Rijwielbanden. GUMMI. Gewone Algemeene Vergadering Openbare Vergadering gesloten. likl-, PÉol- tl Stkrijliacli» Landbouw. Rechtszaken. Bekendmakingen. Advertentiën. Christelijke Zangvereniging „Hoop op Zeg*en" administratieve werkzaamheden. Prijsverlaging Blooker's Daalders Cacao. A. A. SLIJPEN, Heden ontvangen: Zoo pas ontvangen een groote partij Fransche Rijwielbanden, Tegen de revolutie. J. C. VINK, een Timmermansknecht, digd te worden slechts Tan brood en margarine zal gedurende langeren tijd de distributie worden voortgezet, zij het dan ook, dat voor het eerstgenoemde artikel dezen zomer een geleilijke prijsverhooging zal worden ingevoerd. De broodprtyzeo. Het bestuur van Ned. Verbond van Neutrale vakvereenigingen heelt een conferentie gehad met den Minister van Landbouw, waarin deze mededeelde dat van rerlaging der witte- en bruin- broodsprijgen geen sprake kan zijn, omdat de vroegere regeling ongeveer 10 millioen per maand kostte. AXEL, 3 Juni 1919. Een brutaal stukje is in den nacht van Zaterdag op Zondag hier uitgehaald. Men heeft zich toen door uitsnijding van eeD pas gezette ruit toegang versehaft in de woning van D. v. C. alhier. De bewoner vermiste aanvankelijk niets, doch kwam later tot de ontdekking, dat ongeveer 25, die in een vest hadden gezeten, en op zyn slaapkamer bij andere kleeding lag, verdwenen waren. De talrijke deelnemers, die zich ook dit jaar weer aanmelden voor een der nummers van het met Pinksteren te houden concours-hippique alhier, wijzen op interessante wedstrijden, welke te zien zullen zijn. Vooral nu de gelegen heid zich voordoet, dat verschillende Belgische dravers en beroepsrijders weer kunnen mededingen, hoort men algemeen dat de belangstelling groot zal zyn en dnizenden weer ons stedeke zullen be zoeken. In verband hiermede heeft de directie van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg maatschappij hare dienstregeling voor dien dag gewijzigd en zullen er expres trammen loopen. Zoo zal op 9 Juni de laatste tram naar Sas van Gent eerst te 9 uur van hier vertrekken, in plaats van om 7.15 en zal 's middags een extra tr§io tel2u. uit Walsoorden vertrekken en om 5.21 alhier aankomen. Zondagnamiddag is in deOtbene- sche kreek een jongetje bij het baden in de diepte gezonken. Toeu hij werd opgehaald konden hulpmiddelen niet meer baten. Zondagavond stond te Ter Neuzen in de buurt Java een groote partij stroo in brand. Men zegt, dat ongeveer 70.000 K.G. stroo verbrand is, welke gereed stond onder concent naar België te worden geleverd. Het was verzekerd op beurspolis. Door de ambtenaren werden nabü Sas van Geut 4 runderen aangehouden welke door onbekend gebleven smok kelaars over do grens zouden gevoerd worden. Bij publieke verkooping voor den ontvanger der registratie en domeinen brachten d?ze 4 stuks eene som van 1725 op. Ook onder Philippine zijn twee stuks vee onder dezelfde omstandigheden aangehouden. Te Boscbkapelle is een paarden stal, ver vau de boerderij van den eigeuaiir in het bouwland staande, des nachts tot den grond toe afgebrand. Kwaadwilligheid is hier niet buiten gesloten. We hadden niet de gelegenheid om eerder melding te maken van de stierenkeuring alhier gehoudentoch achten we hef niet te laat, om ook nu nog den uitslag mede te deelen. De zaak komt ons daarvoor belangrijk genoeg voor. Laten wij beginnen met te zeggen, dat er flink materiaal was aangevoerd, dat wijst op een stap in de goede richtiug. Eerlijk gezegd toch concen treert men hier zijn aandacht ten veel op de paardenfokkerij in vergelijking met het rundvee door. Toch is de veefokkerij ook een zeer winstgevende zaak en is het noodig, dat ons land, dat een goeden naam heeft voer vee- uitvoer, dien naam handhaaft. We juichen het dan ook toe, daarop wezen we vroeger reeds, dat ook hier liefheb bers de handen in elkaar hebben ge slagen en een stierenvereeniging hebben opgericht niet alleen, maar een paar pracht exemplaren in Friesland hebben aangekocht om het rundvee hier te veredelen. Er waren 14 stieren ter keuring voorgebracht, waarvan de keurmeesters, de heeren C. Zwagerman, zuivelconsu- lent voor Zeeland eu D. E. C. Hartog, inspecteur-instructeur v. b. Ned. Rund veestamboek, getuigden, dat ze over het algemeen van uitmuntende kwali teit waren. Er werden slechts 3 afgekeurd. De overige waren alle eerste klasse tokdieren. De punten werden vastgesteld als volgt Hertog, eigendom van de stierenver eeniging te Neuzen Driewegen 78,8, Joris idem te Axel 778, Grietjes verwachting te Zaamslag 76,7, Duma- stien van D. Pielaert Sas van Gent 76,9, Anton te Zuiddorpe 76,4, Karei, te Axel, 76,2, Gluck auf IV te Philip- pine 76,1, Bertus te Hoek 75,5, eu de jonge Hertog van P. A. P. Dieleman te Neuzen 75. Alle eerste prijzen. Tweede prijzen verkregen Robinson van S. van Hoeve met 74 2 en Klaas IV te Westdorpe met 74. Voor de koeienkeuring stonden 13 stuks aan de lijn van gemiddeld goede kwaliteit, enkele zeer best, zooals de koe van R. van Waes te Zuiddorpe, waarvan men zeide, dat als het een paard jgeweest was zou de streek uit- geloopen zijn. Het was een zeldzaam dier, dat 85.3 punt behaalde. Heel goede koeien waren ook Sergeant en Blomme van de Wed. de Munch te Zuiddorpe, Nora, van J. van Hoeve, Axel en Janna van R. van Waes voornoemd. Toch kon eu moest er vooral vaa vrouwelijk fokvee nog meer werk gemaakt worden. Interessant was de demonstratie, die de heeren van elk dier gaven en welke als een aanschouwelijke les diende voor de liefhebbers. Er blijkt ook langzamerhand meer liefhebberij voor dit bedryf te komen, wat zeker wel te danken is aan de ijverige bemoeiingen van de heeren Zwagerman en Hartog. Door de Z. L. M. zyn aan den Minister van Landbouw requesten ver zonden le om te willen bevorderen, dat de afname der aardappelen beter zal worden geregeld2e idem voor vlasstrooen 3e om voldoende suiker beschikbaar te willen stellen voor de jamfab, cage en uitvoer vau jam toe te staan naar Duitschland en Oostenryk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 30 Mei 1919. P. K., 15 j., zonder beroep en D W. v. d. H., 15 j., zonder beroep, beiden te Ter Neuzen, zijn wegens diefstal ieder veroordeeld tot 10 of 3 weken tuchtschool. D. I., 15 j., zonder beroep en P. I., 17 j-, zonder beroep, beiden te Koewacbt, zijn wegens als voren vrijgesproken. J. C. K., 18 j., arbeider te Axel, is wegens wederspannigheid veroord. tot 10 oi 10 dagen hecht. J. A. v. H., 18 j., arbeider te Axel, is wegens als voren veroord. tot f 15 of 15 dagen hecht. P. A. C., 34 j., klerk te St. Jansteen, is wegens beleediging veroord. tot 25 of 25 dagen hecht. A. D. B., 33 j., landbouwer te Graauw, is wegens verboden vervoer veroord. tot 14 dagen gevang. C. F., 22 j., werkman te Axel, is wegens beleediging veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. G. S., 23 j., schipper te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord. tot 10 ot 10 dageD hecht. O. A. v. A., 41 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens heling veroord. tot 1 maand gevang. J. J. d. R 20 j., tuinier te Hontenisse, is wegens verduistering verooru. tot 1 maand gevang., voorwaardelijk 3 jaar proeftijd. W. R., 20 j. en J. R., 21 j., werk lieden te Ter Neuzen, 'zijn wegens dief stal ieder veroord. tot 1 maand gevang. Zitting van 3 Juni 1919. F. W., 24 j., werkman te Terneuzen, J. v. H., 25 j., mijnwerker te St. Jan steen, C. d. O., 19 j., landbouwer te Philippine, allen gedetineerd, zijn wegens wederspannigheid ieder veroord. tot 4 maanden gevang. V. A. d. L., 28 j., werkman te Koe wacht (Moerbeke), beklaagd van weder spannigheid is vrijgesproken. Geldig vanaf 4 tot en met tl Juni: BON 4 van het vierde tijdvak der. normaal- margarinekaarten. te AXEL. Bovengenoemde Zangvereeniging brengt langs dezen weg haren harte- lijken dank aan allen, die ons zoowel door hunnen financiëelen steun als met daadwerkelijke krachten, op welke wijze ook, in de gelegenheid hebben gesteld om de reis te maken naar 's Gravenhage, welke met zooveel succes is bekroond en waarbij we zoo onuitsprekelijk hebben genoten. Tevens ook onzen dank aan de zeer velen, die voorgegaan door het EdelAchtbaar Bestuur onzer Gemeente ons op zoo vereerende wyze bij de terugkomst hebben verwelkomd en aan den milden gever, die daarna ons verblijdde met een gift van 25 galden. Namens alle leden, Het Bestuur JAN DE VISSER, voorz. G. WTJNA, vice-voorz. JAC. BAKKER, secr. JAN RINGELBERG, penningm. R. SCHEELE. JAC. VERSTRATEN. CORN. RINN, directeur. Axel, 31 Mei 1919. van aandeelhouders der Zeeuwsch* Vlaamsche Tramweg Maat schappij, te Terneuzen, in het Hótel „des Pays Bas", op Maandag 23 Juni 1919, des namiddags ten 2 ure. Behandeling Jaarverslag Balans Winst- en Verliesrekening Eventueele grondverkoop aan de Provincie. Aandeelhouders, die de vergadering wenschen bij te wonen, worden her innerd aan het vereischte deponeeren hunner aandeelen, tegen ontvangbewijs, ten kantore der Maatschappij of bij den Secretaris. De stukken liggen ter visie ten kantore der Maatschappij te Axel. De Raad van Commissarissen, M. LIPPENS, Voorzitter. Mr. P. DIELEMAN, Secretaris. Terneuzen, 2 Juni 1919. Door gedeeltelijke opheffitg der Gemeentelijke Distributie nu over vrijen tijd beschikkende, zag ondergeteekende zich gaarne geplaatst voor Hoog loon geen vereischte. Aanbevelend, J. C. ORLEBEKE, Stationstraat, Axel. In blikken bussen, v, kilo netto fl,80. XU o f 0,95. Vi, f 0,40. Aanbevelend, Beleefd aanbevelend, C. J. SCHIEMAN-CAPPON, Stoomsmedery, Axel, in alle maten, prima kwaliteit a II gulden per stuk. Tevens nog enkele gebruikte RIJWIELEN met nieuwe banden. Aanbevelend, A. P, DIELEMAN, AXEL. Motor- en Rijwielhandel, aanst. ZATERDAG 7 JUNI, nam. 6 ure (zomertijd) in het Zondagschoolgebouw te Kijkuit SPREKER: 1 te Neuzen. Onderwerp: Entrée vrfl. Debat vrfl. HET BESTUUR. Gedurdnde de PINKSTER- DAGEN is de grossierderjj en winkelzaak tot en met Donderdag Beleefd verzoeken wy onze cliëntèle t ij d i g en voldoende hun inkoopen te doen. Firma P. H VEENHUIZEN, Axel, Kwaliteit als voor den oorlog. MARKT C 4. GEÏRAAGO: die zelistandig het werk uit kan oefenen, Loon bij overeenkomst. C. VAN EERDENBURG, Slooper, Ter Neuzen.

Axelsche Courant | 1919 | | pagina 2