Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. AXEL, 20 Augustus 1920. Dinsdag, Woensdag en Donderdag konden liefhebbers van" paardrijden paardendressuur, gymnastische en acro batische toeren alhier velop genieten, doordat het Circus-Roberti deze drie avonden voorstellingen gaf. Na de vroegere bekendheid die dit circus had, was het niet te verwonderen, dat een druk bezoek aan het circus ten deel viel en dat zulks niet alleen den eersten, maar ook de beide volgende avonden het geval was, pleit wel veer hetgeen in het circus te zieD werd gegeven. Het was zeer zeker degelijk werk te noemen. Geen allerlei van knikken en pootjes geven, maar goede paardendreasuur was betgeen de heeren Reberti vertoonden met hun zeventien paarden. Oek de rijders en ryderesson waren zeer goed thuis zoowel op het gezadelde en geteugelde als op het vrije paard. Wijzen we daarnaast op hetgeen de gebroeders Bosten vertoonden. Hunne kracht en behendigheid dwong do beweDdering af der toeschouwers. Evenveel succes had de kleine Minna op het trapezium, al was het dat ieder met medeleden zag op de jeugd van het kind in verband met het gevaar- lyko en vermoeiende werk. Daarbij genoemd de vermakelijke clownscènes werd iederen avond een afwisselend en amusant programma afgewerkt. Bij de laatste voorstelling bewees de heer Roberti, ofschoon vergrijsd in het zwervend leven zijn vak nog met vuur te behartigen. Een paard van dhr. B. L. Ysebaert alhier, dat zich steeds schrikachtig voordeed, was in een tijd van 4 uren door dhr. Roberti gedres seerd en aan zijn wil enderworpen, zoedat deze zich met gerustheid tusschen de pooten van het dier durfde neervlqen. Het drukke bezoek gedurende de drie avonden heeft intusschen ook bewezen dat men in Axel wel gediend is met een dergelijke uitspanning en de bezoekers mogen zich gelukkig achten, dat het cellege van Burge meester en Wethouders van Axel niet is ingegaan ep een wenk, die we in een naburig blad lazen, namelijk dat dit college, nu èu de Burgemeester èn de Wethouders rechts zijn, zij beslist het circus konden tegenhouden en men hoopte dat zij zouden doen wat Chris tenplicht is. Zoo tracht men dus op de autoriteiten invloed uit te oefenen. Als neutraal blad wenschen we daarover geen polemiek te openen, maar ons te bepa len bij de mededeeling ervan. Intusschen verheugt het ons, dat B. en W. van Axel thans zoo neutraal waren, dat ze begrepen dat men als rechts oek recht moet doen en zij du« hun Christenplicht vervulden. Zij zullen als overheid van Axel daarmede voorzeker den dank inoogsteu van de bevolking van Axel. Op verschillende plaatsen in onze omgeving worden vergaderingen ge houden, ten einde op 31 Augustes aanstaande den 40sten jaardag van onze Koningin feestelijk te vieren. Te Sas van Gent en Hulst is| men reeds zoover geslaagd, dat een program ma wordt opgesteld. Te Zaamslag werd eveneeens een vergadering gehouden, die echter een rumoerig karakter droeg. Verschillende neringdoenden stelden zifch daar „partij" tegenover den Burgemeester, die de vergadering had uitgeschreven en als anti revolutionair metzyn partygenooten in den Raad de kermis had afgeschaft en de herbergen des Zondags had gesloten. Er was nu in 'de vergadering een strooming die volgaarne met een te houden Oranjefeest wilde medewerken doch onder voorwaarde, dat hun de kermis zou worden terug gegeven. Was men het daarmede niet eens, dan zeuden aldus dreigde m^n op deu te houden Koninginnedag ook alle herbergen gesleten blijven en dus Zaamslag .droog" gelegd worden. De kermis te Sluiskil bracht heel wat drukte. Voor ieder was er wat te genieten. Voor de leerlingen der R.K. school was er een kermisfeestja bereid, bestaande in verschillende spelen. Ook werden zy met een prijsje bedacht. Liefhebbers van boog schieten konden hun hart ophalen met schieten op de staande en de lig gende stang. De wielrijdersclub „De Herleving" gaf een wielrijdersteest. Ingeschreven waren 600 deelnemers. De uitslag de verschillende wedstrij den was als volgt: Ringryden. Ie. prijs 4. J. Snaies te Sluiskil, 2e pr. 3 Alf. Vettsnburg te Axel, 3o pr. 2.50 L. Bracke te Sluis kil, 4e pr. 1.50 J. Jassen te Sluiskil. Vogelpik. Ie prijs 4 J. van Doese laar te Sluiskil, 2e pr. 3 S. Bareman te Sluiskil, 3e pr. 2.50 Em. Willems te Sluiskil, 4e pr. 1.50 Fr. Staal te Sluiskil. Dameswedstryd. Ie prijs 3 Anna van Leuven te Sluiskil, 2e pr. 2.50 P. Nijssei Sd. te Sluiskil, 3e pr. 2.25 Emma Lafort te Sluiskil, 4e pr. 2. Irnsa van de Bos te Sluiskil, 5e pr. 1.50 Maria Nijssen te Sluiskil, 6e pr. 1,25 Maria Vermeulen te Sluiskil, 7e pr. f l L. Nyssen Jd. te Sluiskil, 8e pr. 0.75 Cor. Faas te Sluiskil en 9e pr. Cem. Vermeulen te Sluiskil. Het rijwiel, dat onder de deelnemers verloot werd, viel ten deel aan L d'Hert te Ter Neuzen. Veer het jonge volk was volop gelegenheid om zich te amuseeren met muziek en dans. Tem Crt. Naar wij vernemen ligt in het voor nemen van de propaganda commissie Zeeuwsch-Vlaanderen O.D. van den buitengewoon vrywilligen landstorm op 31 Augustus a.s. den veertigsten ver jaardag van H. M. de Koningin, de verschillende afdeelingen uitZeeuwsch- Vlaanderen O.D. bijeen te laten kernen te Halst, en aan deze bijeenkomst een feestelijk karakter te geven. Schiet wedstrijden zullen worden gehouden, waarvoor prqzen beschikbaar zijn. Na afloop zullen landstormsrs en genoodiglen zich vereenigen in 't hotel „De Graanbèurs", waar uitreiking der prijzen zal plaats vinden, een of meer korte toespraken zullen worden gehou den, ververschingen rondgediend, enz. terwijl een en ander zal worden opge luisterd door muziek. Deel van deze bijeenkomst is geen ander dan tusschen de verschillende afdeelingen en de leden onderling een band te leggen, 't gevoel van saam- hoorigheiü aan te kweekeB. Kader en manschappen moeten meer dan tot nu toe met elkaar iu aanraking worden gebracht, ten einde tot onderlinge waardeering en zoo tot krachtige samenwerking te komen. Z. VI. De Commissaris der Koningin, de heer Mr. H. J. Dijckmeester, heelt zich bereid verklaard de Bakkerij- en Kruidenierswaren tentoonstelling te Middelburg op 30 Aug. a.s. te openen. Op Donderdag 2 September zal in den Schuttershoftuin een concert wor den gegeven door het Middelburgsch Muziekkorps tijdens hetwelk een door de A. Z. E. M. aangeboden feestver lichting zal worden ontstoken. M. Crt. Gisteren is te Vlissingen weer een trein met Hongaarscbe kinderen aangekomen, ten einde hier herstel van krachten te krijgen voor het tamelyk onzeker, gejaagd en beangst leven, dat hun daarna in den Zuidooste- lyken heksenketel van Europa wacht. Men vraagt af bij het komen en gaan dier treinen Waartoe toch al die ellende! En waar moet het toch heeD, dat daarin geen einde is te voorzien Door Ged. Staten is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt a. in de dames-, Anna Maria- en Volckerspelders op patrijzen en kwar tels op Zaterdag 21 Augustus, op korhoenders en houtsnippen op Zater dag 28 Augustus, op hazen en fazanten op Zaterdag 25 September met Zons opgang b. in het overige deel der provin cie op Maandag 13 September a.s. met uitzondering van jacht op patrijzen, welke Maandag 30 Augustus wordt geopend en deelen zij mede, dat door de gebeele provincie de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op 4 dagen voorafgaande aardde sluiting der jacht alios met uitzondering van de Zondagen. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 17 Augustus werden o. m. behandeld de volrende zaken V. S. 26 j. electricien, verblyvende te Sas van Gent, thans gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat hij op 19 Juni te Sas van Gent heeft weggenomen 14 scheermessen toebehoorende aan A.- Versluijs. Eisch 3 m. gev. J. H. I. 71 j. timmermau te St. Jan Steen, werd ten laste gelegd, dat hij op 30 Juni een zwarten rok, toebe hoorende aan Cornelia Dieleman heeft weggenomen. Eisch 14 d. gevang. M. C. B. huisvr. C. W. 47 j. wonende te Neuzen, werd beklaagd, dat zij op 20 Juni te Sluiskil opzettelijk aan Job. Wullems, Maria Wullems en Maria Kus beleedigende woorden heeft toegevoegd. Eisch 10 of 10 d. hecht. A. S. 24 j. fabrieksarbeider te Overslag werd ten laste gelegd, dat bij op 20 Juni te Zuiddorpe Anna Maria Bonne heeft mishandeld, door haar een slag in haar gezicht en een trap tegen haar been te geven. Eisch 10 of 10 d. hecht. Cb. L. B. 42 j. vlasbewerker te St. Jan Steen werd beklaagd dat hij op 22 Juni te St. Jau Steen Leonia de Thuij heeft mishandeld door haar opzettelijk geweldadig met een emmer op haar hoofd te slaan. Eisch 15 of 15 d. hecht. A. de B. 25 j, landbouwersknecht te Neuzen werd ten laste gelegd, dat bij op 24 Juni te Neuzen Audries Dekker heeft mishandeld door gewelddadig een slag op zijn neus te geven. Eisch 15 of 15 d. hecht. F. W. 40 j. leurder te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 24 Juli te Clinge met behulp van een wagen heeft weggenomen een boeveelheid te velde staand gras, dat groeide iu den Groot Kieldrechtpolder en toebehoorde aan J. B. v. d. Broek. Eisch 5 of 5 d. hecht. Fr. D„ 18 j. landbouwer te Sluiskil werd beklaagd, dat hij op 26 Juui des avonds plm. 11 uur niet heeft voldaan aan de vordering van den oubezoldig- den rijksveldwachter Meulbroek om af te stappen van zyn rijwiel, dat hij zonder licht bereed. Eisch 20 of 20 d. hecht. D. A. M. 22 j. slager en L. F. M. 18 j. klompenmaker beiden te Stekene, hadden op 16 Juni 1920 te Koewacht plm. 35 K.G. buitenlandsche tarwe vervoerd. Eisch 10 of 10 d. becht. A. J. de W. 25 j. jachtwachter te Selzaeta werd verboden vervoer ten laste gelegd van 50 K.G. buiten landsch tarwemeel te Sas van Gent op 11 Juni. Eisch 10 of 10 d. hecht. J. J. G., 27 j. koopman Neuzen werd ten laste gelegd, dat hij op 29 Juni te Neuzen plm. 1000 K.G. steenkolen heeft vervoerd. Eisch 10 of 10 d. hecht. A. D. 55 j. vrachtrijder te Axel, werd beklaagd dat hij op 3 Juli te Neuzen plm. 500 K.G. steenkolen heeft vervoerd. Eisch 10 of 10 d. hecht. Tegen A. v. L., A. S., H. P. en A. L. die gevangen genomen werden ter zake van oplichting met het koopen van hofsteden iu Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft van de Rechtbank de gevangen houding met 30 dagen verlengd. Zei. Tegen Fr. S. 50 j. koopman, Westdorpe is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding ter zake van diefstal. van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van Zaterdag 21 Augustus: Matige wind uit Westel. richtingen. Meest zwaarbewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter. ■P* De belastingschuldigen der ÜT®%F gemeente AXEL worden er nogmaals aan herinnerd, dat zij vóór liet einde dezer maand het vervallen gedeelte zullen moeten voldaan hcbbeD. Indien niet, zal tot vervolging worden overgegaan. De Ontvanger der gemeente Axel, P. DE PUTTER. Axel, 20 Aug. 1920. Zondag 22 Augustus 1920. Ned. Eerv. Kerk. Voorm. 91/, ure Leeskerk. Nam. 2 ure Dhr. Dek (van Sluiskil), Gerei. Gemeente. Voorm. 91/, ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Van 1-31 Juli 1920. Boschkapelle. Geboorten. 11. Theophile Petrus Remi, z. van Petrus Jacobus Verbist en Maria Petronella Warrens. 23. Antje, d. van Jan Geelhoedt en Elizabeth den Beer. Overlijden. 28 Gijsbreg-t Mei, 86 j., weduwn. van Maria Baart. Hengstdijk. Geboorten. 16. Rosalia, d. van Pieter Francies Compiet en Maria de Bakker. Overlijden. 3. Rosalia Bloemen, 6 w„ d. van Josephus Alph. en Anna Maria de Witte. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen 1. Gelein van de Voorde, 22 j., jm. en Cornelia Scheele. 23 j., jd. Jacobus Verstraten (van Axel), 22 j., jm. en Sara Bakker 19 j., jd. 8. Pieter Zegers, 23 j jm. en Aaltje Janneke de Feijter, 23 j., jd. 15. ^Nicolaa» Buijze, 27 j., jm. en Suxauna Hamelink, 25 j., jd. 2'. Jacob Cornelis Wisse, 23 j., jm. en Adrians Meijer, 19 j., jd. Pieter Cornelissen, 28 j., jm. en Geertrui de Bokx, 29 j., jd. Abraham de Mul, 23 j., jm. en Jacob» Cornelia Wester weel, 27 j., jd. Geboorten. 2. Leendert, v. van Cornelii den Engelsman en Catharina Schoonakker. 3. Elizabeth, d. van Krijn de Jonge en Dina Schoonakker. 6. Jozias Hubrecbt, z. van Jan Verhelst en Martina Bakker. 14. Jan, z. van Willem van Arenthals en Krina Goos- sen. 15 Pieter z. van Adriaan de Putter en Christina Smallegang. 18. Abraham Hendrik, z. van Frangois Verstraten en Dingeije Jeleintje van Driel. 19 Maatje Catharina, d. van Cornelis Herrebout en Maatje dn Koeijer. 26. Neeltje, d. van Martinus Diele man en Cornelia Verpoorte. 27. Adriaan Cornelis, z. van Jan Pieter Risseeuw en Cor nelia Keukelaar. Overlijden. 5. Jacoba Scheele, 41 j wed. van Pieter Johannes de Feijter. 17. Cornelis Hamelink, 72 j., echtg. van Catharina Lagraa. 8. Cornelis Adriaan Mechie sen, 4 j., z. van Cornelis en Catharina de Kraker.

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 2