ISSSSjsT M partij KAAS, Werkmaüsgoedereo, Vrouwen- en KindeitleeÈg, enz., enz. enz. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Verpachting van Tuingrond. 1 H. A. 2 Aren tuingronc SUIKER. Opheffing verbod vervoer van varkens. Maximum prijzen Suiker. Advertentiën. cursus Yoor herhalingsonderwijs KEURINGBOEKJES. Het soliedste en meest concurreerende adres BRAM T GILDE, Jommissie inzake deu uitvoer yan Slachtvee uit Zeeuwsch-Yiaanderen, Secretariaat: Landbouwhuis te Goes, Heden ontvangen Axel. C. VAN KAMPEN. De „oude tijd" brengt ons weer op eens in de winteravonden. Die avoimen van huiselijken arbeid, huis vlijt, lectuur en zelfstudie. Voorai studie is een zeer nuttige bezigheid en wie zich niet met schriftelijke cursus of zeitstudie kan behelpen raden we ernstig aan te profiteeren van de her halingsiessen op de lagere scholen. Waar hit nog niet wettelijk verplicht is, daar zullen de ouders voldoende beseffen, dat het een morëele verplich ting is hun kinderen nog onderwijs te doen geven. We weten allen, dat de jeischen om in de maatschappij in zijn (onderhoud te kunnen voorzien, steens hooger worden zoodat men niet vol staat met de meeningziezoo ik heb zes klassen gehad en nu is het wel. $een, jongens en meisjes, het is van onberekenbaar nut om al het geen we in die laatste klasse gehad hebben nog eens te herkauwen. En terwijl nu het herhalingsonderwijs daarop juist is gebaseerd en de daar gebruikte leermiddelen zich alle aan het dage lijks leven aanpassen, moet men die gelegenheid aangrijpen niet om alle maal geleerden te worden, maar om niet voor domoor te staan tegenover zijn medemenschen, die wel herhalings onderwijs genoten. ölijk-ijs een advertentie in dit cummer zullen de lessen aan de Chr. School in de Nieuwstraat eerstdaags aanvangen. We vernemen dat de bouw van de 24 arbeiderswoningen gegund if aan de laagïte inschrijvers, de faeeren Voet en De Waal te flontenisse, zoo dat verwacht mag worden, dat weldra de spa in den grond zal worden gesto ken, tot het leggen der iundamenten. Zaterdagmiddag werd alhier in het café van den heer H. de Moor door notaris van der Moer te Terneuzen ten verzoeke van de erve vau den heer Honorines J. W. ae Moor, in het openbaar verkochtEen hofstede, bestaande in woonhuis, schuur erf en tuin, benevens bouwland en weiland, gelegen in den polder „Beoostenblij Benoorden", tegen den ouden zeedijk, gemeente Axel, samen groot 7 hectaren 22 hren 45 centiaren of 16 gemeten 55 roeden. Het hoogste bod was 19700, benevens 100Q boomprijs Het perceel werd opgehouden. De herveiling zal over 14 ^dagen plaats hebben. Tot waterbouwkundig ambtenaar aan den calamiteuzen Margarethapolder en den kleinen Huisenspolder is benoemd de heer W. Ferdinandua te Westkapelle. - Het postvliegtuig No. 25 ran de lijn Hamburg—Amsterdam heeft Vrjjdag ruim 5 uur achter den woning van den buigemeester van Wierden, een nood landing moeten doen. Vermoedelijk door de zware stortbui, waarin de lan ding volbracht werd, mislukte deze, loetiat de machine schade beliep aan een vleugel en de propeller vernield werd. Een flink gat was in den grond geslagen, Be bestuurder van het vliegtuig, die rijn postbestelling ]?er trein doorzond, bleef ongedeerd en liet onmiddellijk een begin maken met het demonteeren der machine. Een 17 jarige scholier uit Zeist, die zich van Utrecht per tram huiswaarts begaf, kwam ten hooogte van De Bilt, toen hij over het balconhek van de tram bing, met zijn hoofd iü botsing met een uit de andere richtiDg passeerende trom. Hij werd daarbij zoo ernstig ge- *ond, dat hij aan de gevolgen overleed. Ramp met een vliegtuig. Een passagiersvliegtuig met öpersonen »an boord is Zaterdagmiddag nabij Harrow naar omlaag gestort. Vijf der inzittenden, drie heeren, waarbij de bestuurder en twee dames vonden den dood, terwijl de zesde passagier, een jong meisje, zwaar gewond werd. Het ongeluk was bijzonder dramatisch. Het toestel zou in den namiddag ge bruikt worden voor passagiersvluchten, waarvoor reeds vela plaatsen waren besproken. Als gewoonlijk maakte de machine een proefvlucht onder leiding van den 24-jarigen kapitein Castelman" den voornaamsten vliegenier der Aero Company. Hij was zeer ervaren en had tijdens den oorlog in groote bom menwerpers gevlogen. Zijn vijf passa giers waren de 22-jarige mej. de Traf- ford, die nog niet lang geleden haar diploma als aviatrice verwierf, de op passer van het vliegkamp en zijn doch ter, de vrouw van den cantinehouder van het vliegkamp en haar 16 jarige dochter. De laatste waren nog nooit in de lucht geweest. Toen zij voor den vliegtocht werd uitgenoodigd, was da vrou w juist bezig, haar Zondagsmaal te bereiden. Zij zéide tot haar man „Let even op het eten, en zorg, dat het vleesch niet aanbrandt. Ik kom gauw terug". Zy keerde echter niet levend terug. Het toestel steeg goed op, raakte op ongeveer vijfhonderd voet hoogte on zichtbaar in den mist en plofte kort daarop neer. Alle inzittenden werden op slag gedood, behalve de oppassers- dochter, die nog leefde, doch bewuste loos in het ziekenhuis ligt. - Een wolkbreuk in Italië heeft zeer ernstige schade veroorzaakt. Menschenlevens zijn te betreuren. Van 1—31 Augustus 1920. Graaaw. Huwelijks-voltrekkingen. 6. Theodorus de Sinaele, 25 j., jm. en eD Magdalena Ludovica Mulders, 20 j. jd. 10. Desiré de Block, 32 j., jm. en Melanie Verdurmen 29 j., jd. 17. Flo rentines Nijskens, 34 j., jm, en Emma Cicmense van de Velde, 27 j., jd. 24. Petrus Alphonsus Bracke, 30 i., im en Maria Biddelo, 27 j., ja. Geboorten. 10. Richard Louis, z. van Josephus Johannes Bogaert en Carolina Coveliers. 12. Regioa Amelia Mans, d. van Augustus Borm en Emelie Maria Bruggeman. 24. Agnes Apolonia. d. van Alpboneus Steyne en Cornelia Totté. 26. Martha, d. van Aloisius Johannes Serie en Anna Maria Durinck. Martha Augustiua Pharailda, d. van Cesar Seraphinus Baert en Leonitine Josephina van Vooren. 27. Maria Rosalia, d. van Fiorimond Leopold Borm en Angela Maria Rosalia Menu. 28. Cornells Aloisius, z. van, Aloisius van Itegem en Anna Maria Bouwens. 30. Mathilda Apolonia, d. van Jacobus Johan nes Steijaert en Maria Louisa Broeckaert. 31. Cornelia Maria, d. van Jan Fran- cies Adriaansens en Maria Buijze. Overlyden. 4. Carolus Meerschaert, 79 j., weduwn. van Anna Maria van Dorsselaar. 25. Cornelis van de Voorde, 76 j., weduwn. van Johanna Maria Stevendaal. 30. Martha Augustina Pharailda Baert, 4 d., d. van Caesar Seraphious eo Leoutioa Josephioa van Vooren. Hengstdyk. Huwelijksvoltrekkingen 3. Adriauus van Denderen, 26 j., jm. en Emma Rosalia Lauret, 22 j., jd. 2b. Henri Francies Wuliems, 33 j., jm. en Maria Paulina van Leemput, 31 j., jd. Overlijden. 1. Petrus Vergauwen, 54 j., echtg. van Maria Louisa Asselman. Burgemeester en Wethouders van AXEL zullen op Woensdag 6 October a.s., des namiddags te 7 ure ten Raad- huize alhier bij opbod verpachten verdeeld in 46 perceelen, liggende gemeente Axel, contre-escarpe, Oude wijk, Nieuwediep en Buitenweg (gas fabriek). Aanwijzing der verschillende percee len zal geschieden op Dinsdag 5 October a.s. des namiddag te 2 ure door den Gemeente-opzichter, die nadere inlich tingen verstrekt. Aanwijzing begint bij de gronden aan de gasfabriek. Axel, 27 September 1920. Burgemeester en Wethouders van Axel, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J- A. VAN VESSEM. Uitreiking van suikerkaarten zal op vertoon der rantsoeneeringskaart plaats hebben in het Distribuliebureau op Vrydag 1 October a.s. tusschen 9 en 12 en 1 en 4 uur (nutpmers 1—900); op Zaterdag 2 October a.s. tusschen 9 en 1 uur (nummers 901 en hooger). N. Iï. De ministerieele beschikking van 22 September bepaalt, dat de prijs der gerantsoeneerde suiker bedraagt f0,70 per K.G. Axel, 28 September 1920. De Burgemeester van Axel, L. J. DEN HOLLANDER. De Burgemeester van AXEL brengt ter algemeene kennis, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bij zijne beschikking d.d. 23 September 1920 heeft goedgevonden te bepalen, dat met ingaDg van 24 September jlï de uitvoer van varkens uit Zeeuwsch- Haanderen naar liet overige gedeelte van Nederland weder is toegestaan. Axel, 28 September 1920. De Burg meester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De BURGEMEESTER van AXEL brengt ter algemeene kennis, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, by zijne beschikking van den 22 September 1920 No. 82246, Afd. Volksvoeding de navolgende maximum prijzen voor suiker (melis van goede kwaliteit) heeft vastgesteld 1. voor huishoudsuiker, alsmede indu striesuiker voor binnenlandsch verbruik en industriesuiker voor buitenlandsch verbruik, voorzoover verwerkt in andere suikerhoudende goederen dan gecondenseerde melk, likeur, kunsthouing, abdijsiroop, en eventueel audere door den Mi nister aan te wijzen iudustriön a, in den groothandel, bij levering in hoeveelheden van 100 of 150 K.G. of veelvouden daarvan 94.— exclusief zak of 95.— inclusiet zak, per 100 K.G. netto, contant, tranco station van ontvangst, spoor, tram, boot ot laatste veer; b. in den tusschenhandel lo. bij levering van minstens 100 K.G. J 95,75 exclusief zak of 96,75 inclusief zak, per 100 K.G. netto, contant, levering op gebruikelijke condities. 2o. bij levering van minder dan 100 K.G. 96.25 exclusief zak ol 97.25 inclusief zak per 100 K.G netto, contant, levering ep gebrui kelijke condities. Voor de gerantsoeneerde, op Rijks suikerbons verkrijgbaar gestelde buis- houdsuiker in den klednhandel 171/ cent per K.G. Axel, 28 September 1920. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. 'ëlMjjÈ?* Ondergeteekende maakt bekend, dat zijn zaak wegens huwelijk is geslo/en op Donderdag 30 September. Tevens wordt met ingang van dien datum bet adres WESTSTRAAT D 47. Telefoon No. 72. Hoogachtend, C. M. VAN TATENHOVE, Bierhandel, Axel. Het Bestuur der Chr. School (Nieuw straat) zal weder een doen geven en bij voldoende deelname aan Reisjes gelegenheid verstrekken tevens onderwijs in de nattige hand werken te ontvangen. Aangitte bij he£ hoofd der school, A. COUMOU. 45 cent per 1/s pond. O. VAN KAMPEN. Voor de aanst. hengsten- keuringen verkrijgbaar J. C. VINK, Boekhandel, Axel, Markt. VOOR IS: Ooster8traat 41. Tel. 53 en 150. H.H. Handelaren welke slachtvee, vette schapen ot vette varkens onder toezicht van don Veeartsenijkundigeu Dienst uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar eeu abattoir in een der groote Neder- landsche steden wenschen te vervoeren om aldaar vcor de slachtbank te ver- koopen, kunnen hiervoor de noodige formulieren ter invulling aanvragen aan het Secretariaat der Commissie, hetwelk voor het aanvragen van dis pensatie op het vervoerverbod zorg draagt. De Secretaris der Commissie, Tj. B. E. KIELSTRA. ft 70 cent pep pond.

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 3