Regwringsartikelcn Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekend maki ngen. Le vensmiddelenbureau ZEEPKAARTEN. terug te keeren van zijn reis naar Amerika. Volgens de Tel. maakt de directie van de American Petroleum Company zich ernstig ongerust over het lange uitblijven van het Nederlandsche tank stoomschip „Charlois" dat reeds 1 Maart van Halifax vertrok op weg van New York naar Rotterdam met een lading petroleum. Het schip is ver over tijc en had reeds lang binnen moeten zijn. Sedert het vertrek uit Halifax heeft men niets meer van het vaartuig ver nomen. Avp. Gebrek aan benzine en petroleum voor het dorschen. Het komt voor, dat landbouwers de granen, die zij ten behoeve van de regeering moeten afleveren, niet kunnen dorschen wegens gebrek aan benzine of petroleum voor de motoren. Zij, die in dit geval verkeeren, worden verzocht hiervan mededeeling te doen aan den sectetaris der Z. L. M. te Goes onder opgave van de geschatte hoeveelheid nog te dorschen graan, de hoeveelheid benzine of petroleum, die zij voor hun motor daarvoor denken noodig te hebben en de gemeente waar het graan ligt Na ontvangst dezer gegevens zullen pogingen aangewend worden om deze landbouwers van de benoodigde benzine of petroleum te voorzien. In verband hiermede verzoeken wij de betreffende landbouwers, deze opga ven zoo spoedig mogelijk, uiterlijk vóór 3 April a.s. aan den secretaris der Z L. M. te Goes in te zenden. ZL.) Naar de M. Crt. verneemt wordt door de groote distributie-organen voor petro leum overwogen het geheele bedrijf stop te zetten wegens niet aankomen der schepen uit. Amerika. Mopperen op den wegblijvenden leurder kunnen de huisvrouwen nu wel staken. Ze zullen hebben te beseffen dat het de oorlogsomstandigheden zijn die hun dit zeer ernstige ongerief bezorgen. De Avp. meldt, dat de onderhande lingen welke tusschen de Regeering en de petroleummaat8chappijen worden gevoerd betreffende de distributie van den nog in ons land aanwezigen voorraad petroleum binnen enkele dagen tot een oplossing zullen komen. Naar we vernemen heeft de Automaat maatschappij tot den detailverkoop van petroleum haar bedrijf stop gezet wegens gebrek aan petroleum. Snlkerbietenpulp. De minister van L., N. en H. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de door hem vastgestelde regeling betreffende suikerbietenpulp, openbaar gemaakt in de Ned. Staatscourant van 17 dezer, voor zooveel art. 3, alinea 1, betreft, is aangevuld met het navolgende lid: d dat de hoeveelheid pulp uitsluitend bestemd moet zijn voor de voeding van het, door de bietencontractanten aan den fabrikant bij het contracteeren op te geven, eigen vee dier bietencontrac tanten. (St. crt.) Een waarschuwing. Naar „Havas" seint hebben de Duit schers bij hun terugtocht in Frankrijk de brandkasten van de filialen der Bank van Frankrijk geplunderd. Aan den Franschan gezant in Den Haag zijn instructies gegeven om Nederlandsche bankiers en handelaren te waarschuwen tegen het uitvoeren van transacties in waarden, welke hun door Duitschers worden toegezonden, zonder zich eerst te vergewissen van de herkomst der stukken en den aard van den tegen- woordigen bezitter. Avp. Haring. Het A. v. d. D. schrijft Sinds de oorlogstoestand den haring reeders moeilijkheden in den weg gelegd heeft, wat de levering naar het buiten land aangaat, bleef een groot gedeelte van de vangst van het vorig seizoen nog in ons land. Op 1 Maart j.l. waren in Nederland voorradig ongeveer 210.000 kantjes Noordzeeharing, zijnde ongeveer 168 millioen haringen. Daarmee ligt onder ons bereik een kostelijk en goedkoop voedsel, waarnaar echter minder vraag blijkt, dan onder de huidige voedsel schaarschte zou mogen worden ver wacht. De groote voorraad moet echter voor de komende zomerwarmte worden op gebruikt, wil deze niet sterk in kwali teit verminderen. Toch is in de haringschotels vol doende variatie te brengen en om daardoor het verbruik van pekelharing in het algemeen te bevorderen, heeft de Vereeniging van Nederlandsche Haringhandelaren zich in verbinding gesteld met de Rijkscommissie van Toezicht op de Zeevischvereenigiug om door middel van bak- en kookde moustratie8 te doen zien, tot welke smakelijke gerechten haring zich laat verwerken. AXEL, 30 Maart 1917 Gisterenochtend is alhier aan den Stationsweg een 11-jarig knaapje* de rechterarm afgereden. Het leggen van spijkers op de tramrails, een bij de jeugd zeer geliefd doch lang niet on schuldig spelletje, moet aan dit treurig geval niet vreemd zijn. De jeugdige patiënt is onder de zorgen van dokter Bom naar het ziekenhuis te Ter Neuzen overgebracht, waar het lichaamsdeel boven de elle boog werd geamputeerd. De toestand is naar omstandigheden gunstig te noemen. Wij maken de lezers attent op de met 2 April a. s. gewijzigde stoom bootdienst op de Wester-Schelde. Geslaagd voor nuttige handwerken o. a. mej. B. Damsté alhier. Onlangs slaagde ook van hier mej. F. M. Mangold. Wij ontvingen het elfde jaarver slag (over 1916) van de Vereeniging tot oprichting en instandhouding eener Ambachtsschool te Hulst, waaraan wij het volgende ontleenen. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 December 60 n.i. 28 timmerlieden, 28 smeden en machine-bank werkers en 4 schilders. Van de leerlingen der 3e klasse verkregen 15 een getuigschrift, n.l. 3 timmerlieden, 9 machinebankwerkers en 3 schilders, waaronder 2 timmer lieden uit Axel. Ingeschreven werden 34 nieuwe leer lingen, waarvan 25 werden toegelaten, als volgt verdeeld over de verschillende vakken timmeren 9, smeden en bank- werken 13, metaaldraaiers 1 en schil deren 2. Van de 60 leerlingen nemen 11 uit Axel aan de lessen deel. Door 47 leerlingen werden ook de lessen der Avondvakteekenschool gevolgd. Vooraan in het boekje bevindt zich een prachtige foto van de timmerwerk plaats, genomen door den heer W. van Beuzekom. Bij de Dinsdag te Neuzen gehouden stemming voor de Kamer van Koophan del en Fabrieken zijn gekozen (wit briefje) de heeren C. N. van Dijke met 73 en J. A. van Rompu met 72 stemmen verder verkregen de heeren P. J. Scheele 71 en A. de Vrieze 68 stemmen. Op blauwbriefje werd gekozen de heer M. J. van Dixhoorn met 81 stemmen, terwijl 56 stemmen op den heer W- Bedet waren uitgebracht. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 30 Maart 1917. Veroordeeld werden: P. d. B., 21 j werkman te Hulst, werd wegens dietstal veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. D. A. P., 34 j., veldar' eider te St. Jansteen, wegens mishandeling tot 10 boete of 10 (lagen hechtenis. Het vonnis van P. S., 28 j., arbeider te Axel, veroordeeld wegens overtreding rij wiel wet, werd vernietigd en deze zaak verwezen naar den Krijgsraad te 's Her togenbosch. Th. d. S._ 52 j., voddenkoopman te St. Jansteen, beklaagd van diefstal werd vrijgesproken. Door bovengenoemde rechtbank is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en verwijzing naar de terechtzitting tegen J. C. W., 20 j., bakker verblijvende te Clinge, J. D., 32 j., J. D., 30 j. en A. P., 37 j., werk lieden te Axel, allen gedetineerd tei zake van poging tot uitvoer. Eveneens werd rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en in structie tegen P. G., 38 j., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van het ver koopen van ten uitvoer verboden ar tikelen aan smokkelaars. Tegen H. B. P., 18 j. en H. B. P., 23 j., veekooplieden te Clinge, gedeti neerd, beklaagd vau mishandeling van een ambtenaar is de gevangenhouding met 30 dagen verlengd. In de Dinsdag gehouden zitting van bovengenoemde rechtbank werden ver oordeeld wegens poging tot uitvoer, verboden uitvoer of verboden nederlage: L. B 20 j., Sas van Gent, 1 week gevang. H. v. D., 23 j., Koewacht, 20 of 20 dagen hecht. L. V., 48 j., Koewacht, 15 of 15 dagen hecht. P. A. ,v. P., 24 j., St. Jansteen, 1 week gevang. A. S., 32 j., St. Jansteen, 1 week gevang. C. d. C., 30 j., Zuiddorpe, 14 dagen gevang. F. X. V., 20 j., Clinge, 14 dagen gevang. A. V., 19 j., CliDge, 14 dagen gevang. A. S., 19 j., Clinge, 14 dagen gevang. E. W., 19 j., Koewacht, 1 maand gevang. A. J. d. L., 24 j., Koewacht, 1 maand gevang. L. F. L., 16 j., Westdorpe, 14 dagen gevang. C. B., 32 j., Koewacht, 1 maand gevang. F. R34 j., Koewacht, 1 maand gevang. A. V., 21 j., Koewacht, 1 maand gevang. A. C. D. C. R., 42 j., Westdorpe, 14 dagen gevang. K. L. v. d. M., 25 j, Ter Neuzen 5 of 5 dagen hecht. K. L. d. B., 30 j., Clinge, j 20 of 20 dagen hecht. J. v. W., 40 j., Sas vam Gent, 15 of 15 dagen hecht. J. B. d. L., 20 j., Koewacht, 1 week gevang. F. M. L., 54 j., wed. J., Westdorpe, 10 of 10 dagen hecht. L. D., 27 j., Westdorpe, 25 of 25 dagen hecht. S. K., 18 j-, Clinge, ƒ15 of 15 dagen. L. M. v. d. V., 23 j., Zuiddorpe, 20 of 20 dagen hecht. E. S., 15 j., Koewacht, 20 of 1 maand tuchtschool. E. S., 15 j., Koewacht, 10 of 3 weken tuchtschool. A. M. W., 15 j., Philippine, ƒ15 of 1 maand tuchtschool. J. M. E., 17 j., Philippine, 15 of 1 maand tuchtschool. C. C. W., 29 j., Philippine, 15 of 15 dagen hecht. De ontvanger der registratie te Middelburg heeft 385 vateD lijnolie ver kocht, die bij pogingen tot smokkelen in beslag werden genomen, zij brachten 36265.85 op. Avp. Te Naarden is in arrest genomen een hulpbesteller der posterijen, die de 'vorige week was gehuwd en zich had schuldig gemaakt aan ontvreemding van een aangeteekenden brief, inhoudende 100. De man stond als zeer oppassend bekend, doch had wegens zijn huwelijk schulden moeten maken. Avp. Door twee rechercheurs is in een café aan de Kalverstraat te Amsterdam een koopman ingehouden, verdacht van oplichting van ruim f 200.000 ten uadeele van een bankinstelling. Avp. Weder is een bedrag van c.a. 4600 aan te weinig betaalde belastingen Avp. Aekkrmmp. Te Tilburg is nek kramp geconstateerd bij een tienjarigen kDaap, afkomstig uit Venlo, waar zijn vader militaire kleeding bewerkte. Bij den heer v. P. te Sint Maartensdijk, eiland Tholen, is een tweede geval vau nekkramp bij een kind geconstateerd. Avp. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 1 April 1917. Ned. Herv. Kerk. Voo'-m. 9'/2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerk. Gebouw Kerkdreef. Voorin. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. A. Thielen. Gebouw Stationstraat. Voorm. 9 ure Ds. A. Thielen. Nam. 2 ure Leeskerk. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 ure Dhr. J. Overduin. (van Ierseke.) Nam. 2 ure Dhr. J. Overduin. 'sAv. 5Va ure Dhr. J. Overduin. Burgemeester en Wethou ders van AXEL, maken be kend, dat het met ingang van 26 Maart a.s. gevestigd wordt in het BRANDSPUITHUIS op de markt en dagelijks voor het publiek zal geopend zijn van des namiddags 2 tot 7 uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris J. A. VAN VESSEM. Tegen inruiling van de oude zeep- kaart zijn nieuwe kaarten te verkrijgen aan het Brandspuithuis. Maandag 2 April tusschen 2 en 4 uur, voor hen wier namen beginnen met de letters A tot en met C., tusschen 5 en 7 uur met D. Dinsdag 3 April tusschen 2 en 4 uur, met de letters E tot G. Dinsdag 3 April tusschen 5 en 7 uur, met de letters H tot K. Woensdag 4 April tusschen 2 en 4 uur, met de letters L tot P. Woensdag 4 April tusschen 5 en 7 uur, met de .letters R tot V, Donderdag 5 April tusschen 2 en 7 uur, met de letters W tot Z. HET DISTRIBUTIEKANTOOR. kunnen in het vervolg door winkeliers besteld worden, aan het distributie bureau in het BRANDSPUITHUIS, eiken Dinsdag van 5 tot 7 ure namiddags. Axel, 30 Maart 1917. DISTRIBUTIEBUREAU. ingekomen.

Axelsche Courant | 1917 | | pagina 2