongeluk plaats gehad. De laatste personentrein uit Rotterdam, die een uur té laat was, reed op een raDgeerenden visebtrein uit IJmuiden. Vermoedelijk is de machinist door een onveilig sein gereden door den mist, die er heerschte. De schok was hevig, een wagen is geheel verbrijzeld, drie wagens zeer beschadigd. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Met nog een uur vertraging kwamen de reizigers aan het station te Haarlem aaD, waarna de trein naar Amsterdam kon vertrekken. Tel. Uit verschillende deelen onzer provincie komen berichten over de schaarschte aan drinkwater. Allen hebben ze het over bet mooie najaars- weder, doch koprelen daaraan vast het verlangen om een regenbui. Naar Tbolen wordt per schepen drinkwater aangevoerd uit de leiding te Bergen op Zoom. We zyn dan wel erg begunstigd door de flinke buien van voor veertien dagen. ALGEMEENE VERGADERING op Zaterdag 30 October, om 6 uur in de Beurs. Punten van Behandeling: a. Opening. b. Lezing notulen. c. Rekening van denpenningmeester over 1919. d. Verkiezing 9 bestuursleden we gens collectieve aftreding. e. Vaststelling spreekbeurten voor de aanst. winteravonden. f. Begrooting voor 1920. g. Samenstelling groslijst voor spre kers en spreeksters. h. Spreeklokaal. i. Omvraag, j. Sluiting. Namens het Bestuur, H. ZEGERS, Voorzitter. J. J. DE FEIJTER, Secretaris. N.B. Toegankelijk voor niet-leden, die instemmen met grondslag en doel. Onzen harteUjken dank voor de vele blijken van belang stelling, bij myn 75sten jaardag op 28 October ondervonden. Axel. J. K. VINK. Maandagmiddag begaf de heer S. zich van Bergen op Zoom naar Ttnlen per motorrijwiel, terwijl zyn vrouw als duorijdster meereed. Even voor het Thoolsche veer bevond de heer S. zich ter zijde achter eon ledige boerenwagen, toen de bestuurder biervan, zonder zich er van te verge wissen of er iemanü achter hem reed plotseling een landweg insloeg. De motorberijder kon nog juist remmen, doch viel door den schok met zijn vrouw of) den grond. De heer S. be kwam waarschijnlijk een bekkenfrac tuur, terwyl zijn vrouw een ernstige beenbreuk bekwam. De heer S, die vooral als hij duo rijdt bekend staat als een kalm motor rijder, zegt een matigen gang te hebben gehad, hetgeen trouwens wel bewijst dat zijn motorrijwiel nagenoeg niet be schadigd is, alleen de lantaarn was verbogen. Een nieuw bewijs dat het niet alleen de bestuurders van motor rytuigen ot motoren zijn die de veilig heid van het verkeer in gevaar brengen. Er is verzocht tegen den bestuurder vau den boerenwagen een vervolging in te stellen. Ai. Crt. Het 14 jarig zoontje raa J. Tbissen te Groesbeek is met zyn rijwiel den St. Jansberg afgereden en zoo ongelukkig komen, te valleD, dat hij een uur daarna overleed. Door onvoorzichtig gebruik van vuur ziju de stalling van paarden en vee, toebehoorende aan J. de G. te Huizen, benevens de vischbakkerij annex de scburen voor klein vee afgebrand. Gelukkig bevond het vee zich nog in de weide. Ta Roosendaal had Dinsdagavond ten huize van zekeren Veraart een huiselijke ruzie plaats. V., die in dronken toestand verkeerde, bedreigde zijn vrouw en schoonzuster. De pas- seerende politieagent Mariman trachtte deu woesteling te kalmeeren, doch deze keerde zich tot den agent, dien i hij met een mes aanviel. Selierp concurreerende prijzen. ZIE DE ETALAGE! .sprbgendei ilippen.winter*- j handen, eörotoi De Notaris J. A. Drcgmans te Axel, zal ten verzoeke van de Kinderen AUGUSTINUS VAN TROOST, krachtens verleend rechterlijk bevel, ter herberge van Dhr. Raijm. K^rckhaert te West- dorpp, op Dinsdag den 2 November 1920, des voormiddags 10 uur ver- koopen te Westdorpe, aan den Westdyk, staande op erfpachtsgrond, groot 3 40 A. Bewoond door P. de Bakker. AaD vaarden by de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. heeft géén invloed op de spoedige afle veringen van ons -A. toll© r, daar wij door het in dienst nemen van meerder personeel in staat zijn, alles zelfs nog vlugger en acourater uit te voeren dan voor dezen. Boeiend verhaal voor de Winteravonden. Gratis proefnummer bij HEIKRMANN Co., Looiersgracht 43, Amsterdam. Bij 7 sigaren geef ik 1 sigaar cadeau. 0 Echte INDISCHE STOKJES 2 cent per stuk. KLEINE SIGAARTJES 27» cent per stuk. j J Echte PRIESCHE BAAI a 13 cent per V» ons. 0 Welriekende SCHAG a 15 cent per 7» ons.

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 4