Z OFFIE. Flanellen Kinderbroekjes en Lijtrokies HEERENDASSEN! SIMEIS M. Joz. de Feijter, Axel. Wed. Joz, de Feijter, Axel. Aam heien zalf Handelsberichten Telegrafisch Weerbericht Bekendmakingen. Advertentiën. J. M. VERBRUGGEN. OUITSCHE KOFFIEBROODJES Prima kwaliteit, beslist puik smakend. 62 cent per pond. Firma P. fi. Veenhuizen, flxel. Axel. A. KOLEER. a 15 cent per ons. Frachtcollectie Nieuwste Desseins! Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Burgerlijke Stand. Verpachting van Tuingrond. 1 H.A. 2 Aren tuingrond, lende „de volkeren der aarde*1, waaraan een 5 a 600 personen, waarvan 150 te paard, deelnamen, trok zeer de aandacht. De lange stoet, vooratgegaan door het bestuur der 3 October-vcreeniging en de optochtcommissie in rijtuigen, telde een 19-tal groepen. Tel. Een 6 jarige knaap is spelender wijs tusschen een stapel planken, liggende aan de Lijnbaansgraeht te Amsterdam bekneld geraakt en gestikt. Te Hengelo is een zesjarig jongetje bij bet eibelschudden uit een boom gevallen en dood opgenomen. Dolkmessen in beslag genomen. De militaire politie aan het station te Oldenzaal heeft in beslag genomen drie groote en vijf kleine dolkmessen, toebeboorende aan den heer Troelstra Jr., zoon van mr. Troelstra, kamerlid. De heer T., van een buitenlandsche reis naar ons land terugkeerende, verklaarde, deze messen als een aandenken uit Finland te hebben meegebracht. Wegens het dragen en meevoeren van verboden wapenen is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Twee spoorwegbeambten zijn op den train N. Schans-Ihrhove op laatst genoemd station gearresteerd, inzake het binnensmokkelen van 300 pond koffie. Geboorten. 2. Richard Marie, z. van Petrus Johannes Schelleman en Sidonia Joanna Begijn. 6. Krijn Adriaan, z. van Willem Broekhoven en Janneke Verschelling. 9. Marinus Pieter, z. van Cornelis Johannes Reminseu en Pieter- nella Maria Jansen. 11. Maria Sophia, d. van Petrus Cornelis Tieleman en Elisabeth van Britsom. Anthonij Cor nelis, z. van Jan van de Velde en Janna Roose. 12. Jacobus, z. van Jacobus Duerink en Leuntje Buijze. Leuntje Maria Helena, d. van Levin us van Hermon en Fraopoise den Engels man, 17. Christiaan, z. van Jan Hol- lebek, en Elizabeth Neeltje Pladdet. 19 Karei, z. van Christiaan Donze en Janna Verba kmoes. 29. Edmond Alfred Theodorus, z. van Alphonsus Jacobus vau den llerg en Adriana Gerarda Vonk. 30. Levinus z. van Andries van Dixhoorn en Janneke Koster. Overlijden. 3. Pieter Jan Francois Scheele, 3 m., z. van Pieter Johannes en Debora Crina van Cadsand. 14 'Jacomina Dieleman, 76 j., wed. van Arij de Putter. 19. Jacobns Adriaans van Gink, 2 m., z. van Wilhelmus en Maatje de Groote. 21. Johannes Gijs- bregt Sshoonakker, 72 j., echtg. van Suzanna Kommer. 22. Jacoba Mensiok, 70 j., echtg. van Pieter de Jonge. 28. Adriana van Cadsand, 54 j., echtg. van Machiel van AreDthals. De justitie te Arnhem heeft een vervolging ingesteld.tegen J. J. de K., burgemeester van Zelhem, wegens niet te noemen handelingen met een minderjarig meisje. Het bewuste meisje dat onder bescherming stond van den voogdijraad, is in het gesticht Veldzicht te Apeldoorn opgenomen. De landbouwer Rte Zulmen bij Nieuwe Schan» had sedert April 900.000 mark verstopt iu een oven, die vroeger gebruikt werd voor het bakken van eigen brood. Nu er weer voldoende meel was, werd de oven zonder dat R. dit wist, weer gebruikt en verbrandde al het geld. Te Winterswijk zijn gevaarlijke individuen gearresteerd. Het zijn 2 broers. Volgens hun opgave zijn zij in Nederland gekomen om werk te zoeken. Bij hun aanhouding trachtte één hunner de politie de revolver te 'ontwringen. Op hen werden bevonden ƒ5000 aan geld, ontvreemd op het postkantoor te Hattem, gouden en zil veren voorwerpen, gestolen in de Buitensociteit te Deventer, twee brow- ning-revolvers en electrische zaklan taarns. Hoewel zij alle schuld ontkenden, staat reeds vast, dat zy te Diepenveen, Brummen, Deventer, Hattem en Ter- tvolde hebben ingebroken. De jacht opziener uit Diepenveen herkende één hunner als de- man, die op hem gescho ten had. Bovendien houdt men hen voor de daders der inbraken en dief stallen te Rijssen bij de tamillie Van Heel, te Wierden, te Zutphen en te Lichtenvoorde gepleegd, waar zij niet minder dan vier inbraken pleegden, eeu poging tot inbraak deden en een veldwachter met de revolver bedreig den. Te Deventer braken zij behalve in de Buitensocieteit nog in de zuivel fabriek der firma Lugard en pleegden rijwieldiefstallen. Ook te Zwolle tracht ten zij in de zoutfabriek van de Fraiture hun slag te slaan. Tel. Uit Doorn schrijft men aan de Tel. Hoe treurig het in vele gemeenten met de geldmiddelen gesteld is, van Doorn kan dit nu juist niet gezegd worden. Bij 't nazien der rekening over 1919 bleek, dat de ontvangsten bedroegen ƒ119,182 en de uitgaven 115,742; een batig saldo dus van j 3440. De hoofdelijke omslag wordt berekend naar 2Y6 °/o van het belastbaar inkomen. Blijft t inkomen van den ex-keizer vastgesteld op J Vs tnillioen, dan batee kent dit voor de gemeente-inkomsten een vermeerdering van ƒ33,000, d. i. 25% van het totale bedrag. De ex keizer op zijn beurt kan tevreden zyu over het lage belasting percen!age. Ook ia dit opz:cbt heeft de ex keizer zijn verblijfplaats nog zoo dom niet gekozen. Het feest van Leiden's ontzet heeft zich ditmaal in een sedert jaren onge kende belangstelling mogen verheugen. Een mooi geslaagde winkelweek luidde de feestviering in. Zaterdag werd het Schuttersveld met zijn 132 kermisver makelijkheden reeds voor het publiek opengesteld. Zondag, op den eigenlijken herden kingsdag, is in de verschillende kerken het "ontzet herdacht. Gisteren is de feestdag geopend door oen uitvoering van eeu zangkoor vau ruim 600 personen. De liederen werden begeleid door de muziek van het Stedelijk Muziekkorps. Tenslotte werd aan het standbeeld van burgemeester Van der Werff eeu krans gehecht, waarbij het koor het Wilhelmus aanhief. Duizenden belangstellenden woonden deze koraalmuziek bij. Hierop volgde he traditioneele uitdeeling van haring en brood aan 2260 personen, een getal, veel geringer dan vroeger, waaruit blfjkt, dat ook in Leiden de armoede afneemt. De zeer bijzondere optocht, voorstel - In den nacht van 7 op 8 April werd de koopman W. te Nymegen door vier Duirsche smokkelaars, aan wien hij sigaretten had verkocht, in zijn huis overvallen en van 35,000 mark en een aantal kieedingstukken beroofd. Twee hunner hielden hem met wapens in bedwang, terwijl de beide anderen het huis doorzochten. De rechtbank te M. Glad bach heeft thans den hoofdschuldige H. W. ver oordeeld tot 5Y2 jaar ^chthuisstraf en zijn drie medeplichtigen tot 3 en 3% jaar gevangenisstraf. Den bestolene kou een groot gedeelte van het geld worden teruggegeven, dat nog in het bezit van de dieven was gevonden. Te Oosterbeek had een botsiDg plaats tusschen twee auto's. De eene werd geheel vernield, waarbij de inzittenden, de heeren Ankersmit uit Diepenveen eruit geslingerd werden. Een der heeren bleek vrij ernstig gewond te zijn. Door de politie te Maastricht, is aangehouden zekere R., hulpkoster der O. L. Vrouwenkerk, alhier, verda'cht van het stelen van vier koperen kau- delaars. De verdachte heeft bekend. Te Cleveland in Ohio zijn twee vliegers van een postvliegtuig, dat op 500 meter hoogte in brand raakte, gedood. Rotterdam 4 Oct. Ter veemarkt waren aangevoerd 194 vette runderen, 75 vette kalveren, 781 schapen of lamme ren 443 varkens. Prijzen per Kg. Koeien 65-95 107Ys ct., kalveren 95 120 150 ct.. schapen 60-70 ct., lammeren 40 50 per stuk, varkens 85-90 95 95Yg ct. De aanvoer van koeien en ossen was matig, de handel was kalm en de prijzen vrijwel gelijk aan die van de vorige week Dinsdag. Aardappelen Brielsche kralen 6 50-7, Zeeuwsche eigenheimers ƒ5.80 6.10, Spuische eigenheimers 5.90 6.30, blauwe eigenheimers 575-6 poters 3.25-4 Kg. Met fiinken aan voer, tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren 16 17.50 per 100 stuks. van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van Woensdag 6 October Zwakke tot matige Oostel. tot Zuidel. •wind. Nevelig tot licht-of halfbewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde warmte. Hiermede betuigen wij ouzen hartcHjken dank. ook namens wederzijdse■^'♦amilie, voor de vele blijken van belangstelling by ons huwelijk ondervonden. C. M. VAN TATENHOVE— Heijnsdijk, Bierbottelaar, Axel. van het zoolleer, leg ik halve zolfn en achterlappen voor heeren aan ƒ2,50 en vcor dames aan f 2,25. W. MIERAS, Axel. Koestraat D 92. LUXE BROODBAKKERIJ (zg*n. Rog-getietjes) een heerlijk hapje, 7 cent per stuk. Aanbevelend. in alle maten. Aanbevelend, Aanbevelend, AANBEVELEND, van Broeder Benedictus brengt altijd genezing en voorkomt dikwyls zeer pijnlijke operatiën. Prys per pot f 1,—Verkrijgbaar bij C, B. ANTHEUNIS, Markt te Axel. Van 1 30 September 1920. Axel. Huwelijks-aangiften. 2. Jaco bus Maas (van Zaamslag) 38 j., weduwD.en Johanna Pieteruella VerstrateD, 33j.,jd. 16. Cornelis Bakker, 23 j., jm. en Huiberdina Wilhelmina ran Wageningen, (van Rotterdam) 23 j., jd. Cornelis Marinus van Tatenhove, 26 j., jm. en Janna Levioa Hejjnsdijk, 24 j., jd. 23. Jacobus de Visser, 22 j jm. en Janna Deij, 19 jjd. Huwelijksvoltrekkingen. 2. Jacobus Franciscus Seghers, 23 j., jm. eD Alida Maria Louis Joseph de Smedt, 22 j., jd. Adriaan Loof, 29 j., jm. en Wilhelmina Lijcia van den Ouden, 29 j., jd. 16 Jacobus Maas, (van Zaamslag), 38 j., weduwn. en Johanna Pieternelia Ver straten, 33 j., jd. 30. Cornelis Marinus van Tatenhove, 26 j., jm. en Levina Janna fleijnsdyk, 24 j., jd. Cornelis Bakker 23 j., jm,. en Huiberdina Wil helmina van Wageningen (vaD Rotter dam) 23 j., jd. Burgemeester en Wethouders van AXEL zullen op Woensdag 6 October a s., des namiddags te 7 ure ten Raad- huize alhier bij opbod verpachten verdeeld in 46 perceelen, liggende gemeente Axel, contre-escarpe, Oude wijk, Nieuwediep en Buitenweg (gas fabriek). Aanwijzing der verschillende percee len zal geschieden op Dinsdag 5 October a.s. des namiddag te 2 ure door den Gemeente opzichter, die nadere inlich tingen verstrekt. Aanwijzing begint bij de gronden aan de gaslabriek. Axel, 27 September 1920. Burgemeester en Wetliouders van Axel, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM.

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 3