prima VLAS, relegrafisch Weerbericht Bekendmakingen. Gemeenteraad. Ope Advertentiën. Te koop aangeboden: Vermelden we nog, dat na het laatste j nummer de heer Morks als toegift neg het „Oude Wilhelmus" deed heoren, dat door alle toehoorders staande werd aangehoord. Voordat de heer Morks gelegenheid had om te vertrekken, beklom de burgemeester de trappen der tribune en wenkte de heeren, die voor de organisatie van het concert hadden gezorgd om veor het voetlicht te ver schijnen. Met een hartelijke toespraak dankte hij den heer Morks en was daarbij zeker aller tolk, als hy het corps een tot weerziens toeriep. Tevens dankte hij den heeren Den Boggende, Vink en van de Casteel, die het initiatief hadden genomen voor dit concert en geheel en al de zorgen voor de tot standkoming op zich hadden geladen, waarmede zij blijkbaar een goede daad verricht hebben. Spr. wenschte hun geluk met het succes. Ten slotte drukte de burgemeester ook zyn voldoening uit over de aandacht, waarmede het publiek het concert aanhoorde en waardoor de bevolking deed uitkomen, hoe op prijs werd gesteld, de correcte wijze van uitvoering van de gegeven muziekstukken. Met een langdurig applaus en de fanfares van het corps werden de woorden van den burgemeester beves tigd. Alsnu gingen alle belangstellenden huiswaarts, voorzoever deze niet reeds waren vertrekken met de extra-tram, die even voor het eind van het concert via Neuzen naar Hoek en Sas van Gent reed en tal van menschen uit onze omgeving meevoerde. Op het stadhuis werden de respectie velijke kosthuizen en kostgangers uit gezocht terwyl aan de muzikanten tot afscheid nog een kleine versnapering werd aangeboden. Niet in den vorm zooals velen dachten, die bevreesd waren een muzikant te huisvesten, dat ze in een café eenige uren zouden vertoeven en wie weet hoe zeuden thuis komen, neen, niets van dat alles is mogelijk bij de dicipline van den heer Morks. De menschen dronken eenvoudig een glaasje op het stadhuis en gingen bescheiden met hun gastheer naar huis. Alleen zijn ze wat matineus. Ze houden van vroeg opstaan om gelegenheid te hebben de door hun bezochte plaats tijdens een morgen wandeling oens op te nemen. Zoo zagen we al vroeg, als had men reveille geblazen, de blinkende knoopen in de morgenzon schitteren, velen vergezeld van den kostbaas, die de heeren rondleidde. Het deed ons genoegen, dat niet alleen 's avonds werd verlangd om het weerzien, maar ook 's ochtends bij het vertrek vele menschen aan het station tot hun gasten zeidentot ziens. Ook uit de stemming der muzikanten bleek, dat ze het goed naar den zin hebben gehad en niet het minst de heer Morks zelve betuigde ons als we het mogen verklappen dat hij gaarne bereid was een volgende gelegenheid te komen coneerteeren in Axel, omdat hem in 't byzonder was opgevallen de waar deering, die men voor zijn uitvoeringen toonde in de bewonderenswaardige stilte. Stadgenooten, we hebben een beroep gedaan op uw goeden naam en ge hebt getoond dien te kunnen handhaven, zoodanig, dat men er in de hoofd stad uwer provincie over spreekt. Laten we hopen, dat tusschen den dag van 29 Juni jl. en het weerzien van het Stedelijk Muziekcorps, met den heer Jan Morks aan het hoofd, een geen te lang tydperk moge verstrijken, Nog jaf&t voor het opmaken van ons blad kregen we een vereerend schrijven vau den heer Morks onder het oog, dat we niet kunnen nalaten hier over te drukken, voor zoover dit voor het publiek bestemd is „In de eerste plaats nogmaals onzen „hartelijken dank voor de vriendelijke „ontvangst en goede zorg voor a 11 e s." [onderstreept Red.] „Op dit gebied heeft mijn muziek corps al zoovele ervaringen opgedaan, „dat het mij verheugt van Axel het „tegenovergestelde te kuunen consta „teeren. Miju orkestleden waren ten „zeerste voldaan, ook over de inkwar tiering, en U zult mij groot genoegen „doen om alle families, die hun gast „vrijheid verleenden, myu besten daok .voor de goede, vriendelijke zorg en ontvangst te willen overbrengen. Ik ,kan U verzekeren, dat het wordt „gewaardeerd en men gaarne in Axel „zal weerkeeren". We meenen langs dezen weg het best aan het verzoek van den heer Morks te voldoen. AXEL, 2 Juli 1»20. Belangstellenden verwijzen we naar de rubriek Middelen vaa Vervoer veor den zomerdienst zeoals die thans is opgenomen in dit nummer. - Voor het eind-examen aan de Kweekschool voor Zeevaart te Amster dam is geslaagd de heer H. J. Goslinga alhier. Aan de Dinsdag alhier gehouden schieting van de handbeogmaatschappij Ons Vermaak", voor welka schieting een fraaie herinneringsmedaille was geschonken door het bestuur van het festival, namen 88 schutters deel. De hoogvogel met medaille viel by loting ten deel aan den heer D. van de Vijver te Zuiddorpehet 2e lot aan i heer B. L. IJsebaert te Axelde zij vogels werden geschoten door de heeren A. vau Pottelberghe te Koewacht en Aug. IJsebaert te Westdorpede groote kallen door de heeren P. Vermeulen te Axel en R. Minnebo te Philippine en de kleine kallen door de heeren C. van Rumste te Axel en J. van Goeye te Koewacht. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier maakt bekend, dat gelegenheid zal worden gegeven tot storten postchéqae en girodienst tot 3 uur n.m. Voorts zal voor den telegraaf- en telefoondienst het kantoor zijn geopend van 8 u. vm. tot 8 u. nam., zoodat ook voor locale gesprekken alsdan het kantoor gesloten wordt. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland is aangewezen als voorzitter der Gezondheidscommissie zetel Neuzen, de heer A. J. Klaassen, lid dier commissie en apotheker te Neuzen. Door den Commissaris der Konin gin in Zeel >nd is benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie, zetel Neuzen de heer A. P. Wisse, te Zaamslag. A.s. Zaterdag 3 Juli is het 25 jaar geleden dat de heer J. A. van Rompu, te Ter Neuzen werd gekozen tot lid van het college van Gedeputeerde Staten. Hy werd, na in 1892 gekozen te zijn tot lid der Provinciale Staten op 3 Juli 1895 gekozen tot lid der Gedeputeerde Staten. De landbouwfeesten te Hulst. Dit jaar was de aldeeling Hulst aan de beurt voor het geven van een provinciale tentoonstelling van al wat op landbouwgebied naar voren is te brengen en de datum daarvoor was bepaald op 1 Juli. Dat beteekent, dat op 29 en 30 Juni daaraan voorafgaand de Koefdbestuursvergadering en de Algemeene vergadering plaats hebben in die afdeeling. Het is de gewoonte dat de plaats, waar de tentoonstelling enz. worden gehoudeu meefeest en ook het gemeentebestuur officiéél deelneemt iu de feesten. Dies werd het Hootdbe stuur van de Zeeuwscbe Landbouw maatschappij met genoodigden Dinsdag avond officieel ten stadhuize door Burgemeester en Wethouders van Hulst ontvangen en heette de Burgemeester, de heer F. van Waesberghe, de gasten welkom. In welgekozen woorden sprak hij in de eerste plaats ZExc. den Com missaris der Koningin in Zeeland toe én in de tweede plaats den heer mr. P. Dieleman, als voorzitter van de Z. L. M. vertegenwoordigend de gansche landbouwersstand in Zeeland. Na deze entvangst had de Hoofdbe stuursvergadering plaats. Nadat de'heer mr. P. Dieleman had medegedeeld, dat hij het voerzitterscbap van de Z. L. M. had aanvaard, heette hij allen welkom en noemde daarbij met name enkels autoriteiten op wiens aanwezigheid de vergadering hoogen pry's stelde. Het waren o.a. de heeren mr. Dijckmeester, de oud-voorzitter jhr. Van Vredenburch, J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten, I. G. J. Kakebeeke, alg. inspecteur van den landbouw te Den Haag. Vervolgens werd medegedeeld dat H. M. de Koningen in een schrijven aan den Commissaris der Koningin te kennen gaf, dat Zij, wegens omstandig heden niet kan voldoen aan de tot Haar gerichte uitnoodiging om de tentoonstelling bij te wonen, doch niettemin onverflauwde belangstelling bezit voor den Zeeuwschen Landbouw in het algemeen en voor Zeeuwsch Vlaanderen in het bijzender. H. M. stelde 2 medailles als pryzen beschik baar. Met een „Leve de Koningin" werd dit bericht beantwoord, terwyl men besloot telegrafisch een bewijs van hulde aan H. M. de Koningin te zenden namens de Z. L. M. Ook Z. K. H. Prins Hendrik stelde een groote zilveren medaille beschik baar. Van ZExc. den Minister van Land bouw was bericht ingekomen, dat ambtsbezigheden hem verhinderden naar Hulst te komen. Een voorstel van het Dag. Bestuur om van de afd. Hulst 600 crediet te verleenen voor de tentoonstellings- kosten werd m. a. s. aangenomen. Een breedvoerige bespreking volgde op het uitgebracht rapport van de Commissie der Z. L. M. in zake het pachtvraagstuk. Het voorstel om het volgend jaar de tentoonstelling te Middelburg te houden en wel in de eerste week van September wordt na bespreking aangenomen, terwijl wordt medegedeeld, dat de Minister van Landbouw hiervoor 5000 subsidie zal voorstellen. Eveneens worden goedgekeurd het concept reglement en begrooting dier tentoonstelling en wat verder ter voor bereiding werd voorgesteld. Besloten werd te benoemen tot beschermvrouw H. M. de Koningin tot beschermheer Z. K. H. Prins Hendrik, tot eere comité de „Commis saris der Koningin, den burgemeester van Middelburg, den Minister van Landbouw, de leden der Eerste Kamer voor Zeeland, eenige statenleden, enz. Voorts werd nog benoemd een com missie voor herziening van Statuten en contributieregeling, terwyl tot lid van het Bestuur van het Kon. Ned. Landb. Comité werd aangewezen de heer mr P. DielemaD. Na afloop der vergadering werden d6 gasten aan een gulle tafel genoodigd waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Bijzondere omstandigheden nopen ons het verslag hier af te breken. We kunnen tot heden melden dat alles naar wensch geslaagd is, ook de tentoon stelling en ook het vuurwerk. Ook het weer was zeer gunstig. Omtrent de pryzen volstaan we thans met het volgende Kampioen merrie was Caline van dhr. B L. IJsebaert en reserve Cubus van dhr. Ph. J. van Dixheorn. Kam- I pioen hengst was Successeur van dhr. ïM. R. de Craeue, Hulst en reserve Nemrod d' Ossogne van H. V. „Stoppel dijk". Voor het hoe/beslag verwierven de Gebr. Schieman te Axel de eerste prijs met lef, nl. verg. zilv. medaille met getuigschrift. Gedurende de maand Mei zijn in! 46 gemeenten van Zeeland bij 130 eigenaren bij de herkauwende dieren en varkens mend en klauwzeer gecon-j stateerd. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 4 Juli 1920. Ned. Eerv. Kerk. Voorm. 9l/j ure Ds. J. B. T. Hngenholü.1 Nam. 2 ure Voorb. H. Avondmaal. I Geref. Gemeente. Voorm. 91/, ure Leeskerk. verscbafl gewerkt csncert te Midd Morks], triendel i onzen df L. J. d; gewaardi Achtb. o Axel, Nam. 2 ure Leeskerk. van het Kon. Ned. Met. Instituut I te De Bilt. Verwachting tot den avond vai Zaterdag 3 Juli Zwakke tot matige wind uit Zuidel, richtingen. Meest zwaarbewolkt Wellicbt eenige regenbuien. Zelfde warmte. De Burgemeester van AXEL malkt bekend, dat openbare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden op Dinsdag den 6 Juli aanstaande, des voormiddags ten 10- ure, ten Raadhuize alhier ter behandeling van het volgende: 1. Verzoek van de Vereeniging tol verbetering der Volkshuisvesting te Axel om een verhoogd Rijks-' voorschot aan te vragen voor. woningbouw. Axel, den 2 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, L. j. DEN HOLLANDER, Op Donderdag 8 Juli aanst. hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNA DIELEMAN, Wed. P. de Koeijek, haren 70sten geboortedag te her denken. Dat zij nog vele jaren gespaard moge blijven, is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Graauw, 1 Juli 1920. Op Zaterdag 3 Juli hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader P. DIELIMAN Pz zijn 50sten geboortedag te her denken. Dat hij nog lang ge spaard mag blij ven is de wensch van zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam P. DIELEMAN Pz. i Axel, 2 Juli 1920. 2 H.A. 23 A. 50 gemeten door L. J. KOOPMAN, St. Maartensdijk, Eiland Tholen.

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 2