PINKPILLEN BRANDHOUT Nederland. m REISGIDS ïoor Gemeenteraad van Axel. Bekendmaki ngen. Advertentien. Schorten en flanellen Rokken, Manchesterbroeken, H. H. Vlassers, Ook Faceel en Kepers in alle lengten. SALAMANDER, BRANDSTOFNOOD. Van af heden te bekomen: KINDERMEEL. Zelfrijzend BAKMEEL. GRUTTENMEEL. GRIESMEEL. AARDAPPELMEEL. Axel. Firma P. H. VEENHUIZEN. VOORHANDEN: F. DIELEMAN Boekh. - Axel. Verkrijgbaar: Dennen Kachelblokken, FORNUISBLOKKEN, Opnieuw ontvangen rtlW QflAT.MI! Firma P. H. Veenhuizen, Axel. dadelijk geknakt. Van de beide iniitten- den zagen we niets en we wilden toe snellen om, indien ons dat mogelijk kon zijn, te helpen, maar.de wachthebbende soldaat liet ons niet passeeren. Dit was ook niet nóódig, want de officieren en mecbaniciens op het vliegterrein kwamen van alle kanten toesnellen. Een officier van gezondheid en een verpleegster waren gelukkig ook dadelijk ter plaatse zoodat er bijna onmiddelijk een noodverband kon worden gelegd; Op brancards wer den de beide neergestorten daarna naar het hospitaaltje op het vliegterrein ver voerd. Het leek ons haast onbegrijpelijk, dat er zóó vlak boven den grond een nog zoo ernstig ongeluk kon gebeuren, maar. 'twas toch in elk geval een val van ODgeveer 6 M. hoogte en tusschen' de deelen van 't brekende toestel. Van een val van 7 M. hoogte zooals ik gelezen heb was stellig geen sprake. Men meldt uit Amsterdam aan de N. B. Crt. Ten gevolge van kortsluiting in de electrische krachtstroomgeleidiog is Vrijdagnacht brand ontstaan in de constructiewerkplaats van da Kon. Ned. Fabriek van Spoorwegmateriëel aan de Oosterburgergracht. Toen de brand weer met zeer veel materieel kwam aanrukken, waren de werklieden der fabriek, die aanvankelijk de vlucht hadden moeten nemen, omdat sommige ijzeren voorwerpen, als trappen e. d., met een sterken stroom geladen waren, ^eeds bezig met de eigen bluschmiddelen het vuur te bestrijden. Het ging echter zeer moeilijk, aange zien het woedde in den nok van het ongeveer 25 meter hooge gebouw, en ook niet van nabij kon worden bestreden omdat men niet wist op welke plaatsen men door den electrischen stroom be dreigd werd. De brandweer, die kranig werkte onder persoonlijke leiding van den commandant, den heer Gordijn, en den hoofd brandweermeester, den heer Boele had de moeilijkheden vrij spoedig over wonnen. Zij wierp stroomen water in het brandende gedeelte van het uitge strekte gebouw, dat uit één enkele hal bestaat. Het vuur heeft zich aan de Westzijde daarvan over eeö lengte van ongeveer 25 meter langs het dak voort geplant. Aan de werktuigen is nog al waterschade toegebracht, echter niet van dien aard, dat het bedrijf stilgezet ii moeten worden. Vooral in den aan vang, toen de vlammen over een groote uitgestrektheid hoog uitsloegen, liet de brand zich reeds op grooten afstand ernstig aanzien. De burgemeester en de hoofdcom missaris waren eenigen tijd van het blusschingswerk getuige. Zitting van 31 Juli 1917. Tegenwoordig de heeren Lamaïtre, Kruijsse, Van Driel, Oggel, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, Smies, De Feijter en Wolfert. Eene vacature. Voorz. dhr. L. J. den Hollander, Secretaris dhr. J. A. van Vessem. De notulen van de vorige vergadering worden zonder aanmerkingen gearres teerd. I. Mededeeling ingekomen stukken. a. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van een raadsbesluit be treffende verkoop van grond aan J. de Kraker Rz. Voor kennisgeving aaqgenomen. Verzoek van „Patrimonium" te Axel om adhaesie te betuigen aan een door haar aan den Minister van L., N. eu H. gericht adresx>m den uitvoer van bewerkt vlas toe te staan, dewijl pl.m. 2.millioen K.G. op uitvoer wacht. - De Voorz. zegt dat misschien dhr. Oggel hierover wel nadere inlichtingen geven kan. -r Dhr. Oggel vraagt den datum van het adres van „Patrimonium". De Voorz.9 Juni 1917. Dhr. Oggel zegt dat er na dien tyd al h,eel wat uitgevoerd is. Z. h. s. wordt besloten adhaesie te betuigen. c. Het jaarverslag van „Ambacbts- belang" over 1916 wordt voor kennis geving aangenomen. Niemand ver lang: daarover het woord. d. Dankbetuiging van dhr. P. van Vessem, griffier ter Secretarie voor den hem verleenden duurtetoeslag over 1916. Voor kennisgeving aangenomen. II. Onderzoek geloofsbrieven ver kozen raadsleden. De Voorz. benoemt voor dit onderzoek dé h.h. Wolfert, P. Dekker en Oggel. Bij monde van dhr. Wolfert adviseert de commissie tot toelating. M. a. s. wordt hiertoe besloten. III. Overlegging gem.-rekening 1916- Wordt tot onderzoek in handen ge steld eener commissie bestaande uit de h.h. Dieleman, Van Driel en F. Dekker. IV/ Aanbieding rekening gasfabriek over 1916. Het onderzoek wordt opgedragen aan de h.h. De Feijter, Dieleman en F. Dekker. V. Aanbieding rekening Alg. Burg. Armbestuur over 1916. Onderzoek dezer rekening wordt ver zocht aan de h.h. Wolfert, P. Dekker en Van Driel. VI. Aanbieding begrooting Alg. Burg. Armbestuur voor 1918. Belast met het onderzoek de h.h. Dieleman, Smies en Wolfert. VII. Verzoekschrift van dhr. C. Dijkwel alhier om aan hem een stuk grond van de gemeente in koop af te staan. Bedoelde grond is gelegen vlak voor de woning van dbr. Dijkwel. Adres sant belooft eene afrastering aan de straat te willen maken zooals b.v. aan den Brandput, benevens een hek dat toegang verleent tot de achter zijne woning gelegen tuinen, terwijl de ge meente.ten allen tijde de vrije toegang tot den daar aanwezigen ontvangput van het gemeenteriool wordt gelaten. De Voorz. zegt dat B. en W. bezwaar maken op het verzoek in te gaan, met het oog op. de mogelijkheid dat daar in de toekomst een nieuwe straat zal worden aangelegd, en dan de gemeente de vrije beschikking Qver dien grond mist. Dhr. Smies kan wel meegaan met het voorstel van B. en W. Het zou een moeilijkheid oplèveren voor die men schen, die daar hunne tuintjes hebben, Ze zouden dan de aan te voeren mest wel op de openbare straat moeten gooien. Dhr. Wolfert zegt dat dhr. Dijkwel toch belooft om een hek van voldoende breedte aan te brengen, dus van mest op de straat te moeten gooien is geen gevaar. Dhr. Oggel: Dhr. Smies bedacht mis schien, wanneer de mest met paard en' kar aangevoerd wordt. Bij hem weegt echter de bewering van B. en W. het zwaarst, dat men dien grond daar moet houden, mei het oog op het leggen eener nieuwe straat. Hij acht het daarom ook beter dien grond niet te verkoopen. M. a. s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, en dus het verzoek niet ingewilligd. VIII. Verzoekschrift van de vereeni ging tot ziekenverzorging ter Terneu- zen om verhooging van subsidie. Het verzoek luidt: Ter Neuzen, 19 Juli 1917. Aan den Fdelachtb. Rand der Gemeente Axel. Geeftmet verschuldigden eerbied te kennen de Vereeniging tot Ziekenver zorging in Ter Neuzen dat zij overtuigd is dat het bij haar in beheer zijnde ziekenhuis van zeer groot nut is, niet alleen voor I er Neuzen, maar ook voor de bevolking van Uwe gemeente en voor de geheele omgeving dat dit nut ook wel blijken kan uit de omstandigheid, dat de, inrichting in be trekkelijk korten tijd aanzienlijk moest worden uitgebreid-, dat voortdurend geijverd wordt, om Verbetwingen aan te brengen, waaronder mag vermeld worden de aanschaffing in den laatst^n tijd van een aantal instru menten voor de behandeling van operatieve getallen dat de uitgaven van het ziekenhuis, vooral in d zen duren tijd, groot zijn, en vermeerdering van inkomsten hoog noo- dig is. Redenen waarom zij zich tot U wendt met beleefd verzoek de jaarlijki-che bij drage door uwe gemeente verstrekt, te widen verhoogen, als blijk van waardee ring voor den arbeid door de vereeniging verricht, ook in het belang uwer ge meentenaren. 'tWelk doende, enz. De Ver. tot Ziekenverz. te Neuzen, J. VAN ROMPU, Voorz. L. J. DE VRIES, Secr. Burgemeester en Welh. stellen voor het verzoek aan te houden tot by de behandeling der begrooting. M. a. s. wordt hiertoe besloten. IX. Idem van den heer L. de Segt alhier om voor zijne woning in de Stationstraat een ijzeren heining te mogen plaatsen. De gemeente opzich ter rapporteert hierover dat geen bezwaren tegen de plaatsing bestaan, terwijl hij teven» den wensch uitdrukt, dat om in overeenstemming te komen over geheel die woningrij, dat er overal konden of alreeds geplaatst waren. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen waartoe m. a. s. wordt besloten. X. Verzoekschrift van Hendrik van Tatenhove alhier om ontheffing van Hoofd. Omslag. De Voorz. zegt dat dit verzoek niet kan worden ingewilligd om reden de termijn voor reclame verstreken is. M. a. s. wordt besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. XI. Benoemen commissie in zake reclames Hoofd. Omslag. In deze com missie worden benoemd de hh. Oggel, De Feyter en P. Dekker, die de benoe ming aannemen. XII. Vaststellen rooilijn. De Voorz. zegt dat hiermede bedoeld wordt de vaststelling van de rooilijn voor den bouw van woningen door de Z. VI. Tramwegmaatschappij. Hij zegt dat dit punt ter behandeling op de agenda is gebracht, maar bij nader onderzoek is gebleken dat het wensche- lijk is eerst het advies der gezondheids commissie te hooren. Dhr. Oggel spoort aan om een beetje haast te maken. De Voorz. zegt dat nog deze week denkelijk de zaak baar beslag zal krijgen. XIII. Vaststellen kohier schoolgelden U. L. O. Wordt m. a. s. XIV. Idem kohier schoolgelden Lager onderwijs. M. a. s. vastgesteld. Daar niemand meer het woord ver langt wordt de zitting gesloten. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woènsdag I Augustus Meest matige wind uit Noordelijke richtingen. Zwaar tot halfbewolkt. Wei nig of geen regen, behoudens kans op onweer. Zelfde temperatuur. Het disjributiebureau van AXEL maakt bekend, dat van af 1 Augustus a. s. op iederen rijstbon slechts 0,4 K.G. (4 ons) verkrijgbaar is en op iederen havermoutbou siechts 0,3 K.G- (3 ons). De winkeliers, die Distributiegoede ren verkoopen, worden bij deze gewezen op de verplichting de bone, waarop goederen zijn atgegeven, in de maand Juli, in te leveren op morgen 1 Augustus. HET DISTRIBUTIEBUREAU. Ondergeteekende bericht de ontvangst eener uitgebreide sorteering en al wat in gemaakte kleeren er bij behoort, in alle maten en prezen. Minzaam aanbevelend, F. G. VAN TATENHOVE. Weststraat, Axel.- die wij per circulaire niet verwittigd hebben, worden bij deze bekend ge maakt, dat het verboden is vlas van den oogst 1917 te koopen of uit te voeren. Nadere inlichtingen bij ondergetee- kenden. Het Bestuur der V. V. H. te Axel, F. DEKKER, Voorzitter. H. ZEGERS, Secretaris. op 1 Meter gezaagd. Axel. HYP. D. DELLAERT. per koker van 60 stuks f 1,15, zes kokers f5.75. Kipstraat 43, Rotterdam. ,ng 1 M., aan billijke prijzen. Axel. B. OP 'THOF. Van Santen's offlciëele Prijs 20 Cent. lang 10 c.M. lang 25 c.M. Per 100 K.G. f 3,50 fraDco buis, bij C. J. VAN LII RE. A. LOOF.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 3