36e Jaarg. Zaterdag 29 Mei 1920. 3u"\0. 15. Nieuws- en Advertentieblad voor Zee uwscb- Vlaanderen. J. C. VINK - Axel. FEUILLETON. j>it blad verse tuint eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. aBONNEMENTSPR IJ S Per 3 Maanden 75 Centfranco Der post 871/* Cent. Afzonderilike Noa. Cent. DRUKKER—UITG EYER Bureau Markt C 4. Telefoon Ir. 56. - Postbox 6. AÜVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 50 Cent; voor eiken regei meer 10 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertenti&n worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdns- en Yrydagvoormiddag ELF ure. BIJ dit blad behoort een bjjToegsel. A3EL. 28 Mei 1920 I De pinksterdagen zijn weer achter den rug en hetgeen genoten werd weer voorbij, maar - niet vergeten. Evenmin als men het vergeten kan, dat een dagenlange aanhoudende regen de vacantieplannen doet mislukken, even goed blijft men ook onthouden dat de dagen, waarin men een uit stapje maakt, ot leest viert hetzij muzikaal, sportief ol als organisatie, begunstigd worden door het prachtigste [zomerweer. En daarom leett nog iedereen in gedachten bij hetgeen de jongste pinksterdagen werd meege maakt. Trokken verscheidenen naar elders om ontspanning te zoeken, velen bleven ook in onze gemeente, waar allerlei gelegenheid was om zich te amuseeren. Vooral op het gebied van sport was er heel wat te zieD. Paarrdenrennen. voetbal en boogscbuiterij werdeD om stryd bezocht en niet het minst door de enkele duizenden vreemdelingen, die, zooals gewoonlijk met mooi weder, deu 2den Pinksterdag te Axel door brachten. De kermis had weer zijn gewoon verloop, met dat verschil, dat nu 's avonds veel vroeger gesloteu werd, wegens de gewijzigde politieverorde ning. Voor kermisvierders en nering doenden viel het wel wat hard zoo te midden in de volle drukte eensklaps .sluiten" te booren, maar toch eindigde alles op vredelievende wijze, zooals trouwens de geheele kermis een orde lijk verloop heeft gehad. Het concours hippiqne. Dat het fraaie weer ook aan het concours-hippique ten goede kwam, behoeft niet gezegd te worden. Dit was vooral te zien toen te 2 uur „Concordia* naar het terrein trok, gevolgd door honderden, die zich als een dam van menschen over den Kinderdijk bewogen. Toch was er over het geheel geno men op het terrein niet zooveel bezoek als wel gewoon is en dat was te ver wachten. Het passenstelsel en de dure gulden was voor Belgische kennissen een te groot offer, terwijl ook het muziek concours te Middelburg tal van menschen uit deze omgeving lokte daarbij genomen het feit, dat uit en oaar de richting Hulst geen middag of avondtrein reed, kan men berekenen, dat het bezoek minder moest zijn, zoo niet de betrekkelijk hooge entree ook nog menschen weerhield. Intusschen ziju toch nog buiten de deelnemers, de leden en personeel, ruim 2000 kaarten verkocht. Als eerste nummer werd gegeven de ringrijderij voor dames, waarvoor 17 deelneemsters waren ingeschreven. De inleg hiervoor bedroeg f 2 50, terwijl als prijzen werden toegekend verschillende luxe voorwerpen. Als leider hiervoor trad op de heer L. van Dixhoorn, die de prijzen toekende aan de volgende dames 1 Jame Kooger, Texel, 2 A. Diele man—den Hamer, Zaamslag, 3 Alice 35) Hij bekeef haar, omdat zy hem zoo lang op haar had laten wachten, en hij toch steeds den eersten en den vijftien ^den gekomen was. Hij wilde haar kussen voor straf, zij verzette zich, hij hief haren sluier op, lichtte het schoorie gezichtje bij de kin omhoog, en ziet het was Don Pedro, die zich in meisjpsgewaad gestoken had en Diego, zijn dienaar, schaterde het, uit over de de kostelijke grap. Dan weder bevond f bij zich inet een koenen sprong zijner droomende fantasie in Stuttgart in de schilderijenverzameling. Men had die du anders gerangschikt. Vergeefs doorzocht hij de zalen naar het dierbare beelu. Her was Diet te vinden. Hij weende, j. bij begon te roepen en luide te klagen. Toen naderde de oppasser de galerij en verzocht hem stii te zijn en de beelden niet te wekken, die nu allen •liepen. Op eens zag hy in een hoek het beeld hangen, maar niet in borst beeld als te voren, maar levensgroot. Het zag hem buigend met scheluische 1 blikken aan, het trad Avend uit de lijst en omarmde den ongelukkige. Hij 1 voelde een vurigen langen kus op zijne Coekuit Zuiddorpe, 3 C. Battker—van Dixhoorn, Axel, 5 L. Bolsens Hulst, 6 Celina Puylaert, Zuiddorpe, 7 Eug. Verhelst, Westdorpe, 8 R. Goethals Sluiskil en 9e mej. Van Acker, West dorpe. Verder de volgende nummers II. Drafkoers, warmbloed onder den man. Baan 2600 meter. Geen handi cap. Jury de heeren Ed. Buijsse; A. Nevejan en Em. van Acker. Aantal ingeschrevenen bedroeg 18, doch er waren slechts 4 personen, die aan dezen wedstrijd deelnamen. Inleg 5 oi 25 francs. De le prijs 500 francs werd behaald door P. den Harijnck te Tronchiennes (België) met Florence ia 4 min. 7 sec.; le prijs 350 francs Raijmond Clemmen te Gentbrugge met Brutus in 4 min 21 sec.3e prys 150 francs A. de Pauw te Lovendeghem met Nellie in 4 min. 43 sec.4e prijs 100 francs Camiel Beyaert te Ouvregea met Mitelle in 5 min. 4 sec. III. Drafkoers rqtuigpaarden onder den man geen beroepsdravers. Baan 2000 meter. Geen handicap. Paarden die in dit nummer liepen, werden beslist in de afdeelingen II en IV geweigerd. Jury de heeren E. Buysse, Em. van Acker en A. Nevejan. Inleg 2.50. Aantal deelnemers 7 van de 11 inge schrevenen. le prijs ƒ50: C. Heyns- dijk te Axel/met Tobby in 3 min. 57 .see.2e pry s 25E. van Haelst te Kieldrecht met Barra in 4 min. 18 sec 3e prys 15: Cam. Bauwens te Over slag met Bella in 4 min. 30 sec.4e prijs 10P. van Hoeve te Axel met lippeD. Zooals het pleegt te geschieden dar men in den droom meent te waken en droomend tot zichzelven zegt, dat men slecht gedroomd heeft, zoo scheen het ook du den jongen man te gaan. Hij opende, door den kus gewekt, de oogen en ziet, een blozend gelaat, dat hem welbekend voorkwam, bad zich over hem heen gebogen. Bedwelmd door den zacbten adem, door den gloeienden kus sloot hij de o^geu wederhij hoorde een geruis, sloeg nog eens de oogen op eu zag eene gestalte in een zwarten mantel gehuld, met een zwart hoedje met groenen sluier op het hoofd weg zweven. Juist toen zij een hoek om wilde slaan, keerde zij hem nog eens haar gelaat toehet waren de trekken van het geliefde meisje, en evenals vroeger, had zij ook nu het halve masker voorgedaan. Ach, het is toch slechts een droom zeide hij lachend tot zichzelveD, terwijl hij de oogen wilde sluiten maar het gevoel, ontwaakt te zijn, het suizen van den wind iu de bladeren van het prieel, het klateren der fontein was te duidelijk, dan dat hij daardoor niet sreheel wakker zou geworden zijn. Toch wist hij Diet of hij waakte of droomde. Het zonderlinge levendige beeld zijner droomen stond hem nog voor den geest; hij keek naar den hoek, waarachter het verdwenen washij beschouwde de plaats, waar het gestaan had hij meende de kussen van het geliefde meisje nog op zjjne lippen te voelen. Zoover is het dus met me gekomen, zeide hij verschrikt tot zichzelven, dat ge zelfs wakende droomt, dat ge haar bij u ziet, terwijl ge volkomen bij uw verstand zijt 1 Tot welk een waanzin zal dat Dog leiden NeeD, dat men zoo duidelijk kon droomen, zom ik nooit geloofd hebbeü. Het is eerre ziekte der hersenen, eene koorts der fantasie, ja, het scheelt er niet veel van, of ik zou gaan gelooven, dat droombeelden voetstappen zouden kuDDen achterlatenwant deze treden hier in het. zand zijn Diet van mijnen voet. Zijn blik viel op de bank waar hij gelegen irad hij zag een sierlijk gevou wen papier eu nam het verwonderd op Het was zonder opschrift, en had geheel den vorm van een billet doux. Hij aarzelde een oogeublik alvorens het «e durven openen; maar niewsgieiig wat het zou bevatten, ontvouwde hij het papier en eeu ring rolde naar hem toe. Hij hield dien in de hand, door vloog den brief en las Dikwijls ben ik u nabij, u, mijn edele redder en weldoener. Ik omzweef met die eindelooze lieide, die met dankbaarheid begon en zelfs met mijn leven niet zal eindigen. Ik weet het, uw grootmoedig bart slaat nog immer voor mij. Ge hebt landen doorkruist om mij te zoeken, om mij te viuden. Doch uwe moeite is tevergeèfseh vergeef een zoo ongelukkig schepsel Marie in 4 min. 41 sec. IV. Drafkoers, warmbloed aange spannen. Baan 2600 meter. Geen handicap. Jury de heeren Ed. Buysse, A. Nevejan en J. Vael. Inleg 5 of 25 francs. Aantal deelnemers 3 van de 16 ingeschrevenen, le prijs 500 francs: P. den Harijnek te Tronchien- nes met Florence in 4 min. 31 sec. 2e prijs 250 francs Raymond Cleramen te Gentbrugge met Brutus in 4 min. 33 sec.3e prijs 100 francs Camiel Beijaert te Ouwegem met Mitella ia 4 min. 39 sec. V. Stoelenwedstryd met muziek. Leider de heer L. van Dixhoorn. Inleg ƒ1. Aantal deelnemers 12. le prijs f 12.50A. van Arenthals te Axel2e prijs 10 J. Heijnsdyk te Hulst; 3e prys: ƒ7.50: A. Verberk- moes te Hulst4e prijs 5 F. van Hoeve Fz. te Axel; 5e prys ƒ2.50; Joh. van Dijk te Axel6e prijs t 2.50 C. H. Jansea te Axel. VI. Drafkoers met handicap voor diverse rassen. Baan 2600 meter. Jurry, de heeren Ed. Buijsse, A. Nevejau eu Em. van Acker. luleg 5 oi 25 francs. Aantal deelnemers 8 vau de 23 ingeschrevenen. le prys 525 francs: P. den Harijnck te Drongen met Florence in 5 min. 15 sec.; 2e prijs 400 francs: Corn. Heijnsdijk te Axel met tobby in 5 min. 161/, sec.3e prijs 200 francsRay mond Clemmen te Gentbrugge met Brutus iu 5 min. 23 see.4de prys Camiel Beyaert te Ouwegem met Mitelle iu 5 min. 23^ sec. VII. Vluchtkoers. Baan 2200 meter. Wat zqudt ge ook met mij beginnen Al bestond ook mijü hoogste geluk in de gedachte, u immer toe te behooren, toch kao dit nimmer zijn Voor immer, zeide ik reeds toeD ja, voor immer bemin ik u, maar het noodlot wil, dat we voor immer gescheiden zijD, dat nooit aan uwe zijde, wellicht alleen in uwe welwillende herinnering leven zal. De Bedelares van de Pont der Arts. De jonge man meende nog altijd opnieuw te droomen. Wantrouwend keek hij om, of zijDe fantasie hém zoo geheel en al vervoerd had, dat hy in eeu wereld van droomen leefde. Maar alle voorwer pen rondom hem, het welbekende prieel de bank, de boomen, het slot in de verte, alles was nog als te voreD, hij zag, hij waakte, hij droomde niet. En deze regels bestonden alzoo werkelijk, ze waren geen droombeeld zijner fantasie Had men wellicht een grap met hem willen hebben vroeg hij zictizelven ja zeker, alles komt wel van Josepne. Wellicht was ook die verschijning slecht een masker? Terwijl hij het papier opvouwde, voelde hij den ring, die in het briefje verborgen was, in zyue hand. Nieuwsgierig haald hij hem voor den dag, bekeek hem en verbleekte. Neen, dat ten minste was geen bedrog Het was dezelfde ring, dien hij aan liet meisje gegeven had, in den nacht, toen hij voor immer afscheid van haar nam. ClFordt vervolgd.i

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 1