ra Brillen en pence-jifei (auadaboomeu, 150 Cattadaboomcti, puike witte Koolei Gemarineerde Karin BERICHT. KOOPJES. P. J. VALE R G( Gemeentelijk Distributiebedrijf, DAMES- en HINDERHOEDE! Distributie Huiskrant Firma P. H. Veeuhuizen, Axel Rechtszaken. Buitenland. Advertentien. Koop I op f4475 en Koop 2 op slechts f 501 Axel O] Bekendmakingen. Mantels en Schorten,! F. P. SCHUTZ-GÜEQUIERRE. Gemengd Nieuws. 300 stuks harde turf en 75 K.G. zachte turf Openbare Verkooping. Naar bestelling aan buis te bezorgt (Haring in 'tZuur). vereenlglng. Ter by woning v*o deze plechtigheid waren uitgenoodigd de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, de voorzitters van de anti- revolutionnaire en de Cbr.-Historische Kamerfractie en de vroegere ambtsge- □ooten van wylen oud-minister Talma. De heer P. van Vliet Jr. hield in de kerk der Nederlandsch-Hervormde ge meente een kortinleidingswoord, waarna minister Th. Heemskerk een gedachte nisrede uitsprak. Daarna had de onthulling plaats. De gedenksteen bestaat uit een rechthoekig stuk, gekroond door een driehoek, die het hootd in brons van den overleden oud-minister vertoont. Daarboven staat ,De gedachten des rechtvaardigen zal ons tot zegening zyn." Onder het relief staat te lezen Ds. A. S. Talma, geboren 17 Februari 1864 te Angeren, overleden 12 Juli 1916 te Haarlem, predikant der Nederl. Herv. gemeente te Heinenoord, Vlissingen, Arnhem en Bennebroek, minister van landbouw, handel en Nijverheid, lid van de Tweede Kamer. AXEL, 1 November 1918. Nog iederen dag hooren we hier bij afwisseling gedreun van bommen, die ontploften, geraas van vliegmachines, bulderen van artillerie-gevechten en knallen van het inschieten van nieuwe kanonnen. Woensdagavond kwart voor elf vloog een vliegmachine in wijde kringen boven onze gemeente, doch verwijderde zich Westelyk, waarna we kort daarop hevige slagen hoorden. We vernemen dat toen onder gemeen te Hoek, nabij Philippine op het pas ingedykte deel in den Braakman naby Isabellasluis acht bommen zijn gevallen, zonder echter schade aan te richten. Men meldt ons, dat heden zeer veel vluchtelingen aan de grenzen staan, doch niet verder kunnen wegens de draadversperring. Tot secretaris der Gezondheids commissie, wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, is benoemd de heer E. H T. van Borssum Waalkes, lid dier com missie aldaar. Woensdag werd by St. Kruis de eerste luitenant Ten Bosch, terwijl hij op onvoorzichtige wyze met den draad in aanraking kwam, zwaar aan den linkerarm gewond. Te Goes is Woensdag overleden de heer A. S. J. Dekker, lid der Prov. Staten van Zeeland. opzienbarend werk van den Weenschen doctor Leitner, die zegt, dat de ver wekker van de Spaansche griep de Streptococusbacil i?, die gedood kan werden door inspuiting van sublimaat. Van de eerste 22 op deze wijze behan delde gevallen van longontsteking stierf geen enkel patiënt. Het sterfte cijfer is van 80 pCt. gedaald tot nul. Er zijn reeds meer dan 100 mili tairen uit de Harskamp gearresteerd. De oproerige stemming zit er echter nog in onder de militairen. Zoo weigerde gisteren een troep soldaten in een kazerne te 's Gravenhage uit bed te komen, alvorens ze wisten dat ze meer brood kregen. Dinsdagnacht werden door den jachtopziener Jansen van Roosendaal twee militairen aangetroffen op den straat weg naar Biggekerke, ieder met een pajtje. Op de sommatie om te blijven staan, sloegen ze op de vlucht en wier pen de pakjes weg, die bleken te be vatten een flesch advocaat en 3V2 fiesch grenadine. x/i fhesch was geledigd. Alles was vermoedelijk van dietstal afkomstig. De militairen kwamen van de richting Biggekerke naar Koudeker- keeen hunner had een rjjwiel bij zich. M. Crt. Te Rotterdam werd een koopman R. H., uit Stnjen, in zwaar beschonken toestand en bewusteloos door burgers aan het bureau Paauwensteeg binnen gedragen. Daar de man een ketting om den hals droeg, vermoedt men, dat hy dear een porteleuille aan had, welke gerootd is. Men had hem gevonden in een portaal aan de Goudsche Vest. Daar het bewustzijn niet terugkeerde heeft men den man overgebracht naar het ziekenhuis, alwaar hij overleed. In verband met een en ander is aange houden de oorlogskoopman C. J. de S., die met den overledene verschillende koffiehuizen had bezocht. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 3 November 1918. Ned. Herv. Kerk. Ds. J Ds. J. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 91/, ure Nam. 2 ure B. T. Hngenholtz, B. T. Hugenholtz Ar rond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 November 1918. D. d. D., 27 j., varensgezel te Ter Neuzen is wegens mishandeling veroordeeld tot week gevangenisstraf. J. v. d. B., 22 j., werkman te Zaamslag, wegens diefstal veroord. tot 2 weken gevang J. H., 52 j., veldarbeider te Hontenisse, is wegens als voren veroord. tot f 15 oi 15 dagen hecht. P. v. L., 54 j., Fcbipper te Graauw, is wegens strooperij veroord. tot f 7 oi 7 dagen hecht. A. v. D,, 26 j., R. J. v. D., 22 j., slagers Hontenisse, zijn wegens verboden vervoer ieder veroord. tot f25 of 25 dagen hecht. C. J. M., 51 j., vrachtrijder te Graauw, is wegens als voren veroord. tot f3 of 3 dagen hecht. Trekhondenwet. M. v. B., werttman te Ter Neuzen, tot eene boete van 11, subs. 1 dag hecht. Leerplichtwet. G. v. P., arbeider te Zaamslag tot eene boete van f2. subs. 2 dagen hecht. L. V arbeider te xel, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht I. A. d. K., arbeid-ter te Axel, tot eene boete van f 15, subs. 15 dagen hecht. Brandweerverordening te Axel. H. I. H., schilder te Axel, tot eene boete van fU,5< subs. 1 dag hecht. Strooperij. E. M. C., arbeidster te Westdorpe, tot eeDe boete van if 5, subs. 5 dagen hecht. M. H. T.. arbeidster, A. C., arbeider, beiden te Westdorpe en P. A. Bzonder beroep te Zaamslag, ieder tot eene boete van f3, subs, 1 week tuchtschool vojr elk. A. M. T S. S. d. B., C. P., C. W., B. P., M. DM. 't G., allen zonder beroep te Hoek, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht, voor elk. Grensovertreding. R. J d. B., zonder beroep te Zniddorpe en L. d. W., arbeider, zwervende, ieder tot eene boete van f30, subs. 15 dagen hecht, voor ieder. Fietsen zonder bel. F. W. D., slager te Axel, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. Fietsen zonder licht. C. v. D., klerk, D. F. v. C., landb G. G.. herbergier, D. F. v. C., Jandb., G. J. G., winke'ier, allen te Axel, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elk. A. d. F., zonder beroep, J. B., arbeider, J. V., smidsknecht, J. M. Fboekhouder, A. d. F., knecht, allen te Axel, ieder tot eene boete van fl, %ubs, 1 dag hecht, vooi elk. F. v. H., landb., te Zuiddorpe, tof eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. H., bakkersknecht te Sas van Gent, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht.' E. d. F., en C. d. F., beiden zonder beroep te Koewacht, ieder tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht, voor elk. Vrijgesproken. C. A. d. P„ zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van straatschenderij P. Harbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwetovertreding. S. P. v. d. H., metselaarsknecht te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding. Ontslagen van Rechtsvervolging. J. F. M., verlofhouder, te Axel, ter zake van Teelt regeling. Tern. Crt. DE OORLOG. Van de fronten is weinig nieuws. De Italianen blijven de Oostenrijkers vervolgen, waardoor hun positie beden kelijk wordt. In West Vlaanderen duurt de strijd voort. Deinze moet in handen der Belgen zijn. Zij hebbeu gestadigen vooruitgang te boeken. Er is trouwens achter 't front heel veel werk geleverd want de ongeduldigen in 't buitenland, die reeds van stilstand spreken, schij nen er niet aan te denken, welke on metelijk terrein met gesprongen brug gen, opgeblazen spoorwegverbindingen eu verradelijk ondermijnde wegen on middel ijk bezet en in orde gebracht moest worden. Naar de Tel. meldt, was het Woens dag rustig nabij de grenzen. Uit de richting Gent hoorde men groote artil lerie-bedrijvigheid. De Gealliëerden schijnen een omtrekkende beweging rond Gent te maken om deze stad on beschadigd te vermeesteren. De GOEDEREN,. ingesteld op October 1918 te Koewacht, ter herbergJ van Ch. Swaetelé, zijn ingesteld Sch als volgt De toewijzing zal plaats hebben ofj 21 November a. s., namiddasrs 2 uur, ter herberge van genoemden Swabt: Notaris DREGMANS SWARTELH iMANS. De zal tc ter h DIJK 14 N< unr, In De baar Nota word ter i Geldig van 5November2 December: Bon 97 voor 1 ons Gort. Bon 98 voor 1 ons Havermout. Van 410 November Bon 99 en Bon 14 der kindersuiker- kaarl voor 21/, ons Suiker. Vanaf 2 November Bon 100 voor 1 ons Kaas. Van 5 November -2 December Bon 1 geel voor K.G. Boonen of Erwten. Van 2 tot en met 11 November Bon 5 der boter melange A, melange B en normaal margarinekaarttevens moet daarbij worden overgelegd Bon 2 geel of Bon 2 rood. Van 4—10 November Bon 6 der aardappelkaart voor 4 K.G. Aardappelen. Van 2—30 November: Bon 3 geel of 3 rood voor 4 ons Jam 11 cent per ons. NOG AANWEZIGE ALSMEDE worden opgeruimd tegen lage prtyzei West6traat 64a. Modes en Kleedermalrefij.1 van zijn wereldberoemd. j Verkriigbaar in 't MAGAZIJN „ÜI Wh BLAUWE BRIL" te AXEL. Ook met gouden en zilveren mon- uO leering. Met waarborg. Levert oot op voorschrift van H. H. Doktoren. Reparatiën vlug en billyk. AANBEVELEND. Goui Een middel tegen de Spaansche griep. Naar het Holl. Awsb. meldt, publiceert het ,Wien. Klin. Wochenschrift een Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 18 October 1918. Veroordeeld zijn o.m. ter zake van Visscherijwetovertreding. J. F, arbeider te. Axel, tot 2 boeten van f 1. subs. 1 dag hecht, voor'elke boete, met verbeurdverkl. van een kruisnet. Teeltregeling. L. D., landb. te Hoek, 'ot eene. boete van f100, subs. 50 dagen hecht. G. d. B.. landb. te Zaamslag, tot eene boete van f 50, subs. 20 dagen hecht. J. d. V.. landb. tot eene boete, van fl,subs. 1 dag hecht. Valsche.n naam opgeven. B. R., werkman te Sas van Gent, tot eene boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. E. C. v. d. V., zonder beroep aldaar, tot eene boete van f 15, subs. 10 dag-en hecht. Grensovertreding. B. R., werkman, en E. C. v. d. V., zonder beroep, ieder tot eeDe boete van f 15. sub*. I11 dagen hecht voor elke boete. Trekdier onbeheerd laten staan. C. v. R., landb. te Axel, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. De BRANDSTOFFENCOMMISSIE te AXEL, maakt bekend, dat op bon 4 van de minimum-rantsoenkaart een eenheid turf zal gedistribueerd worden en wel voor den prijs van f6,-. Gedistribueerd zal worden op Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 4 November van A tot C. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal op Donderdag den 7 Novem ber 1918, des voormiddags 11 ut, verkoopen voor den Heer H. BONTE, lauf d* bouwer te Koewacht 4 O staande op de hofstede van vef kooper bvoor het BESTUUR van da OUD BEOOSTENBLIJ-BEZUl DEN POLDER: staande op den dijk van voormelde» polder, einde St. Jacobsstraat. Te vergaderen bij Aug. Boon, Hazej larenhoek. TB KOOP: Te bevragen bij JAC. DIELEMAS Axel-Kanaal. v» Uitsluitend in flacons. Verkrijgbaar bij Al

Axelsche Courant | 1918 | | pagina 2