GAZELLE. l p. mmmrn, N. Y. GERZON's Yleesclconsemnfabrieken - Groningen. UURWERKEN, Ls. Van Waesberghe-Janssens. Gemengd Nieuws. Alleenverkoop voor AXEL: Wed. R. BLANKERT. DageHjüs leverbaar! Ie en 2e kwaliteit GEKOOKTE HAM, TONGWORST, BOTERBAMWORST, METWORST, PLOKWORST, ROOKVLEESCB, LEVERPASTEI, ONTBIJTSPEK. Ook in het winterseizoen, bij storm en regen, hagel of sneeuw is je beste rijwiel: een (Alleen een motorfiets is nog beter). Motor- en Rijwielhandel. Gevestigd sedert 1871. HULS T. ®®®B®®m®®®®m®®®®®m®®®®®B®®®®< O Regulateurs, Stijlklokken, Pendules, Kastklokjes en Wekkers. Zeeuwsche Brandwaarborg Maatschapp Van de stoomkorboot ran den heer Print, te Ierseke die met een lading mossels van de Zuiderzee terugkeerde, is bij Vreeswijk een knecht «verboord gevallen en verdronken. Het Staatstoexicht op de mijoen heeft een ernstige waarschuwing gericht tot alle ondergrondsche mijnwerkers, wegens het in den laatsten tijd veelvul dig voorkomen van het opzettelijk en gewelddadig openen van brandende mijn lampen in de ondergrondsche werken, waardoor groot gevaar kan on staan voor ontbranding van mijngas. Ook waar schuwt het Staatstoezicht tegen overtre ding van het verbod op het meenemen van rookbeDoodigdheden en lucifers in de mijnen, waaraan vooral jeugdige mijn werkers zich sehuldig maken. Mooie gift. Gisteren hebben eenige ingezetenen van Wormerveer den bnrgemeestes de som van f 60.000 ge icboDken, met het recht van vrije be schikking. Burgemeester Cluyssenaer aeido het bedrag ter hand te zullen itel- len aan pastoor Rombouts, voorzitter der Ver. tot stichting en instandhouding van een centraal ziekenhuis in de Zaanstreek, hetwelk beheerd zal worden door de austers Francitcanne8sen. De burge meester zeide overtuigd te zijn, dat deze stichting een zegen zal worden voor het uitgestrekte industriegebied. Te Katwijk aan Zee ontstond een felle uitslaande brand in de taanderij, de nettenbreierij, bergplaats en pakhui zen van de firma Ouwehand, reeder al daar, die tot laat in den nacht voort duurde. Hoewel ook nog de Leidsche brandweer werd gerequireerd en met de groote stoomspuit op het terrein ver scheen is het geheele gebouwencomplex uitgebrand. De schade loopt in de tonnen, doch zou nog veel grooter geweest zijn, wanneer niet een aantal sehepen met toebehooren op de vangst waren geweest. Alles was verzekerd. De »Bredasehe CouraaU publiceert eene correspondentie tusscben dr. Van Groenendael, d.d. 24 September uit Caep en den journalist Kollenaers te Breda, waarbij de heer vau Groenendael ver- ïekert, dat hij geen propaganda voor het annexionisme voerde en onkundig is ge laten van de campagne tegen hem ge voerd. Moord. Te Heerlerheide ie een oud man vermoord in zijn buis gevonden. Hy was een zonderling, die in een steeds gesloten buis woonde. Het gerucht wil dat de man ryk was. Toen de buren by de ontdekking bet huis binnengingen, lag Piepers, zoo heette de man, met gebonden handen in een plas bloed. Hg had een gapende wonde in het hoofd en zijn gelaat was verminkt. Alle kasten en laden waren overhoop gebaald. Een Dnitsch vliegtuig, waarin 3 personen zaten, waS gistermiddag genood zaakt in' een weiland aan de Vliet ouder Voorburg een noodlanding te doen. Na eenig oponthoud kon het zijn reis voort zetten. Uit Delfzijl wordt gemeld, dat dé Dnitsche bark »Annanutt«, die van Zweden naar Delfzijl onderweg was met een lading gezaagd bout, ter hoogte van Borkum schipbreuk heeft geleden. Het blijkt dat de, geheele bemanning van de bark, groot 22 koppen, is ver dronken. Lijken en lading spoelen voortdurend op het eiland Borkum aan. Nader vernemen wij, dat de lAnnanu' naar Delfzijl gesleept werd door de Duitsche sleepboot »Anna Wesselc, var Emden. Ter hoogte van het eiland Be. kum sloeg de >Annanutt< van den sleep tros. De sleepboot kon haar niet mepr bereiken, zoodat de >ADnanutt< op bet Borkumerrit liep waar zij uiteusloeg. Typhus te Amsterdam •- Van 1 September af zijn er naar de gast huizen vervoerd 115 lyders, verdacht van febris typboideathans komen gemiddeld 6 nieuwe gevallen per dag re rekenen van den Gemeentelijken Gezondheidsdienst. Deze gevallen worden naar de gasthuizen vervoerd. Maatregelen worden genomen, om, mocht de stroom nieuwe gevallen aanhouden, in do gasthuizen ruimte ter verpleging beschikbaar te houden. Te Delft is het dezer dagen gebeurd, dat een vrouw geen geld had om het tekort aan te zuiveren, ontstaan door het inwerpen van centea in den muntmeter inplaats van kwartjes. Op het kantoor der gasfabriek bleek dat twee dagen te voren haar man het laatste gedeelte van 405.(vierhon derd en vyt gulden) had ontvangen, welk loon hij ia den tijd van vier weken en twee dagen met het, lossen van steenkolen voor de fabriek had verdiénd. - Varende op den IJsel bij Gouda viel het zesjarig zoontje van kapitein Van Breeraen van een motorschuit te water. De vader sprong bet kind na, doch verdronk zelf bij zijn pogingen tot redding. Het zoontje werd gered. Te Lunteren heeft een opgewonden menigte bij den predikant der Ned. Herv. Gemeente de. K., ruiten ingeworpeD, een tuinhek vernield eD andere baldadigheden gepleegd. Oorzaak de predikant wilde niet, dat een overigens uitstekend geslaagd kinderfeest met muziek zou worden opgeluisterd. Uit de Iyst van signalementen voorkomende in het Algemeen Politieblad, blijkt, dat er op 1 Januari 1919 nog 37000 personen waren, die nog iets met de Justitie te vereffenen hadden. Te Kiel zijn weer 25.000 werfar- beiders in staking gegaan, omdat de com missie voor steun aan werkloozen den eisch om de onderstenning te verhoogen van 8 tot 12 mark niet kon inwilligen. De gewezen Daitsche keizer. De Evening Standard heeft een van hare medewerkers ter gezaghebbende plaatse laten vragen, hoe het met het proces tegen den vroegeren Daitschen keizer stond. Zal de keizer terecht staan en zal die historische gebeurtenis te Londen plaats vinden vroeg hij. Het antwoord was Dat is het plan. Het plan, dat Lloyd George in het Lagerhuis bekend heeft gemaakt, is nog piet gewijzigd, en het kan ook niet goed gewyzigd worden zonder toestem mibg van" de onderteekenaars van het tractaat van Versailles. Zal de vervolging van Zijne Keizerlijke Majesteit dus voorbereid en to mg hebben AntwoordDe voorbereiding is nu zoo goed als klaar en als de gewezen Keizer deze week te Londen zou moeten verschijnen, zou het proces kunnen beginnen daar de maatregelen voor zyn bewaring enz. zijn getroffen. Als het proces begint, van waar zal dan de eerste stap gedaan worden, van hier of van Parijs uit? „Van Parijs uit." Verwacht men dat het nog lang zal duren, voor die gedaan wordt „Neen. Het zal niet te verwonderen zijn, als de eisch tot uitlevering binnen een maand gedaan wordt Een eisch aan Holland „Beter is het misschien van een verzoek te spreken." „Zal Holland vermoedelijk weigeren ot hinderpalen in den weg stellen „Dat kan niemand zeggen. „Misschien." Tcd slotte kreeg de journalist de verzekering, dat het den oppersten raad eerlang ernst zou zijn. Het voornemen is nog altijd om den Keizer voor het gerecht te brengen, en daar is geen verandering in gekomen en zal ook waarschijnlijk geen verandering in komen. Alles eerste kwaliteit. Aanbevelend, A.JL. S BOV'EN. AXEL-Weststraat. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR. Bijkantoren te Axel, Sas van Gent, Ter Neuzen en IJzendijke. Zitdag te Oostburg en Sluis. Neemt gelden a deposito en in rekening-courant, tegen rentevergoeding. Stelt ter beschyddng zijner rekening-couranthouders cheques, welke behalve te zijne Kantoren in Zeeuwsch- Vlaanderen bij ruim 250 Banken in ongeveer 150 plaatsen van Nederland kosteloos betaalbaar zijn, waardoor het niet noodig is geld in huis te houden. Kwaliteit als voor den oorlog. ■s Zoo pas ontvangen een groote partfl als WEKKERS vanaf f5, en i'6,per sink. REGULATEURS vanaf f20,- f22,50, f25,— en hooger. Nikkelen SLEUTELHORLOGES vanaf f7, allen met prima koperen werken en schriftelijke waarborg. Aanbevelend, !P. J. VA.LJE-WJLLEIVLS. Magazijn „De Blauwe Bril" - AXEL. OPGERICHT IN 1824 TE ZIERIKZEE, verzekert Onroerende en Roerende Goederen tegen eene vaste premie of onderling naar begeerte der deelnemers. AGENTEN voor het 5de District van Zeeland: Axel. F. DIELEMAN J. C VINK.

Axelsche Courant | 1919 | | pagina 6