Olmenboomen, Effen zw. Luuster. KOPERVITRIOOL Beste wollen Housen Toiletzeep en Scheerzeep! Prachtig zwart gebloemde Stof Zwart gebloemd Zijdelint. Rook- en Pruimtabakken. Hollandsche SIGARETTEN Axel. F. G. ïan Tatenhove. J.KY1BBBUS&Ü&- iggens, BheuüL MilTAlAS SIGAREN V3 cent. Rechtszaken. Bekendmakingen. Advertentiën. Alles fijnste kwaliteit, zeer voordeelig. Axel. Firma P. H. Yeenhuizen. Het uitlossen van pl.m. 125,000 Kilogr. TURF, ONTVANGEN: Openbare Verkooping. Vrijdag 21 November 1919, 71 stuks zware ONTVANGEN: 2 ellen breed. flxel. U?ed. 3oz. de Feijfer. Firma P. H. yeenhuizen. J. GEENSEN, ONTVANGEN: Wed JOZ. DE FEIJTER. voor het smetten van tarwe. C. B. Antheunis, Axel. Ontvangen A. VAN MAALE. IF 3e Reclameweek JKs8" Afslag Rooktabak, i iviAVmrlldfieP Prima Merken. Concurreerende Prijzen. beweging te betobeu. Alles moet zich vereenigen in bet Ned. Vakverbond, dat volgens hem neutraal is, dus ieder kan bevredigen. De beer van Houten sprak zijn ver wondering uit over de wijze, waarop hij thans werd bestreden. Als men debateert, zei spr., neemt men zekere punten uit bet gesprokene en betoogt daarvan het tegendeel, maar hier is het een vooraf opgemaakt lesje, dat wordt voorgelezen. Toch wenschte spreker even te antwoorden en vroeg allereerst aan 't Gilde te bewijzen, dat het N. V. V. neutraal is. Deze gaf daaraan geen gevolg, waarna de heer Van Houten trachtte aan te toonen, dat dit verbond niet neutraal is maar op en top r o o d, zooals haar leider, de heer Oudegeest, zelf uitsprak. Verder betoogde dhr. Van Houten, dat het juist daarom hoogstnoodzakelijk is, dat we een Christelijke vakbeweging hebben. Rood en Christendom zijn de grootste tegenstellingen, men kan even goed kiezen tusschen vóór of tegen Christus. Desgevraagd zag 't Gilde verder van het woord af, waarna de vergadering gesloten werd. Enkele nieuwe leden traden toe. Uit erkentelijkheid voor opoffering ten bate van Belgische liefdewerken gedurende den oorlog werd door den Koning van België door bemiddeling van het Belgisch consulaat te Terneu- zen, de medaille van Koningin Elisabeth verleend aan de dames L. de Smidt en Spruitenburg—Buijze te Neuzen, N. Buijsse, mevr. J. Sejjdlitz en mej. J. van Waesberghe te Hulst, mevrouw Den Hollander, mevr. Jens en mej. J. Dregmans te Axel, Pauline Verdurmen, S. H. Collot d'Escury, G. W. H. Coliot d'Escury mevr. baronesse Collot d'Escu- Van Doornik, Anna Born van Lin- doack van Luik, de vier eersten medaille met het Roode Kruis, te Kloosterzande Anna Visser, te Walsoorden, mevr. Du moleijn Maertens, te Groenendijk en Bom—Vereeken en Van Mol de Waal te Lamswaarde. Een brand van reusachtigen om vang woedde gisternamiddag onder ,Jde gemeente Koewacht in de vlasfabriek van dhr. Alf. de Waal. Terwijl een 50 tal arbeiders in de fabriek aan 't werk waren, sloegen eensklaps de vlammen uit het gebouw en was hetredt, wat je kunt. Een aanzienlijke partij be werkt en onbewerkt vlas was een welkome prooi der vlammen, terwijl ook de talryke machines verbogen en verwrongen werden in de gloeiende hitte. Het spreekt vanzelf, dat de brandweer van Koewacht onmachtig was daartegen iets uit te richten. Men spreekt van 60.000 gulden schade, die met de bedrijfsschade, opbouw enz. enz. wel tot een ton kan stijgen. Ook vermisten verscheidene werklieden hun bovenkleeding, als jassen en vesten, terwijl een hunner daarin nog een brietje van 100 francs had. Deze schade weegt echter ook voor die menschen niet op tegen de weken, die ze nu werkeloos moeten blijven en dat in de wintermaanden. De eigenaar der labriek was verze kerd tegen 'brandschade, doch niet zoodanig dat het verloren bedrag ten volle zal worden vergoed. De oorzaak wordt gezocht in hét warm loopen van een of andere machine. Woensdag werd te Ter Neuzen ten verzoeke van de familie Vau de Velde, door den notaris Vau der Moer verkocht een heerenhuis met toebehoo reD, zijgebouw, opstal en tuin, staande Heerengracht 11. Kooper werd de heer A. Spruitenburg, arts aldaar voor 22.200. Tem Crt. Bevorderd is tot officier in de orde vau Leopold II de heer H. van Cantfort, Belgisch consul te Neuzen. De door het Hoofdbestuur van de Nederlandsche vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel gevoerde actie voor het personeel van de Zeeuwsch- Vkamsche Tramwegmaatschappij heeft tot gevolg gehad, dat aan de volwassen personen een uitkeering in eens van 125 zal worden gegeven, terwijl voor het verdere personeel deze uitkeering nader zal worden vastgesteld. Over de nieuwe loonregeling zal verder worden onderhandeld. Tem. Crt. - De St. Crt. van 21 October bevat onder haar bijvoegsels de statuten der vereenigingen „Ons Belang", stierhou- derij vau den N.-Brab. Chr. Boeren bond, gevestigd te Stoppeldijk; „De Westdorpsche Burgerwacht," ge vestigd te Westdorpe „De Zaamslagsche Burgerwacht" ge vestigd te Zaamslag „De Zuiddorpsche Burgerwacht" ge vestigd te Zuiddorpe „De Hoeksche Burgerwacht" geves tigd te Hoek „De Graauwsche Burgerwacht", ge vestigd te Graauw en Langendam. Naar de Br. Crt. verneemt zal binnen korten tijd te Breskens een aan vang worden gemaakt met den bouw vau een suikerfabriek, alsmede van een 30-tal werkmanswoningen. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 26 October 1919. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. B. T. Hugenholtz. Ds. J. B. T. Hugenholta. Geref. Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 91/, ure Nam. 2 ure Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 24 Oct. 1919. Ph. R., 16 j., zonder beroep te Clinge, is wegens poging tot uitvoer veroord. tot 1 maand tuchtschool. Geldig vanaf 27 October—2 November BON 4 der Rijkssuikerkaart. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader LEV1NUS VERBERKMOES den 29sten October zijn 50sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van Zijne dankbare Kinderen Behuwd en Kleinkinderen. Axel, October '19. bü A DR. WIEMES, Koestraat, Axel. Het Bestuur der Kolenvereeniging „De Herleving" te Axel zal op Zaterdag 25 October 1919, des avonds 6 uur bij den heer Gilijamse bij inschrijviug ouder hare leden trachten aan te besteden alsmede het afdragen der Turf, die door de voermans by de leden aan huis wordt bezorgd. De noodige inlichtimgen worden door den Voorzitter verstrekt. Namens het Bestuur, P. VAN DUKE, Voorzitter. F. DIELEMAN Fz., Secretaris. en Aanbevelend, M. DEN ENGELSMAN, Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijn principalen, op des voormiddags 11 uur te Ossenisse, in den Hooglandpolder op de hotstede van Corn. Vinke ter plaatse van uit wassing, verkoopen waaronder van meer dan 2 Meter omtrek. Plaatselijke aanwijs zal geschieden door C. Vinke, eiken dag, behalve 's Zaterdags en 's Zondags. Betaling contant op dertig dagen. Onkosten 7 Ruimen vóór of op l April 1920. NOTA. Voor de gebeele party kan inmiddels onderhandseh worden ingeschreven. Biljetten in te leveren onder motto „Olmenboomen Ossenisse" per aange- teekende brief vóór of op 19 November a.s. ten kantore van Notaris Dregmans. De biljetten blijven geldig tot 27 November 1919 en worden geopend na de publieke oproeping. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris DREGMANS en J. J. A. ROTTIER, administrateur te Neuzen. Aanbevelend, Verschillende soorten. Verschillende merken. Verschillende kwaliteiten. Verschillende pry zen. en pijnen van allerlei aard Gebruik hiertegen Mfinhardt's Sanaperintabletten. Koker 60 ct., 3 kokers f 1.70. Bij Apoth. en Drogisten. van# aan verminderde pryzen. VOORHANDEN 45 ct. per half pond Aanbevelend, Weststraat D 55. b(J in alle maten. MARKT C 12. vaa *25 October tot en met 1 November.- Hoeveel pakjes BZK liggen er in de Etalage? Een ieder die voor eén gulden koopt, mag eeu getal opgeven. Die mij het juiste getal pakjes opgeeft krijgt een Cadeau ter waarde van f7,50 (mag uitzoeken wat hij wilt). Verdar Cadeaux van ƒ3,50, ƒ2,— ƒ1,— en ƒ0,50. Zie verdere bepalingen in de Etalage. Rooktabak No. I vaD j 2,— per pond, nu 1,75. Rooktabak No. 2 van f 1,50 per poDd, nu f 1,25. Rooktabak „de Kroon" van 0,90 per pond, nu ƒ0,85. Niemand verzuime van deze reclame week gebruik te maken. ft r.

Axelsche Courant | 1919 | | pagina 3