5ttikerbcet Agenten. 4 83 Olmenboom», Wie bemerkt,— DIENSTBODE, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Burgerlijke Stand. Vleesch. Advertentien. Mejuö. Neeltje y. d. Broeke, Openbare Verkooping. Een HuisSchuur en Tuin Een Huis, Schuur en Erf, Een Huis, Schuur en Erf, De CACAODRANK bij uitnemendheid. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Geïraagd te Axel tegen t Mei: Openbare- Verkooping. s^. De loop der bevolking in de ge meente Hengstdyk over 1918 was als volgtm Geboren 7 m., 9 vr., totaal 16. Gevestigd 50 m., 19 vr., totaal 69. Overleden 4 m., 3 vr., totaal 7. Vertrokken 61 m., 31 vr., totaal 92. Bevolking op 31 Dec 1917 335 m.. 321 vr., totaal 656, Bevolking op 31 Dec. 1918 327 m., 325 vr., totaal 652. Alzoo verminderd met 14 zielen. Voltrokken huwelijken 6. Levenloos aangegeven geene. De smokkelhandel over en weer duurt nog voort. Van uit België komen nu en dan nogal fietsbanden binnen, terwyl in overgestelde richting getracht wordt haring en kaas te verzetten. Dagelyks worden smokkelaars ge arre8teerd. Vannacht werd in den Karnemelkpoider op een Belg geschoten door de Hollandsche commiezen. Hij werd zoodanig geraakt, dat men genees kundige hulp noodzakelijk achtte. Bij Kon. besluit van 10 dezer is, voor het tijdvak van 16 Januari31 Augustus 1919 benoemd tot learaar aan de Ryks hoogere burgerschool te Ter Neuzen, de heer G. Westerhof, aldaar. In de Woensdag te Goes gehouden vergadering van de vereeniging van brandstoffencommissies in Zeeland wa ren de afdeelingeu Middelburg, Vlissin- gen, Bruinisse, Axel en Goes vertegen woordigd. Besloten werd den Nat. Bond eenige punten in overweging te geven om met het Rykskolen Distributiebureau te be handelen ter vaststelling van een nieu we distributieregeling. Ze betreffen in het korthet brengen van café's onder groep Binkrimping van het aantal klassen in groep A toeslag op het kolenrantsoon voor groote gezinnenreductie van den gasprijs voor hen, die gedwongen zijn 's zomers op gas te koken maatregelen ter voor koming van het vormen van voorraden door de hoogere klassen ten nadeele van de lagereregeling der turfquae9tie door de 'aflevering volgens het aantal en niet per kub. M. te laten geschieden een regeling door het R. K. D. inzake de winstmarge der kolenhandelaars. Midd. Crt. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 19 Januari 1919. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. H. Av. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hug-enholtz. Nabetrachting. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting ran 17 Januari 1919. A. F. r, L., 18 j., veldarbeider te Clinge is wegens mishandeling veroord. tot 10 boete of 10 dagen hecht. M. B., 21 j., zonder beroep te St. Marguerite, beklaagd van diefstal is vrij gesproken. E. v. d. V., 31 j., veldarbeider te Philippine, beklaagd van vernieling is vrijgesproken. In die haven liggen steeds enkele tor- pedobooteD gereed om, zoo noodig, uit te varen. Dit was Zaterdagmorgen o.a. het geval met de G. *14, die echter niet op vollen stoom was, al waren de vuren aaD. Op gemeld oogenblik werd een hevigen kr.al gehoord en werd het schip danig misvormd. Daar de ontploffing plaats had in den voorketel van de boot, is dit deel het ergst beschadigd en is de voor steven naar boven verbogen. Twee vermiste schepelingen Nellen en Blaas zijn later teruggevonden. Voor vijf gewonde schepelingen was spoedig hulp aanwezig, o.a. was direct de dokter van het eveneens in de bui tenhaven liggende Hr. Ms. Heemskerk bij de hand, om te helpen. De gewon den zijn naar het Sint Josephziekenhuis overgebracht; hun toestand is niet levens gevaarlijk. Aan da in de buurt liggende booten of de gebouwen aan de haven werd geen schade toegebracht. Men schryft uit het Rijk van Nymegen, dat het opvallend is, hoezeer de prijs der eieren opeens daalt, nu er meer vleesch in distributie komt. Moest men eerst voor een eitje 35 cent per stuk betaleu, thans is deze prys reeds gedaald tot 20 cent per stuk. In Druten worden thans reeds eieren op gekocht tegen 16 A 18 cent per stuk. Er blijken eieren genoeg te zijn, nu de kippenboeren ze los laten. Naar de Tel. verneemt zullen binnenkort weer 2000 militaire hulp commiezen aangesteld worden ter be strijding der in den laatsten tyd weer toenemende smokkelarij. De regeering heeft, naar het Hand. meldt, besloten thee aan voer direct van Indië uit te bevorderen in verband met het feit, dat de prijzen in de ko loniën aanzienlijk lager zyn dan ter Londensche markt. Dit beteekend, dat voorloopig theeaanvoer uit Engeland practisch niet zal kunnen geschieden. Het Handelsblad schrijft Het onderzoek naar het doel van het geheimzinnig bezoek van Zondag dezer aan het kasteel Amerongen duurt nog voort. De gedachte aan kwaad willigheid is nog niet weggenomen Althans de waakzaamheid is aanmerke lijk verscherpt. De wachtposteji zijn sinds verdubbeld eu op het kasteel heerscht een allesbehalve geruste stem ming. Vooral het ex-keizerlyk paar, dat op alles voorbereid is geworden, wat wel een bewijs is van kwaad ver moeden, toont zich zeer onder den indruk vau het gebeurde. De ex-keizer loopt heen en weer, de ex keizerin kan niet eten en is vaak zeer ontroerd Zij verblijft voortdurend in de onmid delijke nabijheid van haar echtgenoot. Men vreest een herhaling van het ge beurde. Ook de grafelijke familie eu het personeel zijn rusteloos. Zaterdag morgen heeft een onherkenbare vlieg machine, zeer hoog vliegende, ruim een half uur boven het kasteel gecir keld. Men veronderstelt, dat dit bezoek weer in verband staat met de komende Nadat Vlisiingen reeds herhaalde lijk gedurende den oorlog door rampen is geteisterd en inzonderheid de daar liggende marine wij denken aan torpedo, die daar in de ponton werd ge schoten en die verschillende slachtoffers maakte, aan de ketelontploffing aan boord ran Hr. Ms. Gelderland, aan het vergaan van een loodsboot in Februari 1918 en andere mijnongelukken, is Zaterdag morgen om even voor elf uur de buiten haven weder het terrein geweest van •en droevig ongeluk. De Burgemeester van Axel maakt bekend, op last van den Commandant der Stelling van de Monden der Maas en der Schelde (Commando Zeeland), dat alle inwoners der Gemeente gehouden zijn onverwijld hun wapenen en ammunitie ter secre tarie af te leveren van des voormiddags 10 tot 12 en des namiddags ran 2 tot 4 nar. Axel, 14 Januari 1919. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. Van 1—81 December 1918. Stoppeldijk. Geboorten. 30. FranclsouSi z. van Angelina Schillemans. 31. Franciscus Alphonsus, z. van Petrus Johannes Vermeulen en Emelia Constantina Cornelia Adriana van Bastelaar. Overlijden. 7. Jobannes Levinns Wante, 27 j., echtg. van Maria Louisa de Poorter. Westdorpe. Huw.-aangiften. 21. Alfred Gustaaf Oderie, 27 j., jm. en Emeretftina Rauwens, 18 j., jd. Geboorten. 2. Christina Maria, d, van Alphonsius Verhoe-en en Maria Louisa de Guijtenaere. In. Elizabeth Maria Petronella, d van Johann Wilhelm Tromp en Elisabeth Maria Lentjos (,van Mierlo 23. Adriaan Alphons Mario, z. ran Charles Geilleit en Jnlma Maria de Coene. O verlijden. 12. Elza Verbrugge, 5 i van Philemond en Johanna Christina de Caluwé, 22. Angelina Vervaet, 78 j., wed. van Charles Ludovicus de Boeije. Geldig in de week van 20—25 Jan. BON 54 geel ot rood en BON 26 der kindersuikerkaart voor 7ï pond SUIKER. BON 55 1 of rood voor 1 ons KAAS. BON 17 der aardappelkaart voor 4 K.G. AARD APPELEN. BON 8 der kinderzeepkaart voor een stukje TOILETZEEP. Op Zaterdag 18 Januari is bQ de slagers van af 8 uur v.m. op bon 12 2 ons VLEESCH verkrijgbaar. Hedenavond om half acht overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig smartelijk lijden onze geliefde Zuster, Schoon zuster en Tante Wed. van dhr. H. Harink, in den ouderdom van ruim vijftig jaar. Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze smart. Axel. Wed. F. DE BLAAIJ V. D. BROEKE en Kinderen. CORN. v. d. BROEKE. A. C. v. D. BROEKE— Bakker en Kinderen. Wed. P. C. v. d. BROEKE— Lansen. P. J. BAKKER— v. d. Broeke. L. P. BAKKER. J. M. HARINK. M. HARINK. Goes. M. H. HARINK. J. C. HARINK— v. Asperen Vervenne. Axel, 15 Januari 1919. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mej. Wed. C. J. WARRENS, in het hötel ,De Zwaan" bij den heer Van den Hemel te Sas van Gent, op Dinsdag 21 Januari 1919, des voormiddags half 11 nar, verkoopen KOOP 1. te Sas van Gent, kadaster sectie C no. 1570, groot 2 Aren 71 c.A. Verhuurd aan C. Malfroij voor 8 per maand. KOOP 2. aldaar, kadaster sectie C no. 1781, groot 1 Are 5 c.A. Verhuurd aau Th. Neijt voor 5 per maand. KOOP 3. aldaar, kadaster sectie C no. 1784, groot 93 c.A. Verhuurd aan J. Geernaerd voor 5 per maand. De perceelen zijn mondeling verhuurd van maaud tot maand. Aanvaarden by de betaling, zijnde maand né, de toewijzing. Al de perceelen zijn erfpachtsgronden, pigendom der gemeente Sas van Gent. dat zijn gezondheid niet meer zoo in orde is als vroegergebruike eenigen lijd Mijnhardt's Levetogen. Dit geeft aan bloed en zenuwen nieuwe kracht en zal U spoedig Uw levenslust en levenskracht weder geven. Bus Tan f 0.90-f 1.75-f 4.25-f 8.25. Fabrikant A.* MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek Zeist. Bij Apoth. en Drogisten. Verdringt alle oorlogsmerken, daar deze ook voor den oorlog reeds ver kocht werd. Kantoor HOMBACH te Hulst, vraagt in elke gemeente van de pro vincie Zeeland, achtenswaardige per sonen, genegen suik6rbeeten aan ie koopen eu te coutracteeren, tegen hoog commissieloon en op bijzonder voor- deelige voorwaarden. Voorloopig zich alleen schrittelyk aanmelden, met overlegging van een aanbeveling van den Burgemeester der gemeente. Aanmelding dient te geschieden vóór 30 Januari a.s. EEN FLINKE zelfstandig kunnende werken eu eenigs- zins bekend met kokenboven de 20 jaar in een gezin van 2 personen. AdresUitgever dezes. De Notaris Mr. A. H. Lydsman te Halst zal ten verzoeke vau deu heer J. HAMELINK te Ter Neuzen in het openbaar bij opbod, om contant geld, verkoopen op ZATERDAG 1 FEBRUARI 1919, des namiddags om 1 uur metende l Meter h 1.25 Meter, wassende op den dyk van den Oud Zevenaarpolder, nabij het station Sluiskil, ter plaatse waar de spoor- lyn den dyk snydt. Te vergaderen ter plaatse.

Axelsche Courant | 1919 | | pagina 3