w Bekendmakingen. 28 24. 39 38. 32 27. 12 8. „12 8. 12 6. 12 6. 12 8. 12 O. 36 27. io 3. 12 6. 8 5. AXEL, 22 Januari 1918. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad werden eenige inge komen stukken voor kennisgeving aan genomen. Verzoekschrift om salaris ▼erhooging van Directeur en fitter der gasfabriek werd aangehouden, evenzoo een voorstel tot vaststellen van stem- districten. De behandeling der reclames inzake hoofdelijken omslag welke in gesloten zitting plaat# had, had tot uitslag, dat zijn teruggebracht Feyter C. de van kl> 60 naar 50. Bruijne J. de Dieleman P. Geensen Jac. Caessens E. Heijnseijk J. Janssens J. E. Bareman J. Verpoorte P. J. Scheele C. J. Hoye A. van Canne Th. Deij J. C. IJzebaart Andr. Langevelde P. van, kl. 44 gehandhaaft. Overdulve C. 6 gehandhaaft. Pooter A. de kl. 3 afgevoerd. - Janssens C. L- 12 afgevoerd. Buijdens G. 12 afgevoerd. Verbeke G. 6 afgevoerd. Raadsverslag in ons volgend nummer Vrijdagavond werd alhier op de bovenzaal van den heer Koole dejaar- lyksche algemeene vergadering gehou den van Werkmansbelang maatschappij tot geldelijke uitkeering bij het verliezen van varkens. De inkomsten over het afgeloopen jaar bedroegen 485.65 en de uitgaven 310.50, zoodat er een batig saldo was van f 175.35. Dit vermeerderd met 61.27 intrest van de spaarbank gaf een overschot van 236.42. Het kapitaal der vereeniging bedraagt thans 1559.19. Uitgekeerd was voor onteigende en gestorven varkens 195.30, waarvan door verkoop 34 werd terugontvangen In den loop van het jaar hadden 18 leden bedankt omdat zij toch geen varken konden houden. Naar aanleiding daarvan werd de bepaling in het regie ment opgenomen, dat zij die hun lid maatschap opzeggen gedurende jaar van de gelegenheid verstoken blijven om opnieuw lid te worden. Teneinde het bedanken van meerdere leden te voorkomen, werd voor 1918 bepaald, dat zij die geen varken houden een maandelijksche contributie hebben te betalen van 10 cent. Zoodra een lid een varken heeft wordt de contributie weer 25 cent per maand. Met het oog op de duurte der varkens werd bepaald, dat de uitkeering dit jaar zal bedragen l per kilo levend ge wicht tot en met 50 kilo en voor eiken kilo boven de 50 zal 75 cent worden uitgekeerd. De aftredende bestuursleden C._ Minjon en P. G. van Tatenhove werden met bijna algemeene stemmen herkozen Het aantal leden bedraagt thans 138, voor de derde maal te doelpunten. In dezen stand is geen verandering meer Ten aanschouwe van een talrijk publiek is het aan' „Oranje" van Sas van Gent gelukt „Wilhelmina" van Axel met 3—1 te kloppen. Direct na den aftrap ontwikkelde zich een vlug spel, waarbij „Oranje" haar eerste doelpunt uit een strafschop fabri ceerde. „Wilhelmina" kreeg ook zoo' kans om gelijk te maken, welke echter verloren ging. Bij de rust was stand 10. Na de hervatting had Wilhelmina den wind in de rug. Beide partijen wogen toen vrijwel gelijk tegen elkaar op, Een kwartier na de rust maakte Wilhel mina geliju. De vreugde was echter Yan korten duur in 't Wilhelminakamp want spoedig daarop nam Oranje weer de leiding, en ondanks alle krachtsin spanning van „Wilhelmina" wi#t Oranje Door deze 3—1 overwinning is Oranje dit jaar houder van den Beker, terwijl aan Wilhelmina de tweede prys is ten deel gevallen. Het duurde lang eer beslist werd wie als overwinnaar kan worden genoemd. Het schijnt, dat er meer belangstelling voor dezen uitslag was, dan wij ver achtten. We willen daarom bij deze een3 het verloop der gehouden edstrijden in herinnering breDgen. Niettegenstaande sneeuw en vorst konden de uitgeschreven Bekerwed strijden der voetbalvereeniging Wilhel mina toch doorgang vindeD. Voor de eerste ronde betraden Woens dag 26 December j.l. (Tweede Kerstdag) T. F. C. (Ter Neuzen) en Olympia (Hengstdijk) het strijdperk. Hoewel de sneeuw erg hinderlijk was, werd er toch met animo gespeeld. Wogen beide partijen in 't begin vrijwel tegen elkaar op, ten slotte kon Olympia het toch niet bolwerken tegen de meer geroutineerde T. F. C.ers en ging dan ook met 14 ten onder Na afloop van dezen wedstrijd moesten Vitesse (Kruiningen) en S. S. S. (Graauw) elkander bekampen. De Vitesse-spelers lieten echter op zich wachten, zoodat deze wedstrijd niet gespeeld werd en aan S. S. S. reglementair de z.g. pa pieren 5-0 overwinning werd toege kend. De derde wedstrijd bracht Wilhelmina (Axel) en S. M. S. (Stoppeldijk) in het veld. Spoedig wist Wilhelmina haar meerderheid in een doelpunt te drukken. Voontdurend werd het S. M. S. doel bestookt, doch „pech" was oorzaak dat Wilhelmina haar overwicht niet in meerdere punten kon uitdrukken en zich ten slotte dah ook met 1—0 over winning tevreden moest stellen. Toen de laatste wedstrijd een aanvang nam, had het speelveld al langzamer hand het aanzien van een glijbaan gekregen, 't Was de strijd tusschen Sparta (Ter Neuzen) en Oranje (Sas van Gent). Vinnig werd gestreden om de leiding, doch tot doelpunten scheen het niet te kunnen komen. Eindelijk kort voor 't einde, gelukle het Oranje de winnende goal door 't Sparta doel te schieten. Door deze overwinning kwam Oranj in de 2e ronde tegen T. F. C. te staan Deze van begin tot einde spannende wedstrijd werd door Oranje gewonnen met 2—1. De tweede wedstryd dezer ronde (Wilhelmina—S. S. S.) was minder spannend. Ofschoon de overwinning niet cadeau gegeven werd, wist Wilhel mina toch met 2—0 te zegevieren. De verliezer wedstrijd werd niet ge speeld en door T. F. O. gewonnen ge geven aan S. S. S. dat alzoo de derde prij» een (medaille uitgeloofd door „Wilhelmina") gemakkelijk behaald. Op Nieuwjaarsdag had de finale plaat; Dit is een hoogst spannende wedstrijd geweest tusschen Wilhelmina en Oranje, Immers 'tging om den Beker of de medaille, uitgelooft door het Tweede Kamerlid jhr. R. R. L. d8 Muralt. Toen kort voor 't einde de stand nog 1—1 Was, kreeg Wilhelmina een pracht kans om te winnen nl. een strafschop Deze kaus ging echter jammerlijk ver loren en bij het einde was de stad nog 1—1. Verlenging was noodzakelijk. Nog maals kieeg Wilhelmina een strafschop te nemen, doch ook deze kans leverde niet het winnende punt. Na 2 X 77i minuut verlenging was de strijd nog onbeslist, terwijl Oranje niet verkoos nogmaals te verlengen. Met den stand 11 is de finale dan onbeslist gebleven, zoodat nogmaals moest gestreden worden om te beslis sen, welke van beide vereenigingen dit jaar houder van den Beker zou zijn. Waarschijnlijk tengevolge van het kpude weder is aan deze wedstrijden slechts een matig bezoek ten deel ge vallen. Vrijdagavond passeerde langs het kanaal naar Gent bij het overzetveer aan Van den Eeckhout, zekere V. op^ eg naar den Bontepolder, toen hij by* het licht van zijn lantaarn, iemand in het kanaal zag drijven, laDgs den kant. Hij wist dezen er uit te helpen, Het bleek te zijn zekere P. van K., een werkman, Jie ook wel handel drifft, wonende te Ter Neuzen. Het bleek dat deze onder" den invloed van sterken drank was. Daar V. gehaast was om huiswaarts le keeren, was hy niet ge negen te voldoen aan bet verzoek van den drenkeling, om dezen huiswaarts eleiden. Hij meende ook, dat deze wel zooveel door zijn bad zoude zijn bekomen, dat hij naar huis kon gaan. Beiden vervolgden daarop hun eigen weg. Naar later bleek is Van K. toch van den goeden weg geraakt en in plaats van in de richting naar Neuzen, juist tegenovergesteld geloopen, tot hij in den Van Wuijckhuijsenpolder in een sloot is terecht gekomen. Zaterdag morgen vond een landbouwer, de heer van Acker, onder de gemeente Hoek, hem verdronken in een niet diepe sloot ggen. Een ruime som geld, die hij had ontvangen om een en ander op te koopen was nog in zijn bezit. M. Crt. Verleden week kocht een inwoner van Zuiddorpe te Ter Neuzen een hondje van een paar opgeschoten jongens. De gelukkige bezitter van het beestje nam zijn puckje aan een touwtje mee om met de tram huiswaarts te keeren. Toen de tram op vertrekken stond kwam een der jongens zijn gewezen keffertje nog even streelen en maakte van die gelegenheid gebruik om stiekem het touwtje af te snijden, waarna hij het op een loopen zette. Men begrijpt de restHet hondje liep den jongen achterna en de kcoper hield niets over dan een eindje touw de ondervinding, dat men bij het koopen van hondjes niet voorzichtig genoeg kan zijn. En wat ook beroerd was, hij werd door zijn medereizigers nog dapper uitgelachen op den koop toe, Hoe gaarne wij het zonnetje weer door de donkere, grauwe wolken zien breken en hoe vriendelijk we den aan blik vinden van de zilveren maan tusschen de fonkelende sterren, toch grijpt ons weer de vrees aan, dat zulk weer wellicht weer vliegers naar dezen kant lokt. En.de vrees bleek niet onge grond. Zaterdag en Zondag reeds vlogen alweer de monsters over onze streek terwijl dreunende slagen van uit de verte de onheil verwekkende uitwerking van bommen verrieden. Zaterdagavond is in de buurt Hoogland, gemeente Gssenisse, een Engelsche vlieger gedaald, die in Fran krijk vvas opgestegen, op Zeebrugge twee bommen heeft geworpen en daarna is doorgevlogen langs de Schelde, tot hij daalde en zijn vliegmachine in brand stak. De motor met 9 cylinders is niet beschadigd, doch overigens in de machine vernield. De vlieger is geïnterneerd. Uit Aardenburg wordt melding ge maakt van een kabelballon, die losge raakt, werd- beschoten door vliegmachi nes en onder de gemeente Oostburg is gevallen. Drie vliegtuigen kruisten voortdurend om den ballon en beschoten dezen met mitrailleurs. Later kwam er nog een vierde vliegtuig bij. Boven Aarden burg werd de ballon in brand geschoten. Een groote vuurzuil steeg op en de ballon stortte ten noorden van Aardenburg brandend ter aarde, waarop de vliegers verdwenen. Of het schuitje dat aan den ballon hing, bemand was kon nog niet worden gezegd. De brandende nedergekomen kabel ballon was een Duitsche. De mand, welke ledig was, was erg met bloed besmeurd. Er bevonden zich nog in de mand een telefoontoestel, pantoffels, muts en een verrekijker. De overblijf selen van den ballon zijn overgebracht naar Oostburg. Een Duitsche vlieg machine is Dog kort bij den grond ge weest nadat de ballon op den grond lag, Door den Commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde het verblyf in zijn gezagsgebied ontzegd, wegens het betrokken zyn bij den smokkelhandel aan Dirk Bres, geboren den 28 Mei 1894 te Kampen, wonende te Hulst, Cornelia Wolfert, geboren 24 October 1891 te Ter Neuzen, wonende te Philippine, beiden Nederlanders, en aan de Belgen Joseph, Pie, Richard Arschoot, geboren 24 November 1886 te Brugge, wonende te BreskensFlorimond de Prest, ge boren te Bern, Prudent de Keyzer, ge boren 8 Augustus 1899 te St. Laureijns, vrouw Augusta de Smet, geboren 14 Juli 1893 te St. Laureijns, Jules Willems, geboren 4 Juli 1806 te St. Laureijns, Camiel Clays, geboren 17 Januarie 1886 te Oedelen, vrouw Nathalie van Heclte, geboren 30 December 1884 te Maldeg- hem, Honorée Tas, geboren 30 Augustui 1877 te Maldeghem, Arthur Geysel, geboren 6 Mei 1866 te Assenede, Albert de Beule, geboren 31 Januari 1896 te Gent, Richard de Smet, geboren 2 Maart 1896 te St. Laureijns, Charles de Meule- meester geboren 3 April 1851 te St. Laureijns, Honoré Braet, geboren 10 Juli 1881 te Adeghem en Anthon Pille geboren 7 Mei 1900 te St. Laureyns, al deze 13 laatste personen wonen te St. Laureijns. Van 1 tot 31 December 1917. Boschkapelle. Huwelijks-aangiften. 21. Jan Fra cies Asselman fvan Hontenissej, 2? j., jm., en Mathilde Stallaert, 25 j., jd. Geboorten. 16. Petrus Paulus, i. van Johan nes Henricus van Wolffelaar en Carolina Mari» de Rijk. Overlijden. 23. Francies van Eetvelde, 79 j., weduwn. van Elisabeth Nocns. Anna Maria van der Veen, 8> j wed. van Jacobus van Campen. Graauw. Huwelijks-aangiften. 21. Petrus Taalman, 24 j., jm., en Maria Johanna Dullaert, 56 j., wed. 28 Petrus Augustinus Hauler 28 jm.. en Anna Maria Triest, 28 j jd. Geboorten, -L Maria Louisa, d van P. F.r. Rumste en A. M. v. Bunderen. 7. Maria Leonia, d. van J. de Smit en E. C. Heijens. 25. Elisa beth Apolonia, d. van A. W. Durinck en M. Steijns. Hengstdijk. Huwelijks-aangiften. 23. Angus- tinus Petrus de Kort, 47 j weduwn. en Louisa an Loy 47 j., wed. 1 Overlijden. Ludovicus Stekelinck, 75 j, weduwn. van Alexandrina de Blok. Hoek. Geboorten. 11. Maatje, d. van Laurentius van Hoorn en Maatje de Kraker. 16. Cornelia, d. van Jacobus Johannes 'tGilde Fijgtje Adriana de Bree. 21. Cornelia Johanna Petronelia, d. van Izaak Abraham C ttsman en Anna SchuN 2 Jannetje Adrian» d. van Pieter Jacobus Pladdet en Fr angina Maria Bolleman. 26. Maria, d. van Jan Jacobut Donze en Catharina Sol. Dingetje, d. van Her- manus Dieleman en Elizabeth Klara Die eman, Overlijden. 9. Pieternella verbrugge, 63 j-, echtg. van Eggebert de Bruine 14. Janna Jacomina de Jonge, 8 m.. d van Francois en Elizabeth Wolfert. 22. Jidriana 7ermerres56'j. echtg. van Pieter Riemens. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 31. Edemordus Augustus Cortvriendt, 29 j., ji en Antoinette Leontina Vermeire. 23 j., jd. Geboorten. 17. Achiel Ernie), z. vanl'etrui Theophiius Goethals en Emma Steyaert. Overlijden, f-2. {Jan Hasevoets 65 j., van Nathalie de Dobbelaere. 27. ArnoldAlp-j bons Genetello, 6 m., z. van Augustus Eduardus en Elodie Virginie van Lent. J 0. Barbar» Vereecken. 75 j., wed. van Charles Louis Genbiugge. CORRESPONDENTIE. Voor ingezonden stukken heden geen plaats. De Burgemeester vat 'AXEL verzoekt, naai aanleiding van een schrijven va Z.Exc. den Heer Minister val

Axelsche Courant | 1918 | | pagina 2