Nieuwe Zoutevisch! f.vandkielJ I- Kiezers der Hervormde Kerk! Voor A. Et B. Blauw Katoen, C. I Binnenland. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Broodkaarten. Advertentiën. Het verbouwen van de Secretarie, enz. Firma P. fi. Veenhuizen, flxel dc Rijks H. B. S. Neuzen Prachtkwaliteik Firma P. fi. Ueenhuizen, flxel O Wittebroodkaarten. De directear van het rijksbureau ▼oor de distributie van graan en meel maakt bekend, dat als wittebroodkaart voor het 136ste tijdvak, hetwelk leept 10 tot en met 18 Mei, a.s., zal dienen de Rijksbroodkaart in de bruine kleur ep paarsen ondergrond. Een spontane gift. De Min. van Financiën maakt bekend, dat van een ingezetene van Amsterdam is ontvangen eeoe schuld bekentenis van 100, uitgegeven krachtens de Leeningwet 1919 ter vermindering van het bedrag der leening. De schenker van deze obligatie heeft daarbj verzoekt van dit feit raededeeling te doen opdat ,zeer veel persenen zich gedrongen zullen hetzelfde te deen, en daardoor zullen toenen eenig geldelijk bedrag over te hebben om kun tevredenheid te toonen over de wijze, waarop de regeering in de jaren 1914—1919 steeds de belangen van het Rijk heeft behartigd. Aan den inzender is voer dezen op hoogen prys gestelde en navolgings- waardige schenking de dank der regeering betuigd. AXEL, 11 Mei 1920. Gisteren werd ten «verstaan van den Gemeente-Opzichter, den heer C. van den Broeke alhier op het stadhuis aanbesteed de verbouwing der gemeente secretarie. Ingeschreven werd als volgt voor timmerwerkA. van Sabben, 1590, A. P. Butler, 1585, A. van 't Hoff, 1565, H. van Luyk, 1535. voor metselwerk P. de Jonge 260, Jacs. Houg, 245, A. van Sabben 220, voor glas- en schilderwerk J. P. van Ryn, 973, H. J. Harte, 965, I. J. Brakman, 930, C. B. Antheunis, f 786, H. J. Hoebé, 653. Het werk is niet gegund en zal opnieuw worden aanbesteed, blijkens achterstaande advertentie. Tot commies ter secretarie alhier is benoemd dhr. J. L. J. Maris te Sliedrecht. Hedenmorgen gaf een jeugdig voerman z$n paard het sein tot vertrek, nog vóór hij overtuigd was, dat de kar een stortekar goed vast zat. Toen het paard doorstapte, sloeg de karbak achterover en ging de vos met schrik aan den haal. Het paard zou zeker in de ruit van een banketbakkerswinkel zyn geloopen, indien het niet was gestruikeld over de verhoogde stoep en daardoor viel. De treemen der kar bleven nog juist enkele centimeters van het kozijn verwijderd, zoodat het geval, dat zich ernstig liet aanzien, Bniten verwachting goed afliep. Ook paard en kar bekwa men geen letsel. Met ingang van 1 Juni is de kommies by 's Rijks belastingen A. van der Sluis verplaatst van Nieuw-Namen naar Axel. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij den landbouwer A. van Damme te Koewacht 25 kippen gestolen. Gisteren werd te Neuzen in tegenwoordigheid van commiisarissen aandeelhouders, burgemeester en wet houders van NeuzeH, het bestuur van de Kamer van Koophandel en tal van genoodigden de emailleer-, nikkel- en kachelfabriek geopend. De president-commissaris, de heer J. de Jager hield daarbij een toespraak welke beantwoord werd door een geluk- wensch van burgemeester Huizinga. Na den gebruikelijken dronk werd gelegenheid gegeven om een en ander in werking te zien. Hoewel ep bescheiden schaal begon nen, geeft toeh de inrichting den indruk, dat men vol verwachting is en daar is reden voor. Rijwielen en kachel» zyn onmisbare artikels en ale men nu weet, dat handelaren in deze zaken even goed en voordeelig in de buurt terecht kunnen voor het fabri- ceeren en vernieuwen van hunne waren, dan is dat reeds een groote voorsprong want alleen om vrachten te sparen, doet men al heel wat tegenwoordig. De fabriek is ingericht op den handel, zoodat niet voor particulieren zal gewerkt worden. Kachels in allerlei vorm, van at de antieke buiskachel tot den modernen vulhaard zal men er kant en kiaar weten te maken of geheel vernieuwen. Zoo worden ook rywielen in elkaar gezet, gelakt in een drietal ovens en vernikkeld in speciale inrichtingen. De fabriek staat onder leiding van den directeur N. J. Acke, die een 13 tot 20 gezellen onder zich heeft, terwijl het financieel beheer zal staan onder toezicht van een accountant. Op Zaterdag j.l. werd te Ter Neuzen eene buitengewone vergadering gehouden van de ZeeuwBch Vlaamsche Tramweg Maatschappij. Te half twee uur werd deze verga dering geopend door den president van het college van commissarissen, den heer M. Lyppens, gouverneur van de provincie Oost Vlaanderen, te Gent, die daarbij eene rede hield waarin het doel der vergadering werd uiteen gezet. Daar niet voldoende kapitaal was vertegenwoordigd om het voorstel tot wijziging der statuten te kunnen afdoen, werd dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. Behoudens goedkeuring door aandeel houders van de statutenwijziging en nadere goedkeuring door den Minister van Waterstaat, werd door de verga ring tot algemeenen directeur der maatschappij benoemd de heer C. Wind van Merkensteijn te Velp. Donderdag slaagde te Middelburg voor het acte examen L. O. de heer J. P. de Jonge te Terneuzen. Te Middelburg zijn in totaal geslaagd de examens zyn namelijk afgeloopen van de 62 manaelijke candidaten 48 en van de vrouwelijke candidaten 35, terwijl al de candidaten voor de vrije en oraeoefeningen, n.l. 9 het diploma verwierven. Voor het kolengebruik over de maanden Januari en Februari, zyn door den Minister van Waterstaat wederom subsidies verleend en wel aan de Stoomtram Hulst— Walsoorden 790,— en aan de Zeeuwsch Vlaamsche tram 4947,50. Met ingang van 15 Mei a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool te Koewacht mej. P. Lijppens te Zuiddorpe. Te Breda slaagde voor het examen L. onderwys mej. Em. Baert van Kapellebrug. Onderzoek verlofgangers. Het onderzoek van verlofgangers der militie te land der lichtingen 1915,1916 en 1917 zal dit jaar plaats hebben te Sluis Maandag 7 Juni te 10 uur voor Sluis en Retranchementte Oost- burg Maandag 7 Juni te 2 uur voor Oostburg, Zuidzande en Cadzandte IJzendijke Dinsdag 8 Juni te 8,30 voor IJzendijke en Waterlandkerkje, te 10 uur voor Biervliet en Hoofdplaatte Schoondijke Dinsdag 8 Juni voor Schoondijke, Breskens, Groede en Nieuwvliet; te Ter Neuzen Dinsdag 15 Juni te 9 uur voor Ter Neuzen; te 10,30 uur voor Hoekte Sas van Gent Dinsdag 15 Juni te 1,30 uur voor Sas van Gent, Philippine, en Westdorpe te Axel Dinsdag 15 Juni te 3 uur voor Axel, Woensdag 16 Jnni te 9 uar voor Zaamslag, Zuiddorpe, Overslag en Koewacht; te Hulst Woensdag 16 Juni te 2.30 uur voor Hulst en St. Jansteen Donderdag 17 Juni te 9 uur voor Clinge en Graauw en Langendam te Hontenisse Donderdag 17 Juni te 1 uur voor Boschkapelle, Hengstdijk, Honte nisse te 2 uur voor Ossenisse en Stoppeldijk. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Donderdag 18 Mei 1920. (Hemelvaartsdag). Ned. Eerv. Kerk. Voorm, 91/, ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Geref. Gemeente. Voorm. 9'/t ure Leeskerk. Een tienjarig jongetje d. M. was met zijn pleegvader, de heer K., by de Leijweg naar den. tuin gegaan om wat gras voor de konijnen te snijden. Toen de heer K. hem na eenigen tyd niet zag, ging hij eens kijken en vond toen tot zijn groote ontsteltenis het kind verdronken in de sloot liggen. Ongewoon huwelijksfeest. Dezer dagen bad te Roosendaal een ongewoon huwelijksfeest plaats. Er werden drie verschillende huwelijken gesloten, waarvan de feestviering in één familie kring geschiedde. Een vader van twee dochters hertrouwde, terwijl zijn kinderen met twee broers in het huwelrjhsbootje stapten Doodelijk ongeluk. De 4-jarige Dirk Beekman, wonende Kortedyk te Vlaardingen, is door een sleeperswagen van de firma Gebr. van Velzen, te Delft, overreden. Het ongeval had plaats doordat B. struikelde over zijn klomp en daardoor voor het achterwiel viel. Een dokter die juist ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Te Emmen is aangehouden zekere U., die in het bezit van ruim 1000 valsche zilverbons bleek te zijn. De man zegt, deze bons in Duitschland te hebben ingewisseld. De verjaardag van den ex kroonprins is Donderdag in de eenvou dige pastorie te Oosterland op eenvoudi ge wijze gevierd. De ontvangkamer was rondom vesierd. Vele Wieringers, w.o. burge meester Peereboem, diens vrouw en zoon, de rijksveldwachter, de postschip per, 's prinsen chauffeur enz. waren op de reseptie. De prins gaf, evenals het vorige jaar, wederom vele cadeaux, allen van de gekroonde W. voorzien, aan zijn goede vrienden en kennissen. Postschipper Bays ontving een dasspeld, waarop een standaard vlag. Van buiten het eiland bereikten den Prins vele geschenken en bloemstukken en bestel lers van de post en telegraafkantoren hadden druk werk de groote massa's brieven en telegrammen aau de pastorie af te geven. Aan burgemeester Peere boom overhandigde de Prins een zekere som geld, om die onder de armen te verdeelen. De BURGEMEESTER van AXEL maakt bekend dat de uitreiking van broodkaarten zal geschieden aan houders van rantsoenee- ringskaarten op Vrijdag 14 Mei a. s. Op de Kijkuit van 1011 uur voorm. voor bewoners vau wyk K 30 en hooger en wijk L. Op de Sassing van 10—11 uur voorm voor bewoners van de wijken P en Q,. In de Steenovens van 2—3 uur nam. voor bewoners van wyk M. Op Spui van 2—4 uur nam. vooi bewoners van wijken N en O. Op het Distributiebureau voor alle overige gezinnen en wel voor de houders van 1250 voorm. 910 uur. 251- 500 10-11 501— 750 11—12 751 -1000 nam. 2— 3 1001 enhooger 34 De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER Voor de bljjken van bt langstelling bij ons veertij jarig huwelijk ondervonden, betuigei we ook namens de kinderen onzei harteltyken dank. AUG LIPPENS en Vrouw. Axel, 8 Mei 1920. Burgemeester en Wethouders vai AXEL, zijn voornemens op Maandag 17 Mei e. k., des voormiddags 10 nar. ten Raadhuize in het openbaar bij enkel; inschrijving aan te besteden: De besteding geschiedt in één perceel Bestek en teekening liggen ter inzag) bij den Gemeente-Opzichter. Axel, 11 Mei 1920. Burgemeester en W ethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretarie, J. A. VAN VESSEM. Geen draaiers, geen chr.-bistorischen geen anti revolutionnairen, geen econo miscbe bonders, maar zuivert liberalen behooren in onze kerk dl leiding te hebben en ze te bewaren all ,de on we kerk" met goed onderwys ii de consistorie en geen verkapte scholen, waar de ruzie gekweekt wordt. Daarom stemmen wij voor notabel die zijn kerk, school en partij getrouf blyft. TWEE LIBERALEN I VAN DE OUWE KERK. Voc Kerk den 1 denrn die si Kerk) verwi recht v»d 1 inden steun berei) Bei en m tabrik meow hand? „E. I Dat k De Die ii Al zi< Heel De n In Br NEE1 U D Vei C. v. P. II geef kistje Cuba Kemj Onze Baasj voor Kielen, Schorten, enz. Candidaten voor den cursus 1920- 1921 moeten uiterlijk 31 Mei a.s. wordei ingeschreven. De aangifte kan mondt ling geschieden of schriftelijk, m« nauwkeurige opgaaf vau bun naam voornamen, adres, datum en plaats val geboorte, benevens van de voorlettert van vader of verzorgers. DE DIRECTEUR. 7-5-'20. I De Dnmi verzc te V 1920, verk) Ve Ve door Be

Axelsche Courant | 1920 | | pagina 2