Axelsche Courant DEKENS. JE ADRES! Bij C. B. Ankiis verkrijgbaar Nieuwe Villa BIJVOEGSEL Zaterdag 22 November 1919. No. 66. Binnenland. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Voor den Winter. Gestikte, Wollen en Katoenen Ongebleekt Breikatoen Steeds verkrijgbaar: Axel. J. YERSTRATEN-BOER. Firma P. H Vcenhuizen. Grossierderij „Vooruitgang". TE KOOP: met Lusthof en Boomgaard VAN DE VAN Zangmiddag op Het Loo. Verleden Vrijdag eerden door de Koningin in de nieuwe zaal van Het Loo een aantal gasten ontvangen onder wie ook de besturen van vpreenigingen die de Koningin het vorige jaar een ovatie brachten. Arnold Spoel lfeidde den zangmiddag en mej. Reeser zong liederen. Het moet een aardig moment geweest zijn, toen prinses Juliana, die met den Prins bjj de ontvangst aan wezig was, geheel alleen eenige cou pletten van het Zeeuwsch-Viaamsche Volkslied zong, waarvan alle aanwezi gen uit veile borst het refrein mee zongen. M. Crt. Verwerken van melk. By ministerieele beschikking is het verboden om volle, geheel ot gedeelte lijk afgeroomde of op andere wijze verwerkte melk te verwerken tot kaas en om volle, geheel of gedeeltelijk afgeroomde of op andere wijze ver werkte melk te verwerken tot melk poeder, taptemelkpoeder, gecondenseer de melk, gecondenseerde taptemelk en caseine. Sago en pakmeel. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heelt vastgesteld de volgende maximum-kleinhandel- prijzen voor sago 0 33x/« P- pakje van 1/i K.G.; voor pakmeel 0.141/, per pakje van V4 K.G. Dom «la Nieuwenhuis overleden. In den ouderdom van bijna 73 jaren is te Hilversum overleden, de leider der Nederlandsche vrije socialisten, de heer F. Domela Niewenhuis. Het gebeurde te Breskens. De mededeeling in enkele nieuws bladen als zou de Belgische zaakge lastigdo ter zake van hetgeen te Bres kens is voorgevallen een vertoog tot de Nederlandsche regeering hebben gericht is naar het Ned. Corr. bur verneemt niet juist. Wel heeft baron Guillame in opdracht zij oer regeering mondeling de aandacht van den Minister van Buitenlandsche Zaken op het gebeurde gevestigd. Yoor Weenen. Van het Maasstation te Rotterdam is Maandagmiddag halftwee de eerste Ne derlandsche levensmiddelentrein naar Weenen vertrokken. Deze trein bestaat, naar het U. D. meldt, uit 3 wagens met gecondenseerde melk, iedere wagon met een lading van 10,000 kilo; 20 balen rijst, 6 ton lever traan, 2 wagons viscb, o. a. baring en bokking, 1000 kilo spek, 1000 kilo chocolade en ettelijke wagons met kleedingstukken. Men schrijft aan de (a.-r.) >Rott Op een dorp in het midden des lands, dat, ter onderscheiding van een aangren zende plaats, de aanduiding »Nieuwc voor zijn naam draagt, herdacht een dezer dagen een domine zijn 25-jarige ambtsbediening, 's Middags zou er re ceptie wezen, en alle dorpsgenooten wer den verwacht. Zo<f gebeurde het ook Burgemeester, wethouders, dokter pd verdere grootwaardigheidsbekleeders gin gen in statie naar des predikanten woning. Eene goede bekende had bij des domi nees vrouw eenige onrust opgemerkt, immers de bij de thee beboerende ge bakjes, in de naburige stad besteld, wa ren er nog niet en wel tien keer had mevrouw gezegd »Wat is dkt nu toch akelig!* Er was al ergens naar don banketbakker getelefoneerd, maar daze kon niet anders zeggen, dan dat de be stelling onderweg was. Inmiddels zaten de gasten ep eeu droogje, en een enkele dacht by zichzelf, dat de nood in deze pastorie wel zéér heog gestegen was Denzelfden dag heerschte er ook vreug de in de pastorie van het andere dorp, welks naam met de toevoeging >Oud« nader aangeduid wordt. Enkele weken geleden was de dominee van elders ge zin, zeer voorspoedig, met een kleinen kraaier vermeerderd. Zie! daar kwam de dienstbode triom fantelijk binnen met een kist vol gebak Ja, dominee, 't is geed, 't meet bij den dominee wezenDominee kon een kreet van vreugde niet weerhouden over zijn nieuwe gemeente, zóó gulhartig Dadelijk wat gebruiken*, oordeelde de baker en het geheele gezin, de kraam vrouw en de behulpzame buurvrouw in cluis, vergastten zich een en andermaal aan zoo'n zeldzame tractatie Daar belt de loopjongen van straks aan, met parelen zweet op het gelaat. Be stelling was ver keerd be zorgd >0, dominee!* Angst op aller gelaat »Niets», zei dominee, deed eenvoudig het deksel op de doos en gaf de sterk gedunde verzameling aan het on-attente jengmsnsch mede. Elders oordeelden de notabelen, dat het bij »zoo'n dominee*toch maar kaal toegaat. Eén gebakje 1 Op het eind van de receptie 1 Een koopman op een Friesch dorp had een varken gekocht en in een hok gebraeht. Den volgenden dag was het beestje verdwenen 't was naar zijn vroe geren baas teruggetippeld, een nur af- stands, wat voor een corpulenten spekdrager een heele onderneming i*. Was het trouw aan den ouden mees ter heimwee naar de oude woning, of slimheid van hot dier, die het deed begrijpen, dat 't met elk nieuw station dichter bij het slachthuis kwam P In de woning van den heer J. Maas te Groningen is de vorige week een ontploffing ontstaan in de kachel. Waarschijnlijk ie er een dynamietboui, die zich in de anthraciet moet hebben bevonden,, geëxplodeerd. Mevrouw Maas en haar zuster, de ondeiwijzeres ro«j. Vos, bekwamen vleeschwomïec en zijn naar het Ziekenhuis gegaan. Een kindje, dat in een wiegje lag bleef ongedeerd. De kachel is in gruizelementen gesla gen, de glasruiten werden verbrijzeld en stukken van de kachel over de straat, geslingerd. Van het meubiliar is vrijwel niets ongeschonden gebleven. Een begin van brand werd spoedig gebluscht. Woensdagmiddag brak, eveneens door het springen der kachel, brand uit bij iemand aan de Oudegracht ta Enkhuizeu Het perceel brandde uit. Het belendende huis kreeg brandschade. In de nabijheid van Moordrecht is de landbouwer J. de B., die eenige 'koeien en paarden over een spoorweg- overweg dreef door een locomotief ge grepen en gedood, evenals een koe en een paard. De afsluitboomeu zijn te vroegtijdig opgehaald, maar of dit door de B. of door den baanwachter geschied de, is nog niet uitgemaakt. Van 131 October 1919. Graauw. Huwelijks voltrekkingen. 3. Johaones Alphonsus de Rooij, 20 j., jm. en Christina Kamoen, 18 j., jd. 17. Honoré Joseph Ferdinandus Bracké, 22 j., jm. en Maria Margartta de Block, 22 j., jd. 24. Petrus de Smit, 27 j., jm. en Margaretba PauliD» de Mulder, 21 j., jd. 28. Johannes Augustinus van Waterschoot, 50 j., jm. en Anna Catha rina Verhoeven, 53 j., wed- Geboorten 7. George August, z. van Patrus Augustinus Scbillemans en Ulalie Maria Stijaert. 9. Elza Francisea, d. van Francies Ludovicus Klippelaar en Johanna Adriana Wich. 17. Agnes, d. van Petrus Mattheijssen en Sophia Mangnus. 28. Joseph, z. van Josephina Smit. Overlijden. 11. Anna Maria van Dorsielaar, 78 j., eehtg. van Carolus Meerschaert. Hengstdijk. Geboorten. 9. Maria Apolonia, d. van Theodorus Boeykens en Anna Maria Vervaat. 14. Maria Dorothea, d. van Eduardus Cornelia van Esbroeck an Amelia Maria Borm. 23. Rosalia Maria, d. vao Alphonsus Leen- koegt en Maria Elisa de Rooij. 28. Leonardos Josepbus, z. van Leonardos Alpbonsns Cornelis van Esbroeck en Louisa Maria Kerkhaert. Hontenisse. Hu welyks-voltrekkingen. 25. Petrus Neve, 41 j., weduwn. en Maria Anna Fruijtier, 45 j., wed. 25. Wouterius Norbertus Blominaart, 27 j., jm. en Amelia Strobbe, 30 j., jd. Johannes Bapt. Wnllems, 36 j., jm. en Dina M. Bnijsrogge, 29 j., jd. Geboorten. 2. Petrus, z. van Edngrd A. S. Maas en Cath. de Booij. 3. Helena, d. van Serulo Franc. Maerman en Margaretha M. van Hijfte. 7. Alousius Petrns, z. van Petrus van Goethem en Maria C. van Sikkelerus. 9. Elisa Apolonia, d. van Desiré J. Platjoaw en Anna Cath. de Smit. 16. Rosalia Regina, d. van Florent Verdur men en Mathilda R. Buijsrogge. Louisa ApoloDia, d. van Josephus Mattheyssen eD Rozalia de Waal. 27. Jacobus Jan, z. van Jacobus Wolfert en Elisabeth P. Dieleman. 28. Angela, d. van Gustaaf Hillaert en Maria Ser. Vemimmen. 29. Josephus Alousius, z. van Francies Neve en Elisabeth de Dalie. 30. Alouis, z. ▼au Alouisius J. Goossen en Anna M. van Geersdaele. 31. Josephus Cornelis z. van Jan Frans r. d. Veeken en Apolonia Arend. Overlijden. 5. Jacobus de Feijter, 84 j., weduwn. van Cornelia de Zeeuw. 15. Apolonia Morous, 11 m., d. van Leonard eD C. de Blok. 31. Petrus Gyabertus de BruijD, 25 j., z. van Alp. en A. C. Adriaansens. Koewacht. Huwelyks voltrekkingen. 8. Florimond Augustin Vercautereo (van Sinaij B.) 28 j., jm. en Martha Seraphina de Maeijer, 30 j., jd. Victor Lndoviea Debacker (van Moerbeke B.), 26 j., jm. en Florentina Maria van Regenmortel, 27 j., jd. 15. Joannes Hnbertus Heij mans (van St. Jansteen), 58 j., weduwn. van Rosalia Fedelia de Beule en Maria Theresia Raes, 54 j-, wed. van Alouisius Miggens. Geboorten. 1. Gabrielle Augusta, d. vaD Adolf Saman en Martha de Schrijver. 7. Remigius Petrus, z. van Emile Alphonse Aper en Antoinette Marie Rombaut. 14. Albertus, z. van Cod- stantia Maria Pharailde Baert. 27. Joseph Marie Cyrille, z. van Cyrillus Steenaert en Romanic Marie Ceelaert. 31. Elza Magdalena, d. van Prudentinus Benedictus Verechure en van Constantia de Bruijne. Overlijden. 25. Een als levenloos aangegeven kind van bot vrouwel. ge slacht van Joseph Franciscus de Pau (overl.) en Maria Justina Martens. Overslag. Overlijden. 2. Augustinus Wauters, 73 j., z. van Jacobos en Ange- line van de Voorde. Sas van Gent. Huwelijks-voltrekkin gen. 1. Gustaaf Joannes Maria Verbiest, 27 j. jm. en Maria Louisa .van Leemput, 23 j. jd. 7. Cyrillus Franciscus Not- schaele, 23 j., jm. en Celestina Pelagie Adelaide Mattheeuws, 24 j., jd. Ghislenus Petrus van Vooren, 30 j., jm. en Catba- rina Wilhelmina Sophia van Agtmaal, 35 j., jd. 29. Abraham Hoogesteger, 26 j., jm. on Zulma Victoria de Rjjekn, 24 j., jd. Geboorten. 6. Franciscus Hilair Johannes, z. van Josepbus Lavreau en Alma WiDDP. 13. Elion Petrus Huber- tus z. van Matthieu Hubert Flix Eman» en FlorentiDa Eogenia Anöastasia Jans sen*. 15. Annegien, d. van Lammert Struik en Luchien Francois Vermoet en Adriana Jnliana Braeke. 25. Leendert Marinas, z. van Gerardus Adrianus Bruinings en Helena Juliana Lammens. 29. René, z. van Gustavas Augustinus Eduardus Ranschaert en Elodie Maria Claeysseni. Overlijden. 1. Joanna Coleta de Clerck, 71 j d. van Bellarminus en Eleonora Baeck. 3. Celir.a Paulina de Betne, 4 d., d. van Polidor en Angelina Selis. in verschillende nummers bij KOLFBR, Noordstraat B 65. Versch gekookte Rolham, Versche Boterham worst, Plokworst, Prima kwaliteit Rookvleesch, Geldersche Rookworst, Geldersch gerookt mager Spek, Bloedworst, Preskop, Versche Haagsche Leverworst. Wachtende: Puike Goudsche Kaas, Aanbevelend, Aan hetzelfde adres dagelijks Versche ingelegde Pekelharing en Mosselen. AXEL. OPGERICHT ANNO 1790. voor den hoest Abdijsiroop, Anga-bonbons, Anga-siroop, Thermo-tabletten, Slijmsiroop, Wybert-tabletten, Kruidensiropp, Salmiak-pastilles, Drui ven-borsthoning, Mentha-pastilles, Balsempillen, Lia-tabletten. te STEXEIE Kaai «trant (BMgiö). Schoone ligging. Groot 44 areu. Te bevragen aan het bureau van dit blad.

Axelsche Courant | 1919 | | pagina 5