xelsche Courant. V/ij hebben nog alles. Distribntiebnrean Axel. Schoenen en Klompen. Heiii U onze nieuwe Zijde al gezien? BIJVOEGSEL Zaterdag 2 Maart 1918. No. 93. 16 K.G. Aardappelen. K.G. bruine Boonen of groene Erwten. ,35 K.G. (37, ons) normaal Bak en Braadvet. 0,1 K.G. (1 ons) Gort. 0,1 K.G. (1 ons) Hnermont. 0,25 K.G. (27s ous) Zeep. Varkensvleesch. KOFFIE. FEUILLETON, i Arabier en zijn paard, APPELSTROOP. Rantsoenbons. Rechtszaken. Adverteutien. Firma P. fi. Ueenhuizen, flxel. BRILLENSLIJPERIJ Yoor alle oogen. Gouden en Zilveren BRILLEN en PINCE-NEZ. ▲▲▲▲▲▲▲▲▲AAAAA Firma P. H. Veenhuizen, Axel. V VAN DE VAN Verkrijgbaar tot en met 25 Maart bonboekjes Op bon nb. 1 Op bon no. 2 Op bon no. 3 Op bon no. 4 Op bon no. 5 Op bon no. 6 Iet Distributiebureau maakt bekend, Zaterdag 2 Maart 1918, bon 7 l ouboekjes geldig zal zijn voor 5 K.G. (27, ons) varkensvleesch. Iet DISTRIBUTIEBUREAU maakt :eud, dat door den Minister van adbouw, Nijverheid en Handel .aald is e. dat in bet tijdvak van 1 tot en met 27 Maart 1918 aan detail listen mag afgeleverd worden op een hun door den detaillist over te leggen bon 1(1 eener thee- en koff'iekaart 0,1 K.G. koffie, Abu lispelde bij, en woedend balde de vuist zijn bloed kookte »hij vervloekthij was bij u hij at sterven Bij de heilige Caaba i bloed zij het 1 morgenro 1 van mijn igtijd dan zal ik in ij op tar wrekeD op, haar de trouwelooze Itil, als een diet sloop hij om de tent. De vrouwen, die haar bewaken eten,* ging hij voort, »slapeo zoo rustig of Saida's tent-door eene schaar van ers omgeven was, die den vermetele scheuren, welke zich in hunne nabij d waagt. Vloek over haar lij naderde de tent van Saida hij derde maar geen geluid liet zich ir binnen hooren de smart van de •id was te groot zij had geen tranen, m zuchten een diep9 nacht bedekte e ziel. Ibu was niet gelukkiger noch rustiger hij verlangde naar den dood, want leven had alle bekoorlijkheid voor n verloren. )e volgende morgen bracht een nieuw en in de legerplaats. Eon Arabier l bet bericht gebracht, dat u iravaan 1 Dauiaskus door de woestijn trok, en mannen juichten van vreugde, daar h weder een uitzicht op roof voor bon 18 eener thee en kofflekaart 0,15 K.G. koffie, geldende deze hoeveelheden als voorziening in. de behoeften van den detaillist voor de geheele maand. 2e. dat van af 1—15 Maart 1918 aan verbruikers door detaillisten mag worden afgeleverd op bon 20 eener thee en kofflekaart 0,1 K.G. koffie. 3e. dat van af 16—31 Maart 1918 aan verbruikers door detaillisten mag worden afgeleverd op bon 22 eener thee- en koff'iekaart 0,15 K G. koffie. 4e. dat bons 20 en 22 voor koffie door detaillisten van verbruikers in ontvangst genotneu, door den desbetreffenden detaillist desge- wenscht dadelijk aan zijnen leverancier kunnen worden afge geven. Het Distributiebureau maakt bekend, dat voortaan bons voor schoenen en klompen worden verstrekt aan personen, wier inkomen ten hoogste 1000 be draagt. Deze bons worden uitgereikt: des Donderdags voor inwoners binnen de kom en des Vrijdags voor inwoners buiten de kom der gemeente; en wel voor hen, wier familienaam begint met de letters A, B, C, D, E, F, G van 2—3 uur. H, J, K, L, M 3-4 N, O, P, II, S 5—6 T, V, W, T, Z 6-7 Verschillende schoenmakers en scboenhandelaren verstrekken schoenen en doen herstellingen op bons, op jaar rekening. Dit is geheel in strijd met de bedoeling van de uitgifte dezer bons. Zij die hiermede voortgaan zullen worden uit gesloten van deze leveringen. Ook mogen in geen geval schoenen worden afgeleverd tegen een boogeren prijs dan vermeld op de bon. Nieuwe bons voor schoenen en repa- ratieleer worden voortaan slechts ver strekt tegen overlegging van de quitantie der betaling van het geleverde op de vorige bons. Ook klompen mogen niet op crediet worden afgegeven. HET DISTRIBUTIEBEREAU der gemeente AXEL. hen opende. »Geef mij het kleed van een geringen Arabier,* zeide Arnpor tot den Scheikh eene helsche gedachte was plotseling in zijn geest gevaren'»ik trek mede!» »Gij» vroeg Jokkef,* wat is het, dat u daartoe aanspoort?» »De lust!* hernam Ampor, »ik bemin den strijd, en ik wil niet stiKzitten, wan neer het roem en buit geldt.» »Buit vroeg de Scheikh, »wilt gij dan eeu aandeel van den buit, Ampor?* Een glimlach speelde om deu mond van den jongen Vorst. »Ik wil Saida verdienen,* zeide hij, »dat is alles!* De Scheikh, by het rooven groot en grijs gewordeD, was zeer verheugd over het besluit van zijn schoonzoon op zijn bevel, werden er kleederen in de tent gebracht. Weinige oogenblikken daarna stond Ampor in net armzajige gewaad van een zwervenden woestijnbewoner. Ook op Abu maakte het bericht, dat er een tocht zou worden aangevangen, eeu geweldigen indruk. .Het was niet het verlangen naar roof en buit, dat zijn hart met blijdschap vervulde het was het uitzicht, om den dood in den strijd te vinden. Hij zadelde zijn' trouwen mak ker, die, de krijgstoerusting ziende, de neusgaten wijd opblies, den grond krabde, den kop vroolijk op en, nederwierp, en met opgeheven staart zijne zijden als met een geesel zweepte. »Voer mij ten strijde voor de laatste maal, mijn getrouwdier!* sprak Abu De Burgemeester van AXEL maakt bekpnd, dat de navolgende maximum- kleinhandelprijzen voor appelstroop zijn vastgesteld Appelstroop in potten en glazen met een uetto inhoud van 450 gram0,55 in potten of glazen met een netto inhoud van 700 gram 0,85 in potten of glazen met een netto inhoud vau 900 gram1,10. Deze prijzen zijn berekend inclusief verpakking. De maximum groothandel- en tus- 8chenhandelprijzen liggen ter inzage op het Distritributiebureau. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op rantsoenbons voor militairen niet meer mag worden afgegeven, dan er op vermeld staat. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 Maart. T. v. O., 15 j., zonder beroep te Hontenisse, is wegens diefstal veroord. tot f 10 of 3 weken tuchtschool. L. L., 37 j., te Alle (B.), gedetineerd, wegens alsvoren veroord. tot 3 maanden gevang. P. J. L., 39 j., huisvr. L. d. C., te Hulst, is wegens beleediging veroord. tot f 10 of 10 dagen, heeht. S. C. L. K., 19 j., werkman te West- dorpe, is wegens mishandeling veroord. tot f 7 of 7 dagen hecht. T. H. v. H., 34 j., herbergier te St. Jansteen, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. R. d. G.. 35 j., wagenmaker te Koe- ziGh in den zadel werpende. Fier steiger de het edele ros, en bleef zóó, onder deu last van den zadel en van den ruiter, Dog lang met vlammende oogen op de achterpooten staan geen gehinnik liet zich hooren, maar een krijgsgeschreeuw, gelijk aan den toon eener trompet daar op vloog het in galop naar de verzamel plaats, waar de Scheikh de strijd en roof zuchtige marinen wachtte. De stam was uitgetrokken, en, volgens gewoonte, maak ten zij van een dier heuvels, welke dob'r het vliegende zand gevormd worden, en in de. woestijn zoo menigvuldig zijn, ge bruik, om zich te verschuilen, ten einde de karavaan, als niet voorbereid op de aauwezigheid des vijands, te overvallen Eenige uren gingen met wachten voor bij, tot dat zich eindelijk in de verte een lange donkere streep vertoonde, het was de verwachte karavaan. Men liet haar den tijd om te naderen, en plotse liog stortten de Arabieren met een ijselijk gebrul op hen. Er ontstond 'n vreeselijke kampstrijd, waarin de roovers de zege behaalden. Abu streed met bovenoien- schelijke kracht. El-Siloh voerde hem in de dichtste drommeD, toen zich plot seling de kreet liet hooren Vlied11 vliedtde ruiters van den Bassa van Acre De Arabieren weken terug Abu wilde echter niet vlugten nog een maal beproef- hij den dood te vinden zijn ros rende weder in het gewoel van den strijd, toen zich plotseling een andere vijand voor wacht, Is wegens diefstal veroord. tot 1 maand gevang. J. t. H., 49 j., schipper te Terneuzen, C. A. B., 49 j., schipper te Sas van Gent, C. P., 33 j., schipper te Terneuzen, W. G., 28 j., schipper te Sas van Gent, J. v. D., 36 j., schipper te Terneuzen, H. v. W., 20 j., schippersknecht te Dordrecht, R. M., 33 j., schipper te Hoogeveen, zijn wegens huisvredebreuk ieder veroord. tot 1 maahd gevang., voorw. proeftijd 2 jaar Kom even, of vraag aan by P RUME KEUZE N ALTIJD VOOBBADIO. Levert ook op voorschrift van H.H. Doktoren de echte KRSTAL GLAZEN, die niet alleen het oog helpen, maar ook versterken. Reparation vlug en billijk. P. J. VALE-WILLEMS, Deskundige. Needan hebt U véél verzuimd. Kom even zien en U koopt beslist. hem vertoonde het was een Arabier, die een pistool op hem afschoot. »Ampor! riep Abu, zijn medeminnaar in de gemeene kleeding herkennende, en woedend over zulk een laaghartigheid, met de sabel zwaaiende op hem toeschoot. »Gij kent uwen doodsengel, hond schreeuwde de Prins hem toe, en viel op hem aan. Er ontstond een moorddadig tweegevecht, waavin de zege lang onbe slist bleef. Plotseling struikelt Ampor 's paard, en stort met deszelfs berijder in het zand. Abu sprint af, om zijn doods vijand neder te sabelen, maar deze rukt een tweede pistool uit den holster, en ditmaal trof de kogel beter Abu's arm werd verbrijzeld, en hij zelf stortte met ijselijke smart aan de voeten van zijn trouwen El Siloh neder. In hetzelfde oogenblik verschenen ruiters der Bassa's, en Ampor, verheugd over zijn overwin ning, werkte zich van onder zijn paard op. De pistool,welke hij in de baud hield, werd de oorzaak der snel treffende vergeldingeen ruiter van den Bassa, zijne vermomming niet vermoedende, en hem voor een. strijdenden vijand houdende spleet hem het hoofd met een houw, zoodat hij levenloos ter aarde stortte. De ruiters namen nog eenige Arabieren gevangen, en daar Abu's wond Diet doodelijk was, bonden hem# de Turken op een kameel, en sleepten hem, benevens zijn paard, waarvan zij zich meester hadden gemaakt met zich voort. s (Slot volgt.)

Axelsche Courant | 1918 | | pagina 5