No. 30. Zaterdag 19 1919. 35e Jaarg. N ieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. af Ia J. C. VINK - AxeL Raadsverslag. FEUILLETON. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 75 Cent; franco per post 871/Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER Bureau Markt C 4. Telefoon Kr. 56. - Pogtbox AD VERTENTIEN van 1 tot 5 regels 50 Cent; voor eiken regel meer 10 Cent. Groote lettere worden naar plaatsruimte berekend. AdvertentÜH worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- er Vrijdagmiddag TWAALF ure. Vergadering van 15 Juli 1919. Aanwezig de h.h. Lamaïtre, Kruysae, De Kraker, F. Dekker, De leijter, 'Bi. en Woliert. Afwezig de h.h. Van Driel, Oggel, i P. Dekker, Dieleman en Smie». Voorzitter dhr. L. J. den Hollander, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en zegt, dat de notulen van de voor- OUd, laatste vergadering vastgesteld kunnen worden. I I. Mededeeling ingekomen stukken, xel, Hieronder behoort o.a. de goedkeuring van Ged. Staten aangaande de leening voor het takort op de distributie-reke ning. Da Voorz. wil hierbij nog eenige eni toelichting geven. Hij heett bemerkt, dat het publiek niet op de hoogte is van de verschillende uitgaven en daar om een verkeerde voorstelling hebben van het tekort. Hij hoopt dat het hun j J duidelyk zal worden, wanneer straks 6 na de afrekening ieder de gelegenheid j heeft inzage te nemen van de inkomstea itsck eQ uitgaven van het distributie-bureau. tor> Ofschoon officiéél niet geklaagd is, is het hem bekend, dat erover gepraat is en daarom acht spr. het goed dat reed» knu mede te deelen. Later zal per advertentie bekend gemaakt worden, wanneer die verantwoording ter visie ligt. De ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. II. Instellen graan- en veemarkt te Hontenisse. Door Ged. Staten worde gevraagd of de Raad bezwaar heeft tegen het besluit van den Raad van Hontenisse, waarbij wordt ingesteld een markt voor graan en vee te houden te Kloosterzando op eiken Vrijdag, voor het eerst op 5 Sept. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar, waarmede de Raad instemt. III. Intrekken raadsbesluit toelating gekozen leden. De Voorz. herinnert er aan dat de meeningen verschillen. Sommigen zijn van oordeel, dat de geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden behooren te worden onderzocht door den thans bestaanden Raad, Ged. Staten zijn van oordeel, dat die daartoe niet bevoegd is en de nieuwe Raad behoort te be- slissen. B. en W. kunnen zich bij deze zienswijze neerleggen. Dhr. Wolfert meent, dat de Raad dan toch eerst beëedigd moet zijn, anders zijn ze z. i. geen raadslid. Hij begrijpt niet hoe zulks kan. De Voorz. erkent, dat voor die mee ning veel te zeggen is, en dat ook om andere reden de meening Van Ged. Staten wel aanvechtbaar is, maar hij acht het eenvoudigst het genomen be sluit in te trekken. Ook bij de Tweede Kamer wordt aldus gehandeld en een volharden bij het genomen besluit zou slechts moeilijk heden opleveren. In. stemming wordt gebracht het volgende voorstel van B. en W. De Raad der gemeente Axel, kennis genomen hebbende van een schrijven Dan kan mejuffrouw Felicitas met u omspringen zooals ze dat verkiest. Maar ■til, hier zijn we aan ons doel I* Het rijtuig sloeg een fraaien parkweg in en hield stil voor de breede marmeren trap pen eener villa. Na herhaald schellen, werd de deur geopend en op den drem pel verschenen een vrouwelijk wezen, bij wier aanblik Bruno, als door een tarantulo gestoken terugdeinsde. Onder een muts, die een scheef opgezette pruik verborg, tuurden twee scheele oogeu naar de punt eener neus, die op zeer aan zienlijken afstand boven een tandeloozen mond in een stouten boog eindigde. De boezem der dame scheeu zich naar ach teren ontwikkeld te hebben, want, terwijl van voren het lichaam plat wegliep, ver toonde zich tusschen de schouderbladen een in het oog loopeode ronding. »Is ze dat stamelde Bruno dof en trok den voet, dien hjj op den drempel gezet had, terug. »Wel neen, dat is de dame van ge zelschap, die is nog niet eens de leelijkste. Dan moet ge eens de keukenmeiden het dienstmeisje zienZij zelve is veel schooner. Met deze woorden schoot Van Krackwitz den tegenstribbelenden van heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, betreffende het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden, Gelet op de bepalingen der Gemeen tewet en der Kieswet, besluit in te trekken het raadsbesluit van 24 Juni 1919, betreffende het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. Dit wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen van h.h. Wolfert en Dekker. IV. Vaststellen pensioen grondslagen gemeente-ambtenaren. Onder het voorlezen der bedragen komt dhr.'Dieleman ter vergadering. Met alg. st. werden de grondslagen vastgesteld, als door B. en W. was bepaald. V. Aanbieding kort verslag van den toestand der gemeente over 1918. Dit zal ter inzage worde» gelegd voor de raadsleden. VI. Wijziging gemeentebegrooting 1919. Deze wijziging bedraagt totaal een vermeerdering van ontvangsten van 3400, wegens vermoedelijk gunstig saldo over 1918 en een vermeerdering van uitgaven voor de volgende posten Jaarwedde plaatsverv. gemeente ontvanger 183.33 Vergoeding kantoor gem ontv. 25. Jaarwedde plaatsverv. grafdelver. 50, Kosten politie 50.— Volksbibliotheek 75. Rente van ƒ4200 k 51/, pCt. 115.50 Bruno naar binnen. Nadat de heeren hun namen hadden opgegeven, zweefde de fee voor hen uit en opende een ont vangkamer, waarvan het inwendige in roode kleuren prijkte, en door lampen met hoogroode schermen verlicht werd. Bij hun binnemtreden verhief zich uit een leuningstoel een schrale vrouwenge stalte die met een trotsche hoofdbeweging eeu paar lange poëtische kt uilen op de schouders terug wierp en in majestueuze houding den heeren tegemoet schreed. Bruno koQ haar gelaat niet ziea, daar zij het den heer Von Krackwits toekeerde, doch met betrekking tot de overige lichaamsdeelen oordeele hij, dat deze volstrek niet met de door Von Krackwits zopzeer geroemde keuken in overeenstem ming te brengen waren. Eensklaps wende zij zich om en liet onder het voorstellen een paar muisgrauwe oogen over Bruno gaan, terwijl deze een iewat lompe buigiDg voor haar maakte. Het bleek hem, dat bet portret in het 83lon van Von Krackwits niet gelogen had. De schouders waren in werkelijkheid wel wat spitser, de armen langer en de ooren grooter, doch daarvoor prijkten de wangen met een jeugdigen blos en deed haar glimlach een dubbele rij sneeuw witte tanden zien. Bruno greep naar hare hand en drukte er een kus op, die klapte, eu stotterde dan, dat zijn vriend Von Krackwits hem reeds vele, vele jaren over de hoogadellijke gezindheid Aflos leening 4200 1400. Kosten Huurcommissie 250. Kosten Burgerwacht 700. Uitkearing 10% van dea steuD aan gedemobiliseerden 700. Totaal 3548.83 Vermindering van uitgaven wegens af-en overschrijving 148.83 Blijft 3400.— De Voorzitter deelt mede, dat aan den grafdelver 3 maanden ziekenverlof is toegekend en daarom 50 is uitgetrok ken voor eeD plaatsvervanger. Naar aanleiding van den post kosten politie deelt de voorz. mede, dat is in gekomen een schrijven van het comité voor bewaking, enz. verzoekende een bijdrage van 50, ter gemoetkoming in de kosten die dat comité heeft te maken. Spr. zegt, dat het comité bestaat uit burgemeesters van Zeeuwsch-Vlaanderen die het doel hebben ter meerdere veilig heid uitbreiding van rijkspolitie te krijgen. Aangaande den post uitkeeriug wegens steun aan gedemobiliseerden merkt de voorzitter op, dat het bedrag van 700 slechts een tiende gedeelte bedraagt, van wat is uitgekeerd. De rest wordt door het Rijk bijgedragen. M. a. s. wordt de wijziging goedgekeurd. VII. Voorstel van B. en W. tot het invoeren van den vrijen Zaterdagmid dag voor het personeel ter secretarie. Dit voorstel wordt ingediend naar aanleiding van een verzoek van den gemeentebode, die zulks vraagt voor het verrichten van bezigheden thuis. der geachte dame had onderricht, zoodat in hem het verlangen was ontwaakt, haar te leeren kennen. Daarop zuchtte hij. Of het een zucht van verlichting was na de welgeslaagde aanspraak of die, welke door Von Krackwits was voor geschreven, kon de mentor niet onder scheiden. Wel echter bemerkte hij een wolkje van misnoegen op het voorhoofd van mejuffrouw Felicitas en de oorzaak er van kunnende nagaan, riep hij Bruno toe »Maar mijn waarde Von Schreoken stein, hoe kunt ge tegenover mejuffrouw Felicitas van vele, vele jaren spreken* en zich dan tot haar wendende, ging hij voort »Da heer Von Schreckenstein en ik kennen elkander sedert vier jaren, dat noemt deze heer vele, vele jaren.* Het wolkje verdween. Bruno bracht dit incident niet weinig van zijn stuk en hij herkreeg zijn gees t'elijk evenwicht eerst weder, toen de schoone maagd met enkele gemakkelijk te beantwoorden vragen aangaande het weder en zijn welstand, zich tot hem wendde en ham verzocht haar eenvou- digen disch in gezelschap van den heer Von Krackwits te willen deelen. Daar mede had zy zijn hart reeds half veroverd, want hart en maag stonden bij Brnno inet elkander in het nouwste verband. Vou Krackwits bood mejuffrouw Felicitas deu arm en beiden ruischten voor Bruno uit door verschillende luxurieusimgerichte vertrekken naar de eetzaal. Terwijl Brnno, geheel verrukt, zijn blik over zijn toekomstig rijk en weiden liet, en zijn ooren in de toonen per liefelijkste toekomstmuziek baadden, ontwikkelde zich tusschen Von Krackwitz en Felicitas een fluisteread gevoerd gesprek. Hij is nog zeer groen,* meende zij. »U is zeer moeilijk te bevredigen, mejuffrouw. De heer Von Wackelstein was u te oud, Vou Sohafmoul had u een te ordinairen naam, Von Protzenstein was u te lichtzinnig, Von Hohenbuch »Om Godswil, niet zoo luid. Hij bevalt mij immers voor het overige zeer goed, maar hij heeft misschien veel schulden »Maak u daar niet over bezorgd, mijn lieve juffrouw voor het maken van schul den liet wijlen zijn vader, de baron, hem geen gelegenheid.* Zy namen plaats, Von Kraekwits aan de rechterhand dei> gastvrouw en Bruno dicht naast hem, zoodat hg de zacht ge fluisterde raadgevingen van zijn mentor hooren koo. Bij den aanblik van de tafel werd Bruno's hart week en hij nam zich voor mejuffrouw Felicitas oprecht innig lief te hebben. Eerlijk verdeelde hij de door Von Krackwits voorgeschreven vurige blikken tusschen de verschillende gerechten en zijn vis A vis, die tevergeefs op eenige toespraak van zijn zijde wachtte. (Wordt vervolgd).

Axelsche Courant | 1919 | | pagina 1