Axelsche Courant BIJVOEGSEL Zaterdag 24 Juli 1920, No. 31. Buitenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuwt Burgerlijke Stand. VAN DE VAN gemaakt van aanslagen en onlusten, 1 Een droevige vischpartij. Een die Dier maar zoo als gewoone relletjes zestal Hagtmaars trokken in den nacht erst» aanli >or t hee delijl rome iat Z.E.I :est,( Watei i' H ;h ninse verlet ran to Na de conferentie te Spa. De resultaten van de conferentie te Spa worden in Duitschland niet met onverdeelde instemming ontvangen, Speciaal de overeenkomst inzake de kolenieveranties stuiten op groote tegenkanting. De mijneigenaars zijn van me ning. dat de voorwaarden van Spa niet kunnen worden nagekomen, vooral omdat de arbeiders in het Ruhr- gebied neiging toonen de overeenkomst te saboteeren, daar zij niet het slacht offer van de uitbuiting des vijands willen worden. Ook by een normale kolenproductie zijn de voorwaarden volgens de mee ning van den deskundige op mijngebied slechts uitvoerbaar, wanneer de Duit- sehe industrie voor 40 pCt. wordt stop gezet. Industrieelen van naam ver klaren, dat onder deze omstandigheden aan den wederopbouw der Duitsche economie niet behoeft te worden gedacht en dat Duitschland in den winter voor een onnoemelijke ellende en groote werkloosheid zal komen te staan. V Alvorens de Rijksdag zich met de resultaten van Spa zal bezighouden, komt Donderdag de Reicbswirtschaftsrat bijeen, om de resultaten der conferentie te bespreken. Blijkens het bovenstaande zullen dpze besprekingen geen zacht karakter dragen en zullen de kolen' overeenkomsten vooral aan een scherpe critiek worden onderworpen, waarbij het de legeering niet gemakkelijk zal worden gemaakt. De Raad van Vlaanderen. Het assisenhof van Brabant gaat onvermoeid door met zijn veroordeelingen. Thans weer zijn bij verstek veroordeeld de volgende leden van den Raad, allen in Nederland verblijvend Eugeen Ever aerts, tot de doodstrafJeroom Decroos, tot vyttien jaar dwangarbeid, Alfons Demeeester, tot achttien jaarAlbert Maene, tot levenslangen dwangarbeid Henri D'Hooge, tot dezelfde straf Richard Callens tot tien jaar Constant van Steenkiste, tot twintig jaarJozef Verhelst, tot vyftien jaar Aanval op een vliegkamp. Uit Brussel wordt gemeld, dat een dertig' tal individuen trachtten door de omheining het vliegkamp te Berchem binnen te dringen, waar zich een benzinedepot en een zeker aantal vliegtuigen bevindeD. Zij vielen de schildwachten met revolvers aan. Een levendig geweer vuur ontstond, waarbij een schildwacht en verscheidene aanvallers gewond werden. Versterkingen werden den aanvallers meester waarvan verschei dene gevangen genomen zyn. Zware ontploffing te Berlijn Tengevolge van zelfontbranding van lichtraketten, waardoor twaalf vlieger- bommen ontploften, heett er eene groote ontploffing plaats pehad in het munitiedepot van een vroeger artillerie park in het Saargebied. Alle bewoners der omliggende dorpen zijn gevlucht, daar men de ontploffing van een groot aantal gasbommen verwacht. Eeu Pransch infanterieregiment leidt het reddingswerk. Er staan 200 spoorwa gens klaar om de gevaarlijke plaats te ontruimen. Ierland. De toestand in Ierland wordt meer en meer verward, er gaat geen dag voorbij of er wordt melding zijn te beschouwen. Het schijnt dat de Ieren het er op gezet hebben thans hun wil tot eiken prijs door te zetten. In Eugelscbe bladen lezen we van hevige onlusten in de stad Cork, waarbij één burger is gedood en 100 soldaten en burgers zijn gewond, waarvan er verscheidene vervende zijn- De burgers maakten bij de de op stootjes een ruim gebruik van bommen. Een te Iaat ontdekte moord. Het scheen 'n alledaagsche geschiedenis. Er was eens... een vrouw, diejiet niet met haar man kon vindeD. Zij woonden te Bayèux, in Frankrijk eu hadden daar een herberg, die den naam droeg van »le Lion d'Orc. Boüiface, maar vooral zijn vrouw, stonden bij de burgerij niet goed aangeschrevende reden daarvan was, dat hun kijfpartijen een voortduren de stoornis van den vrede in het geede dorp Bayeux waren. Niemand was er dan ook verbaasd of rouwig om, toen de vrouw op een goeden dag vertelde, dat haar man plotseling naar Amerika was vertrokken en dat zij de Lion d'Or aan kant deed. Kort daarop vertrok zij naar Grenoble, waar zij een nieuw logement begon. Te Bayeux was men den logement houder en zijn kijfzieke ega dan ook geheel vergeten, totdat veertien dagen geleden een paard dat in den stal van ijlen de »Lion d'Orc tegen den muur stond te trappen, daar een groot gat in schopte, zoodat er een kist aan het licht kwam, dat een geraamte bevatte.... het geraamte van Boneface, die men sedert vijftien jaar in Amerika waande. Zijn vrouw werd onmiddellijk naar Bayeux ontboden en nadat zy eerst twee staljongens die sedert lang dood zijn, van het misdrijf had beschuldigd, bekende zij den reehter vaD instructie, dat zij vijftien jaar geleden in een hevigen twist, die iets heftiger was geweest dan gewoonlijk, haar man met een mes had doodgestoken en zijn lijk in den muur had verborgeD. Na deze bekentenis tooide ze zich met een weduwensluier, welke zij tijdens de instructie had laten halen en keerde ongehinderd naar Grenoble terug, want art. 637 van het Pransche wetboek van Strafrecht bepaalt, dat de schuldige niet strafbaar is, wanneer er 10 jaar zijn verloopen sedert de misdaad werd bedreven. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 20 Juli 1920. Veroordeeld wegens Mishandeling: P. A. d'H., 51 i grondwerker Boschkapelle, 10 of 10 d. hecht. J. A. C. v. R., 39 j., zonder beroep Ter Neuzen 25 of 25 d. hecht. Verboden vervoerP. S., 58 j schipper Dordrecht 20 of 20 d. hecht. L. d. T. 38 jlandbouwer te Honte- nisse 10 of 10 d., hecht. Ch. L. v. G., 70 j., werkman Stekene 10 of 10 d. hecht. Poging uitvoerV. d. S., 46 j huishoudster Assenede 5 of 5 d. hecht. J. L. H., 25 j., poelier, Clinge 2 X 10 of 2 X 10 d. hecht. In de Vereenigiüg ter bevordering van de belangen des boekhaandels deelde de voorzitter mede, dat het publiek zich moet voorbereiden op een boekenprijsverhooging, nadat in de algemeene vergadering der vereeniging was geconstateerd, dat eeu staguatie dreigt in het boekhandelaarsbedrijf. Te Vlissingen is aangedreven het lijk van den heer J., wonende aldaar, gekleed in badcostuum. van Zaterdag op Zondag per rijwiel en van hengel en verder vischtuig voor zien naar Leiden en zochten vervolgen» in de omgeving een vischrijke plaats op onder de gemeente Boskoop. Om deze, hun welbekende plaats, te bereiken, moesten ze een smalle kade passeeren. Nu wilde het toeval, dat van een der hengelaars een fietsband sprong. Terwijl een drietal achter bleef om een lekken band te herstellen, vervolgden de anderen hun weg Twee gingen wandelen, de derde 48-jarige, J. Caron, wonende van Dyck- straat 35, Den Haag, bleef doorrijden. Waarschijnlijk is de man daarop in het water gereden, want toen de anderen op de plaats der bestemming aankwamen, vonden ze zijn hoed in het water drijven;* de man zelf en zijn fiets zagen ze niet. Omwonenden werden gewekt en de andere vissehers kwamen er ook by waarna bet lijk epgedregd werd en ook het rijwiel ait het water gehaald. Nabij Dinxperlo heeft vlak aan de grens een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen leden van de Duitsche rijksweer en de drie gebroeders Geurink, ait Dinxperlo. Er werden schoteD gelost, waardoor de 22-jarige Hendrik Geurink werd gedood. Zijn broer Bernard kreeg twee nhoten in het been, terwijl ook de derde broer Gerrit gewond werd. De politie stelt een onderzoek in. Men weet niet of de vechtpartij heeft plaats gehad op Dnitsch of Hollandsch grondgebied en ook niet of meerdere personen erbij betrokken zyn. Vermoe delijk zijn ook door de gebroeders Geurink sehoten op de Duitschers gelost. Het Schoientche Raadslid Blom aan houden. Te Amsterdam is, naar het Hbld. meldt, op last van den officier van jnstitie te Haarlem aaDgehenden het Schotensche Raadslid Blom, verdacht van oplichting. Een hotelhouder aan de Prinsengracht, die om een geldqnestie niet op vriendschappelijken voet met Blom stond, zag hem daar wandelen en deelde een agent mee dat die man werd gezocht. Schade door hagelslag. Zaterdagmiddag woedde over Twente een hevig onweer, dat vergezeld van een sterken windhoos en hevigen een enorme schade veroor zaakte. In de streek WeldamZeddam Deldenerbroek zijü eenige honderd tallen boomen doormidden gebroken of ontworteld. Kerngezonde, zware boomen er zijn er bij van een meter middel lijn zijn als een riet gebroken of van onder tot boven gespleteD, schrijft men aan de Tel. 't Is een enorme ver woesting. Veel grooter echter, is de schade, veroorzaakt door de stukken ijs, die ter grootte van eieren bij hoopen vielen en den oogst vernielden. Rogge en havervelden zijn deerlijk gehavend. Enkele boereD, die we spraken, schatten hun schade, door den hagelslag veroor zaakt, op 1000 tot 4000. Bij een boer te Zeddam zijn in de wei drie koeien door den bliksem gedood. Veel grooter Dadeei leed hij van den ijsregen. De stukken ijs, zoo verklaarde een der boeren ons, konden gemakkelijk met de schop opgeschept worden, 4 uur na den hagelslag lagen ze er nog bij honderd tallen. Waren scherpe min of meer vierkante brokken. Bij een anderen boer kwam een zware boom op een schuur terechtbij een derde waren alle ruiten stukgeslagen. Bij Carelsho- ven, een uur verder in de richting Delden, zijn twee zware lindeboomen van een meter boven den grond afge broken, terwijl, als een bewys hoe grillig die buiten kunnen vallen, gemeld wordt dat tusschen Carelshoven en de streek der verwoesting, boomen en veldvruchten zoo goed als niets geleden hebben. Op een scheepswerf te Alphen is de 15-j%rige v. D. gevallen en kort daarop aan inwendige verbloeding overleden. Wat een krant aan boomen verslindt. Wat de natuur in 400 jaren heeft laten groeien, verbruikt een krant van 100.000 exemplaren in acht dagen tijds. Om 100 K.g, papier te kunnen vervaardigen heeft men ongeveer 621/a K.G. houtstof noodig. Uit een kub. Meter hout wordt ruim 1000 K.G. houtstof gewonnen. Iedere krant die een oplaag van 100.000 enorme hoeveelheid hout, welke in één jaar op een stuk grond ter grootte van een H.A. groeit. Een der grootste dennen van 't Fichtelgebergfe in Duitschland bereikt een hoogte van 30 M. en heeft daarbij een omvang van 5 M. Om rond dezen boom te loopen moet men 36 stappen maken en op een hoogte van ongeveer 1 M. heeft deze boom reeds de kolossale omvang van 41/, M. Deze woudreus, die eeuwen oud is hoeft een inhoud van 32 kub. meter hout en zal dus 320.000 K.G. houtstof leveren. Deze enorme hoeveelheid wordt nu door een krant van 100.000 exemplaren in acht dagen verbruikt derhalve verslindt ze in een week wat moeder natuur in 400 jaren heeft voortgebracht. Eenige dagen geleden, vertelt de Daily Mail* werd door de Engelscbe politie een Londensch ingenieur gezocht, die failliet was, genaamd John de Lysle. Zijn signalement werd naar alle haven plaatsen geseind, aoodat hij niet gemak kelijk naar het vasteland kon ontkomen. De man begaf zieh echter naar het vliegkamp te Croydon en wist onder voorwendsel, dat hij onmiddellijk naar Frankrijk moest, zich een overtocht per vliegtuig te verzekeren. Bij »ijn terugkeer bemerkte de vliegenier eerst, wien hij had vervoerd. In een voorstad van Stockholm zijn een pottenbakkerij en drie huizen afge brand, waardoor 160 personen dakloos zyn geworden. Van 1—SO Juni 1920. Henstdijk. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Alonysiun Petrus Pieters. 27 j., jm. en Paulina Petronella Apolonia de Meijer, 28 j., jd. Geboorten. 23. Desiré, z. van Gijsbertui de Lavoir en Elisabeth Asselman. Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Petrus Vernimmen, 29 j jm. en Philomina Christina van der Veecken, 32 j., jd. Geboorten. 21. Petrus Jacobus, z. van Seraphinus Eduardus Munck en Rosalia van Overlijden. 9. Maria Cornelia Louisa Pieters, IS d.. d. van Jacobus en Apolonia Dobbelaer. Maria Cornelia de Smit (overleden te Rosmalen,) 38 j., eehtg. van Jan Francies Serrarens. 15. Christina de Rijck, 69 j.. d. van Johannes en Anna Catharina van Her wegen. Rosalia Strijdonck 63 j., echtg. van Franciscns van Kruijssen. Zuiddorpe. Geboorten. 24. Rachel Stipha- nia, d. van Alphonse de Smet en Emma Maria van de Winckel. 27. Clara Madeleine Ghislaine, d. van Aimé Charles van Waes en Melania Sophia de Bruyckere. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Gelein Adriaan van Breen, 26 j., jm. en Mar- garetha Krina Wisse, 26 j., jd. Geboorten. 8. Janneke, d. van Hermanns Haak en Margaretha Scheele. Elizabeth, d. van Johannes Jacobus van Ham en Snzanna de Jonge. 10. Mels Cornelia, z van Jan Criitoffal de Vos, en Janna Cornelia Dees. 13. Anna, Cornelia, d. van Hendrik Cornells Moens en Cornelia Janneke Dees. 15. Cornelia, d. van Abraham Antheunis Dekker en Cornelia Vinke. 18. Maria Habrina, d. van Jacobus Andries Dieleman en Neeltje Romeijnsen. 28. Levinus, z. van Jacob van de Wege en Pleuntje de Bruijne. 25. Mari- nus, z. van Frederik Bakker en Janneke Hamelink. 26. Simon, z. van Johannes de Feijter en Johanna van Hoeve. 21. Jan, z. yan Hermanus de Zeeuw en Helena Sara Dees. 29. Aarnout, z. van Pieter Hamelink en Janna Hamelink. Overlijden. 5. Paulina van Dixhoorn, 81 j., wed. van M; rinus Jacobus van Pienbroek. 10. Elizabeth van Ham, 2 d., d. van Johannes Jacobus en Suzanna de Jonge. It. Johannis Bruijnzeel, 68 j., echtg. van Pieternella Cor nelia Geluk. 25. Jacob Scheele, 83 j., weduwn. van Grietje van Tatenhove.

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 3