Veulenkeuring Axel. PINKPILLEN MOCCA! REISGIDS ïoor Nederland. Firma P. H. Yeenhuizen, Axel. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentien. Brandstof - Kiein-industrie. Firma P. H. Veenhuizen, Axel Ook Faceel en Kepers in alle lengten. SALAMANDER, Yereeniging Yan Zeeuwsche Fokkers. VRIJDAG 27 JULI a.s. VOORHANDEN: F. DIELEMAN - Boekh. - Axel. LACHLUST, J. D. DIJK, Groningen. Manufacturen - Modes '1D8l ie?'dat meer aan concours wordt geofferd, DbelCan aan de tentoonstelling en vindt het DtfceleedigeDd zulks te uiten tegenover iaaiUen bestuur, dat steeds meer geld en tijd heeft geofferd voor de belangen der iaar|okkerij en der fokkers, dan de overige neejeden samen. Het is tijd, dat zulks Dejeens wordt ingezien eu spr. vindt het zijn (immer, dat dit nog gezegd moet °"IJ|rordeD. Aan de volgende personen is «stemming verleend in Zeeland terug 3 keeren verf L. J- L. L. de Bakker te Hulst; eeulgtoffer Post te HansweertG. L. Mattens dec.Ce SintJansteen P. D. Briquet, V. Kalle, ging|G. J. Govaert, J Rotthier, A. Celis en ff. Geeraert allen te Westdorpe. bctl jl Bij de te Hulst gehouden herstem- djtping voor 2 leden van den gemeente- roe,Eaad werden uitgebracht 434 stemmen, eke [Van onwaarde 7. Geldige stemmen 427. rec[ Hiervan verkregen de heerenJ. H. (Jplaert 190, F. C. O. M. Hombach (aftr.) eke-p09, E. F. Schiffer 225 en Sj. W. Wege ner Sleeswijk 202 stemmen. e(jJ Alzoo gekozen de heeren F. C. O. M. den Hombach en E. F. Schiffer. Qige'lr Vrijdagmiddag is een Duitsche peedekker bij Aardenburg gedaald. De machine was niet beschadigd. Van 1117 Juli zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter aen. kennis van den Centralen Gezondheids raad gekomen f Roodvonk1 geval te Axel, 4 te Middelburg, 1 te Sluis. F Diphteritis2 gevallen te Heinkens- Land, 3 te lerseke. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Bovengenoemde rechtbank heeft in bare zitting van Dinsdag 24 Juli de volgende vonnissen uitgesproken E. d. P., 31 j., veldarbeider, Philip- bine, wegens eenvoudige beleediging tot ƒ7 of 7 dagen hechtenis. A. Db., 26 j., kleermaker, Sas van Gent, wegens als voren tot 3 of 3 dagen hecht. I. J. S., 19 j., landbouwersknecht, (Axel, wegens diefstal tot 1 maand gev. J. F. v. I., 56 j., schippersknecht, Graauw, wegens huisvredebreuk, weder- spannigheid en beleediging ambtenaar !tct 10 of 10 dagen hecht. A. J., 18 j., vlasbewerkersknecht, St. Jansteen, wegens mishandeling tot ƒ10 ot 10 dagen hecht. J. L. B., 19 j., landbouwersknechr, [Axel, wegens niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar tot 10 of 10 dagen hecht. A. H., 30 j., bierhuishouder. L. J., 26 j.,. veldarbeider, beiden St. Jansieen, beklaagd van mishandeling, zijn vrij' gesproken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de onbezoldigde rijksveldwachter Nieuwenhuijze te KruiniDgen met de douanebeambten van Hansweert een partij zeep en Bukvet (pl.m. 600 K.G.jin beslag genomen, die per roeiboot fraudeleus moest worden uitgevoerd. De vrachtrijder die per kar de smokkelwaar heeft aange bracht, is aangehouden en naar Middel burg gebraeht. N. R. crt. Toen Zaterdagmorgen juffr. A. Z. zich naar haar werkhuis begaf, werd zij |in de Hoogstraat te Rotterdam opgewacht door haar man, met wien zij in onmin leefde. Na een woordenwisseling schoot (bij haar met eeu revolver Id den rug. Daarna richtte hij het wapen tegen zichzelf, schoot zich voor het hoofd en 'iel dood neer. De vrouw werd Daar het ziekenhui» gebracht, waar de wonde Diet gevaarlijk bleek te zijn. Avp. j Te Zaandam zijn vier jongens van U en 18 jaar zonder medeweten van hun ouders een paar dagen geleden op reis gegaan. Het reisgeld wisten zij zich te verschaffen, doordat een hunner, die quitaDties voor zijn patroon bad te innen, dit geld, ODgeveer 2 a 300 guldeD, voor het doel beschikbaar stelde. Woensdag ontvingen.de ouders bericht dat het viertal zich te Scheveningen bevond. Toen de politie hen daar wilde aanhouden, bleken zij reeds verder ge reisd en Sittard tot doel te hebben gekozen. Avp. De 33 jarige schildersknecht W., had het ongeluk van het dak van een perceel in de Koningstraat te Hilversum te vallen, waardoor hij een schedelbreuk bekwam en drie ribben brak, waarvan één in zijn long drong. In het Diacones sen huis waarheen hij. vervoerd was, is hij overleden. Avp. Duur gas. Te Castricum (N.H.), moeten sommige ingezetenen met minder dan.26 cent per kub. M. betalen, een prijs hooger waarschijnlijk dan door een der andere Noordholl gemeente gasfabrie ken wordt bedongen. Te verwonderen is het dan ook niet, zegt het TV. v. d. D., dat in de atgeloopen week aangeboden nota's of ooder protest, of in het geheel niet werden voldaan. Daar gedurende eenige weken in het dorp geen petroleum verkrijgbaar was, wareD ook min of meer behoeftige lieden met een wekelijksch inkomen vari 10 A 12 gedwongen hun petroleumtoestel op te bergen en zich een ga8comfoor aaD te schaffeD. Het kan niet anders of deze zoo buitensporig hooge gasprijs zal hun toch al zoo schrale maal nog meer inkrimpen. De verorde ning op grond waarvan deze op de minder bedeelden zoo zwaar drukkende en indirecte belasting wordt geheveD, moge overeenkomstig de wet zijD, op humani teit kan zij zeker niet bogen. Daarom hopen velen, dat Ged. Staten, ook deze gasverordening zoo spoedig mogelijk zul len vernietigen. In Axel is de prijs 30 cent pei kub. Meter 1 De houtwoede. Naar het Hdbl. verneemt is de vraag op welke wijze door de Regeering in het meer eu meer vellen van geboomte voor brandhout zou kunnen worden ingegrepen dezer dagen ernstig onder de oogen gezien door het bestuur der Ned. Boschbouwvereeniging, waarbij de maatregelen zijn overwogen, die hierbij in aanmerking zouden kunnen komen. Als zoodanig moet worden genoemd, het uitvaardigen van een verbod om in het algemeen of wel in bijzondere gevallen zonder toestemming van hoogerhand hout te vellen het regelen van de velling om te voorkomen, dat hout voor indu strieën geschikt, tot brandhout wordt verzaagd en hiervoor alleen minderwaar dig hout wordt gebruikt; het stellen van maximumprijzen voor brandhout of voor ander houthet in rekening brengen van de door particulieren ingeslagen hoeveel heden brandhout bij de algemeene toe wijzing van brandstoffen. Wolkbreuk. Na onweer en stort regens brak Donderdagnacht tegen 12 uur te Helmond een wolkbreuk los, welke ongeveer een uur duurde. Door de geweldige watermassa liepen in een oogenblik verschillende stadsdeelen onder, terwijl in eenige achterbuurten het water zoo hoog steeg, dat de bevolking in nachtgewaad op straat vluchtte, daar de woningen onderliepen. Tegen 1 uur begon de bui te verminderen, waarna het water weer langzaam zakte, zoodat tegen het aanbreken van den dag de meeste straten weer begaanbaar waren. Hoe het er in vele huizen uitzag, kan men zich wel voorstellen Avp. Te Reiderpolder kwam bij een landbouwer een Servisch militair aan, die uit Duitsche krijgsgevangenschap was ontvlucht. De man had niets dan een hemd aan, want hij was dwars over den Dollard gezwommen om op Nederlandsch gebied te komen. Zijn kleeren alles wat het zijne was, behalve een beurs met geld, had hij op Duitsch gebied achter gelaten. De man werd -door den L>oer van kleeren voorzieo en is naar Rotter dam vertrokken. Avp. Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 25 'Juli Meest zwakke, veranderlijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets warmer. Aan allen, die hebben medegewerkt tot mijn her kiezing als lid van den Gemeenteraad, alsmede voor de vele blyken van be langstelling daarbij ondervonden, breng ik mijnen harteiyken dank. JAN DE FEIJTER Lz. Axel, 24-Juli 1917. Aan allen, die hebben medegewerkt tot mijne be noeming als lid van den Gemeenteraad en voor de bij die gelegenheid zoo talrijke belangstelling uit alle klassen der bevolking ondervonden, mijn harte- ïyken dank. Axel. J. DE KRAKER Rz. De Brandstoffencommissie verzoekt opgaaf van de hoeveelheden brandstof voor klein industrie (geen huisbrand) benoodigd 'voor de maand Augustas. Belanghebbenden worden verzocht aan- vraag-formulieren ingevuld en onder teekend in te zenden vóór 27 Juli. Blanco formulieren zijn verkrijgbaar op bet Distributie-Bureau, Markt. De BRANDSTOFFENCOMMISSIE. Winkeliers, die kaarsen en schemerlichten voor verkoop wenschen te ontvangen, en nog geen opgave deden, worden in de gelegenheid gesteld dit alsnog te doen van af 23 Juli tot en met 28 Juli a.s. HET DISTRIBUTIEBUREAU. het volmaakte Koffie Extract. APOTHEKER BOOM genezen spoedig en zeker Hoofdpijn, Zenuw- en Schele Hoofdpijn. Verkrijgbaar uit sluitend in gesloten flacons a 30 en 80 ct. per flacon in de meeste Apotheken en Drogistwinkels. Waar niet verkrijgbaar wordt na ont vangst van 40 of 90 ct. een flacon toegezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem. op 1 Meter gezaagd. Axel. HYP. 1). DELLAERT. per koker van 60 stuks f 1,15, zes kokers f 5,75- Kipstraat 43, Rotterdam. De VEREENIGING VAN ZEEUW SCHE FOKKERS houdt op op haar eigen terrein te AXEL een veulenkeuring, waarop alleen veulens der leden kunnen mededingen. De leden worden verzocht met hun veulens ter keuring te komen (zonder dat nadere aangifte noodig is) des morgens om 8 uur, De keuring begint om 9 uur zomertijd. Prijzen en medailles worden geregeld naar gelang van het aantal voorge brachte veulens. Zegt het voort! Namens het Bestuur, PH. J. v. DIXHOORN, Voorzitter. F. C. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Van Santen's officiééls Prijs 20 Cent. Heden verscheen de 3e druk van het beroemde Voordrachten- Goochelboek bevattende 26 komieke scènes, vrooiyke voordrachten enz., alsmede een aantal vermakeiyke Goochelstukjes. Prys f 0,55. INHOUD: Hoe Piet Fransen de weddenschap won. Geen boterham en geen liefje. Wat zal ik voor dragen Een plezierige dag. Proces-verbaal, Voorheen en thans. Kom maar boven als je kunt. De dapperste der dapperen. Een week uit het leven van een vrijgezel. Over een èpeldepunt. De ridder orden koopman. De wondereieren. Een vreemde erfenis. De ge dienstige man. Een niet uit de lotery. Eere wien eere toekomt. Door 't noodlot achtervolgd. De burge- meestersbril. Altijd practisch. Een vreeselyke ontdekking. De wonderen van Janmaat. -- De koopman in postpapier. Piet Scheurlos. De geestverschijning. De brillen- koopman. Antiquiteiten, en tot slot de prettige GOOCHELSTUKJES. Dit beroemde boek, waarvan in korten tijd 10.000 stuks verkocht werden, kost ƒ0,55, en wordt na ontvangst van het bedrag per postwissel of in postzegels, goed verpakt en franco toegezonden door den uitgever Oude K(jk-iu-'t Jatstraat 66. en aanverwante ARTIKELEN. Steeds de grootste keuze op elk gebied. Aanbevelend, ALS BOVEN.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 3