Bekendmaking. ie oa Rechtszaken. Gemeenteraad van Axel. Buitenland. Burgerlijke Stand. Markt berichten. Bekendmakingen. RIJST. NAAIGAREN. ,36 3 "PUt Advertentien. Christelijke Zangvereniging ,EBEN HAËZER te Zaamslag-Steenovens. Zanguitvoering (K Openbare Verkooping PI. m. 3Va H.A. HAVER. I Va TARWE Va ROGGE Openbare Verkooping Voorts zij medegedeeld, dat de buis* slachtingen voortaan zullen loopen over het Rijkskantoor vaü Vee en Paarden, slechts voor dieren, voorkomende op de inventarisat^staten wordt vergunning voor huisslachtingen verleend, zoodat onder de lieden, die varkens mesten voor eigen gebruik, niet alleen geen bezwaar behoett te bestaan om hunne dieren op te geven, maar dat het alleen door deze opgave mogelijk zal zijn toestemming tot slachting te verkrijgen. Gedurende de inventarisatie van 18 Juli tot 1 Augustus worden door de Secretarissen der L. C.'s slechts voor hoogst enkele uitzonderingsgevallen vervoerbewijzen- afgegevep, als b.v. voor koeien, die gestierd moeten worden, of voor dieren, die eiken dag den open baren weg moeten passeeren om ter melkplaats te worden geleidin dit laatste geval een doorloopend vervoer- bewijs. Omtrent het verstrekken van vervoer bewijzen van 1 Augustus af, zullen nog nadere raededeelingen worden eerd, niet voor ailen gelijk is, maar voor de bezitters van machinale molens trapmolens en zgn. kapmo.ens zich ver houdt als 10 5 3. Hiertegen kwam verzet, zoodat Don derdag in een druk bezochte Vergade ring van de Vlassersvereeniging alhier na levendige discussie een motie werd aangenomen, waarbij wordt aangedron gen, die verhouding te brengen van 10 7 3. AXEL, 19 Juli 1918. Ijverig is de commissie van voorbe reiding met den heer L. van Dfithoorn Phzn. als leider, aan het werk om een concours-hippique te organiseeren op 15 Augustus a.s. op het bekende sport terrein der V. V. Z .Pokkers te Axel. Het programma zal bestaan uit de volgende nummers I. Rijtuigen aangespannen. Eerste prijs 15. II. Drafkoers koudbloed onder den man. Eerste prijs 25. III. Drafkoers rijtuigpaarden (geen beroepsdravers zijnde) onder den man Eerste prijs 30. IV. Drafkoers aangespannen warm bloed. Eerste prijs 150. V. Ringrgderij voordames. Hiervoor worden luxe voorwerpen als prijzen uitgereikt. VI. Drafkoers onder den man warm bloed. Eerste prijs 125. VII. Stoelenwedstrijd. Hier wordt ƒ40 uitgeloofd. VIII. Vluchtkoers. Eerste prijs ƒ40. In totaal zal er eene som van ƒ1000 aan prijzen worden uitgeloofd, Onnoodig te zeggen dat dit concours voor de liefhebbers eene bijzondere attractie zal hebben, daar de deelname aan de wedstrijden, gezien de hooge prijzen, verwacht kan worden groot te zijn. Voor zoover mogelijk zal aan Directie's van spoor- en tramwegen worden verzocht speciale treinen in te richten, terwijl het muziekgezelschap Concordia van Axel zal worden uitge noodigd het sportfeest op te luisteren Naar men ons mededeelt, is het zoo goed als zeker dat de bekende harmonie „De vereenigde Vrienden" van Sas van Gent in den namiddag van 15 Augustu" a.s. op het concoursterrein een concert zal geven. Voor hen die nu niet zoo enthousiast paardensport liefhebber zijn is dit zeker een reden om hemerrein te bezoeken, daar dit gezelschap een der beste in Zeèuwsch Vlaanderen bekend staat. Wg weuschen de Vereeniging van Zeeuwsche Pokkers een reuzensucces. Woensdagavond werd van wege het Militaife Hoofdbureau der Vereeni ging „Ontwikkeling en Ontspanning op de bovenzaal van dhr. Gilijamse voor de militairen weer een ontspannings avond gegeven. Een drietal krijgsmakkers, volks zanger, humorist en pianist wisten de aanwezigen op prettige wgze te amu seeren. Opgemerkt zij, dat uitstekend voor ventilatie was gezorgd, zoodat men on danks de tropische temperatuur, geen last van warmte bad. Aan hen, die bij de vlasindustrie direct betrokken zijn, is bekend, dat de hoeveelheid vlas welke door het Rijk aan de vlasbewerkers wordt gedistribu- PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 21 Juli 1918. Ned. Herv. Kerk. Yoorm. 9»/« ure Ds. J. B. T. Hngenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hngenholtz. Gereformeerde Gemeente. Leeskerk. Leeskerk. Voorm. 91/» ure Nam. 2 ure Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 19 Juli 1918. F. T., 25 j., arbeider, wonende te Hontenisse, gedetineerd te Middelburg het Huis van Bewaring, is wegens dslag, gevolgd door een strafbaar feit, gepleegd om dat feit gemakkelijk te maken, veroordeeld tot 20 jaar ge vangenisstraf, met 'aftrek der prev. hecht. De eisch was eveneens 20 jaar, doch zonder attrek. offensief ingezet, over een lengte van 80 K.M. waarbij de Centralen begrijpe lijker wgze bier en daar veld wonnen. Spoediger dan bg vorige aanvallen kwamen echter ditmaal berichten van Pransche zijde, dat men den toestand meester was en al dadelijk las men van tegenaanvallen door de Fransch- Engelsch-Amerikaansche troepen tegen de Duitsche legers uitgevoerd. Aan beide zijden veel dooden is dus het eenige resultaat. Naar we vernemen, moet volgens het communiqué het Fransch-Amerikaan* schr leger vannacht een overwinning hebben behaald, waarbij 100.000 Duit sche krijgsgevangenen en 40 kanonnen zijn buitgemaakt. Uit Vüssingen meldt men aan de Tel. Te Brugge is een bom gevallen op het kasteel van de heeren Lippens, waar Duitsche officieren met Brugsche vrouwen lustig feestvierden. Bijna allen werden gedood. Kort verslag der zitting van 19 Juli 1918. Ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op de voordracht van zetters voor 's Rijks directe belastingen werden ge plaatst de h.h. L. Lamaitre en P Koster. Besloten werd om den gasprijs van af de laatste metersopname te bepalen op 10 cents per kubieke Meter, voor kook-, lichtmunt- en industriegas, Voor muntgas wordt bovendien 1 per lamp en per maand berekend. Als commissieleden voor den Hoofde- lijken Omslag werden benoemd de h.h. Smies, Wolfert en De Kraker. Als commissieleden voor onderzoek van de rekening van het Distributie bureau werden benoemd de heeren De Feijter, De Kraker en Van Driel. Bij de omvraag werd de voorzitter door den heer Kruijsse namens den Raad gefeliciteerd met zijne herbenoe ming als Burgemeester van Axel. De heer De Feijter vraagt meer nauwlettendheid bij het samenstellen van de kiezerslijst, waardoor voorkomen wordt, dat menschen, die toch stemge rechtigd zijn, op de lijst vergeten" worden zooals pas gebeurd is. De heer Oggel vraagt meer oplettend heid bij ie samenstelling van het kohier van deu Iloofdelijken Omslag, daar op het huidige kohier menschen vergeten zijn, die voor belasting in de termen vallen. Uitvoerig verslag volgt. Van 1—15 Juli 1918. Axel. HuweHjks-aangiften. 6. Pieter Jaco bus Scheele, 28 j., jm. en Maria Dina de Fouw, 2 1 j-, jd. Huwelijks-voltrekkingen 4. Jacobus van Meurs, 25 j., jm. en Adriana Lindeuberg ?3 j., jd. Franciscus Sijs, K4 j., jm. eD Maria Carolina van Waes, 24 jjd. 11. Hendrikus Ludovicus Mobach, 2- j., jm. en Margaretha Albertina Seghers, 25 j., jd. Geboorten. 13. Hendrik Hoebé, z. van Hendrik Johannes, en Adriana Geelhoedt. 14. Camillus Kegels, z. van Stephanus Josephus. en Martha Dorothea Matthijs. Overlijden. 3. AnnieSidonie van Acker, 11 m. d. van Cyril'-us Franciscus, en Maria Co" Pobta Louisa erhelst. 12 Adriaan Johannes van Cadsand, 61 j., ecbtg van Cornelia Verplan ke. DE OORLOG. Maandagochtend te vier uur is door de Duitsche legers weer een nieuw Vlasbeurs Axel. Donderdag 18 Juli: Aangevoerd 51.00 K.G. waterroot, schoon 3400 K.G. en driekwart 1000 K.G Prijzen dauwroot ƒ280—310, schoon 235—255. Handel kalm. Op vertoon der rantsoenneeringskaart zijn aan het Distributiebureau bons te verkrijgen om bij de verschillende winkeliers zeep te bekomen op Maandag 22 Juli a.s. vanaf 9 uur vm. tot uur nam. en wel voor één gezin bestaande uit 1—11 personen één stukje per persoon. gezinnen met meer dan 11 personen 12 stukjes per gezin. HET DISTRIBUTIE-BUREAU. Vanaf heden tot en met 13 Augustu 1918, is geldig voor 0,1 K.G. (I ons) rijst bon 46- De Burgemeester vau AXEL maakt bekend dat door Z. E._den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zijn vastgesteld de navolgende maximum prijzen voor NAAIGAREN Groothandelpr. Tusschenhandelpr. Kleinhandelpr, Naaigaren dikte S4/t8 3 draads 40 3 28 2 ƒ88,- ƒ98,- 85,- 80 cent. 70 cent. 67 cent. 47 cent. 75,— 70,— 80,— „50,- „56,— Groothandel- en tusschenhandelprijs is berekend per gros 500 yards klossen of spoelen, kleinhandelprijs per klos of spoel van 500 yards. De Burgemeester voornoemdm L. J. DEN HOLLANDER. Op Juli 1 ten tw Deurw te Ax MARS Scha en te meestl De BURGEMEESTER van AXf maakt bekend, dat tusschen 18 31 Juli een algemeene tellin van vee, paarden, schapet varkenA, enz. zal plaats hebb« In verband hiermede zullen ds, toe aangestelde personen, dié vi een schriftelijke opdracht zijn vm zien, de houders van vee énz. de gelegenheid stellen hunne a gaven te doen. Nog wordt onder de aandai gebracht dat, ingevolge de Dist, butiewet, het verstrekken van de; opgaven verplichtend is. Met "het oog op bovengenoemds maatregel heeft de Minister va! L., N. en H., zonder uitdrukkelijk ontheffing, het vervoer vaa die dieren, alsmede van vleesch, mei ingang van eerstgenoemden datun verboden. De Burgemeester van Aam L. J. DEN HOLLANDS Bovengenoemde zangvereeniging hoe op aanst. Zondag 21 Juli, des avog half zeren uur (zomertijd) een te geven in het schoollokaal te AXEl ovei KIJKUIT. HET BESTUCl De Notaris J. A. Dregmans te Al zal ten verzoeke van den Heer P BRUGGEMAN, landbouwer te Et wacht, op Dinsdag den 23 Juli 191 des voormiddags 10 uur (zomertjj precies, verkoopeu Verdeeld in koopen. Vergaderen ter plaatse. Betaling 1 maand na de toewijW De Notaris J. A. Dregmans te At zal krachtens beschikking van d Heer Kantonrechter d.d. 8 Juli Ijl op de hofstede, thans bewoond d» Theophile Audenaerd te Overslag, Dinsdag 23 Juli 1918, des namiddi 2 uur (zomertijd) precies, verkoopt l1/, H.A. ROGGE. 75 A. HAVER. 25 A. TARWE. 1 H.A. AARDAPPELEN. 25 A. KOEBEETEN. 20 A. ERWTEN. 13 A. BOON EN. Verdeeld in koopen. Betaling onmiddellijk na de wgzing.

Axelsche Courant | 1918 | | pagina 2