ZWARE SPARREN, GLOED. I Veevoeder! Augustus-September a.s. Herijk fan Maten en Gewichten. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. kaarsen en schemerlichten met glaasjes Advertentien. VOORHANDEN: Firma P. H. Veenhuizen, Axel. TE PACHTEN F. Dieleman, Boekhandelaar. AXEL. LIJDERS aan MAAGPIJN. I De rijksnajaarshengstenkeuring dekhengsten zal te Oostburg plaats Cgbben op 4 en te Hulst op 7 Sept. De uitslag der Vrijdag te St. lansteen gehouden stemming voor 4 Heden van den gemeenteraad is als volgt F Uitgebracht 294 stemmen, van on- Laarde 3 stemmen. Hiervan verkregen Ie heeren A. Aerts 141, H.C. Begheijn 40 P. A. de Block 86, J. C. Corneli§sens 107 B. van de Goore 96, P. C. van Bel'sland 150 en C. H. M. Plasschaert )8 stemmen. Gekozen de heeren P. C. van Helsland ten C. H. M. Plasschaert. Herstemming tusschen de heeren A. [Aerts, P. A. de Block, J. C. Cornelissens [en B. van de Goore. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan Camille Stevelinck, geboren ,17 April 1889 te Saffelaere (B.) wonende te Sas van Gent, van beroep trambe- Idiende, van nationaliteit Belg, verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan clandestien brievenvervoer over de Rijksgrens naar België. Van 27 Juni—3 Juli is ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen1 geval van roodvonk te 'Vlissingen. Voorts 1 geval van diphte- ritis te Baarland en Krabbendijke en 2 gevallen dezer ziekte te Groede en Ierseke. Heryk. De Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de herijk der maten en gewich ten in 1917 voor de hierna vermelde gemeenten als volgt vastgesteld Te Sas van Gentvoor Philippine 10 Julivoor Sas van Gent 11 en 12 Juli Te Westdorpe 13 Juli. Te Axel: voor Axel 16 Juli des n.m.. 17 Juli des v.m., 18 en 20 Juli en 21 Juli des v.m.; voor Koewacht 17 Juli des n.m. Te Zuiddorpevoor Zuiddorpe en Overslag 19 Juli. Te Hulst: voor Hulst 30 Juli des n.m., 31 Juli en l Augustus; voor Clinge 2 Augustus voor St. Jansteen 3 Augustus Te Kloosterzande (gem. Hontenisse) voor Hontenisse en Ossenisse 6, 7 en 8 Augustus. Te Graauw en Langendam 9 Aug Te Rapenburg (gem. Stoppeldijk) i voor Hengstdijk 10 Augustus des v.m. voor Boschkapelle 10 Augustus des n.m. voor Stoppeldijk 11 Augustus. Te Zaamslag 13 Augustus des n.m. 14 Augustus en 15 Augustus des v.m Te Neuzen: 21, 22, 23, 24, 27 en i 28 Augustus te Sluiskil 30 Augustus Te Hoek 29 Augustus. M. Crt. Overlijden. 17. Ida van Beveren, 56 j., echtg. van Honoré Verdunnen. 27. Geertrui Catharina van Doeselaai, 2 d., d. van Jan en Tanneke Geertruida de Feijter. 28. Aaltje Dieleman, 49 j., edhtg. van Cornelis Scheele. Van 16—30 Juni 1917. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Jacobus Bakker, 53 j., jm. en Geertrui Magdalena de Feijter, 29 j., jd. Jan Pieter van den Broeke, 26 j., jm. en Janna Cové, 22 jjd. Jaspert Pieter Dieleman, 21 j., jm. en Maria de Feijter, 20 j., jd. 28. Jacobus Wolfert, 40 j. gescheiden echtg. en Anthonina Jansen 34 j., jd. Geboorten. 15. Francois Johannes, z. van Dominicus de Kraker en Janna Pieternella Kotvis. 17. Adam Abraham, z. van Pieter Leendert Goossen en Cornelia Schieman. Marinus, z. van Hermanus Dekker en Neelcje Dieleman. 20. Levinus, z. van Jacob Willem Bakker en Maria Maatje van Lange velde. 22. Jan, z. van Anthonij Boeije en Maria Wieland. Jozet Albert, z. van Jozef Wauters en Elisa van de Voorde. 25. Geertrui Catharina, d. van Jan van Doeselaar en Tanneke Geertruida de Feijter. Bernardus Alphonsus, z. van Alphonsus Bernardus de Coninck en Norberta Apolonia Savoy. 29. Jan, z. van Jan Hollebek on Elizabeth Neeltje Pladdet. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 29 Juni 1917. Veroordeeld zijn ter zake van Grensovertreding. A. P., zonder beroep te Wachtebeke en G. R., fabrieksarbe der te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f30, subs. 15 dagen hechr. L. de P., fabrieksarbeider te Sas van Gent, tot eene boete van f30, subs. 2-weken tuchtschool. H. H en E. werklieden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f10, subs 10 dagen hecht R. V. en IT. H., werklieden te Sas van Gent, ieder lot eene boete van f5, subs. 5 dagen hecht Overtreding arbeidswet. M. C. J. M. V., drukker te Sas van Gent, tot 4 maal f5 boete subs. 4 maal 5 dagen hecht. Overtreding Leerplichtwet. P. Nveldar- beider te Axel, tot eene boete van ff, subs. 5 dagen hecht. L. v. C., veldarbeider te Hoek, tot eene boete van f3, snbs. 3 dagen hecht. J. V., veldarbeider te Axel, tot eene boete van f1. subs. 1 dag hecht. M. D., veldarbeider te Ter Neuzen, tot eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hecht. Overtreding der Boterwet. F. J. K., winkelier te Ter Neuzen, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. Rijden met een voertuig zonder licht. A. v. d. K., koopman te Hoek, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. Fietsen zonder licht. F. v. d. B., koopman J. P. Dlandbouwer, beiden te Zaamslas- P. E., werkman M. d. B., bootwerker; M. F., voerman, allen te Ter Neuzen; M. v. F., land bouwer te AxelL. D., werkmanJ 't G., knecht, beiden te Westdorpe en F. S., fabrieks arbeider te Sas van Gent, allen tot eene boete van f2, subs. 2 dagen heeht. A. 1 landbouwer te Zaamslag, tot eene boete van f2, subs. 1 week tuchtschool. F. d. B., knecht te Hoek, tot eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hecht. Rijwielen met een gekleurde lantaarn. S. L. d. K., landbouwster; V., landbouwer, beiden te Zaamslag; H. Z, klompenmaker; R. B., voerman te Clinge; J. D., landbouwer F. K., landbouwer, beiden te Axel allen tot eene boete van f0 50, subs. 1 dag hecht, voor ieder. C. d. K., zonder beroep te Ter Neuzen, tot eene boete van f0,c0, snbs. 1 week tuchtschool. Binnenvisscherjj reglement. P. K., werkman te Ter Neuzen, tot eene boete van 3 maal i 0,50, subs. 3 maal 1 week tuchtschool. K. d. K., arbeider te Axel, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht., met verbeurde, van den hengel. A. H.P. L., werklieden; G. S., leurder, allen te Ter Neuzen en C. A. v. d. H., werkman te Zaamslag, tot 'eene boete van f0,50, snbs. 1 dag hecht. Overtreding Trekhondenwet. J. B. <1. C., werkman te St. Jansteen, tot eene boete van fl, snbs, 1 dag hecht. Voertuig overtreding. A. B., voermansknecht te Hoek, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. Onbeheerd laten staan van een trekdier. J K., voerman te Ter Npuzen, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. Burgemeester en Wethouders van AXEL makeD bij deze bekend: A. dat dit jaar voor den her\jk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in een lokaal van de O. L. School te Axel, op 16, 17, 18, 20 en 21 Juli en wel als volgt Voor hen, wier familienaam begint met de letter A. B of CMaandag 16 Juli van l tot 5 uur D, E ot FDinsdag 17 Juli van 9 tot 12 uur G, H, I, J of KWoensdag 18 Jnli van 9 tot 12 uur L, M ot N Woensdag 18 Juli van 1 tot 4 uur; O, P, Q, R of S: Vrjjdag 20 Juli van 9 tot 12 uur T; U of VVrjjdag 20 Juli van 1 tot 4 uur W, X, Y of Z: Zaterdag 21 Juli van 8 tot 11 uur. B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onder zocht te kunnen worden C. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wel ten bate van 's Rijks schat kist Uitsluitend tegen inwisse- "ling van een bon zijn van af Woensdag 4 Juli verkrijgbaar. Bons te bekomen aan het Distributie bureau, waar tevens opgave wordt ver strekt van de namen der winkeliers, die bovenstaande artikelen in voorraad hebben. Het DISTRIBUTIE-BUREAU. Vee laten loopen over eens anders grond. M. d. C., landbouwer te Philippine, tot eene boete' van f3, subs. 3 dageü hecht. P. J. S., koopman te Sluiskil, tot "eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. Loopen over eeDS anders grond. E. O., arbeider te Ter Neuzen, tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. Openbare dronkenschap. N. d. K., zonder beroep te Hoek, tot eene boete van fl, subs. 10 dagen hecht, [herhaling] P. V., werkman te Axel en J. v. A., werkman te Koewacht en F. J. B., werkman te Sas van Gent. allen tot eene boete van f4, subs. 4 dagen hecht. A. D, landbouwer te Zaamslag, tot eene boete van f4, subs. 2 weken tuchtschool. [Tern. Crt] D. dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het af- keuringsmerk A. niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden E. dat de maten en gewichten voor het einde van het jaar 1917 gestempeld moeten zijn met de letter X en dat er bij verzuim ot verhindering om van de onder A genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het IJkkantoor te Middelburg op 26 en 27 Juli, 16 en 17 Augustus van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur, en na 1 Sept. eiken Donderdag en Vrjjdag van 9 tot 1 uur F. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kun nen worden. (Opzending per post franco). Axel, den 5 Juli 1917. De Burgemeester X. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, me be toond bij de herdenking van het feit, dat ik op 4 Juli 1.1. 25 jaren als onder wijzer was verbonden aan de Chr. School te Axel, betuig ik, mede namens de mijnen mijn harteiykcn dank. P. LE FEBER. Axel, 10 Juli '17. w. o. geschikt voor SCHELFBALKEN, DAMPALEN, STAKEN, BRANDHOUT, enz., enz. Te bevragen bij C. J. VAN LIERE en A. LOOF. bij inschrijving s met 50 hectaren LAND onder Nieuw en Sint Joosland in den Nieuw Sint Jooslandpolder, thans bewoond door dhr. J. Polderdijk. De voorwaarden liggen ter lezing ten kantore van J. A. TAK Co., Singelstraat Middelburg, bij wie nadere inlichtingen zijn te bekomen. Inschrij vingsbilletten worden aldaar ingewacht vóór of uiterlijk op 21 Juli a.s. Agent ïerraardigd ii it AMSTERDAMSCHE lettergieterij K. TKTTKUODI Telegrafisch Weerbericht van het Kon. Nedz Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond - van Woensdag 11 Juli: Krachtige tot matige wind uit Westel. richtingen. Betrokken tot zwaarbe wolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde warmte. Door het Maagpoeder van Apotheker Boom I zijn reeds duizende Maaglijders genezen van E Maagpijn, Maagkramp, Zuur, Hartwater en Slechte Spijsverteering. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels a 75 ct. per doos. Waar niet verkrijgbaar wordt een doos franco toegezon- I den, na ontvangst van 85 ct. door Firma I A. M. BOOM, Arnhem. Bestellingen van MAIS en andere Veevoeder-Artikelen voor de lévering Augustus en September a.s., worden gaarne spoedig ingewacht bij AXEL. Prov. Grossier vr h. Veevoederbureau. P.S. Bestelbil jetten zyn van 3 Juli tot en met II Juli verkrygbaar en worden gaarne op aanvraag toegezonden.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 3