HUIS, ROZIJNEN FLUWEEL 6 Hofsteden, Landerijen Landbouw. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Va h.l. cokes of 50 K.G. TURF. Bekendmaking. Zeep, Margarine en Vet, Firma P. R Veenhuizen, Axel Openbare Verkooping. zijnde, het café „De Zwaan' Huis met Stalletje en Erf, Firma P. H. Veenhuizen, Axel Openbare Verkooping Broodkaart. De directeur van het Centraal brood kantoor maakt bekend, dat de brood kaart van de 25ste week loopt van 24 Augustus tot en met 1 September. St. Crt. AXEL, 24 Augustus 1917 Door Gedep. Staten van Zeeland is de opening der jacht op klein wild bepaald als volgt a. in de Dames- Anna Maria en Völckerpolder op Zaterdag 1 September a. s. met zonsopgang met uitzondering van die op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 29 September d. a. v. mot zonsopgang b. in het overige deel van de Pro vincie, behalve voor een strook van 5 K.M. breedte langs de Belgische grens waar echter de jachtbedrijven, bedoeld sub a, b, e en g van art. 15 der jacht wet, geoorloofd - zijn, op Zaterdag 1 September a. s. met zonsopgang, met uitzondering van de jacbt op hazen en fazanten, welke op Maandag 1 October 1917, met zonsopgang wordt geopend. - Geslaagd voor de hoofdakte de heeren J. J. Verlinde, Zaamslag en W. Brouwers, Hulst. In de plaats van den brigade commandant der Ryksveldwacht J. Kunst te Zierikzee is benoemd als zoodanig J. van Splunter te Zaamslag. Thans is bekend de uitslag van het in Juli j.l. gehouden overgangs examen van klasse III A der M. U. L. O. naar klasse III B der H. B. S. te Ter Neuzen. Toegelaten zijn H. Goslinga te Axel, J. E. IJaebaert te St Jansteen, M. Klaassen te Ter Neuzen en A. Smies te Axel. Her-examen moet worden afgelegd door J. J. M. Harte, G. Kaan, A. Koch en M. Kuipers te Ter Neuzen en G. Uütterhoeven te Sas van Gent in stel kunde en H. Kerckhaert te Westdorpe in meet- en stelkunde. Tern. Crt. Bij Kon. beil. is aan de gemeente Clinge, die door de uitgaven tot een behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs vereischt, in verhouding tot hare middelen en andere uitgaven on billijk zoude worden belast eene sub sidie verleend van 9950. De commandant der stelling van de monden oer Maas en der Schelde heett het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel aan den Belgischen koopman en landbouwer Mauritius de Clercq, geboren 24 Februari 1872 te Ledeberg (B.), wonende te Philippine. Te Biervliet lag bij den landbou wer V. in den Pieterspolder Woensdag de landbouwersknecht dood op het voer graangewassen toen de wagen by de schuur kwam. De man is zeer waarschijnlijk ladende geweest aan een hartkwaal. Voorbijgangers, die den wagen waren gepasseerd en den voerman zagen lig gen op het voer graan, dachten dat de knecht in slaap was geraakt. M. Crt. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 26 Augustus 1917. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. B. T. Hugenholtz. Ds. J. B. T. Hugenholtz. Voorm 97t ure Nam. 2 ure Gereformeerde Kerk. (S i n g e 1 w e g). Voorm. 9l/i ure Ds. A. Thielen. Nam. 2 ure Leeskerk. X Gebouw Stationstraat., Voorm. 9*/j ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. A Thielen. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 97j ure Leeskerk. Nam. 2 ure 'sAv. 57» ure Leeskerk. Leeskerk. Garantiepryzen landbouwproducten. De minister van landbouw heeft lo. vastgesteld de volgende garantie prijzen voor de hieronder genoemde landbouwproducten van den oogst 1918, alles per 100 K.G. en geldende voor de producten van goede qualiteit, goed droog en marktschoonwintertarwe ƒ18; winterrogge ƒ20; wintergerst 16,50 winterkoolzaad 40. De prijs wordt voor partijen van at wijkende qualiteiten naar verhouding lager gesteld. 2o. bepaald, dat de onder 1 genoemde garantieprijzen zullen worden verhoogd, indien de omstandigheden zulks nood zakelijk maken, de voormelde commis siën gehoord. Aardappelen. Men meldt aan de N. Crt. dat tegen 15 September een algemeene inventarisatie van den te verwachten aardappeloogst in ons land zal plaats hebben. Volgens Het Volk moet de regeering voornemens zijn, 30 millioen H.L. aard appelen te reserveeren voor dadelijke voeding, terwijl de resteerende hoeveel heid aardappelen vermalen zal worden tot 1 October. Paardenuitvoer. In Den Haag is men, zoo deelt P. Teunissen Jr. in De Veehandel mee, bezig een regeling te treffen voor een uitvoer van l1/,2-jarige ruins. 01 ook oude paarden zullen worden geëxporteerd is nog niet bepaald. Men wil eerst eens zien, hoe het na den uitvoer van l1/,,-jarige ruins met den voedervoorraad staat. De stukken betreffende den paarden uitvoer zullen waarschijnlijk spoedig naar den minister worden opgezonden. Er bestaat nog eenig vei schil van meening over het uit te voeren kwan turn, dat paar men aan het blad te bevoegder plaatse mededeelde, grooter zal zijn dan verleden jaar. De 19 jarige K. uit Vlissingen wou Woensdagmorgen bij de halte Abeeleop de nog riet geheel stil staande electrische tram Vlissingen- Middelburg stappen hij kwam toen in aanraking met een boom en viel tusschen den motorwagen en den goederenwagen. Hij werd toen aangereden door den goederenwagen en hevig verwond aan het onderlijf opge Domen. Later is hij in het gasthuis te Middelburg overleden. N. R. Crt. Bedervend graan. Volgeüs te Rotterdam ontvangen tele grammen zijn de voor de Nederl. Reg. bestemde ladingen van de te New York liggende Nederlandsche stoomschepen Veerhaven (haver) en Rijndijk (mais) ernstig aan het broeien. Dit is ook het geval met de lading van het te Balti more liggende Nederlandsche stoom schip Procvon. Er worden pogingen aangewend om vergunningen tot lossen te verkrijgen. Deze stoomschepen lig gen, naar de N. R. Crt. meldt, reeds meer dan 21/, maand in die Amerikaan- sche havens. De politie te Noordwijk heeft in samenwerking met de recherche te Am sterdam en in Den Haag de hand gelegd op een bende hoteldieven, onder wie ook een juffrouw, die er hun werk van maakten te Noordwijk in de hotels van de badgasten jassen, mantels, stokken, prismakijkers, goud, zilver, enz. mee te nemen. De heeren dieven zagen er zeer oornaam uit. Epd hunner reisde op een valsche pas. In de Van Assendelftstr. te 's Graven- hage, waar een der dieven met de ge noemde juffrouw woonde, heeft de Haag sche recherche een huiszoeking gedaan. Tal van voorwerpen, van diefstal afkom ztjn daar in beslag genomen. De heeren dieven, die zooals gemeld, Duitache deserteurs hier te lande over de gveDS in handen van de Duitsche autoriteiten speelden, blijken zelf Duitsche deserteurs te zijn. Het is nader geblekeD, dat zij dezelfden zijn, die indertijd te Amsterdam en Zand- voort zich aan tal van hoteldiefstallen hebben 'schuldig gemaakt. Zij moeten ook Duitsche deserteurs, die hier te lande vertoefden, over de grens den Duitschen autoriteiten in handen hebben gespeeld. N. R. crt. Dinsdagavond kwart voor 9 is bjj het kamp van Oldebroek een doodelijk ongeluk gebeurd. Een militair vliegtoestel was gedaald en stond-met Dog draaiende schroef, toen de waarnemer, luitenant Douijewaard, er uit sprong in de richting van de schroef, die hem trof en onmid dellijk doodde. Waarschijnlijk heeft de getroffene er niet aan gedachr, oat de schroef nog in beweging was. Vad. Gewetensgeld. Aan te weinig be taalde belastingen is weder c.a. 13.000 binnengekomen. Avp. Zaterdag meldde een bericht van den Duitschen marinestaf, dat ondei de in den grond geboorde schepen een Engelsch stoomschip was met 9000 ton tarwe. De Kölnische Zeitung rekent uit, dat die lading nu een waarde van een 4y2 millioen mark haddat voor het vervoer over land 30 treinen van elk 30 wagons van 10 ton noodig zouden zijn dat het de oogst van 1518 duizend morgen land vertegenwoordigde; dat bij een weekrantsoen van 2 K.G. per hoofd, die tarwe 4l/s millioen menschen een week hadden kunnen voeden of de be volking van een stad van 90.000 zielen bijna een jaar. Ze hebben dus eer van hun werk Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 25 Augustus Stormachtige tot krachtige, later af nemende, Zuidwestel. tot Zuidel. wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regenbuien. Dezelfde warmte. De BRANDSTOFFEN-COM MISSIE te AXEL maakt be kend, dat de toegewezen steenkolen en anthraciet voor huisbrand voorloopig niet zullen worden gedistribueerd, doch op de Gemeente-Gasfabriek worden opgeslagen tot a. s. winter. Voor huisgezinnen waar geen kookgas is, wordt op de Gemeente-Gasfabriek doorloopend beschikbaar gesteld De Brandstoffen-Commissie voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER,* Voorzitter. Axel, 21 Augustus 1917. De BRANDSTOFFEN-COMMISSIE te Axel maakt bekend, dat de brandstof voor klein-industrie (ook voor dorscbeu van graan met machines) vanaf heden verkrijgbaar is op de Gemeente- Gasfabriek en niet meer bij de steenkolenhandelaren. De Brandstoffen-Commissie voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER, Voorzitter. Axel, 21 Augustus 1917. Voor bovenstaande Artikelen zijn bons verkrijghaar op bet Distributie kantoor Dinsdag 28 Augustus tusschen 9 ei 12 uur voor hen, wier familienaam begint met de letters A tot en met C van 2 tot 7 uur de letter D. Woensdag 29 Augustus van 9 tot lj uur de letters E tot en met G; van j tot 7 uur de fetters H tot en met fc Donderdag 30 Augustus van 9 tot li uur de letters L tot en met P; van j tot 7 uur de letters R tot en met Vrydat: 31 Augustas vac 9 tot 12 nt de letters W tot en met Z. HET DISTRIBUTIEBUREAU Advertentien. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van dhr. CAM. VAN LAERE te Axel, in de herberg „De Zwaan", bewoond door Hijp. Dellaert, te Axel, aan de Walstraat, op Dinsdag den 28 Augustus 1917, des namiddags 2 uur (zomertijd) verkoopen KOOP I. nabij de R. K. kerk, met Paardestal en Erf, geschikt voor alle bedrijf, te Axel, in de Walstraat, Sectie G no. 2458 geheel en 2559 ged., groot 2 A. 95 c.A. Verhuurd aan Hijp. Dellaert tot h Mei 1918, voor 150,per jaar. KOOP II. aldaar, Sectie G no. "1445 geheel en 2559 ged., groot 66 centiaren, Verhuurd aan Verbist, tot l Mei 1918, voor 1,per week. De koopers komen in het genot der huurpenning u 1 November 1917. Betaling 1 October 1917. in diverse kleuren. De Notarissen Van der Moer te Ter keuzen en Dregmans te Axel, zullen op Dinsdag 4 September en Vrijdag 7 September 1917, tel kens des voormiddags te 11 uur (Zomer-' tijd) in het .Nederlandsch Logement" aan de Nieuwstraat te Ter Neuzen, ten verzoeke van de Erven van Mevrouw de weduwe G. WIELAND—Weijkman, overleden te Ter Neuzen, in het open baar verkoopen enzoovoorts, tot eene gezamenlijke grootte van ruim 253 Hectaren ot ruim 574 Gentsche gemeten, in de gemseenten Ter Neuzen, Hoek, AAl, Westdorpe en Boschkapelle. Tegen betaling van 60 cent zijn ten kantore van de Notarissen verkrijgbaar boekjes, de beschrijving der perceelen bevattende, met de verschillends kaarten.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 2